Otomobil Kullanan Bayanlar Kulübü

ben ilk zamanlar önümden çok aynalarla arkadaki arabaları kontrol ederdim niyeyse akannehir ama artık alıştım tabi 1 yıl olacak neredeyse.Dün komşumuzun gelin alması vardı konvoya katıl dedi babam ama cesaret edemedim

ben çok cesaretliyim :) hani şu deli cesaretinden var bende:kedi:

eşim çok korkuyor bu yüzzden. hatta kaç kere dikkatsiz solladım yada bakmadan döndüm diye şak diye el frenimi çekti:kedi::eek:klava:
teker yuvar oluyor inş. tarlada sürer gibi gitmee senden başkaları da var yolda diyor habire eşim.guclubacismile
daha çok yenii yaa inş. düzeltirim..bayanssulusmile

ben çok cesaretliyim :) hani şu deli cesaretinden var bende:kedi:

eşim çok korkuyor bu yüzzden. hatta kaç kere dikkatsiz solladım yada bakmadan döndüm diye şak diye el frenimi çekti:kedi::eek:klava:
teker yuvar oluyor inş. tarlada sürer gibi gitmee senden başkaları da var yolda diyor habire eşim.guclubacismile
daha çok yenii yaa inş. düzeltirim..bayanssulusmile

araba sürmek gerçekten dikkat isteyen bir iş. Sen kurallara uysan bile diğerlerinin hata yapma olasılığını da düşünüp hareket edeceksin.Ben dikkatli kullanıyorum ama hala korkuyorum çünkü kurallara uymayan o kadar çok insan var ki dün biyere gidiyoduk babamlarla bitane motorsikletlinin yanından geçiyodum hızlı babam hemen uyardı yavaş ol diye ya şimdi o bi hata yapsa arabanın önüne devriilse napcaksın dedi. Her olasılığı düşünüp ona göre hareket etmek lazım. Bunları da zamanla öğrenecez artıkyerimseniben
Ben çocukların bulunduğu ara sokaklarda filan çok yavaş kullanıyorum artık bir gün yolda gidiyorum aniden yan taraftan bi çocuk bisikletiyle duramadı geldi bana çarptı bir anda ne olduğunu anlamadım ben çarptım filan sandım korktum hemen neyseki çocuğa bişey olmadı yere düştü sadece. Benim hatam yoktu ama çocuğa bişey olsaydı eğer çok kötü olurdu.O günden sonra daha yavaşım şehir merkezinde.

araba sürmek gerçekten dikkat isteyen bir iş. Sen kurallara uysan bile diğerlerinin hata yapma olasılığını da düşünüp hareket edeceksin.Ben dikkatli kullanıyorum ama hala korkuyorum çünkü kurallara uymayan o kadar çok insan var ki dün biyere gidiyoduk babamlarla bitane motorsikletlinin yanından geçiyodum hızlı babam hemen uyardı yavaş ol diye ya şimdi o bi hata yapsa arabanın önüne devriilse napcaksın dedi. Her olasılığı düşünüp ona göre hareket etmek lazım. Bunları da zamanla öğrenecez artıkyerimseniben
Ben çocukların bulunduğu ara sokaklarda filan çok yavaş kullanıyorum artık bir gün yolda gidiyorum aniden yan taraftan bi çocuk bisikletiyle duramadı geldi bana çarptı bir anda ne olduğunu anlamadım ben çarptım filan sandım korktum hemen neyseki çocuğa bişey olmadı yere düştü sadece. Benim hatam yoktu ama çocuğa bişey olsaydı eğer çok kötü olurdu.O günden sonra daha yavaşım şehir merkezinde.

kesinlikle çok haklısın. özelliklede ara sokakalar...
ben genelde kullanmak için olabildiğince anayolu tercih ediyorum. henüz dur kalkarım ve hızlıca vites değiştirmelerim iyi değil. o yüzdez ana cadde üzerinden gidiyorum.
ara sokaklara girince sürekli çoluk çocuk hayvan ve kaldırımda yürümeyen insanalar.
en korktuğum şey de 'topu kaçan çocuklar' :eek:lmaz: birde köpeklerin arabanın etrafını sarmasıeyvahedigeldismile çünkü araba kullanırken benim de iki köpeğim var. onlar içerden bağırıyor. dışarıdan da bazı inatçı köpekler bizimle koşuyor. çok korkuyorum o anda. hemen kornaya basarak ilerliyorum bazısı kaçıyor:)
bol bol pratik ve deneyimle öğrenicez.

Şimdiden hayırlı olsun ehliyetin. Direksiyon derslerine mutlaka git orda öğren iyice sonra eşinin arabasında pratik yaparsın. Bazı erkekler sabırsız oluyo sanki kendileri doğar doğmaz öğreniyolar sırnaşık şey Sen ona aldırma yüzsüzlük yapıp peşini bırakma sürekli çalışın birlikte. Sen de alışırsın arkadaşım tek yapacağın şey sürekli arabaya binip o heyecanı atmak. Kolay gelsin a.s.

teşekkür ederim.bugün eşimle çıktık.ben bıle kendıme şaşırdım gayet iyiydım.kalkarken problem oluyordu.şimdı çok rahat kalkıyorum şükür.eşiminde hoşuna gitti tabi bu durum.kalkış,duruş,dönme,ıyıde gerıyıde çalışmamız lazım

teşekkür ederim.bugün eşimle çıktık.ben bıle kendıme şaşırdım gayet iyiydım.kalkarken problem oluyordu.şimdı çok rahat kalkıyorum şükür.eşiminde hoşuna gitti tabi bu durum.kalkış,duruş,dönme,ıyıde gerıyıde çalışmamız lazım

bu çok güzel bir haber :)) çok sevindim sizin adınıza.

bir kaç sefer de geri çalışınca kendinize daha çok güvenir daha iyi adapte olursunuz.
inş. kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız.a.s.

bu çok güzel bir haber :)) çok sevindim sizin adınıza.

bir kaç sefer de geri çalışınca kendinize daha çok güvenir daha iyi adapte olursunuz.
inş. kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız.a.s.

sağol canım ya inşallah.ıyı moral oldu bu bana:))hihoyyythihoyyyt
gerıyıde hallederız artık
umarım bende sızın gıbı tek çıkabılırımzemuszemus

ben de ehliyetini çook önceden alıp yeni trafiğe çıkanlardanım :))
sırf ben de kullanabileyim diye arabayı değiştirdi kocacım otomatik aldı..ohh o kdar rahat ki..
düz vites olan arabamızla ilk tarfiğe çıktığımda polis çevirmişti "arabayı ehliyet sürmez hanımefendi canınıza mı susadınız" diye.benim suçum yoktu bi tır beni sıkıştırmıştı benim suçumda kaçamamış olmam :KK43:(mardin de yaşıyorum burda bunlardan çok var ya off..
3 haftadır falan tarfiğe çııyorum...arabaya resmen el koydum..eşim servisle işe gidiyor ben kullanıyorum arabayı..trafikte Allaha şükür çok iyiyim..kimse acemi olduğuma inanmıyor :)) ama park sorununu hala yaşıyorum..ay bi keresinde hastaneye gittim arabayı bi türlü parkedemedim indim bi restorant vardı ordaki adama dedim ya şunu bi park ediverin diye arabada otomatik olunca herkes kullanamıyor o da gitti bi başkasını çağırdı o da başkasını anaaam bütün sokak bir oldular benim arabayı park ettiler :))adam arabanın önüne arkasına bişeyler koymuş kimse girmesinde rahat çıkayım diye...ben gelince buyur abla rahat rahat çık dedi ayyy ne rezillikti...
bi de bizim kapıcıya çok glüyorum adamcağız resmen benim park hocam..bugün okuldan geldim 5 dk uğraşıp arabayı park edemedim yolun ortasında kaldı araba..indim eşimi arayacam kapıcı hoca geldi evde diyor..hıı dedim arayayımda gelsin şu arabayı düzeltsin...dur ben sana söyleyeyim sen park et yenge diyor...adamcağız kaç kere uğraştı daha önce benle..artık bıkmıştı..bugün halimi görünce iyice bi anlattı nasıl park edeceğimi..

sırf ben de kullanabileyim diye arabayı değiştirdi kocacım otomatik aldı..ohh o kdar rahat ki..
düz vites olan arabamızla ilk tarfiğe çıktığımda polis çevirmişti "arabayı ehliyet sürmez hanımefendi canınıza mı susadınız" diye.benim suçum yoktu bi tır beni sıkıştırmıştı benim suçumda kaçamamış olmam :KK43:(mardin de yaşıyorum burda bunlardan çok var ya off..
3 haftadır falan tarfiğe çııyorum...arabaya resmen el koydum..eşim servisle işe gidiyor ben kullanıyorum arabayı..trafikte Allaha şükür çok iyiyim..kimse acemi olduğuma inanmıyor :)) ama park sorununu hala yaşıyorum..ay bi keresinde hastaneye gittim arabayı bi türlü parkedemedim indim bi restorant vardı ordaki adama dedim ya şunu bi park ediverin diye arabada otomatik olunca herkes kullanamıyor o da gitti bi başkasını çağırdı o da başkasını anaaam bütün sokak bir oldular benim arabayı park ettiler :))adam arabanın önüne arkasına bişeyler koymuş kimse girmesinde rahat çıkayım diye...ben gelince buyur abla rahat rahat çık dedi ayyy ne rezillikti...
bi de bizim kapıcıya çok glüyorum adamcağız resmen benim park hocam..bugün okuldan geldim 5 dk uğraşıp arabayı park edemedim yolun ortasında kaldı araba..indim eşimi arayacam kapıcı hoca geldi evde diyor..hıı dedim arayayımda gelsin şu arabayı düzeltsin...dur ben sana söyleyeyim sen park et yenge diyor...adamcağız kaç kere uğraştı daha önce benle..artık bıkmıştı..bugün halimi görünce iyice bi anlattı nasıl park edeceğimi..
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 çook tatlısınız yaa..:)
olsun böyle böyle öğreniicez:)
sizin otomatik olduğu için şanslısınız ne güzel. bizim ki normal vitesli debryajlı zahmetli araç boshayallersmile
park etme sorununu bende yaşıyorum. geçenlerde park ettim inip inip bakıyorum nasıl oluyor diye:hulya: baktım iyi gibiydi iyi dedim tam kapıyı kapatıcaktım kiiiakannehir araba gitmeye başladı kendisiiCADIARZU çünkü el frenimi çekmemişim:)) kaydirigubbakcemile3
birde park etmek istediğim yeri,başkası kapmasın diye üzerlerine gidiyorumdelikafadulden birgün giricem birine diye çok korkuyo eşimnaniknanik

inş. kısa zamanda pürüzlerimizden de kurtulup güzel cici şoförler oluruz boshayallersmile

ben de ilk tek çıkmaya başladığım günlerden birinde kuzföre gitcektim gittim arabayı park edecek yer yok bi alt sokağa indim orda da yok.Ben de eve geri geldim gidemedim kuaföre aklinialirimsmile

6 ay oldu ehliyetimi alalı.İyiki ehliyet sahibi olmuşum.Çok işime yarıyor.Tek korkum aniden yola fırlayan çocuklar...Geçenlerde köşeden önüme bisikletli 13-14 yaşlarında bir oğlan çocuğu çıkıverdi,ikimiz de çok korktuk.Allahtan ben köşelerde ve mahalle aralarında temkinli kullanıyorum,bişey olmadı.

daha önce yazdım mı buraya hatırlayamadım...
unutmuşum böyle bir kulüp olduğunu yada hiç görmemişim...
,artık uğrarım arada...

bugün bayır bir yerde park etmiştim. kalkarken döndürmek istedim. yana doğru gittim bir kangoya tosladım :) ama bişiy olmadı sallandık sadece.. geri aldım dolmuşa toss yaptım. o da aynı şekilde :)
inşallah plakamı alıp kocama şikayet etmezler diye diye eve geldim:))
ama sadece değdikk nolcak kii.. bir daha ya daha da dikkatli olucam bu 4. yalnız çıkışımdı :)

sempatiksalakcinni
bugün bayır bir yerde park etmiştim. kalkarken döndürmek istedim. yana doğru gittim bir kangoya tosladım :) ama bişiy olmadı sallandık sadece.. geri aldım dolmuşa toss yaptım. o da aynı şekilde :)
inşallah plakamı alıp kocama şikayet etmezler diye diye eve geldim:))
ama sadece değdikk nolcak kii.. bir daha ya daha da dikkatli olucam bu 4. yalnız çıkışımdı :)

Bende arabanın arkasında park sensörü var gerçekten güzel bir icat hemen ötmeye başlıyo. Arkadan kimseye çarpmam mümkün değil tavsiye ederim

sempatiksalakcinni

Bende arabanın arkasında park sensörü var gerçekten güzel bir icat hemen ötmeye başlıyo. Arkadan kimseye çarpmam mümkün değil tavsiye ederim

bizm de diğer arabamızda var, ama eşim kara düzen bir araba aldı öğrenmem için. direksiyonu hidrolik değil,park sonsörü yok bir lpgli.. ohh uğraşıp duruyorum.
ama diğer arabayı kullanınca araba kayıp gidiyo çok rahat. ama eşim zor olanda öğrenirsem daha iyi olcağını düşündüğünden bana eski model bie uno aldı :)

bizm de diğer arabamızda var, ama eşim kara düzen bir araba aldı öğrenmem için. direksiyonu hidrolik değil,park sonsörü yok bir lpgli.. ohh uğraşıp duruyorum.
ama diğer arabayı kullanınca araba kayıp gidiyo çok rahat. ama eşim zor olanda öğrenirsem daha iyi olcağını düşündüğünden bana eski model bie uno aldı :)

:KK1: O zaman canına ve karşıdakine bir zarar vermediğin sürece heryere çarpabilirsin zemuszemus Ben de ehliyet kursunda 5 sene önce şahinle öğrenmiştim direksiyon sert vites dersen çok büyük bir güç gerekti değiştirmek için, eski arabaları sürmek zor gerçekten

offf yaa bende kullanabilcek mym araba acaba:gitme:bugün babamla biras çıktık çalışalım diye daha önce 5gün direksiyon dersi almıştm babamın arabasına binince bocaladm değişik araba bide daha seri,adam sana hiç bişi öğretmemiş sen hayatta ehliyet alamazsın falan ddi acayip moralimi bozdu yaa halbuki hoca iyisin diyodumafoldumbenbide u dönüşü yaparken durmadan döndüm,arkaya da bakmadım araba varmış vurmadm ama teğet geçti yani adam direksiyonu kırdı Allahtan..babamda niye bakmıyosun yol bi tek senin mi tarlada mı sürüyon arabayı başladı söylenmeye halbuki sen söle o zaman demi uyar dikkat et araba gelio diye yoook hiç bişi demiyo sen nası biliosan kullan diyo,ben bilsem zaten kullanırım senin yanımda oturmana gerek yok..alsanaalsanasmilebi öğrensem bende alsam şu ehliyeti herkes gbi:Saruboceq:

Son düzenleme:
kbra90 hayatım tecrübelerimden baba ve eşin araba öğretmemesi gerektiğini öğrendim:)
ehliyetim var araba kullanıyorum ama eşimi memnun etmek ne mümkün
benim otomatik vites olmayan bir arabaya binmemem gerektiğini söyleyip duruyor
dün arabayı ben kullandım çukura hızlı girmişim söylendi
kendisi bugün arabanın altını vurdu ama hatayı yapan o olunca sorun yok!

araba kullanmak pratik işidir kesinlikle
ilk kullanmaya başladığında herşeyi düşünüp yaparsın
çok korkarsın,kendini sorgularsın hatamı yaptım acaba?
ama zamanla alışkanlık olur,korkun kalmaz

bence benim kadar kötü kullanarak başlamış olamazsın
ben u dönüşünde gaza basmıştım
arkamdaki beni sollarken bende önümdekini sollamaya kalkmıştım
allahtan hiçbirşey olmadı....

Son düzenleme:
bi daha binmem zaten onun arabasına annemede böle yapmıştı ilk kullancağı zaman kadın hala kullanamıyo vitesli,otomatik kullanıyo hep..hiç anlatma kabiliyeti yok ağzından kerpetenle laf alınıyo
ders alcam biras daha..ya hiç heyecanım korkum yok benim aslında hocayla çalışırken çok rahatım,ama panikletiyo beni:umursamaz:
ya aslında farklı insanlarla çalışmaktan böle oluyo ben 2 ayrı hocayla çalıştm 2sininde tekniği farklı mesela biri dönüşlerde arabayı durdur diyo iyice bakıp 1e alıp tekrar kalkış yapıoz,u dönüşlerinde öle ama öbürü durmadan direk döndürüyo insanın kafası karışıo haliyle

2 yılı geçti süper şoförümdür maşallah :nazar:

ama kendine güven iyi bişi değilmiş... geçenlerde duran arabaya çaptım çok komik... arabanın sahibini bulana kadar canım çıktı... benim arabanın arka far gitti... karşıya 450 lira verdim valla içim gitti içim :gitme:

X