Okulda olan sorunlar kızım

Yazdıklarımı tam okumadınız sanırım yada anlatamadım kavga edince erkekler buna yani kızıma hangi küfürleri söylüyorsa oda aynılarını söylüyor yani onlardan duyduklarını
Bu konuda malesef size katilmiyorum. Kızınız küfür biliyor ve söylüyor. elbette evde soylemiyordur ya da sizden ogrenmemistir ama kızım hayatta yapmaz demeyin 30 çocuk bir araya gelince neler yapıyorlar bilseniz.

Geçen hafta da benzer olay yaşadık yine ağlayarak çıktı öğretmene dedim siz müdahale etmiyorsunuz diye ettiğini söyledi sonuç ortada yine
Sıkıldık sizin gibi velilerden. İstiyorsunuz ki tenefüste öğretmen yemesin, icmesin , nefesini sesini dinlendirmesin 30 kişinin nöbetini tutsun. Ders esnasında yaşanıyorsa müdahale etmiştir zaten ama tenefüste, okulun bahçesinde, koridorda yaşanıyorsa öğretmen ne yapacak.(ki nöbetçi öğretmenin olduğu ortamda ise o da müdahale etmiştir.) Çok biliyorsunuz zaten. Siz 1 kizinizla baş edemiyorsunuz öğretmen 30 kişiyle ugrasiyor. Çok mu hoşuna gidiyor sanıyorsunuz sınıfta huzursuzluk. Değerler kavramını öğretiyoruz, elimizde de sihirli değnek yok.

Sıkıldık sizin gibi velilerden. İstiyorsunuz ki tenefüste öğretmen yemesin, icmesin , nefesini sesini dinlendirmesin 30 kişinin nöbetini tutsun. Ders esnasında yaşanıyorsa müdahale etmiştir zaten ama tenefüste, okulun bahçesinde, koridorda yaşanıyorsa öğretmen ne yapacak.(ki nöbetçi öğretmenin olduğu ortamda ise o da müdahale etmiştir.) Çok biliyorsunuz zaten. Siz 1 kizinizla baş edemiyorsunuz öğretmen 30 kişiyle ugrasiyor. Çok mu hoşuna gidiyor sanıyorsunuz sınıfta huzursuzluk. Değerler kavramını öğretiyoruz, elimizde de sihirli değnek yok.
Anlaşılan sizde öğretmen siniz ama hala düzgün okumayı ögrenememişsiniz ben bunlar tenefüste oluyor demedim sınıfta oluyor bu olanlar bilip bilmeden benim kızımı yetiştirme me laf edemezsiniz haddinizi bilin bizde sizin gibilerden bıktık

Bu konuda malesef size katilmiyorum. Kızınız küfür biliyor ve söylüyor. elbette evde soylemiyordur ya da sizden ogrenmemistir ama kızım hayatta yapmaz demeyin 30 çocuk bir araya gelince neler yapıyorlar bilseniz.
Yapmaz diyemiyorum zaten maalesef ne kadar düzgün yetistirsen de yan yana gelince oluyor ve çok küfür bilen çocuk var sınıfta

En temizi bulaşmasın gelirlerse kendileri yer değiştirsin veya öğretmene gitsin. Yeni nesil bir acaip 9 yaşındaki çocuk da kavga küfür ediyorsa 10yıl sonrasinı duşünemiyirum😑

İyi akşamlar hanımlar benim için dert nerede yanlış yaptığımı bilmiyorum kendimi sanki kızımı yeterince koruyamiyor gibi görüyorum belkide kızım haksız bilmiyorum sorunum şu ki 9 yaşında kızım ve sınıfta erkek çocuklarıyla hiç anlaşamıyor iki günde bir illahi ağlayarak çıkıyor sürekli sorun yaşıyor önce karşılıklı laf dalaşı sonra vurma ve ağır küfür ve çoğu zaman ağlıyor çünkü gücü de yetmiyor erkek çocuklarına çoğu da annesine o kız havalı çok bilmiş diyormuş oynama sataşirlarsa öğretmenine söyle diyorum karşılık verdikten sonra söylüyor bu sefer öğretmen de sizin kizinizda küfür etti diyor mahçup ta oluyorum bilmiyorum ne yapacağımı tecrübeli anneler varsa bana yardımcı olun onu öyle ağlarken de görünce üzülüyorum nasıl Bir yol izlemeliyim ben
yardımcı olur mu bilmiyorum fakat kuzenimin oğlu da benzer durumdaydı. 1.sınıfta benzer şikayetlerle geliyordu. öğretmeni ise "ama oğlunuz da vuruyor, kötü sözler ediyor" gibi savunmalar yapıyordu. sonra kuzenim oğlunu psikoloğa götürdü. psikolog çocuğun uzun bir süre akran zorbalığına maruz kaldığını söyledi. kuzenim her ne kadar sen bulaşma sana bir şey yaparlarsa direkt öğretmene söyle dese de etkili olmamış ama psikoloğun söylediklerini uyguluyordu ve o sene artık sorun çıkmadı. bu sene ikinci sınıf ve şimdi de akran zorbalığı yapan arkadaşlarına bela olan kuzenin oğlu. açıkça vurup kırmıyor ama ufak ufak kötü sözler söylüyor, ufak bir şey yapıp oyun bozuyor arkadaşlarının iyice nefretini kazanmış.
demem o ki çocuklar sandığımızdan akıllı ve uyanık olabilirler. kızınıza öncelikle karşı taraf ne yaparsa yapsın küfür etmemeyi öğretmeniz lazım. mantıklı düşünen koca koca insanlar bile buna sinirlenirken 9yaşında çocukların ama o da küfretti demesi çok normal.

yardımcı olur mu bilmiyorum fakat kuzenimin oğlu da benzer durumdaydı. 1.sınıfta benzer şikayetlerle geliyordu. öğretmeni ise "ama oğlunuz da vuruyor, kötü sözler ediyor" gibi savunmalar yapıyordu. sonra kuzenim oğlunu psikoloğa götürdü. psikolog çocuğun uzun bir süre akran zorbalığına maruz kaldığını söyledi. kuzenim her ne kadar sen bulaşma sana bir şey yaparlarsa direkt öğretmene söyle dese de etkili olmamış ama psikoloğun söylediklerini uyguluyordu ve o sene artık sorun çıkmadı. bu sene ikinci sınıf ve şimdi de akran zorbalığı yapan arkadaşlarına bela olan kuzenin oğlu. açıkça vurup kırmıyor ama ufak ufak kötü sözler söylüyor, ufak bir şey yapıp oyun bozuyor arkadaşlarının iyice nefretini kazanmış.
demem o ki çocuklar sandığımızdan akıllı ve uyanık olabilirler. kızınıza öncelikle karşı taraf ne yaparsa yapsın küfür etmemeyi öğretmeniz lazım. mantıklı düşünen koca koca insanlar bile buna sinirlenirken 9yaşında çocukların ama o da küfretti demesi çok normal.
psikologtan bunu mu öğrenmişler. şok içindeyim. oyun bozup nefret kazanmak mı çözümmüş

psikologtan bunu mu öğrenmişler. şok içindeyim. oyun bozup nefret kazanmak mı çözümmüş
asmdkflfl bunu nasıl anladınız ya. psikolog sadece ona sataşan olduğunda hiç karşılık vermemesini öğretmiş. ilk sene evet zorbalığa maruz kalmış. ama şuan bunları yapıyor. yani belki ilk sene de yapıyordu. yani belki olayları yine o başlatıyordu. ikinci sene mecburi sebeplerle okulu değişti bunlar ikinci öğretmenin farkettiği şeyler

geçenlerde ağzindan salak kelimesi dahi duymadigim kizim bana okul ile ilgili bir sey anlatirken anne biliyormusun x ile y tartisti nah çektiler bir birlerine dedi 🙈
ben cocuk salak demeyi bilmiyor diye dusunurken nah cekmeyi bile ogrenmis uygulamali olarak bana gosteriyor 🥴
bazı çocuklar ciddi anlamda aşırı küfürbaz, karşı tarafta bir yerden sonra aynı moda giriyor eminim sundan bir kac ay sonra benim kizim icinde x le tartisirken sizinkide nah cekti diyecekler.
sorun nerede basliyor bilmiyorum, cozum ne bilmiyorum ama bu akran zorbaligindan ve agzi bozukluktan bende cok rahatsizim

Yazdıklarımı tam okumadınız sanırım yada anlatamadım kavga edince erkekler buna yani kızıma hangi küfürleri söylüyorsa oda aynılarını söylüyor yani onlardan duyduklarını
Bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ederim.
Hani bir laf vardır "haklıyken haksız duruma düşmek" diye,kızınız tam da bu duruma düşüyor onlara aynı şekilde karşılık vererek.
Arkadaşı küfür, kaba bir tavır yaptığında hic karşılık vermeden öğretmenine gidip söylemiş olsa,öğretmen size demez yani sizinkide yapıyor diye.
Sizin çocuğunuza sana ne yaparlarsa sende yap dememeniz gerekir. O zaman siz başa çıkamazsınız,ağzı bozuk,kaba nobran bir dolu çocuk var okullarda-maalesef-hepsine aynı şekilde karşılık vermemeli,bu tarzda kişilerden uzak durmalı,muhattap olmamayı öğrenmeli,hala üzerine geliniyorsa öğretmeni ile paylaşmalı ama o bana küfür etti bende ona edeyim tavrı yanlis.

X