Otomobil Kullanan Bayanlar Kulübü

ben yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum eşimle çalışıyoruz bazı akşamlar, çok sinirlenip bağırıyor:mymeka: sinir oluyorum başka öğretçek kimse de yok off off:çok üzgünüm: kurstayken çok güzel kullanmıştım hocaların yanında daha rahattım ama eşim geriyor beni. frene bas diye bağırır basıncada niye bastın biraz ileride basçaktın der daha çok heyecanlanırım şehir içinde çok heyecanlanıyorum stop ettiyorum arabayı herkez bana bakıyor sanki:kedi: bi kullanabilsem bi cesaret edebilsem

canım ilk zamanlar gerçekten çok zor geçiyor. ama kullandıkça kendindeki değişime sende inanamayacaksın. bende eşimden öğrendim. ama şuda bir gerçek benim için ben yalnızken daha rahatım direksiyon başında.

biraz eşinle alışıp birgün kısa bir mesafe olsada yalnız çık. kendine güvenin gelir ve rahatlarsın. zaten daha sonra otomatiğe bağlıyosun.

canım ilk zamanlar gerçekten çok zor geçiyor. ama kullandıkça kendindeki değişime sende inanamayacaksın. bende eşimden öğrendim. ama şuda bir gerçek benim için ben yalnızken daha rahatım direksiyon başında.

biraz eşinle alışıp birgün kısa bir mesafe olsada yalnız çık. kendine güvenin gelir ve rahatlarsın. zaten daha sonra otomatiğe bağlıyosun.

ay ogün bi gelse bizim buranın trafiğide çok yoğun cesaret edemiyorum nerden bi bisikletli veya çocuğun çıkacağı belli olmuyor. ama cesaret edip deneyeceğim Umarım:hulya:

dik yokuşlarda el freniyle kalkın kızlar inanın otomatik vitez gibi oluyo... çok rahat kalkış yapabiliyosun ozaman ...

evet,haklısın bende öyle el freni ile kalkıyorum. kaçırma derdi daha az oluyor.
hatta el frenini yarım indiyorum başta.

kesinlikle,bende yalnızken daha rahatım. eşim çok karışıyor normalde.
ama son iki seferde çok sakin yaklaşıyor:)
kaydirigubbakcemile2

benim trafikte en büyük sıkıntım. aynaları ve önümü kontrol etmeye yetişemiyormuşum gibi düşünmek.ohaoldumsmile
birde geri geri gelerek araç park etmek.
sempatiksalakcinni

a.s.a.s.a.s.a.s.
evet,haklısın bende öyle el freni ile kalkıyorum. kaçırma derdi daha az oluyor.
hatta el frenini yarım indiyorum başta.

kesinlikle,bende yalnızken daha rahatım. eşim çok karışıyor normalde.
ama son iki seferde çok sakin yaklaşıyor:)
kaydirigubbakcemile2

benim trafikte en büyük sıkıntım. aynaları ve önümü kontrol etmeye yetişemiyormuşum gibi düşünmek.ohaoldumsmile
birde geri geri gelerek araç park etmek.
sempatiksalakcinni

zaman ilerledikçe sende makina gibi oluyosun zaten ilk başladığım zamanlarda gözümü vitesten alamazdım mesela şimdi elim kendiliğnden gidiyo farkında bile değilim

aynalarda öyle dediğim gibi zaman geçtikçe gözün bi orda bi burda ...:1shok::1shok: alışılıyo ama zamanla... dert edilecek şeyler değil kızlar bunlar... a.s.a.s.

evet vitese alıştım. önceleri ışıkta durunca yanımda arkamda araba varsa
acayip panik olurdum ve kesin stop ettirirdim
ama artık alıştım
düşünmüyorum bile nasıl kalkacağım diye kendiliğinden oluyor
vites değiştirmekte öyle kendiliğinden elin gidiyor.
bide yokuşlarda kendiliğinden gidebilsem panik olmadan.

evet vitese alıştım. önceleri ışıkta durunca yanımda arkamda araba varsa
acayip panik olurdum ve kesin stop ettirirdim
ama artık alıştım
düşünmüyorum bile nasıl kalkacağım diye kendiliğinden oluyor
vites değiştirmekte öyle kendiliğinden elin gidiyor.
bide yokuşlarda kendiliğinden gidebilsem panik olmadan.

gidiliyo canım onada alışılıyo ben anka dikmende oturuyorum bilen bilir buraları hele meclisi geçtikten sonra polis evinin orda dik bi yokuş var ilk başladığımda allahım o yola gelmemek için yolu uzatırdımda uzatırdım şimdi o kadar rahatımki en dik yokuşlara bile gözüm kapalı çıkıyorum maşallah... :)))

bide benim araba 10 yaşında.. lpg li dik yokuşlarda benim halimi düşünebliyomusunuz... araba çekmiyo bile bazen zorla götürüyorum... :)))

gidiliyo canım onada alışılıyo ben anka dikmende oturuyorum bilen bilir buraları hele meclisi geçtikten sonra polis evinin orda dik bi yokuş var ilk başladığımda allahım o yola gelmemek için yolu uzatırdımda uzatırdım şimdi o kadar rahatımki en dik yokuşlara bile gözüm kapalı çıkıyorum maşallah... :)))

bide benim araba 10 yaşında.. lpg li dik yokuşlarda benim halimi düşünebliyomusunuz... araba çekmiyo bile bazen zorla götürüyorum... :)))

maşallah canım.

inşallah bende alışırım en yakın zamanda

maşallah canım.

inşallah bende alışırım en yakın zamanda

inşallah canım inşallah TRAFİKTE HEMCİNSLERİMİZE DESTEK OLALIM..
KIRALIM ŞU ERKEK EGEMENLİĞİNİ...

bazı bayanlar var fesatlık yapanlar ... kınıyorum hepsini... :eek:lmaz::eek:lmaz::eek:lmaz:

El freniyle nasıl kalkılıyo hiç bilmiyorum ben, yokuşlarda hep motorun sesine göre kalkıyorum ve hiç geri kaçmıyor:hulya:

El freniyle nasıl kalkılıyo hiç bilmiyorum ben, yokuşlarda hep motorun sesine göre kalkıyorum ve hiç geri kaçmıyor:hulya:

en kolay yoldur canım el freni. motor sesine göre kalkmayıda ben bilmiyorum.

el frenini çek, ayağını frenden çekip gazda beklet, kalkmak istediğin zamanda ayağını debriyajdan yavaş yavaş çekerken bi yandan gaza basıyosun tabibu arada el frenininde yavaşça indiriyosun. otomatik fren gibi oluyo.:lepi:

5. saati bitirdim kaldı 5 saat çok heyecan verici bişi hala korkuyorum valla şehir içinden inş 10. saatin sonunda kolaylamış olurum herkeze kolay gelsin :)

Son düzenleme:
en kolay yoldur canım el freni. motor sesine göre kalkmayıda ben bilmiyorum.

el frenini çek, ayağını frenden çekip gazda beklet, kalkmak istediğin zamanda ayağını debriyajdan yavaş yavaş çekerken bi yandan gaza basıyosun tabibu arada el frenininde yavaşça indiriyosun. otomatik fren gibi oluyo.:lepi:

Valla daha zor gibi geldi bana bu :eek:

Debriyajdan motor titreyene kadar ayağınızı kaldırırsanız o ses geldiğinde araba asla geri kaymaz motor freni devreye girer. O sırada da gaza basıp ayağınızı debriyajdan tamamen kaldıracaksınız gülsen hanım emin olun anlattığınızdan daha kolay. Sürekli el freniyle baş olur mu yahu :)

ben ikisinide biliyorum ve ikisinide gerekli yerlerde kullanıyorum.
ama şu normal el frensiz kalkışta o titreme noktasını ayarladığınızda gerçekten frenden ayağınızı çeksenizde araba geri kaymıyor...

ben şu anki arabamda o titremeyi bir türlü bulamadım.
ehliyet alırken bir sorun yaşamıyordum aslında.
sanırım arabamda problem var
titremiyor çünkü

hani arabadan ses geliyor demiştim ya kızlar.
Servise bıraktım az önce.
Umarım hallederlerde benide şu yükten kurtarırlar.

ben şu anki arabamda o titremeyi bir türlü bulamadım.
ehliyet alırken bir sorun yaşamıyordum aslında.
sanırım arabamda problem var
titremiyor çünkü

ehliyet alırken bayırda durdurtmuştu hoca gayet güzel kaldırmıştım ama eşimle olunca stop ettiriyorum:kızgın:
ya hiç mi yapamıcam ben bu işi

ehliyet alırken bayırda durdurtmuştu hoca gayet güzel kaldırmıştım ama eşimle olunca stop ettiriyorum:kızgın:
ya hiç mi yapamıcam ben bu işi

yaparsın niye yapamayasın ki sadece yarım debriyaj yapıp normal kalkıştan daha fazla gaz vereceksin.Ben hiç arabanın sesini de titremesini de dinlemiyorum, Diyelimki yokuşta kırmızı ışıkta durdum ayağımı frenden çekmeden debriyajı yarıya kadar kaldırıyorum sarı ışık yanınca da hemen frenden ayağımı alıp gaza basıyorum bu arada debriyajdan da ayağımı yavaşça kaldırıyorum o kadar. Çok aşırı dik bir yokuşsa da el freniyle kalkıyorum.
Boş yolda bol bol pratik yapın alışırsınız

Debriyajdan motor titreyene kadar ayağınızı kaldırırsanız o ses geldiğinde araba asla geri kaymaz motor freni devreye girer. O sırada da gaza basıp ayağınızı debriyajdan tamamen kaldıracaksınız gülsen hanım emin olun anlattığınızdan daha kolay. Sürekli el freniyle baş olur mu yahu :)

bende direksiyon hocasıyla çalışırken bunu öğretmişti ve tek çok güsel yaptığım şey bu diyebilirm hoca da şaşırıyo herkes bunu yapamaz en çok bundan sıkıntı yaşarlar sende tam tersi diyo,bende şu u dönüşlerini yapamıyorm yaa daha doğrusu aynalara bakma alışkanlığım yok her yere aynı anda bakmayı ne zaman başarıcam acaba:kedi:

X