Ona göre bana rahat batıyor.Ama bana geçmiş batıyor

hemmam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
76
38
32
Kizlar gerçekten ben mi abartıyorum.

10 senelik evliyiz.
Ve eşim gece çalışıyor.
İlkk evlendiğimiz yıllarda bana gece 12 den sonra hadi iyi geceler sen iyi benim yoğunluk şimdi başlıyor diyordu yıllarca.
Çok sonradan öğrendim ki asıl gece 12 den sonra işler bitiyor laklak saati başlıyor Muş.
Bu arada eşimin çalıştığı iş bayan yüzde si çok çok fazla olan bir iş.

Evlendiğimizin ilk yılı benle nişanlılık döneminde yazdığı bir mektup buldum.
Sen bana yasaksın tuzaksin..Seni kalbime gömdüm benden uzak dur diye yazılmış birine verilmek için yazılmış ama vermemiş evde dosyalarının içine koymuş Ve ben bunu çok tesadüf gördüm.sordum inkar etti.
Bende okuyunca o sinirle yırtıp atmıştım mektubu keşke atmasaydim.

Sonra öğrendim ki yanında çalışan arkadaşiyla eski sevgiliymis ve ona yazmış.
Neyse
Evliliğimin ilk yıllarında hiç bir zaman yeni evli gibi değildik..
Kaçan o kovalayan bendim.
Ama güya severek evlendik.
O bana açıldı beni ikna etti falan.

Ama son 3 dört yıldır eşim o kadar iyi o kadar ilgili o kadar bana düşkün ve iliklerine kadar hissediyorum sevgisini ama.
Evliliğin ilk yıllarında bana yaşattılarini da unutamıyorum.Durup durup trip atıyorum aklıma geliyor hatta boşanmak istiyorum düşünceeim normal mi abartıyorum mu.
Bilmiyorum ama bı huzursuz hissediyorum o kesin....Öyle bir yazmak istedim.

Geçmişi bir kenara bırakabiliriz belki, ama hala gece 12den sonra kadın iş arkadaşlarıyla sohbet mi ediyor o kısmı anlamadım. Eşinizin mesleği nedir?
Yani gece 12 den sonra bana uyu sen benim yoğunluk başlıyor diyordu megersem.
O saate işler bitiyor kakara kikiri saati oluyor mus

Hangi işte çalışıyor eşiniz. O saatte kadın yoğunluklu iş gece kulübü,pavyon falan mı?
Geçinmeye gönlünüz varsa adam iyi davranıyorsa hayatı kendinize ve eşinize zindan etmeyin. Ama yok geçinmek istemiyorsanız boşanın üç günlük dünyada hayati kendinize eziyet etmeyin

Kötüyken boşanacaktınız arkadaşım. İyiyken boşanmayı düşünmeniz adamın gitmeyeceğinden ve size yalvaracağından emin olmanızdan kaynaklanıyor bence.
Kestiremedim ki inanıyordum herşeyine şimdi ile kiyasliyinca oturuyor herşey yerine .
Herkes böyle ne var diyor di hep

Rahat batması kısmına katılıyorum. Bazi insanlar kendi yaşamında 'kurban' 'mağdur ' rollerinde olmayı istiyor. Değer gördüğü bir ilişkiyi reddediyor bünyesi.
Adamın baya ihanet mektubunu yakalayıp evliliğe devam etmiş bi de kovalayan durumunda olmuşsunuz. Az da değil 10 senelik evlilik.. Adam duzgun davranmaya başlayınca mı aklınıza geliyor geçmişin öfkesi.
Zamanında kapının önüne koysaydınız mesela cok mantıklı olurdu. Şimdi eşinizin hatalarından ders çıkarmış halinin tadını çıkarmak mantıklı

Rahat batması kısmına katılıyorum. Bazi insanlar kendi yaşamında 'kurban' 'mağdur ' rollerinde olmayı istiyor. Değer gördüğü bir ilişkiyi reddediyor bünyesi.
Adamın baya ihanet mektubunu yakalayıp evliliğe devam etmiş bi de kovalayan durumunda olmuşsunuz. Az da değil 10 senelik evlilik.. Adam duzgun davranmaya başlayınca mı aklınıza geliyor geçmişin öfkesi.
Zamanında kapının önüne koysaydınız mesela cok mantıklı olurdu. Şimdi eşinizin hatalarından ders çıkarmış halinin tadını çıkarmak mantıklı
O zaman inkar etti Kur'an'a bastı bilmiyorum dedi.iftira atıyor sun dedi.
Niye yirttin attın dedi.
Ama el yazısi onun du.
Şimdi arada mevzu açılınca şarkı sözu yazmisimdir belki hatırlamıyorum diyor

Hala öyle çalışıyor ... Ve ben aramıyor diye kızıyor ara diye

Anladım. Eşinize geçmişle ilgili rahatsız olduğunuz bu konulardan bahsettiniz mi? Madem artık düzeldi, Oturup konuşsanız bana kalırsa bunlar şeffaf bir şekilde konuluşup eşiniz sizden bunlar için af dilemeli. Siz affedebilir misiniz peki?

Anladım. Eşinize geçmişle ilgili rahatsız olduğunuz bu konulardan bahsettiniz mi? Madem artık düzeldi, Oturup konuşsanız bana kalırsa bunlar şeffaf bir şekilde konuluşup eşiniz sizden bunlar için af dilemeli. Siz affedebilir misiniz peki?
Affedilse affederim o kadar salağım ama eşim AA af dilemez hayat felsefesi inkar maalesef...

Kizlar gerçekten ben mi abartıyorum.

10 senelik evliyiz.
Ve eşim gece çalışıyor.
İlkk evlendiğimiz yıllarda bana gece 12 den sonra hadi iyi geceler sen iyi benim yoğunluk şimdi başlıyor diyordu yıllarca.
Çok sonradan öğrendim ki asıl gece 12 den sonra işler bitiyor laklak saati başlıyor Muş.
Bu arada eşimin çalıştığı iş bayan yüzde si çok çok fazla olan bir iş.

Evlendiğimizin ilk yılı benle nişanlılık döneminde yazdığı bir mektup buldum.
Sen bana yasaksın tuzaksin..Seni kalbime gömdüm benden uzak dur diye yazılmış birine verilmek için yazılmış ama vermemiş evde dosyalarının içine koymuş Ve ben bunu çok tesadüf gördüm.sordum inkar etti.
Bende okuyunca o sinirle yırtıp atmıştım mektubu keşke atmasaydim.

Sonra öğrendim ki yanında çalışan arkadaşiyla eski sevgiliymis ve ona yazmış.
Neyse
Evliliğimin ilk yıllarında hiç bir zaman yeni evli gibi değildik..
Kaçan o kovalayan bendim.
Ama güya severek evlendik.
O bana açıldı beni ikna etti falan.

Ama son 3 dört yıldır eşim o kadar iyi o kadar ilgili o kadar bana düşkün ve iliklerine kadar hissediyorum sevgisini ama.
Evliliğin ilk yıllarında bana yaşattılarini da unutamıyorum.Durup durup trip atıyorum aklıma geliyor hatta boşanmak istiyorum düşünceeim normal mi abartıyorum mu.
Bilmiyorum ama bı huzursuz hissediyorum o kesin....Öyle bir yazmak istedim.

Evet abartıyosun.
Eğer huzursuz olacaksan ilk zamanlarda olup ona göre davranacaktın. Aradan geçmiş zaman adam sana karşı gayet ilgili ve sorun yoksa eskiyi ısıtıp soğutmanın bi anlamı yok.

Affedilse affederim o kadar salağım ama eşim AA af dilemez hayat felsefesi inkar maalesef...

Şeffaf olursa sizden büyük bir tepki bekliyor, affedeceğinize hiç ihtimal vermiyor bu yüzden de inkar ediyor, hatırlamıyorum şarkı sözüdür belki falan diyor. Kim durup dururken şarkı sözünü bir kağıda yazar o da bi garip zaten.

Şeffaf olursa sizden büyük bir tepki bekliyor, affedeceğinize hiç ihtimal vermiyor bu yüzden de inkar ediyor, hatırlamıyorum şarkı sözüdür belki falan diyor. Kim durup dururken şarkı sözünü bir kağıda yazar o da bi garip zaten.
Defalarca söyledim bana şeffaf ol diye ama anlatamadım yipratti beni cok

Defalarca söyledim bana şeffaf ol diye ama anlatamadım yipratti beni cok

Geçmişte kaldı ve hiçbi kanıt yok diye düşünüyor. Ama biraz da öyle. Ben sizi anlıyorum, kafanıza takılmış, her şey aydınlansın istiyorsunuz. Ama belki de yapacak bir şey gerçekten yoktur. Eşinizi kafasına silah dayayıp konuşturacak haliniz de yok. İnkar ediyorsa etsin madem. Siz bundan sonra çok dikkatli olun ona çaktırmadan.

Geçmişte kaldı ve hiçbi kanıt yok diye düşünüyor. Ama biraz da öyle. Ben sizi anlıyorum, kafanıza takılmış, her şey aydınlansın istiyorsunuz. Ama belki de yapacak bir şey gerçekten yoktur. Eşinizi kafasına silah dayayıp konuşturacak haliniz de yok. İnkar ediyorsa etsin madem. Siz bundan sonra çok dikkatli olun ona çaktırmadan.
Evet maalesef öyle düşünüyor.
Ama beni bunaltmayi kesmiyor istiyor ki o çalışırken ben onu sürekli ariyayim.
Sorayım içimden gelmiyor bu seferde trip atıyor

Gece 12 den sonra bir kamu kurumunda haftada kaç kez çalışıyor mesela?

Ben de nöbetli çalışıyorum. İşlerimiz bitince doktor odasına geçip nöbetçi arkadaşımla beraber çay/kahve içip yatıyoruz. Arada herhangi bir garip şeyler olmuyor. Bir gece yanına gidip nasıl vakit geçirdiğini görebilirsiniz. Belki içiniz rahat eder

X