OVULASYON TESTİNİ NASIL KULLANACAĞIM?

VUSLATIM

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
105
24
29
Merhaba kızlar

İkinci gebeliğim için 11 aydır çocuk deniyoruz ve tutmadı bir türlü, buradaki yazıları okuyunca ovulasyon testini fark ettim aldım ben de. Şu an adetimin 1.günü bu testi nasıl kullanmaya başlayacağım? Çift çizgi belirgin olduğunda mı ilişki olacak detaylı bilgi veren olursa çok mutlu olurum

Adetinizin bittiği gün başlayın kullanmaya. Nasıl kullanılacağı aldığınız kutuda yazıyordur ya 2 damla damlatacağınız ya da idrar kabına daldıracağınız testler var. İki çizgi eşit koyulukta olduğunda ya da T çizgisi C çizgisinden koyu olduğunda yumurtlama anlamına geliyor. O günü değerlendirin. Sonrasında ikinci çizgi yani T çizgisi açılmaya başlayacak tekrardan, silikleşmeye başladığı ilk gün çatlama oluyor, o günü ve ertesi günü de değerlendirin. Bu aşağı yukarı 3 peş peşe gün anlamına geliyor. O güne kadar da gün aşırı ilişki olursa ihtimal artar

Arkadaşlar merhaba adetim bitti 8. Günden beri test yapıyorum 3 testte c t den daha koyu çıktı ama t de çok silik çıkmadı , 2 sini değerlendirdik dünü değerlendirmedik. bugün yaptığım testte t c ye göre baya silik değerlendirmek gerekir mi bugünü

5 dakikalık test
image.jpg

Arkadaşlar merhaba adetim bitti 8. Günden beri test yapıyorum 3 testte c t den daha koyu çıktı ama t de çok silik çıkmadı , 2 sini değerlendirdik dünü değerlendirmedik. bugün yaptığım testte t c ye göre baya silik değerlendirmek gerekir mi bugünü
C T'den hep koyu çıkar canım zaten önemli olan T'nin C ile aynı koyulukta çıkması. Kaçıncı gündesin bugün

C T'den hep koyu çıkar canım zaten önemli olan T'nin C ile aynı koyulukta çıkması. Kaçıncı gündesin bugün
Adetimden sonra 4. Günümdeyim adetle beraber sayınca 11.gün. Silik çıktığı zaman çatlama falan oluyor diyorlar ama koyu çıktıktan sonra silikleşmeye başlayınca mı çatlama diyorlar

Adetimden sonra 4. Günümdeyim adetle beraber sayınca 11.gün. Silik çıktığı zaman çatlama falan oluyor diyorlar ama koyu çıktıktan sonra silikleşmeye başlayınca mı çatlama diyorlar
Evet önce eşit koyulukta çıkacak ondan sonra silikleşmeye başlayacak. Erken yumurtlayanlar da olsa da standartı 14. gündür biraz daha devam et lütfen

Evet önce eşit koyulukta çıkacak ondan sonra silikleşmeye başlayacak. Erken yumurtlayanlar da olsa da standartı 14. gündür biraz daha devam et lütfen
tamam çok teşekkür ederim gerçekten ilgiyle cevap verdiğin için. Hayattan dilediğin her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle :)

IMG_1323.jpeg
merhaba adetim bitikten sonra ki 8. Günden itibaren devam ediyorum bu şekilde testlerim yıldızlı olanlar değerlendirdiklerimiz

Canım sende hormonal bi problem var mıydı? Sanki biraz fazla koyu ilerliyor gibi testlerin. Ama 13.gün yani bugün yumurtlama oldu gibi, yarın da muhtemelen çatlama olur
Hormon testi hiç yaptırmadım o yüzden bu konuda bilgim yok ama bu 2. Gebeliğim hormonal bi bozukluk olsa ilk çocukta hemen hamile kalmazdım diye düşünüyorum ama bilmiyorum canım. Doktora gitmiştim yumurtalıklarıma vs baktı herşeyin çok güzel temiz bebeğin olabilir demişti

Hormon testi hiç yaptırmadım o yüzden bu konuda bilgim yok ama bu 2. Gebeliğim hormonal bi bozukluk olsa ilk çocukta hemen hamile kalmazdım diye düşünüyorum ama bilmiyorum canım. Doktora gitmiştim yumurtalıklarıma vs baktı herşeyin çok güzel temiz bebeğin olabilir demişti
Anladım kuzucum lh hormonu yüksek ilerliyordır belki sadece. Hadi hayırlısı güzel günleri değerlendirmişsiniz 🙏🏿

Selamlar 🖖 şu an acayip kasık ağrısı yaşıyorum adet olacakmış gibi, bugünki test bu şekilde ama değerlendirmedik bugünü. Acaba yumurtlama mı oluyor o yüzden mi kasık ağrısı bacaklarda kasılma yaşıyorum
IMG_1367.jpeg

X