Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Canımmmm hemen gebelik testi yapsanaaaa :) ayyyy inşallah hamişdindir yaa :)
Yap bizi habersiz bırakma :)

Tamam kayısı zararlı değil yani süper yoksa mahvolduk:)
Ağdaya üzüldüm ya sen onca sene azalt azalt sonra jilet yağ sıpaa yaaa onlar için katlanır ama :)
Sana ne kadar teşekkür etsem azdır yaaa Allah razı olsun :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canısım, hamilelikte kayısıyı istediğin kadar tüketebilirsin,kabız olupta ıkınmak( çok afedersiniz) düşük riskidir!!! Ben sıcak suyun içine atıyodum, o şişince alıp yiyodum, suyu iyi tüket, cevizini hergün tüket, folik asitin zaten vardır devam et,bol meyve-sebze tüket! Süt iç( günde en az 2 bardak)- haftada 2 gün balık ( iyi pişsin!)
Yasaklar: bitki çayları( hepsiii) , maydanoz, ciğer ...aklıma geldikçe yazarım, sende netten araştır!!
Bak sana bi yazı buldum:
"Gebelikte bunlar önemlidir çünkü bu dönemde duyulan ağrı, bebeğin erken gelmesine ve doğumun beklenenden daha önce olmasına sebep olabilir ki gebelik döneminde hormonların etkisiyle ağrı eşiği biraz daha düşüktür ve cilt hassastır. Yani önceden ağrı hissetmediğiniz durumlarda bu dönemde ağrı hissedebilirsiniz. Bu yüzden temizlik uğruna gebeliğimizin riske girmesine gerek yoktur."
Bir siteden buldum:KK66: doğumdan sonra lazer yaparsın canısı, ikinci bebişte böle derdin kalmaz:)
Bana gelirsek: yav bende anlamadım hiçbir belirtim yok! Göğüslerim yumuşacık:), karnım şiş falan değil, ama bir baş ağrısıııı!!3 gündür mahfetti beni, bir helse hap içicem dayanamıyooomm:KK43:gece kırk kere baktım geldimi diye hapım hazır bekliyom, yoookkk!! 3-4 gün önce kahverengi akıntımda geldi şimdi o da yok!! Off ne zormuş yav, gelir bugün herhalde yapmıcam test:KK43: beklicem daha!!biliyom ki hamiş deilim, niye sarktı ki böle????

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Teachermother senin bat bugün değilmiydi?Günleri de değerlendirmiştin umarim tutmuştur hiiiiççç gelmez sakın ilaç falan içmehttp://www.kadinlarkulubu.com/images/eski_kk2/1no2.gif

Evet canım batasıca Bat ! 16 nisandı!! Hamiş deilim biliom, gelmiyo da ! Çok fena baş ağrım var!!! Bekliyom bakalım:KK43:

Evet canım batasıca Bat ! 16 nisandı!! Hamiş deilim biliom, gelmiyo da ! Çok fena baş ağrım var!!! Bekliyom bakalım:KK43:

Aman allahım ne kadar iradelisin,bende böyle olabilsem keskeee.Daha bat gelmeden aile bütçesini çökertecek sayıda test yapmiş bulunuyorum:)Ama sonuç yokk!!!!Bari ovulasyon testi yap bi tane *_* bakalım ovulasyondaki gibi çıkacak mı çizgilerin?

karamel cım faranayında dedıgı gıbı adet tarıhıne baglı ama herkeste luteal faz donemı bellı olmadıgından tavsıye edılen
adetınnın ılk baslangıc gununden ıtıbaren saymaya basla ve 10. Gunun sabahıda yapmaya basla testı .. Cıft cızgı yada gulen yuz gordugun de gun asırı ılıskıye gırmeye calıs canım benım..

Mesela kendımden ornek vereyım bu ay ıcın .. Ben 29 gunde bır reglı oluyorum . Normalde 15.gun yumurtlama verıyor tablolarda.. Ama benım luteal fazım 14 degıl 16 .. :KK17:
O nedenle bu ay 13.gunde ovulasyon testının pozıtıf cıkması gerekırken 08 ınde pozıtıf gorundu yanı 12. Gunumde .. Bu nedenle doktorlarında soyledıgı su 10. Gununuzden ıtıbaren ılıskıye baslayın 16-17.gununuze kadar sıklıkla devam edın..
Umarım yardımcı olmustur bu bılgıler sana daaaaa :KK16:

çok çok teşekkür ederimmm :)

Ben de hiçbir şey bilmiyordum bu testler hakkında ve soruların sayesinde ben de aydınlandım uhibbuke sen de cevap veren arkadaşlar da sağolun :-)

Bilen tecrübelilerden ögrenmek iyi oluyo :)
Bende dün gg den baktım ama 18 liktense 30 luk daha uygun geldi bana onu aldım dün akşam hayırlısı bakalım :)

Sen çook tatlı bakarak okuyorsun demek ki canım benim :) nasılsın sen?:KK66:

Canimmm benimmm ben iyiyimmm yumurtlama donemiydi catlamaydi derken bitti ... simdi bende bekliyorum gunumu az kaldi
normalde 25 i gibi falan bat gelmesi lazim.. Yalniz 3-4 gundur icimde ufak ufak cekilmeler oluyor.. Birde Sabah kalktim mi cok ac kalkiyorum ki normalde ben oglen olur acikmam yani .. sabahlari birseyler atistirmakla cok araam yok .. acaba diyorummmm kendi kendimeeee :18:

Faranaycimmm seni de tecrube edinmeye baslayanlar arasina koyuyorum .. Ve Teachermother immm ilk gunden beri bana hep cevap verir ... Canlarim simdi biraz once yazdim yaaaa acaba mi diye .. size soruyorummm yanlis hatirlamiyorsam onceki gebeligimde de boyle olmustu ama beynim bana oyun mu yapiyor diye de hep kendimi yokluyorum..
Belirtiler ; agzim devamli kuruyor aksamlari cok su icme istegi , wc ye oncekine gore daha fazla gidiyorum .. cok saydam bir akinti geliyor arada bir ama az .. Karnimda devamli regli olucakmisim gibi bir agri , geceleri yatarken de ara ara cekilmeler hissediyorum ... :KK53::KK53: Mesela suanda da regli olucakmisim gibi karnim agriyor sizce bu normal midir ??? Daha reglim 25 i gibi gelmeli ama :KK20: :KK52:

Faranaycimmm seni de tecrube edinmeye baslayanlar arasina koyuyorum .. Ve Teachermother immm ilk gunden beri bana hep cevap verir ... Canlarim simdi biraz once yazdim yaaaa acaba mi diye .. size soruyorummm yanlis hatirlamiyorsam onceki gebeligimde de boyle olmustu ama beynim bana oyun mu yapiyor diye de hep kendimi yokluyorum..
Belirtiler ; agzim devamli kuruyor aksamlari cok su icme istegi , wc ye oncekine gore daha fazla gidiyorum .. cok saydam bir akinti geliyor arada bir ama az .. Karnimda devamli regli olucakmisim gibi bir agri , geceleri yatarken de ara ara cekilmeler hissediyorum ... :KK53::KK53: Mesela suanda da regli olucakmisim gibi karnim agriyor sizce bu normal midir ??? Daha reglim 25 i gibi gelmeli ama :KK20: :KK52:

Canııım, ağızda kuruluk, çok tuvalete gitme isteği, kasıkta ağrı , bunlar hamişlik belirtileri arasındadır, aşırı iştah veya iştahta azalma bunlarda öyle, inşallah canım, hamişsindir sendee:KK66: adet belirtilerinin 10 gün önceden başlaması normal kabul edilir, ama biz belirtileri hayra yoralım:)inşaallah hamişsindir kuzum:)

evet bende oraya baktım da karar veremedim kaçlısını aldın sen ?
bi de nasıl kullanıyosun yani pozitifi yakaladıgın gün mü ilişki olmalı ?
çok soru soruyorum ama kusura bakma:KK16:

Canım Ben 50 lik almıştım arttı günde bir defa yetiyormuş ama 20 lik alsan yeter..çift çizgiyi gördüğün ve bir sonraki günü değerlendir tatlım:):KK66: ne kusuru aşk olsun sor tabi geç yazarsam sen kusura bakma canım okuldayım

Canııım, ağızda kuruluk, çok tuvalete gitme isteği, kasıkta ağrı , bunlar hamişlik belirtileri arasındadır, aşırı iştah veya iştahta azalma bunlarda öyle, inşallah canım, hamişsindir sendee:KK66: adet belirtilerinin 10 gün önceden başlaması normal kabul edilir, ama biz belirtileri hayra yoralım:)inşaallah hamişsindir kuzum:)

Cok saolasin Teacher ... bakalim nasil cikicakkk bende merak etmeye basladim iyicene... :KK52: opuyorum seni kocamannnn cnm benim :KK16:

Oooo bir hamiş dahaa:) tebriklerrrrr Amazoncuğum, hamilesiinn!! Silik çizgi pozitiftir, hemen kan testi yaptır!!

Sabah tekrarladım testi, yine silik bi çizgi çıktı.. Adet günüm yarın.. Ne yapayım yaa, pazartesiye kadar dayanayım da öyle mi kan testi yaptırayım yoksa gidip yaptırayım mı?.. Şimdi yaptırsam düşük çıkacak biliyorum.. Net bişey söyleyemeyiz diyecekler , 2 gün sonra tekrarla diyecekler..

Canım Ben 50 lik almıştım arttı günde bir defa yetiyormuş ama 20 lik alsan yeter..çift çizgiyi gördüğün ve bir sonraki günü değerlendir tatlım:):KK66: ne kusuru aşk olsun sor tabi geç yazarsam sen kusura bakma canım okuldayım

Bende dün akşam 30 luk aldım gg den daha uygun geldi senin dediğin markayı aldım :)
İnşallah işe yarar :)
pozitif çıktıgı ve sonra ki gün peşpeşe mi denicem :))

Canısım, hamilelikte kayısıyı istediğin kadar tüketebilirsin,kabız olupta ıkınmak( çok afedersiniz) düşük riskidir!!! Ben sıcak suyun içine atıyodum, o şişince alıp yiyodum, suyu iyi tüket, cevizini hergün tüket, folik asitin zaten vardır devam et,bol meyve-sebze tüket! Süt iç( günde en az 2 bardak)- haftada 2 gün balık ( iyi pişsin!)
Yasaklar: bitki çayları( hepsiii) , maydanoz, ciğer ...aklıma geldikçe yazarım, sende netten araştır!!
Bak sana bi yazı buldum:
"Gebelikte bunlar önemlidir çünkü bu dönemde duyulan ağrı, bebeğin erken gelmesine ve doğumun beklenenden daha önce olmasına sebep olabilir ki gebelik döneminde hormonların etkisiyle ağrı eşiği biraz daha düşüktür ve cilt hassastır. Yani önceden ağrı hissetmediğiniz durumlarda bu dönemde ağrı hissedebilirsiniz. Bu yüzden temizlik uğruna gebeliğimizin riske girmesine gerek yoktur."
Bir siteden buldum:KK66: doğumdan sonra lazer yaparsın canısı, ikinci bebişte böle derdin kalmaz:)
Bana gelirsek: yav bende anlamadım hiçbir belirtim yok! Göğüslerim yumuşacık:), karnım şiş falan değil, ama bir baş ağrısıııı!!3 gündür mahfetti beni, bir helse hap içicem dayanamıyooomm:KK43:gece kırk kere baktım geldimi diye hapım hazır bekliyom, yoookkk!! 3-4 gün önce kahverengi akıntımda geldi şimdi o da yok!! Off ne zormuş yav, gelir bugün herhalde yapmıcam test:KK43: beklicem daha!!biliyom ki hamiş deilim, niye sarktı ki böle????

Canım benim çokk sağol ikinciye lazer yaparım dediğin gibi tıpta çare tükenmez :)
Canım o 3-4 güm önce gelen yerleşme kanaması olmasın ki bence öyledir :what:
İdrar testi bari yap kana gidemiyorsan ya haber et bizlereeee :)yap ama mutlaka :KK66:

Canımmm koy beni arasına ama Ben de belirti olmadı işte.. Daha yeni dün akıntım başladı fazlasıyla hem de..ondan başka belirti yoktu :KK66:
Evet teacher mother sağolsun beni de hiç cevapsız bırakmadı :) <3 buarada bugünki testi aldım çok şükür sonuç 84 den 367ye çıkmış:) farklı rahatsızlıklarm olduğundan cumartesi alacağım sonuçları bekleyeceğim inşallah iyi çıkar...

$20140416_173822(1).jpg

arkadaşlar 16 yazan 19.günüm o günmu yumurtlama sizce

Canım benim çokk sağol ikinciye lazer yaparım dediğin gibi tıpta çare tükenmez :)
Canım o 3-4 güm önce gelen yerleşme kanaması olmasın ki bence öyledir :what:
İdrar testi bari yap kana gidemiyorsan ya haber et bizlereeee :)yap ama mutlaka :KK66:

Ay hiç böyle gecikmezdi nolduki buna??gidiyom zırtpırt okuldayım her tenefüs wc'ye! Siliyom peçeteyle , bakıyom terrrrtemiizzzz!! Kuzum biliyorum ki ben hamiş değilim, bütün hamişliklerimdeki belirtilerim yokki şimdi, ümitlendirmiyom kendimi!!
Napalım birgün daha geçsin hele!!
Yarın yaparım olmadı bir test!! Ama bu baş ağrısından öldüm:KK43: gelse de hap içseeeemmm:KK43:

X