örgülerim

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

bunu yeni bitirdim de hani bir kaç sayfa önce bi model vardı.ona bakarak yaptım ama içime sinmeyen bi şey var ne olduğunu bulamıyorum.

tığ ile nasıl yapıyosun biraz bilgi verirmisin? ben öyle hiç denemedim..
zevkle takip ediyorum yaptıklarını hatta bi modelini örüyorum bitmek üzere bakalım nasıl olcak :))

çok sevindim birgüll.hangisini yapıyorsun.çok kalın olmayan bildiğin yumaklarla 3 4 nolu tığ ile yapıyorum.değişiyo tabi.daha ayrıntılı sorarsan cevaplarım

elimde kalma ipler vardı o nedenle bebek yeleğini örüyorum..

tığ ile nasıl ilmek alıyosun çok merak ettim..öylesi sanki daha kolay gibi geldi bana..az-çok dantel bilgimde var ama sen harikalar yaratıyosun, ders almaya yanına gelicem nerdeyse :))

elimde kalma ipler vardı o nedenle bebek yeleğini örüyorum..

tığ ile nasıl ilmek alıyosun çok merak ettim..öylesi sanki daha kolay gibi geldi bana..az-çok dantel bilgimde var ama sen harikalar yaratıyosun, ders almaya yanına gelicem nerdeyse :))

danteli biliyosan sorun yok.hatta herhangi bir dantel motifini yün iple çanta,kazak yapabilirsin canım

canım sevdiğin kumaşın kenarlarını overlok yaptır.sonra parlak boncuların ipini simli ipe bağla ve boncukları ipe yerleştir.bir sıra boncuklu bir sıra boncuksuz örümcek model yaparak kumaşın kenarına ör .en son sırayı da istediğin kadar boncuklu örerek tamamla.

Ne guzel ormussun.. Keske bende orebilsem.. ozellikle kizma yelek ormeyi cok isterdim bi de bere... orgu ormeyi biliyorum ama kol ve boyun ayrimlarini bilmiyorum..

berenin büyüklüğünü tutturmak zordur ama önceki sayfalarda vermiştim bi yedi cüce şapkası örneği.çok kolay ve çocuklar çok seviyor.renklerini değiştirerek fanatik şapka da yapabilirsin.istersen ayrıntılı yazarım

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

bunu yeni bitirdim de hani bir kaç sayfa önce bi model vardı.ona bakarak yaptım ama içime sinmeyen bi şey var ne olduğunu bulamıyorum.

bu modeli merak ediyorum anlatırsan memnun olurum..

bide erkek çocuk için kazak hırka falan var..kenar yerlerini nasıl düz yapıyosun anlayamadım, düğme gelen yerleri..şiş başında ilk ilmeği örmüyomusun acaba, ben ne yaptıysan öyle bıçak gibi düz olmuyo..

son olarakta çocuk kazan veya hırkalarının yakasını nası öle hazır gibi yapmışsın, bravo doğrusu..

bu mor hırka tığ ile.sırt kısmını ölçerek başla.kaç santimse zincir çekerek başlayıp sonra üzerine zincirden kutucuklar yap.iki zincir çekip bir kutucuk oluşturabilirsin.kola kadar ör.istersen kol kesimi yapma düşük kol olsun.daha kolay.kol kesimi yaparsan 3 kutucuk kadar iki taraftan kes.boynuna kadar ör.boyun kısmını birden bitirme.önce ortasını bitir.bir iki sıra sonra öomuz üstlerini.sonra arkayı kaç kutucuk başladıysan 2 ye bölüp ön tarafı da öyle tamamla.bir iki kutucuk fazla olabilir önler.motifleri en son örüp diktim.istersen resmi kaydet sonra büyüt motifleri öyle yap.olmazsa yakın çekim eklemeye çalışırım.kolları da küçük motiflerin büyük hali.

canım kazak yelek gibi şeyleri annem ördü.modellere de yazmıştım.düğme deliği ilk sıra kesildikten sonra üsttüne gelen sıra artırılarak yapılıyor.ben de ördüm yelek filan ama annem kadar becerikli değilim.o yakayı ve kolu muntazam yapıyor.yakayı sonradan ilmek alarak başlıyor.

kafana takılan bir şey olursa sorarsın

resim020lv3.jpg

bu elbise de doğacak kuzucuğuma

Ben bu resimleri geçen kış eklemişim.Artık kuzucum kucağımda.5 aylık.Allah bana sağlıklı bir kız nasip etti.Geçenler de bu elbiseyi giydirdim altına beyaz badi ile. O kadar tatlı oldu ki.

Bu arada ben kk da yaşlanıyorum ayol.Torunlarımı da burda anlatırım artık:Roflol:

Ben bu resimleri geçen kış eklemişim.Artık kuzucum kucağımda.5 aylık.Allah bana sağlıklı bir kız nasip etti.Geçenler de bu elbiseyi giydirdim altına beyaz badi ile. O kadar tatlı oldu ki.

Bu arada ben kk da yaşlanıyorum ayol.Torunlarımı da burda anlatırım artık:Roflol:

ayyy bu ne tatlı bi şey yaaa bende 3 yaşındaki kızıma yapsam nasıl olur acaba hani bebeklerde örgü elbise çok cici oluor ama benim kızımda nasıl olar bilemedimki ben şimdik?

ayyy bu ne tatlı bi şey yaaa bende 3 yaşındaki kızıma yapsam nasıl olur acaba hani bebeklerde örgü elbise çok cici oluor ama benim kızımda nasıl olar bilemedimki ben şimdik?

O elbise büyük kızıma askılı bluz oluyor.Yani sen yap uzun süre giyebilir.çok tasarrufluyuz canımnaniknanik

X