Okuma Aşkı...

Ka-raca

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2016
152
537
38
Merhabalar...
Öncelikle hep dışardan okuyordum sizi, sonunda üye olup bende bi yerden başlamak istedim.

Ben zor bir çocukluk geçirdim ve bazı sebeplerden ötürü zamanında okuyamadım maalesef, daha sonra ortaokul du, liseydi derken dışardan okuyarak bitirdim. Ve çok şükür ki 248 puanla ygs kazandım şimdi. Şu an evliyim 31 yaşındayım 2 çocuk annesiyim. Şimdi size sormak istediğim şey şu ; ben bu puanla ne okusam sizce, tahmin edeceğiniz üzere, temelim olmadığı için matematik ve ingilizcem çok kötü. Ama sözel derslerde lise de okurken hep 85 100 arası alarak bitirdim liseyi. Felsefe ve edebiyat özellikle çok büyük keyif veriyor bana, çok kitap okuyarak geliştirmeye çalıştım kendimi ki geliştirdiğimi de düşünüyorum. 4 yıllık bir aöf okumak istiyorum lisans mezunu olabilmek için, örgün okuyamam çocuklarımdan dolayı ama dediğim gibi lisans mezunu olup çocuklarıma daha faydalı bir Anne ve topluma daha yararlı bireyler yetiştirmek arzusundayım. Sosyolojinin kolay bir bölüm olduğunu ve zevkli olduğunu söylüyorlar ki ilgimi de çeken bir bölüm. Siz ne dersiniz ben aöf den ne okuyayım? psikolojiyi de çok seviyorum pdr çok isterdim ama mümkün değil tabi benim için.

sosyoloji okuyan cok arkadasim var. gercekten cok guzel bir bölüm kendine göre zorlukları var tabii ama sizin için uygun olur bence. hem formasyon yapip ogretmen bile olabilirsiniz. azminiz beni cok etkiledi. eminim harika bir annesiniz.

Edebiyatı seviyorsanız ben size edebiyat okumanızı sonrasında formasyon almanızı tavsiye ederim..Kpss olmasa bile özel okullarda Sayet ne olacağı hala belli dgl ama kapanmaz ise Dersanelerde öğretmenlik yapabilirsiniz..Düz memur olarak atanmak isterseniz de kpss de 4001 den tercih yaparsınız olmadı sözleşmeli memur olarak çalışırsıniz ..Tabi çalışmak düşünceniz varsa ben hep çalışma odaklı yaklaştim olaya ama:)

Edebiyatı seviyorsanız ben size edebiyat okumanızı sonrasında formasyon almanızı tavsiye ederim..Kpss olmasa bile özel okullarda Sayet ne olacağı hala belli dgl ama kapanmaz ise Dersanelerde öğretmenlik yapabilirsiniz..Düz memur olarak atanmak isterseniz de kpss de 4001 den tercih yaparsınız olmadı sözleşmeli memur olarak çalışırsıniz ..Tabi çalışmak düşünceniz varsa ben hep çalışma odaklı yaklaştim olaya ama:)
Çalışma düşüncem elbette var, çocukluktan beri yaptığım bir meslek vardı fakat artık yapmak istemiyorum. Çocuklar büyüyene kadar okulu bitirip, daha sonra da çalışmak gerçekleştirebileceğim en mümkün hayallerimden. Üretmeden tüketmeye karşıyım şahsen =)
Ya heyecanlandım siz böyle yazınca edebiyatta gerçekten iyi olduğumu düşünüyorum, açık lise sınavın da son 2 kişi kalınca diğerini çıkamıyor, ben de diğer öğrencinin sınavının bitmesini beklerken, gözetmen olan öğretmen test kitabıma bakıp edebiyatımın ne kadar iyi olduğunu söyledğinde gururum okşanmıştı gerçekten.

sosyoloji okuyan cok arkadasim var. gercekten cok guzel bir bölüm kendine göre zorlukları var tabii ama sizin için uygun olur bence. hem formasyon yapip ogretmen bile olabilirsiniz. azminiz beni cok etkiledi. eminim harika bir annesiniz.
Çok teşekkür ederim, evet derslerine de baktım sosyolojinin daha sanki yapabilirim gibi geldi, sosyolog etiketi de kulağıma hoş geldi =)
Bir de hani okuyup sırf okumak için okumuş olmaktan ziyade hayatıma daha çok şey katabileceğim ve geliştirilebilecek bir bbölüm diye düşünüyorum ama bakalım nasıl gelecek cevaplar. Eminim tecrübeli arkadaşlar fikirlerini söyleyince daha net bir yol çizicem kendime.

Çok teşekkür ederim, evet derslerine de baktım sosyolojinin daha sanki yapabilirim gibi geldi, sosyolog etiketi de kulağıma hoş geldi =)
Bir de hani okuyup sırf okumak için okumuş olmaktan ziyade hayatıma daha çok şey katabileceğim ve geliştirilebilecek bir bbölüm diye düşünüyorum ama bakalım nasıl gelecek cevaplar. Eminim tecrübeli arkadaşlar fikirlerini söyleyince daha net bir yol çizicem kendime.
Arkadaşım sosyoloji okuyor ama saçma sapan düşüncelerin içinde kayboldm diyor:) Ben gerçekten edebiyat okuyup Psikolojiyle ilgilenmeniz taraftarıyim:)Hem lise de de yardımcı olursunuz çocuklariniza:)))yalnız sosyoloji felsefe de formasyon olayının olmadığını duydum yine araştırın ama ..

Okumanın yaşı yok... Ben de 1 çocuk annesiyim, onu biraz büyüttükten sonra ben de yüksek lisans yapmak istiyorum hep hayalimdi. İnşallah istediğiniz gibi okur çalışırsınız :)

Arkadaşım sosyoloji okuyor ama saçma sapan düşüncelerin içinde kayboldm diyor:) Ben gerçekten edebiyat okuyup Psikolojiyle ilgilenmeniz taraftarıyim:)Hem lise de de yardımcı olursunuz çocuklariniza:)))yalnız sosyoloji felsefe de formasyon olayının olmadığını duydum yine araştırın ama ..
ben var diye biliyorum cunku su an bir arkadaşım formasyon alıyor.sosyoloji mezunu.

Okuma hevesiniz gerçekten çok güzel, ama size tavsiyem eğer iş imkanlarını dikkate alıyorsanız edebiyat ve türkçe okumamanız çünkü bu alanlarda atama inanılmaz zor oluyor. Kaç senedir insandışı performans gösterip atanamayan arkadaşım çok bu alanda. İş imkanı bol olan bir alan seçerseniz daha güzel olur

Formasyona bağlamayın bence hayallerinizi çünkü formasyon açan üniversitelerin öğrenci alımında sıralamaları oluyor ve aöf mezunlarının o sıralamaya girmesi çok zor diye biliyorum.

Merhaba,

Okumanızı çok takdir ettim. Sözel bölümleri çok bilmiyorum ama şöyle bir öneri verebilirim. Geleceği düşünerek bir seçim yapmanız. Mezun olduğunuz da kamu açısından atanması kolay bir bölüm olsun mesela hangi bölüm kaç puanla atanıyor bunlara bakmanızı öneririm.

Birde sadece aöf ile sınırlamayın kendinizi derim. Şuanda bazı üniversitelerde uzaktan eğitim bölümleri var. Normal lisans diplomanız oluyor yine. Sizin istediğiniz bölümler var mı bir bakabilirsiniz. Okula sadece sınav zamanı gidiliyor.

Herşey gönlünüzce olsun başarılar.

Merhaba,

Okumanızı çok takdir ettim. Sözel bölümleri çok bilmiyorum ama şöyle bir öneri verebilirim. Geleceği düşünerek bir seçim yapmanız. Mezun olduğunuz da kamu açısından atanması kolay bir bölüm olsun mesela hangi bölüm kaç puanla atanıyor bunlara bakmanızı öneririm.

Birde sadece aöf ile sınırlamayın kendinizi derim. Şuanda bazı üniversitelerde uzaktan eğitim bölümleri var. Normal lisans diplomanız oluyor yine. Sizin istediğiniz bölümler var mı bir bakabilirsiniz. Okula sadece sınav zamanı gidiliyor.

Herşey gönlünüzce olsun başarılar.
Gecen yil onun yuzunden yerlestigim halde gidemedim, sinav donemleri 1 ay suruyormus yilda 2 kez, ben de bilmedigim bir sehir de cocuklarimi birakip yilda 2 ay kalamam. Cocuklarla gittim diyelim 1 ay kimse ye o kadar yuk olamam dolayisiyla maalesef olmadi. Yerlestigim halde kayit yaptirmadigim icin de bu yil okul puani kirilacak.

Okuma hevesiniz gerçekten çok güzel, ama size tavsiyem eğer iş imkanlarını dikkate alıyorsanız edebiyat ve türkçe okumamanız çünkü bu alanlarda atama inanılmaz zor oluyor. Kaç senedir insandışı performans gösterip atanamayan arkadaşım çok bu alanda. İş imkanı bol olan bir alan seçerseniz daha güzel olur
Cok tesekkur ederim. Ulkenin gidisatini baz alirsak ilerde sosyolojiye ihtiyac duyulacak gibi gorunuyor

X