Geçmişe dönmemin ve köpek gibi pişmanım diye serzenişlerimin nedenlerini buldum.

çok teşekkür ederim. o güzel yorumlarınız için.. bana yazmak derteşmek konuşmak iyi geliyor.. ama 8 kardeşiz.. herkesin sıkıntısı var.. burayı seçtim kendime..
benim kendime ait evim var.. ayrı evde yaşıyorum.. sadece çocuklarıma annem baksın diye annemi yanıma taşıdım..semt oalrak uzaklardı.. kirlaarını ben ödüyorum..ve boşanan kardeşimde var... vs.. problemler işte.. annemden başkasıda olmadı çocuklar için..kreşe verdim..saatleri uymadı.. aslında sorunum bir türlü düzen kuramadım... inşallah..sabır.. şu 8 ay borç ta bitsin..belgemi de aldım.. başka yerlere gitsem 7500-8000 Tl maaşım var.Ama burda 17 yıldır çalışıyorum.kurumsal bir firma.. ayrılmayı üdşünmüyorum.. evet o adam neler yaşattı bana.. ve hep beni suçladı aileside kendine..keşke sabretseydin..erkekler yapr diyip durdular..zaten öncedende değermi verdiki.. hep annesi önemliydi..neyse ..geçmişi nutualım.. yeni düzenimizi nasıl kurucaz... onu düşünmem lazım.. zorluklar beni o adama itmemeli..tek sıkıntı bu...güçlü olmam lazım.. Allah güç kuvvet versin hem aileme hem bana..
zorluk ne olursa olsun o adama itilmemen lazım. o adamdan tiksinmen lazım ki adam midesiz.
erkekler yapar diye bi şey yok. Allah tan korkan yapmaz.
iğrenç bi şey . başkasını yatağına alıyor. yatağına giriyor. nasıl mideniz alıyor . o adama itilmeyin.
çocuklarınızın babasından başka biri olmamalı bana göre. yaptığı yanlış. hastalık kapacak kendi karısı da . su testisi su yolunda kırılır. bi gün başına bi musibet gelir böyle yaşayanların. aşırıya kaçanların

Diğer konularında da böyle yapıyordun ; sürekli kopyala yapıştır.
Cevaplarda bile aynı yöntem.

Hangisi eski duygular ,hangisi yeni, şimdi neredesiniz , kim kiminle ne yapıyor anlaşılmıyor bile.
ya aslında sorunu şu ,bir anda herhangi bir sorunda hemen "amanın kocam olsaydı yanımda destek olurdu bana " moduna giriyor..sonra hemen toparlanıp saçmalama bu adam sana neler yaptı sen güçlüsün moduna girmeye çalışıyor..
kendi kendine telkin ediyor yani...
bir de arkadaşın ilk sevgilisi falan ,adamla açmış gözünü başka erkek tanımamış..üstelik gayet düzgün bie ailden ve çevreden gelen bir kadın..adam kapmış resmen..o yüzden sorun olduğunda tek başıma yapamam halledemem sanıyor..
ama ben inanıyorum ona başaracak...

sizin en büyük probleminiz aslında
aileniz
siz onları geldikleri yere gönderin öncelikle
ve çocuğunuzu kreşe gönderin
bu şekilde o çocuklara da zarar veriyorsunuz farkında olmadan
ayrıca boşanmayıp evli kalsaydınız ne değişecekti?
yine psikolojiniz alt üst olacaktı yine çok üzülecektiniz

Sizi hatırladım, daha önce de konu açmıştınız.Kocanızın döneceğini düşünüyordunuz ama dönmedi işte...
Yaşadığınız kötü şeyler, ailenizin içinde bulunduğu durum, fazla sorumluluk altında olmanız pişman hissettiriyor.
Ama adam size resmen cehennem azabı yaşatmış okurken ne zaman "öldüm" diyeceksiniz diye bekledim...
Şu an iyi bir hayatınız olsa aklınıza bile gelmeyeceğine eminim..
Öncelikle üzerinizdeki sorumlulukları atarak başlayın işe. Ailem ailem diyorsunuz da, anne baba hadi muhtaç olabilir ama kardeşleriniz eli kolu tutan insanlar siz neden bu kadar yardım edip onların borcunu ödüyorsunuz anlayamadım? İşe girsin çalışsın ödesinler size ne oluyor? Kimse sizi düşünüyor mu? Neden üstünüze vazife olmayan sorumluluklar üretiyorsunuz kendinize? Üstelik alıştırmışsınız da.Sizin önceliğiniz çocuklarınız. Anne babanızdan bile önce çocuklarınız gelir. Sizin gibi iki çocuk sahibi boşanmış bir kadının çok bencil olması gerekir, kimse sizi düşünüyor mu ki de siz düşüneceksiniz??
Bence öncelikle sorumluluklarınızı atın üstünüzden emin olun siz yardım etseniz de etmeseniz de kimse acından ölmez. Siz nasıl çalışıp cabalayıp çareler üretiyorsanız onlar da üretir.
Hayatınızı sadeleştirin , kendinize ve çocuklarınıza odaklanın, bu kısa hayatta milletin yükünü çekmeyin.

evet..öncelik sorumlulukları atmak.. ki yapmasaydın etmeseydin oluyor.. kardeşim işten ayrıldı.. boşanan kardeşim.. tlf.ödeyemedi..ben ödedim.. 160 tl .. neden.. çocukları dışarda.. onlarla konuşsun diye.. yeni bir iş buldum.. 400-500 tl kıyafet aldım.. masa başı telefona bakmak.. şansızya.. maaş vermedikleri için işten ayrıldı.. yine iş bakıyorum.. birini işe koyuyorum vs.. annemde dedi dün sen olmasan acımızdan ölmeyizki.. yapmasaydın etmeseydin.. senin için geldki yanına filan diyor..
ilk iş
sorumluluklar beni pişman ettiriyor... ve bencil olmayı öğrenmem gerek..çok haklısınız..güzel yorumunuz için teşekkürler

evet..öncelik sorumlulukları atmak.. ki yapmasaydın etmeseydin oluyor.. kardeşim işten ayrıldı.. boşanan kardeşim.. tlf.ödeyemedi..ben ödedim.. 160 tl .. neden.. çocukları dışarda.. onlarla konuşsun diye.. yeni bir iş buldum.. 400-500 tl kıyafet aldım.. masa başı telefona bakmak.. şansızya.. maaş vermedikleri için işten ayrıldı.. yine iş bakıyorum.. birini işe koyuyorum vs.. annemde dedi dün sen olmasan acımızdan ölmeyizki.. yapmasaydın etmeseydin.. senin için geldki yanına filan diyor..
ilk iş
sorumluluklar beni pişman ettiriyor... ve bencil olmayı öğrenmem gerek..çok haklısınız..güzel yorumunuz için teşekkürler
ya öyle derler işte.
öok yanlış yapmışsın sorunlu ailenle içli dışlı olunca.
derhal bi çözüm bul çocuklarını uzaklaştır.
kendi başınuın çaresine bakmayı öğren.
onlara harcayacağın parayı çocuklarına bakacak birine verirsin başınç dinç olur.
çocukların da psikolojisi bozulmaz.

Onlar birbirini bırakmaz bence, adam pinti kadın da paralı zengin imiş, kadın bıraksa da adam bırakmaz, kaldı ki kadın aldatıldığı halde bırakmamış.

asla dönmem.... böyle birşey mümkün değil.. sorumluluklar fazla.. bazı arkadaşlar yazmışlar.. gerçekten neden pişmanlık hissettğimi.. iyi bir hayatım olmadığı için..ilk iş sorumlulukları azaltmak... başaracağım.. o aşşağılıga geri dönermiyim.. karısıda kendine pislik.. birbirleri ile yaşasınlar... ikiside cimri.. çocuk sevmez..insalara yedirmeyi içirmeyi sevmez.. zaten adam söyledi bana .. bu tam kafama göre.. sen milleti toplardın başıma.. yedirri içirirdin.. bu da benim gibi kimseyi istemiyor sevmiyor diyor.. millet dedğimi abisi annesi filan.. neyse.. anlayacağınız dünyada bir o kalsa bir de ben asla.............dönmem artık.... zorluklarla mücadele etmeye devam.. ama pişmanlık olmayacak asla.............

Herkes söylenebilecek şeyleri yazmış zaten ben ilaveten 500 tl nafaka az değil mi diyorum iki çocuk için ?
Babalarının durumu da iyiymiş .
Geçim sıkıntısı yaşadıklarının yanında devede kulak kalır gerçi ama nafaka arttırım davası açabilirsin.

Allah size akıl fikir bir de vicdan versin.
Size o kadar irite oldum ki.
Bende sebeplerimi sıralayım
Kocanızın annesiyle kavganız esnasında sizi korumak için bekaretini üç kuruşa mi verdi demesini beklemişsiniz. Pardon ama siz evlenmeyi sadece bekaretten ibaret mi gördünüz. Sizin bakış acınızı hiç ama hiç beğenmedim.
Bir ikinci olarak aldatılan bir kadındınız. Çok şükür maddi imkanınız da varmış sizi aldatan adamdan ne umdunuz da konsomatrislerle muhatap oldunuz.
Aldatılan bir kadınken adamın ne mal olduğu belliyken karısını aldattığı insan olmuşsunuz birden.
Ayrıca ve en ilginci sizi defalarca aldatan insan için nasıl beni çok severdi diyebiliyorsunuz.
Seven insan aldatır mi. Dırdırından biktiysa boşanırdı .
Yahu annesiniz intihar neden ?
Mayası belli adamdan ikinci çocuk neden ?
Ve en merak ettiğim şey ikinci karisini nasıl aldattığını anlatmış sizdeki nasıl bir mide de dinleyebildiniz?

Sizi çok eleştirmiş olabilirim. Ama yaşadıklarınıza pişman değil adamdan ayrıldığınız için pişman olmanız desteklenecek bir durum değil. Kadınlık gururu böyle birşey değil
Bari bundan sonra akıllıca hareket edin de o iki yavrucak mutlu olsun

asla pişman değilim.. çok haklısınz.... sadece zorluklar karşısında pişman olmuşum onu anladım.. o kadar..kendimden bile nefret ediyorum ..hatta dün bile ağladım.. neden bir anlık.. kardeşimde gelmiş boşanacağım diyince..kzıda almış... vs... yani bunu yapmamalıyım.. her sorun çıktığında keşke ben yapmasaydım dememeliyim..bunu anladım...

çocuklar neden sizinle değil de annenizin evinde kalıyorlar?
ben çalışıyorum... annem bakıyor..büyük kızım okulu gün boyu.. oraya gidiyor.akşam yemek yiyip eve geçiyoruz.. kendi evim var.. ama küçük anneanneyi çok seviyor.annemde sabahları erken uyanıp bize gelmemek için burda kalsın diyor... orda kalıyor. bende geç saatte eve geiyorum büyük kızımla.. şimdide ramazan..okullarda tatil.. ordayız.sahur iftarı birlikte yaparız diye.. iki yere mutfak masrafı olmasın dedim.. onların durumuda yok.. eve harcayacağıma oraya harcayayım dedim.. birlikteyiz.ama sorunlar bitmiyor işte..

Nasıl yani zamanında senin için yağmur altında bekleyen, öpmeden işe gitmemek için yolundan dönüp öpüp giden adam mı bunları yapmış. Kimse için benim için ölüp bitiyor asla üzmez dememek lazım demek ki... Allah doğru insanlarla karşılaştırsın. Acaba büyü falan yapılmış olabilir mi diye geldi aklıma ama bu konuyu konuşmak yasak olabilir diye susuyorum. çünkü çok ama çok kötü çok iğrenç bir adam haline gelmiş ve sen bir türlü bırakmak istememişsin.

Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah biran önce toparlanır huzura erersiniz

evet..aynen öyle.. evlenene kadar peşimden çok koştu.. ilk günlerde de dedğim gibi beni öpmeyi unutup geri gelen adam.. hiç unutmam..alt katta kayınvalidem niye gelmiş dedi.. bende beni öpmeyi unutmuş dedim de .. birgün beni öpmedi oğlum dedi.. ilk yıllarımızda kayınvalidem bitirdi evliliğimizi.. ama hamurundada pislik varmış bence.. yada para bozdu..kariyer yükselme bozdu bence.. işi çevre ortam.. her adamın kişiliği sağlam olmuyor..geldi geçtiii

Kaç yaşında bu çocuklar. Bakıcı tutun gelip evde baksın.
Ne olurda olsun, orada huzurlu bir ortam bile olmuş olsa (ki öyle bir ortam yok)çocuklarınızdan ayrılmayın. Beraber yaşayın. Onları gördükçe sizde belki daha çabuk iyleşirsiniz.
Ex madem fabrika müdürüymüş dava açın. Nafakayı artsın diye. Buna piskoljik olarak hazır olduğunuzda yapın.
aynı evde yaşıyoruz çocuklarımla.. ben çalıştığım için annem gündüzleri bakıyor...

seni boynuzlayan adam için sen halen annesi boşattı dayamadım susup oturmalıydım diyorsan bende sna müstahak bu yaşadıkların diyorum
o eski düşüncelerdi... şimdiki sorunum yeni hayatımda zorluklar var.. ve bundan doalyu geçmişe dönüyormuşum.. bunu anladım..ama mücadeleye devam..eskiye dönmek yok artık

çokte
ya aslında sorunu şu ,bir anda herhangi bir sorunda hemen "amanın kocam olsaydı yanımda destek olurdu bana " moduna giriyor..sonra hemen toparlanıp saçmalama bu adam sana neler yaptı sen güçlüsün moduna girmeye çalışıyor..
kendi kendine telkin ediyor yani...
bir de arkadaşın ilk sevgilisi falan ,adamla açmış gözünü başka erkek tanımamış..üstelik gayet düzgün bie ailden ve çevreden gelen bir kadın..adam kapmış resmen..o yüzden sorun olduğunda tek başıma yapamam halledemem sanıyor..
ama ben inanıyorum ona başaracak...

çok teşekkür ederim. İnanın beni bire bir anlayanlardan biride sizsiniz. Çok iyi tanıyorsunuz artık.Harikasınız.Yorumlarınızda silkeliyor beni. Aynen bu bir telkin. Ve başaracağım.. ve artık son bu konu ile ilgili son konum başardım olacak..

ya öyle derler işte.
öok yanlış yapmışsın sorunlu ailenle içli dışlı olunca.
derhal bi çözüm bul çocuklarını uzaklaştır.
kendi başınuın çaresine bakmayı öğren.
onlara harcayacağın parayı çocuklarına bakacak birine verirsin başınç dinç olur.
çocukların da psikolojisi bozulmaz.

aynen... paramla rezilim gerçekten.. annem kafaına esiyor evi terk ediyor.gemeye gidiyor. benim kız evde.. evde 4 kız kardeşim daha var. biri dışarda kızkardeşimn yanında. diğeri büyük kızmla yaşıt.. biri nişanlı .biri boşanan.. anneme kızıyorlar. kızı bize bırakıp gitti. nişanlı kardeşim zaten problem ediyor.rahatsız oluyor annemin bakmasından biliyorum. çünkü kızım küçük ve ağlıyr evi dağıyor.oyuncakları var.. ama bende annemin kirasını ödüyorum.iyi bir yerde yaşıyorlar.yaşam standartları yükseldi.. çok kötü bir semtte oturuyorlardı.. tinerciler filan.. artık hep suriyeden gelen göçmenler oturuyordu oralarda.. herşeye rağmen herkese el ayak üfeliyorum.alttan alıyorum çocuklarım için.. asıl problem bu zaten.. çok zoruma gidiyor.. herkesi de anlamaya çalışıyorum..onlarda haklı.. biri boşanmış gelmiş.. onun iki çocuguda gelmiş.. sonra geri gitmiş..geri gelecek çocuklar..bide annem benimkine bakıyor.. bide arada annem çekip gidince benim kızımada kendi bakmak zorunda kalıyor.. diyorki bekarlar..bizim sorunumuz yok..ama boşanıp gelenlerin derdinide biz çekiyoruz ne suçumuz var diyorlar.. yani anlatacak çok şey var ama yetmiyor işte...

aynen... paramla rezilim gerçekten.. annem kafaına esiyor evi terk ediyor.gemeye gidiyor. benim kız evde.. evde 4 kız kardeşim daha var. biri dışarda kızkardeşimn yanında. diğeri büyük kızmla yaşıt.. biri nişanlı .biri boşanan.. anneme kızıyorlar. kızı bize bırakıp gitti. nişanlı kardeşim zaten problem ediyor.rahatsız oluyor annemin bakmasından biliyorum. çünkü kızım küçük ve ağlıyr evi dağıyor.oyuncakları var.. ama bende annemin kirasını ödüyorum.iyi bir yerde yaşıyorlar.yaşam standartları yükseldi.. çok kötü bir semtte oturuyorlardı.. tinerciler filan.. artık hep suriyeden gelen göçmenler oturuyordu oralarda.. herşeye rağmen herkese el ayak üfeliyorum.alttan alıyorum çocuklarım için.. asıl problem bu zaten.. çok zoruma gidiyor.. herkesi de anlamaya çalışıyorum..onlarda haklı.. biri boşanmış gelmiş.. onun iki çocuguda gelmiş.. sonra geri gitmiş..geri gelecek çocuklar..bide annem benimkine bakıyor.. bide arada annem çekip gidince benim kızımada kendi bakmak zorunda kalıyor.. diyorki bekarlar..bizim sorunumuz yok..ama boşanıp gelenlerin derdinide biz çekiyoruz ne suçumuz var diyorlar.. yani anlatacak çok şey var ama yetmiyor işte...
bunlara kafa yor işte arkadaşım.
eski eşim de eşim deme sakın asla ve asla.
çocuğun için sağlıklı bir ortam değil.
aile de bi yere kadar.
ben çocuğumu düşünürüm öncelikle.
kaç kişilermiş evde.
çalışssınlar ödesinler kiralarını.
yanlış yapmışssın o ortama çocuk bırakmakla.
annen de sorunlu belli.taşıyamıyodur haliyle.
ama sen de taşıyamıyosun.
az gayret et çocuklarının sorumluluğunu üstlen.
ailen düzenli bi aile olsa uzak dur demem ama hiç parlak değil şu tablo.

Hiçbirşeye şaşırma diyor yine de şaşırıyorum.
Yapmayın Allah aşkına bu nasıl bir pişmanlık, psikolojiniz iyi değil.
Aç kalın ama o adamın karısı olmayın,eski kocanız da anası da beş para etmez, kapınızdan geçmesinler, mahvetmişler hayatınızı..
Israrla pişmanlık niye, nasıl bir körlük..

Ve gayet iyi bir maaşınız varken, hata hata üstüne.. Durum borç batağı...
Ama olsun, umutsuz olmayın, 8 aya bitirin yeni bir sayfa açın. Kendinize gelin, çocuklarınızla yaşayın, fazla merhamete gerek yok kimseye, sonra böyle maraz doğuyor

Konu ne zaman hortlayacak diye bekliyordum yine hortladı. Daha önce yazan oldu mu bilmiyorum ama bu üye çok eski bir üye ve aynı konuyu ısıtıp ısıtıp yeniden açıyor. En son adam yeni evlendiği eşine dönmüş ve de kadın hamileydi bebekleri olacaktı diye hatırlıyorum ve konu sahibi o sebepten kendine mukayet olmayı ve eskiyi düşünmemeyi seçmişti ama pek başarılı olamamış sanırım.Bebek mevzusu neoldu yalanmıymış acaba. Adamın bağlanma sorunu var tek eşlilik ona göre değil. Allah sonunu hayır etsin konu sahibi.

zaten adam dönse kadın hazır. dönecek olan adam bence. kadın yalvarıyor evli adamı taciz ediyor, adamın karısını birlikte çekiştiriyorlar.. oo afedersin ama çirkeflikte sınır tanımıyorlar.
bence tam okuyun.. yada sonunun.. yada diğer yorumları... ala öyle bir durum yok...
bitti gitti.. zorluk çekiyorum okadar..

X