Ölü Adamın Sandığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birincisi sevgilisi öldüğünde kardeşim hala aşıktı ona. Kimseyle evlenmicem ben onu onutamam o bana yaptı bunu benim bu dedi vermedi. Oda acılıydı aşık olduğu adamı kaybetti sağlıklı düşünemezdi. İkincisi kardeşimim sebep nası olıyo pardon bende sevgilerimden ayrıldım ama intihar etmedim bu nasıl düşünce zaten konuda yazmıltım barışmak üzereydiler abla ararsa barılcam diyodu yani imkansız bir aşk değildiki intihar edilecek bir durum yoktu. İntihar mektubuda yoktu zaten o yğzden ölümü şüpheli bulumdu hiçbişe anlamadı ailesi o yüzden kardeşimi suçladılar neden bi mektup
bile bırakmadı diye düşündüler. Kardeşim seviyordu ama çocuk sağlıklı değildi şiddet gördü, hakarete uğradı sevdiği için dayandı ama ister istemez tepki gösterdi ayrıldı. Sonra dayanamadı özür dilesin diye bekledi affetmeye de hazırdı ama çocuk intihar etti.
Kardeşini Allah kurtarmış. Şiddet gösteren abuk subuk Bi tipmiş. Sandık konusunda ailesine vermek için çok geç şu saatten sonra bakıp bakıp üzülmesinler. Elbet başka hatıraları vardır çocuklarının zaten. Siz de verin birine gitsin kullanılacak bir şeyse ya da atın çöpe napacaksınız ömür boyu onu mu saklayacaksınız. O kadar gereksiz romantizme de kasmaya da gerek yok bence. Öyle devlerin aşkı mükemmel insan falan değilmiş. Ölmeseydi belki kardeşini öldürmüştü şimdiye ya da başka Bi kadını.

Psikologda aynısını dedi vermeyin sakın dedi. O zaman verilseydi belkş yeriydi ama şimdi yıllar geçti nası olcak vermeye verelim akrabaları var mahallede gönderirim ama işte doğrusu ne düşünemiyorum herkes başka bile söylüyo
İyide ailesi ne alaka ki. Ablanız o zaman sevgiliymiş birlikte yapmışlar. Ailesi bilmiyordur bile.

Kardeşini Allah kurtarmış. Şiddet gösteren abuk subuk Bi tipmiş. Sandık konusunda ailesine vermek için çok geç şu saatten sonra bakıp bakıp üzülmesinler. Elbet başka hatıraları vardır çocuklarının zaten. Siz de verin birine gitsin kullanılacak bir şeyse ya da atın çöpe napacaksınız ömür boyu onu mu saklayacaksınız. O kadar gereksiz romantizme de kasmaya da gerek yok bence. Öyle devlerin aşkı mükemmel insan falan değilmiş. Ölmeseydi belki kardeşini öldürmüştü şimdiye ya da başka Bi kadını.
Çocuk hastaydı bişe diyemiyorum. Çok üzülüyodu askere gitmek istedi askere almadı işe girdi bayıldığı için çıkardılar. Çok zor zamanlar geçirdi psikolojik olarak çok etkilenmiş onun durumuda zordu. Ailemizde var sara hastası ordan bilşyorum zorluğunu az çok beni kim napsın diyodu inanmadı kardeşimin sevgisine kimse onu sevmez o haldeyken diye düşündü ama kardeşim her şeye rağman affetmek için hazırdı. Kimaenin aklına gelmedi gencecikti intihar hiç yakışmadı. Napacağımada hala karar veremedim. Yani sıradan bi sandık değil benim için.

Merhaba hanımlar evde bi hediye dekoratif sandık var. Kızkardeşime sevgilisi kendi elleriyle boyayıp, içine beraber çekilmiş fotoğraflarını yapıştırmış hediye ettiği bi sandık ama bu kişi yıllar önce intihar etti ve öldü. Kardeşim o zaman hala aşıktı çocuğa çok üzüldü ve sandık bana ait dedi, ondan hatıra saklamak istedi unutamam onu ben diyodu . Şimdi yıllar geçti evlendi. sandıkta benim odamda öylece ilk günkü gibi duruyo. Bende gördükçe onun öldüğü günü hatırlıyorum. Yani bu sandığın evden gitmesi gerek ama ne yapmam lazım bilemedim. Sizin düşüncelerinizi merak ettim doğru olan ne, ne yapmalıyım. Yani siz olsanız ne yapardınız. Ben düşüne düşüne içinden çıkamadım. Bana bi akıl verin nolur.
Atarım ben eşyaların insanların enerjisini taşıdığına inanırım hiç duygusal olamicam valla bu yüzden antika da sevmem

İyide ailesi ne alaka ki. Ablanız o zaman sevgiliymiş birlikte yapmışlar. Ailesi bilmiyordur bile.
Konuyu düzenledim. Anlamayanlar oldu çok detay vermişim gerek yokmuş öyle dediler belki o yüzden kafanız karışmış olabilir. Annesi kardeşimin sevgilisi o sandığı hazırladığında yanındaymış emeğini görmüş o yğzden oğlumun eli değdi emeği var dedi intihar daha yeniyken istedi sandığı kardeşimde o zaman vermek istemedi çünkü çok aşıktı çocuğa hala ama şimdi üzerinden yıllar geçti aile o zaman taşındı gitti kkzkardeşimde yeni evinde sandık baba evinde kaldı

Çocuk hastaydı bişe diyemiyorum. Çok üzülüyodu askere gitmek istedi askere almadı işe girdi bayıldığı için çıkardılar. Çok zor zamanlar geçirdi psikolojik olarak çok etkilenmiş onun durumuda zordu. Ailemizde var sara hastası ordan bilşyorum zorluğunu az çok beni kim napsın diyodu inanmadı kardeşimin sevgisine kimse onu sevmez o haldeyken diye düşündü ama kardeşim her şeye rağman affetmek için hazırdı. Kimaenin aklına gelmedi gencecikti intihar hiç yakışmadı. Napacağımada hala karar veremedim. Yani sıradan bi sandık değil benim için.
Sara hastaları şiddet mi gösteriyormuş? Sara hastası tanıdığım var Pamuk gibi valla tek zararı kendine bayılıp Bi yerlerini kırıyor. Şiddetin bahanesi o psikolojisi bozuk, yok hasta yok zor durumda falan. O zaman bütün katillerin pedofililerin de travmaları var onlara da anlayışlı olalım bağrımıza basalım. Sıkıntılı Bi çocukmuş Allah rahmet eylesin ölmüş tabi daha duygusal bakmanız normal ama kardeşiniz için hayırlı olmuş. Yoksa onun anası ağlayacağına sizin ananız ağlardı. Daha sevgiliyken defalarca şiddet sebepli ayrılma olmuş. Bu hikayenin sonu belli. O yüzden ben çok romantik duygusal bakamadım olaya.

Bitmiş gitmiş olay ya, ben kendi hatırası olan eşyalarımı bile atıyorum. Siz de atın gitsin. Zaten annesi istese bile o sandık kardeşine aitmiş. Vermemek hakkı. O yüzden de şimdi annesine verip kötü anıları hatırlatmak doğru olmaz.

Sara hastaları şiddet mi gösteriyormuş? Sara hastası tanıdığım var Pamuk gibi valla tek zararı kendine bayılıp Bi yerlerini kırıyor. Şiddetin bahanesi o psikolojisi bozuk, yok hasta yok zor durumda falan. O zaman bütün katillerin pedofililerin de travmaları var onlara da anlayışlı olalım bağrımıza basalım. Sıkıntılı Bi çocukmuş Allah rahmet eylesin ölmüş tabi daha duygusal bakmanız normal ama kardeşiniz için hayırlı olmuş. Yoksa onun anası ağlayacağına sizin ananız ağlardı. Daha sevgiliyken defalarca şiddet sebepli ayrılma olmuş. Bu hikayenin sonu belli. O yüzden ben çok romantik duygusal bakamadım olaya.
Ben bayıldığı için ordan dedim yani kendini işe yaramaz hissediyormuş ben ilerde nası evlenicem çalışamıyorum askere bile almadılar diyormuş yani psikolojik olarak etkilendiği için çok sinirli oluyo şiddeti ve hakaretide hatırlamıyor yani kendindeyken yapmıyor. Kendini başkası sanıyor kardeşimi tanımıyor o anda hafızası gidiyor ama bunlar sara hastalığındanmı bilmiyorum tabi belkide bu hastalığın verdiği sıkıntıları çok kafaya takıyodu buda psikolojik olarak etkilemiş olabilir bişe diyemiyorum

Hanımefendi okuduğunuzu anlamama gibi bir probleminiz var sanırım birincisi sandık benim değil kardeşime hediye edilmiş o sevgilisi öldüğünde ona hala aşıktı, çok üzüldü çok zor günler geçirdi vermem dedi benim o bana yapıldı hatıra saklıcam dedi içinde sevgili resimleri vardı bana ait dedi. çok zor zamanlardı biraz empati yapsanız anlarsınız sanırım. Yıllar geçti üzerinden zaten duygusuz olsam emin olun sandığı kardeşim bıraktığında atardım burda sizin gibi tepki verenlere açıklama yapmakla uğraşmazdım.
Sabki timsah gozyaslari dokmus kardesiniz. Okadar umursamamis ki sandigi, onu bile siz dusunuyorsunuz. Kardesinizle konusun, ne yapayim bu sandigi diye.

Ben olsam intihar edenin pesine giderdim belki o kafayla... ya da kafayi yerdim ne bilim ama asla baskasina dokunamazdim. Oncelikle vicdanim el vermezdi. O topragin altinda, bense topragin ustunde kahkaha atacam baska erkekle... yapamam. Cok seviyorsam yapamam.

Ayrica tuhafima giden, hayatinda biri varken mutlu olmasi gerekirken neden intihar ediyor? Kardesinizle kavgalimiydi cok mu mutsuzdu da intihar etti? Cok uzuldum... bir erkek sandik boyayip fotograf koyuyirsa gercekten emek vermis, cok sevmis gibime geldi. Neden intihar etsin?

Merhaba hanımlar evde bi hediye dekoratif sandık var. Kızkardeşime sevgilisi kendi elleriyle boyayıp, içine beraber çekilmiş fotoğraflarını yapıştırmış hediye ettiği bi sandık ama bu kişi yıllar önce intihar etti ve öldü. Kardeşim o zaman hala aşıktı çocuğa çok üzüldü ve sandık bana ait dedi, ondan hatıra saklamak istedi unutamam onu ben diyodu . Şimdi yıllar geçti evlendi. sandıkta benim odamda öylece ilk günkü gibi duruyo. Bende gördükçe onun öldüğü günü hatırlıyorum. Yani bu sandığın evden gitmesi gerek ama ne yapmam lazım bilemedim. Sizin düşüncelerinizi merak ettim doğru olan ne, ne yapmalıyım. Yani siz olsanız ne yapardınız. Ben düşüne düşüne içinden çıkamadım. Bana bi akıl verin nolur.
Kardeşinizin de onayını alin sandığı satın parasını da çocuğun hayrına diyerek ihtiyacı olan birine verin. Ya da sokak hayvanlarına mama alın.

Ben bayıldığı için ordan dedim yani kendini işe yaramaz hissediyormuş ben ilerde nası evlenicem çalışamıyorum askere bile almadılar diyormuş yani psikolojik olarak etkilendiği için çok sinirli oluyo şiddeti ve hakaretide hatırlamıyor yani kendindeyken yapmıyor. Kendini başkası sanıyor kardeşimi tanımıyor o anda hafızası gidiyor ama bunlar sara hastalığındanmı bilmiyorum tabi belkide bu hastalığın verdiği sıkıntıları çok kafaya takıyodu buda psikolojik olarak etkilemiş olabilir bişe diyemiyorum
O öyle olmaz. Nöbet sırasında istemeden zarar verebilir ama eli kolu çarpmak şeklinde. Onu hatırlamaz evet. Ama Yani hakaret edeyim küfür edeyim iki tokat patlatayım şeklinde Bi sara nöbeti yok. O kılıf bulmuş. Tabi psikolojisi bozulmuş olabilir bu hastalıktan dolayı ama o zaman da ilk mesajımda yazdığım kapıya çıkıyor bu. Mesela pedofililerin çoğu küçükken istismara maruz kalmış kişiler oluyor. Bu durumda onları da anlayışla karşılamak zorunda olmadığımız gibi psikolojisi bozulup sevgilisini döven birini de anlayışla karşılamamalıyız. O kadar sorunu varsa kimsenin başını yakmasın iyileşene kadar. Neyse konuyu çok farklı Bi yere çevirmiş gibi oldum ama anlattığın profil, büyüler şiddetler falan çok öyle arkasından ağlanılacak bir tip değil. Ailesi hariç. Onların evladı tabi ne olursa olsun severler.

Başlık biraz kaba olmuş. Merhumun sandığı ya da vefat eden tanıdığımızın sandığı gibi daha zarif bir ifade seçseniz daha iyi olurdu. Korkunuz heralde yaşamınızı da etkiliyor.
Babam vefat etti. Aksine eşyalarını paylaştık. En sevdiği tespihi eşim kullanıyor. Ben ceketini aldım. Ablam hiç çıkarmadığı gömleği. Biz onlarla babamın anısını yaşıyoruz.
Her ne olursa olsun aileye teslim edin. Ölen genç sizin için korku ifade ediyor ama ailesinin içi yanıyordur. Karşı bloğumuzda madde bağımlısı genç intihar etti. Haftada bir camı çerçeveyi indirdi. Annesinin ağıtları bütün sokağı inletti. Ateş düştüğü yeri yakar.

Sabki timsah gozyaslari dokmus kardesiniz. Okadar umursamamis ki sandigi, onu bile siz dusunuyorsunuz. Kardesinizle konusun, ne yapayim bu sandigi diye.

Ben olsam intihar edenin pesine giderdim belki o kafayla... ya da kafayi yerdim ne bilim ama asla baskasina dokunamazdim. Oncelikle vicdanim el vermezdi. O topragin altinda, bense topragin ustunde kahkaha atacam baska erkekle... yapamam. Cok seviyorsam yapamam.

Ayrica tuhafima giden, hayatinda biri varken mutlu olmasi gerekirken neden intihar ediyor? Kardesinizle kavgalimiydi cok mu mutsuzdu da intihar etti? Cok uzuldum... bir erkek sandik boyayip fotograf koyuyirsa gercekten emek vermis, cok sevmis gibime geldi. Neden intihar etsin?
Neden bu kadar acımasızsınız kardeşimde intiharın eşiğine geldi psikolojik tedavi gördü zor toparladık üstelik bu olay olalı yıllar oluyor küçüktğ o zaman liseliydi. Şimdi koca kadın daha yeni evlendi. Tedavi olmuş olması intihar edenin peşinden intihar edip hayatını sonlandırmak yerine acısını yaşayıp yoluna bakması evlenip tuva kurması acısını sahte yapmaz. Dilerim aynı acıyı yaşamazsınız. Evlenince sandığı baba evinde bıraktı napcaktı evinemi götürseydi içinde o çocukla sevgili resimleri var. Bence büyük konuşmayın kardeşim sizin gibiydi ben artık yapamam başkası olmaz diyodu. Ama hayat işte ne getireceğini bilmiyorsunuz. Yanında arkadaşları en önemliside ben vardım hep destek oldum hayata bağlanması için elimden geleni yaptım. İntihar olayı başka sara hastasıydı çocuk bayılıyordu sürekli askere almadılar işte çalışamadı annesinden harçlık alıyordu o haldeydi benü böyle kimse almaz dedi iyileşeceğine dair ümidi yoktu. O yüzden kendisinin sevilecek biri olduğuna inanmıyordu. Beni kimmistesinki bu halde kafasındaydı. Kardeşime şiddet gösterip, hakaret ediyodu psikolojisi bozulmuştu ama kardeşim çok aşıktı vazgeçwmiyordu sürekli ayrılıp barışıyorlardı. Son ayrılışlarında da kardeşim affedicem aramasını bekliyorum diyodu ama olmadı intihar etti

Psikologlar, merhumun eşyalarının istemeden onu hatırlatacağına ve etrafındakilerin zaten parçalanmış ruhlarını kışkırtacağına inanıyorlar. Zaten intihar olayı yeniydi psikolog bunu dediğinde eşyalar daha fazla hatırlatır hep oğlunun öldüğü günde kalır acısı hep taze kalır dedi, önermiyoruz dedi. Ki zaten kardeşim vermek şstemiyodu aşıktı hala saklıcam dedi benim o bermem dedi.
Kardesinizinkini niye parcalamamis?

Kardesinizinkini niye parcalamamis?
Bi üatteki üyeye yazdığım yorumu okuyabilirsiniz. Kardeşim kendi vermem dedi benim sandıpım dedi. Psikolog doğruyu olması gerekeni söyler uygulayıp uygulamaması size kalır. Kardeşim atmam dedi o zamanlar bana hatıra ondan dedi. Zor günler yaşadı bunolay zaten yıllar önce oldu

Neden bu kadar acımasızsınız kardeşimde intiharın eşiğine geldi psikolojik tedavi gördü zor toparladık üstelik bu olay olalı yıllar oluyor küçüktğ o zaman liseliydi. Şimdi koca kadın daha yeni evlendi. Tedavi olmuş olması intihar edenin peşinden intihar edip hayatını sonlandırmak yerine acısını yaşayıp yoluna bakması evlenip tuva kurması acısını sahte yapmaz. Dilerim aynı acıyı yaşamazsınız. Evlenince sandığı baba evinde bıraktı napcaktı evinemi götürseydi içinde o çocukla sevgili resimleri var. Bence büyük konuşmayın kardeşim sizin gibiydi ben artık yapamam başkası olmaz diyodu. Ama hayat işte ne getireceğini bilmiyorsunuz. Yanında arkadaşları en önemliside ben vardım hep destek oldum hayata bağlanması için elimden geleni yaptım. İntihar olayı başka sara hastasıydı çocuk bayılıyordu sürekli askere almadılar işte çalışamadı annesinden harçlık alıyordu o haldeydi benü böyle kimse almaz dedi iyileşeceğine dair ümidi yoktu. O yüzden kendisinin sevilecek biri olduğuna inanmıyordu. Beni kimmistesinki bu halde kafasındaydı. Kardeşime şiddet gösterip, hakaret ediyodu psikolojisi bozulmuştu ama kardeşim çok aşıktı vazgeçwmiyordu sürekli ayrılıp barışıyorlardı. Son ayrılışlarında da kardeşim affedicem aramasını bekliyorum diyodu ama olmadı intihar etti
Kusura bakmayin fevri davrandim. Liseli oldugunu bilmiyordum. Simdi daha iyi anladim.
Bence kardesinize sorun sandigi ne yapalim diye danisin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X