Ölü Adamın Sandığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sabki timsah gozyaslari dokmus kardesiniz. Okadar umursamamis ki sandigi, onu bile siz dusunuyorsunuz. Kardesinizle konusun, ne yapayim bu sandigi diye.

Ben olsam intihar edenin pesine giderdim belki o kafayla... ya da kafayi yerdim ne bilim ama asla baskasina dokunamazdim. Oncelikle vicdanim el vermezdi. O topragin altinda, bense topragin ustunde kahkaha atacam baska erkekle... yapamam. Cok seviyorsam yapamam.

Ayrica tuhafima giden, hayatinda biri varken mutlu olmasi gerekirken neden intihar ediyor? Kardesinizle kavgalimiydi cok mu mutsuzdu da intihar etti? Cok uzuldum... bir erkek sandik boyayip fotograf koyuyirsa gercekten emek vermis, cok sevmis gibime geldi. Neden intihar etsin?
Etmeseymiş? Bu o çocuğun kendi tercihi ve zayıflığı. Her ayrılan intihar etseydi dünyada insan kalmazdı. Abartmayın isterseniz kız şiddet gösteren sevgilisinden ayrıldı, o da gitti intihar etti diye ömür boyu bekar mı kalacaktı. Bizim erkekler daha karısının kırkı çıkmadan yeni eş arıyor kendine be. Kimsenin kimsenin arkasından gittiği yok valla. Evladını kaybeden bile ayakta kalıyor Bi şekilde. İnsan unutur, unutmasa delirir.

Bence sandıkla alakalı kardeşine sorman gerek. Kendisi ne şekilde davranmayı uygun görüyorsa o şekilde davransın. Alıp evine mi götürür, yakar mı, atar mı artık orası onun bileceği iş.Sorumluluğu sen alma, kendisi vedalaşsın çocukla olan anıları ile.

Merhaba hanımlar evde bi hediye dekoratif sandık var. Kızkardeşime sevgilisi kendi elleriyle boyayıp, içine beraber çekilmiş fotoğraflarını yapıştırmış hediye ettiği bi sandık ama bu kişi yıllar önce intihar etti ve öldü. Kardeşim o zaman hala aşıktı çocuğa çok üzüldü ve sandık bana ait dedi, ondan hatıra saklamak istedi unutamam onu ben diyodu . Şimdi yıllar geçti evlendi. sandıkta benim odamda öylece ilk günkü gibi duruyo. Bende gördükçe onun öldüğü günü hatırlıyorum. Yani bu sandığın evden gitmesi gerek ama ne yapmam lazım bilemedim. Sizin düşüncelerinizi merak ettim doğru olan ne, ne yapmalıyım. Yani siz olsanız ne yapardınız. Ben düşüne düşüne içinden çıkamadım. Bana bi akıl verin nolur.
Sobaniz varsa atin bi güzel catur cutur yanar sizde ısınırsınız 😄

Etmeseymiş? Bu o çocuğun kendi tercihi ve zayıflığı. Her ayrılan intihar etseydi dünyada insan kalmazdı. Abartmayın isterseniz kız şiddet gösteren sevgilisinden ayrıldı, o da gitti intihar etti diye ömür boyu bekar mı kalacaktı. Bizim erkekler daha karısının kırkı çıkmadan yeni eş arıyor kendine be. Kimsenin kimsenin arkasından gittiği yok valla. Evladını kaybeden bile ayakta kalıyor Bi şekilde. İnsan unutur, unutmasa delirir.
Siddet gosterdigi nerede yaziyor? Sara hastası oldugunu, (yazdigini) animsiyorum. Konuyu sildigi ve duzenledigi icin konunun ilk halinde var mi?

Merhaba hanımlar evde bi hediye dekoratif sandık var. Kızkardeşime sevgilisi kendi elleriyle boyayıp, içine beraber çekilmiş fotoğraflarını yapıştırmış hediye ettiği bi sandık ama bu kişi yıllar önce intihar etti ve öldü. Kardeşim o zaman hala aşıktı çocuğa çok üzüldü ve sandık bana ait dedi, ondan hatıra saklamak istedi unutamam onu ben diyodu . Şimdi yıllar geçti evlendi. sandıkta benim odamda öylece ilk günkü gibi duruyo. Bende gördükçe onun öldüğü günü hatırlıyorum. Yani bu sandığın evden gitmesi gerek ama ne yapmam lazım bilemedim. Sizin düşüncelerinizi merak ettim doğru olan ne, ne yapmalıyım. Yani siz olsanız ne yapardınız. Ben düşüne düşüne içinden çıkamadım. Bana bi akıl verin nolur.
O sandığın durması bence hem sizi rahatsız eder sürekli vefat eden kişiyi hatırlatır geçmişte bırakamazsınız..Hemde tehlikedir.Yarın birgün hiç olmadık bir şekilde ortaya çıkar kardeşinizin kocası eşinin kendisini sevmediğini mecburiyetten evlendiğini veya mantık evliliği yaptığını düşünebilir.Nasıl ortaya çıkacakki çıkmaz diye düşünmeyin hiç umulmadık bir şekilde bir zamanda çıkar.

Annesine ulaşıp niye kadının acısını tazeleyecksiniz ki? Kardeşinize söyleyin o karar versin. Ister kendi evine alır ister kilere kaldırır.

Bence sandıkla alakalı kardeşine sorman gerek. Kendisi ne şekilde davranmayı uygun görüyorsa o şekilde davransın. Alıp evine mi götürür, yakar mı, atar mı artık orası onun bileceği iş.Sorumluluğu sen alma, kendisi vedalaşsın çocukla olan anıları ile.
Oda bilemedi napacağını bana bıraktı evlenirken. Çoktan vedalaştı zaten. Üzüntüsünü içine gömdü tedavi gördü. İyileşti hayatına devam ediyor çok şükür. Ben napacağımı bilemedim. Burdan fikir alayım dedim ama iyice kafam karıltı herkes başka birşey söylüyor

Oda bilemedi napacağını bana bıraktı evlenirken. Çoktan vedalaştı zaten. Üzüntüsünü içine gömdü tedavi gördü. İyileşti hayatına devam ediyor çok şükür. Ben napacağımı bilemedim. Burdan fikir alayım dedim ama iyice kafam karıltı herkes başka birşey söylüyor
Yani o zaman bence fotoğrafları sandığın içinden al. Sandığı da böyle hani Instagram'da boya vs ile geri dönüşüm yapan insanlar var ya Dekotrend gibi. Öyle birine ver, kullansın.

Siddet gosterdigi nerede yaziyor? Sara hastası oldugunu, (yazdigini) animsiyorum. Konuyu sildigi ve duzenledigi icin konunun ilk halinde var mi?
Evet yazmıştım düzenledim sonra ve bazı üyelere yorumlarda yazdım. Sara hastasıydı. Sürekli bayılıyordu işte çalışamıyordu o yğzden askerede gidemedi arkadaşları askere gittikçe daha da psikolojisi bozulmuş beni kim napsın çalışamıyorum ilerde nası evlenicem yuva kuramam böyle diyodu. Hayali varlıklar görüyordu. Onu öldüreceklerini söylüyolarmış falan birde bu sorunlardan dolayı şiddet ve hakaret vardı işin içinde ama kendinde olmuyodu adını bile hatırlamıyordu öyle zamanlarda hatta bazen başkası sanıyodu kendini

Ana gibi yârrrr olmaz ana boşuna istememiş sandığı keşke o anaya vereydiniz
Kardeşim çok aşıktı artık kimseyi sevemem diyodu ondan hatıra olduğu için saklıcam ömür boyu diyodu. Oda intiharın eşiğine geldi. Psikolojik tedavi gördü. Sandığa resimleri yapıştırılmış beraber. Çıkartılamıyo yani resimler de yırtılır. Bu olay yıllar önce oldu yeni evli kardeşim. Aile bşze tepkiliydi kardeşim ayrılmıştı çocuktan bizi suçladılar yani iletişim kurulacak gibi değillerdi

Konuyu neden düzenleyip çoğu bölümünü sildiniz? Yasak bu durum.
Ben de neden bu kadar kişi beğenmemiş diyorum.
Konu düzenlemek yasaksa neden düzenle diye bi seçenek var. Bana tepki gösterdiler çocuğu kötülediğimi iddia ettiler bazılarıda anlamadı dediğimi tekrar dğzenledim ki zaten muneyede yazdım etiketledim konumu kapattırmak için görmedi sanıırm

Kardeşim çok aşıktı artık kimseyi sevemem diyodu ondan hatıra olduğu için saklıcam ömür boyu diyodu. Oda intiharın eşiğine geldi. Psikolojik tedavi gördü. Sandığa resimleri yapıştırılmış beraber. Çıkartılamıyo yani resimler de yırtılır. Bu olay yıllar önce oldu yeni evli kardeşim. Aile bşze tepkiliydi kardeşim ayrılmıştı çocuktan bizi suçladılar yani iletişim kurulacak gibi değillerdi
Şuanda kardeşinize sormadınız mı sandık ne olacak diye

Evet yazmıştım düzenledim sonra ve bazı üyelere yorumlarda yazdım. Sara hastasıydı. Sürekli bayılıyordu işte çalışamıyordu o yğzden askerede gidemedi arkadaşları askere gittikçe daha da psikolojisi bozulmuş beni kim napsın çalışamıyorum ilerde nası evlenicem yuva kuramam böyle diyodu. Hayali varlıklar görüyordu. Onu öldüreceklerini söylüyolarmış falan birde bu sorunlardan dolayı şiddet ve hakaret vardı işin içinde ama kendinde olmuyodu adını bile hatırlamıyordu öyle zamanlarda hatta bazen başkası sanıyodu kendini

Evlenmemelerinde hayır varmış o zaman... Keşke boyle bir çocuğun hediyesi o zaman iade edilebilseydi. Kardesiniz liseliymis zaten ayril baris siddet kufur bir iliskiymis. Keske o dönemlerde iade edilseydi anneye.

Ulasabilirseniz yine ulaştırmaya çalışın.

Şuanda kardeşinize sormadınız mı sandık ne olacak diye
Hayır o zaten giderken bana bıraktı. Ne yapacağını bilemedi. Bende öylece koydum bi yere bekliyo. Ne yapacağımı bende bilemedim burda konu açıp sorayım dedim tepki gördüm konumu kapattırıyorum zaten

Hayır o zaten giderken bana bıraktı. Ne yapacağını bilemedi. Bende öylece koydum bi yere bekliyo. Ne yapacağımı bende bilemedim burda konu açıp sorayım dedim tepki gördüm konumu kapattırıyorum zaten
Vereyim mi annesine demediniz mi zor gerçekten anne de şimdi bak oğlum öldü o yoluna devam etti vermek istemedi şimdi de başından atıyor sandığı der ama yine de anneye sormadan alıp almayacağını sormadan vermeyin kimseye

Kardeşiniz tercihi size bıraktıysa fotoları imha edip birine verin annesine bunca zaman sonra göndermek cok yersiz olur bence. Kadının acısı hala içinde ama siz artık işimiz bitti der gibi oğlundan kalan anıyı bırakacaksınız bence gereksiz yani.

Konuyu okudum yorumlara baktim yorumlar konuyla alakasiz ilk basta. Neden? Cunku konu sahibi konunun ilk halini komple degistirmis. Neyi anlayip neye yorum yapcaz allah askina. Tepkiden korkuyosaniz acmayin konu falan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X