Okula devam etme, 3 aylik bebegim ve kocamın olumsuzluğu

Devam mi beklemek mi

• Devam

OY: 50 56,2%
  • Bekle

OY: 39 43,8%

• Ankete Katılan
    89
Coxugunuzun hastaligi hakkinda bilgim olmadigindan emin olarak yorum yapamiyorum ama esiniz sanirim bu hastaligi baya kafaya takiyor yeterince ilgilenemezsinjz diye endise duyuyor.tabi burda su cok onemli.esiniz ayni hassasiyeti gosteriyor mu.ise git gel disinda evde mi yoksa sadece sizin sorumlulugunuz olarak mi goruyor bunu.eger bebegininizle yeterince ilgileniyirsa o is disinda hep evdeyse sizin okulu dondurmanizi istemesine kizmamak lazim .demekki anne baba olarak yaninda olmanizi istiyor.tam tersiyse cok sinir bozucu.
Bilgim olmadigi icin soruyorum bu derslerin ya hepsi birden aliniyor ya da tamamen mi kayit donduruluyor.yani parca parca alinsa olabiliyor mu

Coxugunuzun hastaligi hakkinda bilgim olmadigindan emin olarak yorum yapamiyorum ama esiniz sanirim bu hastaligi baya kafaya takiyor yeterince ilgilenemezsinjz diye endise duyuyor.tabi burda su cok onemli.esiniz ayni hassasiyeti gosteriyor mu.ise git gel disinda evde mi yoksa sadece sizin sorumlulugunuz olarak mi goruyor bunu.eger bebegininizle yeterince ilgileniyirsa o is disinda hep evdeyse sizin okulu dondurmanizi istemesine kizmamak lazim .demekki anne baba olarak yaninda olmanizi istiyor.tam tersiyse cok sinir bozucu.
Bilgim olmadigi icin soruyorum bu derslerin ya hepsi birden aliniyor ya da tamamen mi kayit donduruluyor.yani parca parca alinsa olabiliyor mu

Parca parca olursa seneye kalir.
Esim is diye hep dışarda. Evde yardimi yok.
Ama onun derdi ben kendimi garamtiye alirsam ona tekmeyi atarmisim. Okulum bitsin diye ona katlaniyomusum..
Bi senr sonra git deyip duruyor. Istersen haftada bir ders al yine gitmeyeceksin diyor

Evet
Bakim istemiyor normal gelisimini devam ettiriyor maşallah.
Ama esim illa anne illa anne ..
Cocugumuz herseyden önemli diyor bende farkindayim ama gelecegimiz icin bu sart diyorum dokmedigim dil kalamdi.
Olan bana olacak.
Uykusuzluk ev bebis dersler..
Ama ben itiraz etmiyorum.
Canım eşin biraz inat galiba? Kusura bakma ama birazda cahil? İlla annesi olacak diye birşey yok. Hayat bu annesi doğumda ölen, annesi terk edip giden bir sürü bebek var. Büyüyorlar. Çok meraklıysa illa başında birinin olmasına kendi baksın. Sanki bebeği bırakıp 2 sene yurtdışına okumaya gidiyomuşsun gibi davranmayı kesmeli. Sağ sütünü bırak kvne. bi gün yalnız kalsa bir şey olmaz bebeğine. Acil müdahale ekibisin sanki napabilirsin ki sen hastalığına? Zaten doktorlar tedavi belirlemiş kontrolü vs var. Geçer işalla hastalığı da en kısa zamanda.

Canım eşin biraz inat galiba? Kusura bakma ama birazda cahil? İlla annesi olacak diye birşey yok. Hayat bu annesi doğumda ölen, annesi terk edip giden bir sürü bebek var. Büyüyorlar. Çok meraklıysa illa başında birinin olmasına kendi baksın. Sanki bebeği bırakıp 2 sene yurtdışına okumaya gidiyomuşsun gibi davranmayı kesmeli. Sağ sütünü bırak kvne. bi gün yalnız kalsa bir şey olmaz bebeğine. Acil müdahale ekibisin sanki napabilirsin ki sen hastalığına? Zaten doktorlar tedavi belirlemiş kontrolü vs var. Geçer işalla hastalığı da en kısa zamanda.

Canim aslinda derdi cocuk buyusun ben okursam onun poposuna tekmeyi basarmisim
Okul icin ona katlaniyormusum. Kendimi garantiye alıyormuşum.

Sinirlendi bu cocuga anne olamiyosun hazir degilsin git o zaman bu kadar okul meraklisiysan ben bakarim git dedi.
Sinirlwrim bozuldu.
Beni emmiyor zaten oglum mama agirlikli besleniyor.

Canim aslinda derdi cocuk buyusun ben okursam onun poposuna tekmeyi basarmisim
Okul icin ona katlaniyormusum. Kendimi garantiye alıyormuşum.

Sinirlendi bu cocuga anne olamiyosun hazir degilsin git o zaman bu kadar okul meraklisiysan ben bakarim git dedi.
Sinirlwrim bozuldu.
Beni emmiyor zaten oglum mama agirlikli besleniyor.
Madem böyle düşünüp korkuyor burdan yürü sende. Ben seni mezun olunca değil de böyle yaparsan bırakıcam de. Sana çocuk verdim hala hareketlerine bak yaranılmıyor senin gibisine de. İyi babası değil misin zaten annen bakacağına sen bak içim daha rahat eder de. Anaam nasıl gaza geldim :KK48:
Boşver sen kocanın kaprislerini huzurumuz kaçar laflarını. Çok huzur düşünen adam böyle kavga çıkarmaz zaten. Bir kere taviz verirsen bir daha hiç okuyamazsın. Sadece kendin için değil çocuğun içinde okuyorsun. İleride ona daha iyi imkan sağlaman için okulu bitirmen gerekiyor.

Madem böyle düşünüp korkuyor burdan yürü sende. Ben seni mezun olunca değil de böyle yaparsan bırakıcam de. Sana çocuk verdim hala hareketlerine bak yaranılmıyor senin gibisine de. İyi babası değil misin zaten annen bakacağına sen bak içim daha rahat eder de. Anaam nasıl gaza geldim :KK48:
Boşver sen kocanın kaprislerini huzurumuz kaçar laflarını. Çok huzur düşünen adam böyle kavga çıkarmaz zaten. Bir kere taviz verirsen bir daha hiç okuyamazsın. Sadece kendin için değil çocuğun içinde okuyorsun. İleride ona daha iyi imkan sağlaman için okulu bitirmen gerekiyor.
Of aynen hem kendim hem cocugum icin zaten canim.
Yuvamizada faydam olur...

Canim son ayarlamalarla sadece çarşamba perşembe gidersem tam gun 6 tane derse devam etmis oluyorum

Of aynen hem kendim hem cocugum icin zaten canim.
Yuvamizada faydam olur...

Canim son ayarlamalarla sadece çarşamba perşembe gidersem tam gun 6 tane derse devam etmis oluyorum
senin için uygunsa 2 gün çocuğunun kvde kalması sorun olmaz. Arkadaşlarımın çoğu bebekleri haftasonu babalarına emanet esip dışarı çıkıyor mesela. Sen kahve içmeye kuaföre değil okula gideceksin. İçini ferah tut.
Sadece derslere çalışman zor olacak orada baya zorlanacağını düşünüyorum.

Benim dustugum hataya düşme lütfen bu ozguvensiz erkeklere yem verme maddi gücün olduğunda tekme vurursun diyosa demekki seni mutsuz ettiğinin farkında korkuyor eğer gerçekten bebeğini emanet edeceğin biri varsa ne yap et git duymamazlıktan gel sabret dayan imkanını yıkma iş işten geçmesin.cok geçmiş olsun bu arada

senin için uygunsa 2 gün çocuğunun kvde kalması sorun olmaz. Arkadaşlarımın çoğu bebekleri haftasonu babalarına emanet esip dışarı çıkıyor mesela. Sen kahve içmeye kuaföre değil okula gideceksin. İçini ferah tut.
Sadece derslere çalışman zor olacak orada baya zorlanacağını düşünüyorum.

Gecmesi kolay iki derse sirf farkli günlerde diye girmicem o icime cok koyuyor.

Derslere devam zorunluluğunuz var mı? Hocalar ile özel durumunuzu görüşüp sadece sınavlara giremez misiniz?
Var canım . Oyle bissy olsa keske..
Benim dustugum hataya düşme lütfen bu ozguvensiz erkeklere yem verme maddi gücün olduğunda tekme vurursun diyosa demekki seni mutsuz ettiğinin farkında korkuyor eğer gerçekten bebeğini emanet edeceğin biri varsa ne yap et git duymamazlıktan gel sabret dayan imkanını yıkma iş işten geçmesin.cok geçmiş olsun bu arada
Bizim hep sorunumuz olmus
Hic sorunlarimiz bitmemis ona gore oyle diyor...

Acikcasi eski seylere baktımda beni sevmiyor.

Söz konusu eğitim olunca kimseye ertele denmemeli ama sizin bebeğiniz çok küçük daha, 2. döneme mi erteleseniz bari?

Parca parca olursa seneye kalir.
Esim is diye hep dışarda. Evde yardimi yok.
Ama onun derdi ben kendimi garamtiye alirsam ona tekmeyi atarmisim. Okulum bitsin diye ona katlaniyomusum..
Bi senr sonra git deyip duruyor. Istersen haftada bir ders al yine gitmeyeceksin diyor
O zaman burda esas sorun bebeğin bakımı değil ki. 'Bana tekmeyi atarsın' sözüyle zaten beyfendi düşüncesini ortaya koymuş
Evliliğiniz oturmadı mı? İlişkinizde sorun mu var? Bence alt yapıda güven sorunu ve buna bağlı olarak başka sıkıntıları var eşinizin.

Merhaba hanimlar
Universite ogrencisiyim. 4. Sinif olmama ragmen onlisans gecisli oldugum icin 3. Sinif derslerini ve 4. Siniftan 2 secmeli ders aliyorum.

3 aylik bir bebegim var. Saglik problemi (kan degerleri dusuk ve hemnjiom varbir ic organinda.)oldugu icin duzenli kontrollere gidiyoeuz.

Okul doneminin baslamasiyla benim kaydi dondurma dusuncelerim kv min insani degerlerini davranislarini begenmedigimden ve kendi ayaklarum uzerinde bir an once durma isteğimden ertelendi

Esimde bana bırakmıştı. Kayit zamanina kadar cok sıkışmadan ders alacagimi hergün birkac saatligine bir veya iki gün tam gun gidecegimi söyledim.

Dortten ders alsaydim cok yogun olcakti dedigimde sıkıştırma dedi.
Dun kaydımı yaptığım icin okula gitme zamani gelmis oldu ama esim kesin bir karsi çıkış icersinde. Bu cocuk hasta. Seneye git. Iyilessin
Sen kendi keyfin icin istiyorsun. Bir an once elime para gecsin ayaklarim uzerinde durayım istiyorsun. Bir yanda cocuk bir yanda okul. Vicdansizsin. Bak su kisinin cocukta 2 yasinda ama calisiyor. Gidersen huzurumuz bozulur.
Benim hukmum yok mu senin yaninda.
O zaman ben cekip gideyim." Tarzi
Israrlarima cevaplar verdi. En son sabah tekrar dedim huzurmuz kacar dedi.

Ben ne yapacagimi bilmiyorum. Boyle tehtditler almak , eve tikilmak( arkadasimla gorusmeye bile musaaade yok ufacik bebekle), okulumun uzamasi, maddi acidan ve duygusal acidan kendimi güvende hissetmemek benim icin cok yipratici.
Ne yapmaliyim oneriniz nedir?
Birkac dersi iki gune toplayip o gun ful okulda olup dersi vermek mi?
Okula gitmemek mi bir sene?( hareketli olacak bu sefer nasil firsat bulucam materyal hazirlamaya ders calismaya)
Gitmemek mi?
Esimle tekrar konustuk.
onun derdi ben kendimi garantiye alirsam ona tekmeyi atarmisim. Okulum bitsin diye ona katlaniyomusum..
Bi senr sonra git deyip duruyor. Istersen haftada bir ders al yine gitmeyeceksin diyor. Cocuk büyüsün nereye gidersem gideyimmis.

Ders programim 12. Sayfada alttaki
3 aylık hasta bir bebeğiniz var eşinizi biraz haklı buldum. Yada kendi annenizden destek alın .

Aile ve sosyal poltklr bakanlgnn ücretsiz aile danismanlari var okulda önce bence eşinizle aranzdaki cozulmms sorunlri halletmenzde fayda var. Yaşın çok küçük canım seni anlyrm hem evlilik hem bebek bir yandan da gelecegni dusunyrsn. Ben senin yerinde olsam ne yaprdm hocalarimla görüşür cocugnn yanında olman gereken durumlar oldgnda devamszlk kullancgni belirtrdm ve mutlaka ve mutlaka okula devam ederdm. Çünkü eşin şuan seni kaybetme dusuncsyle belki iyi belki kiskanclkla okula gtmeni çocugunu öne atarak bastrmk istyr. Bastan belki de kabul etmsti ama simdi belki kendisi ve ailesi de karsi. Sen kayinvaldni de güzel dille ikna edersen sizlerin ve cocgmn da gelecgi için okumak istyrm diye iyi insanlarsa tamam derler ama kaynana ikna edemzssn eşine bile gaz verirler soylemesi. Ama asla okulndan vazgeçme başkasi evden kacmk için dyr ama bunu okuyan daha iyi bilir amacn nedir. Ben 3 fakülte 1 yuksek lisans btrdm şuan doktoraya devam edyrm. Bir Abla tavsiyesi 1 ders dahi olsa sakon dondurma okulunu git canım.

daha öğrenciyken evlenip bi de üstüne çocuk yaparak zaten en büyük hastayı yapmışsın bana göre..ama senin hayatın sonuçta belki kontrol edemediğin şeyler oldu bilemiyorum..ama ben olsam çocuğum bu kadar küçükken ve de hastayken kesinlikle okul ders falan düşünmezdim, düşünemezdim önceliğim kesinlikle çocuğum olurdu. çok değil iki sene sonra yine devam edebilirsin eğitim hayatına ama o çocuğa yazık annesine en ihtiyacı olduğu zamanda sizin önceliğiniz dersleriniz olmuş olacak...bilemiyorum ben olsam kesin okulu bekletirdim.( ki açıköğretimden okuduğum halde beklettim zamanında)

O zaman burda esas sorun bebeğin bakımı değil ki. 'Bana tekmeyi atarsın' sözüyle zaten beyfendi düşüncesini ortaya koymuş
Evliliğiniz oturmadı mı? İlişkinizde sorun mu var? Bence alt yapıda güven sorunu ve buna bağlı olarak başka sıkıntıları var eşinizin.
Guven sorunu oldugunu ikimiz arasinda o da soyledibana bagirarak konusan en ufak biseyde sozde ona gore ayrilik imasona gelmeyeecek kelimeleri kullanmasi guvensizligin sebebi.
Aile ve sosyal poltklr bakanlgnn ücretsiz aile danismanlari var okulda önce bence eşinizle aranzdaki cozulmms sorunlri halletmenzde fayda var. Yaşın çok küçük canım seni anlyrm hem evlilik hem bebek bir yandan da gelecegni dusunyrsn. Ben senin yerinde olsam ne yaprdm hocalarimla görüşür cocugnn yanında olman gereken durumlar oldgnda devamszlk kullancgni belirtrdm ve mutlaka ve mutlaka okula devam ederdm. Çünkü eşin şuan seni kaybetme dusuncsyle belki iyi belki kiskanclkla okula gtmeni çocugunu öne atarak bastrmk istyr. Bastan belki de kabul etmsti ama simdi belki kendisi ve ailesi de karsi. Sen kayinvaldni de güzel dille ikna edersen sizlerin ve cocgmn da gelecgi için okumak istyrm diye iyi insanlarsa tamam derler ama kaynana ikna edemzssn eşine bile gaz verirler soylemesi. Ama asla okulndan vazgeçme başkasi evden kacmk için dyr ama bunu okuyan daha iyi bilir amacn nedir. Ben 3 fakülte 1 yuksek lisans btrdm şuan doktoraya devam edyrm. Bir Abla tavsiyesi 1 ders dahi olsa sakon dondurma okulunu git canım.

Kv bakarim ama cocuk hasya tikansa sen kadar mudahale edemem diyor ama tikanmiyor cocuk.
Sirf bakmamak icin kendince neden uyduruyor

Ama bakarim da diyor.
Hafta 2 gun gidip 5 dersi versem o bile yeter.
Ama esim 1 ders bile olsa gitme diyor.

Guven sorunu oldugunu ikimiz arasinda o da soyledibana bagirarak konusan en ufak biseyde sozde ona gore ayrilik imasona gelmeyeecek kelimeleri kullanmasi guvensizligin sebebi.

Kv bakarim ama cocuk hasya tikansa sen kadar mudahale edemem diyor ama tikanmiyor cocuk.
Sirf bakmamak icin kendince neden uyduruyor

Ama bakarim da diyor.
Hafta 2 gun gidip 5 dersi versem o bile yeter.
Ama esim 1 ders bile olsa gitme diyor.
Önce kv ikna etmlsn canım. Sonrası çorap söküğü gibi gelecek.yoksa emin ol bu yil gtmzsn sonra çocuk sensz durmuyr diye gondermez sen artık blofunu yao bastn ama biraz düşünceli biriyse yoksa blöf şiddete donusmesn Allah korusun ve bir şey nasıl başlarsa öyle gider bunu hic unutma annenler de yardm edck durumda mı bu arada birde ondn da bebek bakma knsnda destek alablrsn harika olur

3 aylık hasta bir bebeğiniz var eşinizi biraz haklı buldum. Yada kendi annenizden destek alın .
Annem sehir disinda baska biriyle evli.
Önce kv ikna etmlsn canım. Sonrası çorap söküğü gibi gelecek.yoksa emin ol bu yil gtmzsn sonra çocuk sensz durmuyr diye gondermez sen artık blofunu yao bastn ama biraz düşünceli biriyse yoksa blöf şiddete donusmesn Allah korusun ve bir şey nasıl başlarsa öyle gider bunu hic unutma annenler de yardm edck durumda mı bu arada birde ondn da bebek bakma knsnda destek alablrsn harika olur
Ayneen canm
Iste ondan da korkuyorum birakmazlar diye kv de cocuk hasta yok tikanir diyor ama boyle bir sorun olmaei hic

Bilmiyorum kararsizim

Goturemem okula sanirim soğuk kapar altini degistirmesi beslenmesi
Mama agirlikli besleniyor

Canim mama agirlikli besleniyor .
Ben geceleri ful emzieiyoeum birde beslendikten sonra tensel temasimiz kesilmesin diye...
Yine de özellikle kalan ilk üç ayı birlikte geçirmenizi öneririm. 8 aylık bebeğim var benimde. O 3-4 aylık zamanlarını çok arar özlersiniz. Ben 3,5 aylıkken işe başlamak zorunda kaldım o en küçük olduğu anlar yanında olmayı hiç bir şeye değişmezsiniz. Çok üzülüyor insan. Bence o ilk 6 ay yanından ayrılmayın. Bunu bebeğiniz için yapın eşinize iyilik olsun diye değil.
Ve şu cevabınız beni üzdü büyüdüğü zaman ben ilgilenirim, şimdi babaannesi baksın ilerde ben bakarım diyorsunuz. Bunu demeniz bile çok üzücü. Ne kadar zor bir durumda olursanız olun, madem gece emziriyorsunuz gündüz de emzirin hep yanında olun.

X