Online dating yalan, ghostlanmaktan cigerim solmus! Dertleselim yalniz hisseden kiz kardeslerim.

esmamaist

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2015
215
245
Ara ara girip okudugum dertler deryasina bende dahil olmaya karar verdim bugun. Ben yakinda 33 yasima giriyorum. 1.5 yil once dugune 2 ay kala nisan atti benim toxic, kiskanc ex. He iyi mi yapti o an anlamadim ama bence allah kurtardi beni. Tabi hayallerim yikildi. Gelecek planlari altust oldu, cevreme rezil oldum, anne olmayi cok istiyodum o yalan oldu, duzenim bozuldu vs vs. Bu yasimda bunu yasamak beni biraz yipratti. Neyse terapiler, dost meclisleri, aglamalar, isyanlar kabul edis ve yineee terapistimin ve cevremin baskisiyla eski benligime donmeye karar verdim. Sosyal medyaya geri dondum. Online gorusme appleri kullandim bi sure. Yeni is buldum. Tatillere ciktim ozgurlugumun butun nimetlerini tekrar yasamaya basladim, cunku benim eski nisanlimla kendimi baya bir kapatmistim dis dunyaya. Son 2-3 aydir tekrardan insanlarla gorusmeye basladim. Ama simdiden kendimi cok yorgun hissediyorum. Ben bu yeni nesil gorusmeleri yapamiyorum arkadaslar. Biranda karsi tarafin iletisimi kesmesi benim kalbimi kiriyor. Insanlarin doyumsuz olmasi beni yoruyor. Her ilk Gorusmemden sonra insanlar benden etkileniyor gozukuyor, buraya kadar sorun yok hatta 1-2 kez daha bulusuyoruz. Ilgili kibar insanlar. Hatta ne kadar duzgun bir insan olduguma, guzel, eglenceli ve komik olduguma dair surekli iltifatta bulunuyorlar. Eee bende uslanmaz duygusal bir arsizim. Tabi bana gosterilen ilgiyle egom tatmin oluyor bende ufaktan karsilik veriyorum bi duygu beslemeye baslicamkiiii hopppp birsey oluyor, goklerden gelen bir habermi nedir, belki bir gecede belkide 1 saatte birsey oluyor bu insanlara ilgilerini kaybediyolar, yada baska bir secenekmi buluyolar bilmiyorum yine bana kalan tek birakilmak. Bu arada ilk gorusmede eger beklentilerimi karsilamicak biriyse ben kibarca kalbini kirmadan cok memnun oldugumdan ama baska seyler aradigimizdan bahsedip insanlari cevapsiz birakmadan konuyu kapatiyorum. Bir anda sessizlesme isini hoslastigim insanlardan goruyorum. Ben zaten son 1 yildir kendimle, ozguvensizligimle, verdigim yalnis kararlarimla, yada fazla iyi olucam diye kendimi ezdirdigim, kendime haksizlik ettigim her konuyu gelistirmeye calisiyorum ama bu dating isi sanki herseyi basa ceviriyor. Kisisel algilamamak icin cok ugrasiyorum ama 32 yillik aliskanliklarim bunu zorlastiriyor. Nerde hata yaptim, ne dedim. Yeterince guzel yada iyi degilmiyim..vs vs Mesela en son gorustum kisiyle arkadas ortaminda tanisim, 2-3 ay benimle gorusmek istediginden bahsetti ama ben istemedim nedense. Sonra bir yerde karsilastik daha uzun konusma firsati oldu bende kabul ettim gorusmeyi. 4 kez uzun saatler gorusup uzun sohbetler edip, cok eglendik. Guzel bir ilgi, beni eve birakinca hemen benimle gecirdigi vakitten aldigi mutluluktan bahseden mesajlar, ee tabi bende ilgimi belli ettim. Hatta ufaktan iliskiye basladik gibi elele tutusuyor, birbirimizin gozlerinin tam icine bakip kokulu kokulu birbirimizin gozlerinden opmeye bile baslamistik..Cunki toplamda heralde dolu dolu 4 gun gecirdik. Ama yine birsey mi oldu bilmiyorum tam bir anda degisip, 1-2 soguk msj harici 3 gundur mesafe koyan bir erkek kisisine donustu allahin sirtlani. Sorarsaniz benim tarafimdan olan degisen yada onu sogutucak hicbirsey olmadi. Beni son gun eve biraktiktan sonra bile yine cok ilgiliydi. Sabahina degisti bisiler.

Kizlar ben cidden yeni nesil gorusmenin bana gore olmadigina ve an itibariyle kendimi yalnizligimla barismaya karar verdim, cunku boylesi beni cok uzuyor cok yoruyor. Tek basima, beklentisiz daha mutluyum gibi. Bir sekilde benden yada secimlerinden ayni sonucu yasiyorum ve illallah ettim sonuncusundan sonra. Evet bi partnerle olmak, seni anlayan, birlikte guzel vakit gecirebilcek biriyle olamamanin huznu var ustumde ama hersey herkes icin degil sanirim.

Evliler yada iliskisi olan insanlar icin belki bi dert sikinti degil ama ben hayatimda kalp isleri haric butun isteklerime bir sekilde calisarak ulastigim icin, benim butun enerjimi bu konu aliyor. Dertlesmesekte yazmak iyi geldi. Sizinde boyle hissettiginiz oluyor mu?

Son düzenleme:
Date’i anladım da ghostlanmayı ilk defa duydum ben…
Cok pardon, turkiyede yasamiyorum dusundugum aklima geldigi gibi direk yazmisim. Date, romantik bulusma anlaminda kullandim, ghostingde bir anda kisinin yok olmasi, beni gormezden gelmesi tabiri caizse minik hayalet casper a donusup hic olmamis gibi davranmasi

Erkek kalitesi dustu, ondan kaynakli bu durumlar. Yapacaginiz sey , gorusmeye devam etmek ama hemen yelkenleri suya indirmemek, beklentiye girmemek. Yok yapamam diyorsaniz da uyeliginizi iptal edin. Biraz kafa dinleyin.
Ettim zaten, ama haklisin kafa dinlemeye gercekten ihtiyacim var gibi hissediyorum. Arka arkaya cok husran oldu:KK70:

• Beğen
Reactions: hlz
Açılın açılın bu konu tam benlik size umut vermeye geldim😂
Komşum olsanız kahvemi alır gelirdim o derece.
Çünkü ben 32 yaşında boşanmış 35 inde 2. Evliliğini yapmak üzere olan bir insanım.
Ve sevgilimle dating uygulamasından tanıştık.
Yazdıklarınızı hislerinizi öyle iyi anlıyorum ki.
Ben bu uygulamayı kullanir 2 3 hafta içinde silerdim aylarca uğramazdim sonra hop tekrar.
Ve benim de hiç umudum yoktu artık.
İnsanlara artık nolcak bı kahve içip sohbet etmiş oluruz olmadı arkadaş edinmiş olurum kafasıyla yaklaşmaya filan başlamıştım.
Ve hoop karşıma uzun ilişkiye çok çok hazır bir insan çıktı.
Ve de çok bayıldığım biri çıktı yani.
Sırf o beni istiyor diye istemedim onu anlatmaya çalışıyorum.
Kısaca tünelin ucunda ışık var demeye geldim.

Onlineda tek konuştuğu kişi sen değilsin, mesaj kutusu başkalarıyla dolu. Pekala daha iyj seçenek çıkınca seni bırakabilir.
Gerçek ilişkiler kurmayı dene , yeni yeni ortamlara gir,arkadasalrinin kalabalık organizasyonlarina katil.. .haydan gelen huya gider , bırak online date işlerini
Bu arada belirtmemisim son kisiyle arkadas ortaminda tanistik tesadufiydi yani. Kendiside 2-3 aydir gorusmek istiyordu erteliyordum. Sanki onlineda normalde olanlarda ayni gibi artik. Ben cikma teklifini geri istiyorum, cekinerek bulusulmalari geri istiyorummmm, kaybetme korkusunu geriii istiyorummmmmmmm

Hahah benziyor ama derdimi bile anlatamamisim, bide cozum ariyorum. Acaba iletisim problemlerimmi var?
Ben landing yaptım ,şimdi kontuardan out yapiyorum, pasaporta check-in yapacacagim sonrasında ise arabaya İn yaparim.Siz de beni kapıdan getting yapın bacım..
Gibi bir şey bu.
Galiba var bu ilestisim seysi sende 🤔
Yahut ben 34 olduğum için anlayamadım.

Son düzenleme:
Ara ara girip okudugum dertler deryasina bende dahil olmaya karar verdim bugun. Ben yakinda 33 yasima giriyorum. 1.5 yil once dugune 2 ay kala nisan atti benim toxic, kiskanc ex. He iyi mi yapti o an anlamadim ama bence allah kurtardi beni. Tabi hayallerim yikildi. Gelecek planlari altust oldu, cevreme rezil oldum, anne olmayi cok istiyodum o yalan oldu, duzenim bozuldu vs vs. Bu yasimda bunu yasamak beni biraz yipratti. Neyse terapiler, dost meclisleri, aglamalar, isyanlar kabul edis ve yineee terapistimin ve cevremin baskisiyla eski benligime donmeye karar verdim. Sosyal medyaya geri dondum. Online dating kullandim bi sure. Yeni is buldum. Tatillere ciktim ozgurlugumun butun nimetlerini tekrar yasamaya basladim, cunku benim ex le kendimi baya bir kapatmistim dis dunyaya. Son 2-3 aydir tekrardan insanlarla gorusmeye basladim. Ama simdiden kendimi cok yorgun hissediyorum. Ben bu yeni nesil datingi yapamiyorum arkadaslar. Ghostlanmak benim kalbimi kiriyor. Insanlarin doyumsuz olmasi beni yoruyor. Her ilk date imden sonra insanlar benden etkileniyor gozukuyor, buraya kadar sorun yok hatta 1-2 kez daha bulusuyoruz. Ilgili kibar insanlar. Hatta ne kadar duzgun bir insan olduguma, guzel, eglenceli ve komik olduguma dair surekli iltifatta bulunuyorlar. Eee bende uslanmaz duygusal bir arsizim. Tabi bana gosterilen ilgiyle egom tatmin oluyor bende ufaktan karsilik veriyorum bi duygu beslemeye baslicamkiiii hopppp birsey oluyor, goklerden gelen bir habermi nedir, belki bir gecede belkide 1 saatte birsey oluyor bu insanlara ilgilerini kaybediyolar, yada baska bir secenekmi buluyolar bilmiyorum yine bana kalan ghosting. Bu arada ilk gorusmede eger beklentilerimi karsilamicak biriyse ben kibarca kalbini kirmadan cok memnun oldugumdan ama baska seyler aradigimizdan bahsedip insanlari cevapsiz birakmadan konuyu kapatiyorum. Ghostlanma isini hoslastigim insanlardan goruyorum. Ben zaten son 1 yildir kendimle, ozguvensizligimle, verdigim yalnis kararlarimla, yada fazla iyi olucam diye kendimi ezdirdigim, kendime haksizlik ettigim her konuyu gelistirmeye calisiyorum ama bu dating isi sanki herseyi basa ceviriyor. Kisisel algilamamak icin cok ugrasiyorum ama 32 yillik aliskanliklarim bunu zorlastiriyor. Nerde hata yaptim, ne dedim. Yeterince guzel yada iyi degilmiyim..vs vs Mesela en son gorustum kisiyle 4 kez uzun saatler gorusup uzun sohbetler edip, cok eglendik. Guzel bir ilgi, beni eve birakinca hemen benimle gecirdigi vakitten aldigi mutluluktan bahseden mesajlar, ee tabi bende ilgimi belli ettim. Hatta ufaktan iliskiye basladik gibi elele tutusuyor, birbirimizin gozlerinin tam icine bakip kokulu kokulu birbirimizin gozlerinden opmeye bile baslamistik..Cunki toplamda heralde dolu dolu 4 gun gecirdik. Ama yine birsey mi oldu bilmiyorum tam bir anda degisip, 1-2 soguk msj harici 3 gundur mesafe koyan bir erkek kisisine donustu allahin sirtlani. Sorarsaniz benim tarafimdan olan degisen yada onu sogutucak hicbirsey olmadi. Beni son gun eve biraktiktan sonra bile yine cok ilgiliydi. Sabahina degisti bisiler.

Kizlar ben cidden dating isinin bana gore olmadigina ve an itibariyle kendimi yalnizligimla barismaya karar verdim, cunku boylesi beni cok uzuyor cok yoruyor. Tek basima, beklentisiz daha mutluyum gibi. Bir sekilde benden yada secimlerinden ayni sonucu yasiyorum ve illallah ettim sonuncusundan sonra. Evet bi partnerle olmak, seni anlayan, birlikte guzel vakit gecirebilcek biriyle olamamanin huznu var ustumde ama hersey herkes icin degil sanirim.

Evliler yada iliskisi olan insanlar icin belki bi dert sikinti degil ama ben hayatimda kalp isleri haric butun isteklerime bir sekilde calisarak ulastigim icin, benim butun enerjimi bu konu aliyor. Dertlesmesekte yazmak iyi geldi. Sizinde boyle hissettiginiz oluyor mu?
Yurtdışında mı yaşıyorum demiştiniz? Aslında tabirlerin bilinmemesinin sebebi bu değil burda da kullanılan ve çok popüler olan konular, arkadaşlar yuvalarını kurmuş uzaklar bu mecralardan belli ki (ne şanslılar), o yüzden bilmiyorlar.
Sosyal medyadan da birkaç psikolog takip ediyorum. Be zaman soru cvp yapılsa bu sorular muhakkak gelir (ghoslanıp kırılmış birileri yani). Cvp genelde şu şekilde; bir insanı tanımadan bağlanır, onla ilgili hayallere dalarsan kırılman kaçınılmaz. Önce tanımak amaç olmakı ki; olur ya bu tabire maruz kaldın, duygusal gardın düşmediği için olası diyip yoluna, yeni adaylara doğru yola çıkacaksın. Bunun kendini koruma becerisi (böyleydi sanırım) olduğunu söyledi psikologlardan biri. Konuyu terapistinize açabilirsiniz, zaten terapinin amacı (en azından benim ki öyle gidiyor tabi) sizi hayata karşı daha dayanıklı kılmak değil mi? (Kıllanılan terapi yöntemleri ile yani). Özetle bunlar yeni dünyanın gerçekleri, kendimizi duygusal açıdan korumak da bizim sorumluluğumuz 💁🏻‍♀️

Bu arada bu ghostlayan sırtlan ilgili yorumum şöyle :
Kendisi çok ciddi bir şeyler aramiyordu bu nedenle seçenekleri hep açık tutan biriydi.
Uygulamada takılmaya devam etti başka birileri mesajlarına vs döndü.
Onunla yatma ihtimali sizden daha hızlı ve çabuk gibi geldiyse bu sirtlana onu tavlamaya çalışmakla meşgul olmaktan size vakit ayiramadi.
Size de açık açık ben bu tarz bir sirtlanim diyemedigi için açıklama yapma gereği bile duymuyor.
Doğru düzgün insanlar zaten emin olun neden olmayacağını söyleyip kimsenin vaktini çalmıyor.

Açılın açılın bu konu tam benlik size umut vermeye geldim😂
Komşum olsanız kahvemi alır gelirdim o derece.
Çünkü ben 32 yaşında boşanmış 35 inde 2. Evliliğini yapmak üzere olan bir insanım.
Ve sevgilimle dating uygulamasından tanıştık.
Yazdıklarınızı hislerinizi öyle iyi anlıyorum ki.
Ben bu uygulamayı kullanir 2 3 hafta içinde silerdim aylarca uğramazdim sonra hop tekrar.
Ve benim de hiç umudum yoktu artık.
İnsanlara artık nolcak bı kahve içip sohbet etmiş oluruz olmadı arkadaş edinmiş olurum kafasıyla yaklaşmaya filan başlamıştım.
Ve hoop karşıma uzun ilişkiye çok çok hazır bir insan çıktı.
Ve de çok bayıldığım biri çıktı yani.
Sırf o beni istiyor diye istemedim onu anlatmaya çalışıyorum.
Kısaca tünelin ucunda ışık var demeye geldim.
Ayyyyy kiz kardes sana acmisim konuyu. Icimdeki arsiz umutlunun bir isiga ihtiyaci var gibi. Inanki suan 2-3 hafta kullanip silen kisimdayim bende. Benim online datinge pek enerjim kalmadi ama bi tarafimda bir gun bir yerde hayat partnerim beni bulur karsilasiriz, olmazsada tek basima hayatin tadini cikarayim diye dusunuyorum. Umarim dedigin gibi olur ve umarim bir gun bende boyle bir konuyaa girippp hoooop acilin umut vermeye geldim diyebilirim senin gibi:) Cok sevindim senin adina mutlulugun daim olsun <3

Yurtdışında mı yaşıyorum demiştiniz? Aslında tabirlerin bilinmemesinin sebebi bu değil burda da kullanılan ve çok popüler olan konular, arkadaşlar yuvalarını kurmuş uzaklar bu mecralardan belli ki (ne şanslılar), o yüzden bilmiyorlar.
Sosyal medyadan da birkaç psikolog takip ediyorum. Be zaman soru cvp yapılsa bu sorular muhakkak gelir (ghoslanıp kırılmış birileri yani). Cvp genelde şu şekilde; bir insanı tanımadan bağlanır, onla ilgili hayallere dalarsan kırılman kaçınılmaz. Önce tanımak amaç olmakı ki; olur ya bu tabire maruz kaldın, duygusal gardın düşmediği için olası diyip yoluna, yeni adaylara doğru yola çıkacaksın. Bunun kendini koruma becerisi (böyleydi sanırım) olduğunu söyledi psikologlardan biri. Konuyu terapistinize açabilirsiniz, zaten terapinin amacı (en azından benim ki öyle gidiyor tabi) sizi hayata karşı daha dayanıklı kılmak değil mi? (Kıllanılan terapi yöntemleri ile yani). Özetle bunlar yeni dünyanın gerçekleri, kendimizi duygusal açıdan korumak da bizim sorumluluğumuz 💁🏻‍♀️
Evet, bende dusunemedim anlasilmicagini. Duzeltmek istedim msji ve basligi ama yapamadim.

Tesekkurler yorumun icin. Dediginiz herseyin farkindayim. Sanirim erken kaptiriyorum birseylere kendimi. Oncelikle bu tarafimi torpulemem lazim. Terapistim bircok insanla tanisim bu gorusme isini kendim icin normallestirmem gerektigini dusunuyor. Bi sure daha duygularimi dizginlemeyi ogrenmem lazim. Eger birinden hoslanirsam herhangi biriymis gibi yapamiyorum. Birde kendimi duygusal acidan korumakta, yalnizlikla olurmus gibi geliyor.

Ayyyyy kiz kardes sana acmisim konuyu. Icimdeki arsiz umutlunun bir isiga ihtiyaci var gibi. Inanki suan 2-3 hafta kullanip silen kisimdayim bende. Benim online datinge pek enerjim kalmadi ama bi tarafimda bir gun bir yerde hayat partnerim beni bulur karsilasiriz, olmazsada tek basima hayatin tadini cikarayim diye dusunuyorum. Umarim dedigin gibi olur ve umarim bir gun bende boyle bir konuyaa girippp hoooop acilin umut vermeye geldim diyebilirim senin gibi:) Cok sevindim senin adina mutlulugun daim olsun <3
Yaaaa çok teşekkür ederim o mutluluk hepimizi bulsun💜💜💜
Bence yorgun hissediyorsan hiç kullanma zaten kendini zorlama.
Ve emin ol daha çok gençsin genciz hatta.
Anne olmak için hiç de geç kalmadin yani.
Gene böyle hazır hissettiğin bı an bakarsın uygulamalara.
Bı kahve içeyim, bı insanla oturup sohbet etmiş olurum kafasıyla yaklaşmanı beklentilerini yüksek tutmamani tavsiye ederim.
Bu arada bir tavsiyemde ilk günlerden bana gel diyen ya da sana geleyim diyen insanlardan hiçbir halt olmuyor istediği kadar işi gücü hali tavrı yerinde olsun olmuyor yani.( Gerçi bunu Türkiye bazlı söylüyorum yaşadığın ülkede bu mevzular nasıl bilemem)
Birde seni bi şekilde kırıp ghostlayan tiplere haddini bildir kibarca derim ver yani ağızlarının payını içinde kalmaz en azından.

X