Ölü Adamın Sandığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu düzenlemek yasaksa neden düzenle diye bi seçenek var. Bana tepki gösterdiler çocuğu kötülediğimi iddia ettiler bazılarıda anlamadı dediğimi tekrar dğzenledim ki zaten muneyede yazdım etiketledim konumu kapattırmak için görmedi sanıırm
Düzenlemek adı uzerinde düzenle; yanlis kelime yazimi nokta virgul paragraf vb icin. Siz konunun tamamini icerigi silip yeniden yazmissiniz.
Mune Mune görünce kapatır etiket yapmissiniz. 👍

Evlenmemelerinde hayır varmış o zaman... Keşke boyle bir çocuğun hediyesi o zaman iade edilebilseydi. Kardesiniz liseliymis zaten ayril baris siddet kufur bir iliskiymis. Keske o dönemlerde iade edilseydi anneye.

Ulasabilirseniz yine ulaştırmaya çalışın.
Taşındılar ama ulaşabilirim akrabaları burda. O sorun değilde ulaşmam doprumu onu bilemedim. Yıllar geçti üzerinden taşındılar hemen o olaydan sonra. Şuan sandığı göndersem alır annesi biliyorım ama yıllar sonra acısı tazelenir. Üstelik sandığa çocuk kardeşimle beraber resimlerini yapıştırmış komple içine çıkartsak sandığın boyaları zedelenir. Çünkü kardeşim resmi gitsin onlara istemez zaten resimlerde yırtılır sağlam yapıştırılmış. Birde aile bize tepkiliydi. Acılarını bizden öıkardılar çünkü çocuk intihar ederken mektup vs hiçbişe bırakmadı bi anda oldu. Kardeşimle ayrıydılar o zaman bide iftira da attılar bize şimdi yine olay çıkartırlarmı bilemedim. Yani iyi düşünülmesi gereken bir konu yıllardır görüşmüyoruz şuan nasıllar bilemiyorum

Ben ailenin yerinde olsaydım kaç yıl geçerse geçsin çocuğumun anısı olan bir şeyin elime geçmesini isterdim. Ama tabi bu benim görüşüm. Çok zor bir ölüm. Allah ailesine sabır versin. Kardeşinizi de anlıyorum sevdiğim insan ölse ben de ona ait bir şeyi vermek istemezdim. Sözün özü ben olsam verirdim ailesine. En azından teklif ederdim

Bana baslikta kullanilan ifade cirkin geldi. Ustelik genc yasta ve trajik bir sekilde vefat eden birisi icin.
Bence esyalari ailesine teslim etmelisiniz. Psikologu da inanilmaz hatali buldum kayip acisi yasamis biri olarak. Bende annemi ve dedemi kaybetmis biri olarak esyalarinin buyuk bi bolumunu bagisladim fakat bir kismini tamamen sakladim ve kullaniyorum. Bir anda butun esyalari vefatlariyla ortadan kaybolsaydi cok daha kotu olurdu, sanki bu dunyada hic var olmamis gibi. Annemin saatini hala kullaniyorum mesela, ozellikle o gun psikolojik olarak bir destege ihtiyacim varsa. Ayrica benzer sekilde yakin bir arkadasim cok genc yasta intihar yuzunden kaybettim. Basta cocuklarini hatirlatirim diye ailesinden cekindim fakat ailesi hic boyle dusunmedi ve birlikte anilarimizi dinleyince cocuklarinin hic bilmedikleri yonlerini de gorup mutlu oldular. Eger kayip uzerinden zaten 5 yil gibi gectiyse anne de dahil kimse tekrar o ilk gunku gibi aci duymazlar, belki mutlu da olabilirler yillar sonra bir ani bulduklari icin. Kisacasi kardesinizle ilgili olan fotolari alip, el emegi sandigi verebilirsiniz. Aracilar kardesiniz ve aileniz hakkinda bilgi vermesin, sizde kalmasi daha iyi olacaktir diye dusunduk diyip verebilirsiniz.

Vereyim mi annesine demediniz mi zor gerçekten anne de şimdi bak oğlum öldü o yoluna devam etti vermek istemedi şimdi de başından atıyor sandığı der ama yine de anneye sormadan alıp almayacağını sormadan vermeyin kimseye
İntihar olayından sonra zaten taşındılar. Aile anlaşılacak bir aile değildi. Şuan nasıllar bilmiyoruz daha önce iftirada attılar. Aileye yaklaşamıyoruz. Çocuğun sorunlarını kapatıp bizi hedef gösterdiler kardeşimmayrıldı diye intihar etti gibi algı olulturdular aileyle aramız iyi değil. Ama ulaşabilirim akrabakarla zayen aramız iyi olsaydı ben sandığı çoktan götürürdün annesine.

İntihar olayından sonra zaten taşındılar. Aile anlaşılacak bir aile değildi. Şuan nasıllar bilmiyoruz daha önce iftirada attılar. Aileye yaklaşamıyoruz. Çocuğun sorunlarını kapatıp bizi hedef gösterdiler kardeşimmayrıldı diye intihar etti gibi algı olulturdular aileyle aramız iyi değil. Ama ulaşabilirim akrabakarla zayen aramız iyi olsaydı ben sandığı çoktan götürürdün annesine.
Ailenin psikolojisinin normal olmaması normal zaten çocukları intihar etmiş kolay bir şey değil bu o acıyla ne yaptığını bilmez ki insan

Her insan farklidir. Aileyi taniyan sizsiniz. Ama anne ogul iliskisi bu. Ananemin saçını sakliyorum 1999 dan beri. Onun kınalı ak saçlarını...

Bir şekilde akrabalara sandigi anneye vermek istediginizi söyleyin. Gelecek tepkiye göre hareket edin. Aradan yillar gecmis kimse eskisi gibi değil-dir.

Ailenin psikolojisinin normal olmaması normal zaten çocukları intihar etmiş kolay bir şey değil bu o acıyla ne yaptığını bilmez ki insan
Evey ama yinede yanlış değilmi o an evlatlarının yokluğına, kendini asmasına üzülmeliler arkada bir şahit bir mektup yok kardeşimden dolayı intihar ettipine dair üstelik evlatlarının hastalıklarınıda biliyolardı. Psikolojik olarak iyi olmadığını biliyolardı ki bu çocuk sadece kardeşime değil kendilerine de öyle davranıyodu. O an daha olay olur olmaz böyle bir şeye karşılaştılar acıları daha çok tazeyken üstelik sadece anne değil kuzenleri, akrabaları hepsi yaptı. Ki diyelim ki kardeşim ayrıldığı için intihar etmiş olsaydı bile yine tepki vermemeleri lazım. Herkes her görüştüğiyle ömür boyu sevgili olmuyo ya da evlenemiyo yine saçma olurdu.

Atılması fikri hoş değil en azından bunu sizin yapmanız merhumun hatırasına saygısızlık olur.

Sahibi olan kardeşinize durumu iletin ben onun ruhuna saygısızlık etmek istemiyorum ama ben huzursuz oluyorum. Emanetini benden alır mısın deyin. O ne yapacaksa yapsın.

Son düzenleme:
İyide kardeşiniz lap die evlenmedi heralde.
Sevgili oldugu zaman , yada nişanlanınca , söleseydiniz bunu napcaz,al git yada napcaksan yap diye..ozaman çözseydi bu işi.siz nie uğraşıosunuz onu anlamadım.kardeşinize sorun napayım ben bunu istemiyorum evde diyin.o bulur bi çözüm...

İyide kardeşiniz lap die evlenmedi heralde.
Sevgili oldugu zaman , yada nişanlanınca , söleseydiniz bunu napcaz,al git yada napcaksan yap diye..ozaman çözseydi bu işi.siz nie uğraşıosunuz onu anlamadım.kardeşinize sorun napayım ben bunu istemiyorum evde diyin.o bulur bi çözüm...
O giderken bana bıraktı. Zaten kafasında o çocuğu bitirip hayatına baktığı zaman bana vermişti benim odam müsaitti sandık koymak için öylecede kaldı. Oda ne yapacağını bilemedi o yüzden bana naparsan yap dedi.

Merhaba hanımlar evde bi hediye dekoratif sandık var. Kızkardeşime sevgilisi kendi elleriyle boyayıp, içine beraber çekilmiş fotoğraflarını yapıştırmış hediye ettiği bi sandık ama bu kişi yıllar önce intihar etti ve öldü. Kardeşim o zaman hala aşıktı çocuğa çok üzüldü ve sandık bana ait dedi, ondan hatıra saklamak istedi unutamam onu ben diyodu. Şimdi yıllar geçti evlendi. sandığıda ne yapacağını bilemedi bana bıraktı. Naparsan yap dedi. benim odamda öylece ilk günkü gibi duruyo. Bende gördükçe onun öldüğü günü hatırlıyorum. Yani bu sandığın evden gitmesi gerek ama ne yapmam lazım bilemedim. Sizin düşüncelerinizi merak ettim doğru olan ne, ne yapmalıyım. Yani siz olsanız ne yapardınız. Ben düşüne düşüne içinden çıkamadım. Bana bi akıl verin nolur.
Ona sorarım bunu ne yapmak istiyorsun ben evde istemiyorum derim. O yine ne yaparsan yap derse at gitsin

Oda bilemedi napacağını bana bıraktı evlenirken. Çoktan vedalaştı zaten. Üzüntüsünü içine gömdü tedavi gördü. İyileşti hayatına devam ediyor çok şükür. Ben napacağımı bilemedim. Burdan fikir alayım dedim ama iyice kafam karıltı herkes başka birşey söylüyor
Size verdiyse ne yaparsan yap diye yak gitsin.Annesini filan karıştırma kuruyan yarayı kanatma.Burada size laf saydiranlara bakma en iyisi imha etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X