Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Anlıyorum bende kendimi zor tutuyorum test almamak için benimde 6 nisan gebeysem ve testi sadece erken yaptığım için pozitifi görmezsem hayal kırıklığına uğrıcam. Bu fortelin hassas gebelik testleri varmış 1 hafta önceden çıkarıyormuş kullananların çoğu sonuç almış. Ondan mı alsam acaba diye düşünüyorum.
Eşimde dakka başı hamile misin diye soruyo.:) Dedim ben sabırsızım zaten paranoya oldum kendimi dinlemekten bide sen hatırlatma.

kendimi zor tutuyorum valla gebelik testi almamak için daha 4 gün var bide ümitlenmekte istemiyorum düşünmemeye çalışyorum ölçtükleri hormonlar farklı ama uygulamada böyle örneklerde var acaba hamilelikte LH hormonudamı yükseliyor araştırıyorum ama bişey bulmadım daha

Merhaba canım benimde adetlerim düzensizdi. Bebek düşünmeye başlamıştık. Burda okudum ve ovulasyon testlerinden aldım. İlk yaptım pozitif çıktı. Sonra arka arkaya hergün bir hafta kadar yaptım hep pozitif çıktı. Sonra gebelik testini yaptım o da pozitifti. Yani hamilelikte LH artıyor. Canım sen kesin hamilesin. İlk ben tebrik edeyim.

Diğer bir sorun da LH adı verilen ve ovulasyonun yönetiminden sorumlu olan hormon yapısal olarak beta HCG'ye çok benzer ve özellikle eski teknolojiyle çalışan testler LH'yı beta HCG sanarak yanlış bir şekilde gebeliğin pozitif çıkmasını sağlayabilirler. Bu tür testler özellikle LH'nin yumurtlamadan önceki fizyolojik yükseldiği dönemde uygulandıklarında pozitif sonuç vererek yanıltabilirler. Bu yüzden piyasadan satın aldığınız testin özellikleri hakkında bilgi edinmeniz ve mümkün olan her durumda klinik veya hastanelerde kullanılan hassas testleri yaptırmanız daha uygundur

bunu bi kaynaktan buldum canım bu iki hormon birbirine benzermiş yani sanırım sen hamilesin :))

varya bu yazdıklarınızdan sonraa öyle bi sevinesim geldiki ama sevinmeye korkuyorum hemen test alıp geliyorum çok teşekkürler arkadaşlar negatifse negatiftir nolacak yaa:))

kızllaaaarr siz olmasanız napıcaktım bugünümde beni iyi dürdüklediniz testi yaptım çift çizgi çıktı hamileyim ayyy çok değişik çok mutluyum çok teşekkürler kızlar allah hepciğinize güzel güzel tosun gibi bebeler nasip etsin okadar mutluyumki ilk eşimi aradım şimdi kimi arasam maşalaah deyin kızlar

Ayyy canım benim yaaa seni tanımıyorum ama içimde öle mutlu güzel hisler oldu ki çok duygulandım. Allah Sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsinn :))

Ayyy canım benim yaaa seni tanımıyorum ama içimde öle mutlu güzel hisler oldu ki çok duygulandım. Allah Sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsinn :))

çok teşekkür ederim valla bugün öyle zor bi gündü ki kendimi çok kötü hissediyodum ilaç gibi geldin şu an öyle sevinçliyimki herkesi arıyorum biyandanda aramamaya çalışıyorum daha doktora bile gitmedim ama teslerin yanıldığınıda hiç görmedim Allah sanada nasip eder inşallah

kızllaaaarr siz olmasanız napıcaktım bugünümde beni iyi dürdüklediniz testi yaptım çift çizgi çıktı hamileyim ayyy çok değişik çok mutluyum çok teşekkürler kızlar allah hepciğinize güzel güzel tosun gibi bebeler nasip etsin okadar mutluyumki ilk eşimi aradım şimdi kimi arasam maşalaah deyin kızlar

Canım çok sevindim Allah sağlıkla bebeğini kucağına verir inşallah

arkadaşlar dün akşam noldu biliyomusunuz bir damla kan geldi bildiğiniz bir damla kan şimdi bu yerleşme kanaması desem gebelik testi pozitif çıkmaz dayanamadım sabahın 5 inde bi daha gebelik testi yaptım oda pozitif çıktı anlayamadım gitti bu kan ne kanı diye hamile olduğuma eminim iki testte pozitif ama idrar hcgnin gelebilmesi için yerleşmenin tamamlanması lazım diye biliyorum yani bu yerleşme kanması ise testin pozitif çıkması için bi iki gün daha geçmesi lazım öte yandan bu yaptığım test ucuz testklerden ama çok hassas bi test bi arkadaş kullanmıştı onda görmüstüm baska bi testte silik çıktığı halde bunda cizgi kopkoyu çıkmıştı yani başka bi test alsam hiç bi çizgi cıkmayalbilirde korktuğum tek şey bu kanamanın kötü bişey olması umarım sadece yerleşme kanamasıdır sizin fikriniz ne off çok soru sordum biliyorum ama merak ediyorum işte

benimde aklıma ilk o geldi ama bu düşük kanaması gibi değildi lekelenme gibiydi bi de gebelik testleri yüzde 10 luk bi ihitmal yerleşme olmadanda pozitif gösterebiliyomuş aklıma kötü bişey getirmemeye çalışyorum bugün pazarda yarın doktora gidicem dinleniyorum bişey yapmıyorum yarına kadar

bide daha adetim bile geçikmedi ki düşük kanaması olsun kanama olsa adet oldum diyebilicem benim tezcanlılığımdan hamile olduğum ortaya çıktı o yüzden aklıma pek düşük gelmiyor yarın herşey belli olur

7 martta regl olmuştum 26 yada 27 gün sürüyor yani aşağı yukarı haftaya çarşamba regl olmam gerekiyor umarım olmam içimde kötü bi his yok sadece çarşambanın geçmesini bekleyeceğim çok teşekkürler umarım herşey yolunda gider

günaydın arkadaşlar yoğun araştırmalarımı aktarayım dedim hem benden sonrakilerede kaynak olur:)şimdi bugün gene iki ayrı test aldım ve ikisindede pozitif çıktı iki gün öncede lekelenme gördüğüm gün pozitif çıkmıştı bugünkiler iyice belirgin tabi.lekelenme yerleşme kanaması değilse idrar yolu enfeksiyonu ve bunun gibi rahatsızlıklardan olabiliyomus ama yerleşme kanaması ise bu lekelenme ve mantığımı çalıştırdığım elimde tek secenek kalıyor ıKıZ.niye diyeceksiniz ikizde hcg iki kat salgılanıyor ve normal testler 20 ila 50 dereceyi ölcüyor fortel mesela 10 dereceden sonra ölçüyo yani bu hcg yerleşmeden sonra değil döllenmeden sonra salgılanıyo ve yerleşmede seviye yükseliyo ve gebelik testleri pozitif çıkıyor ama ikizse yerleşme olmadan bu test pozitif çıkabilir cünkü hcg yüksek bakalım tezimi doğrulayabilecekmiyim cuma doktora gitmeye karar verdim adetimi 2 gün geçiyo ozaman ozamana kadar çenemi kapatabilirim umarım

arkadaşlar dün akşam noldu biliyomusunuz bir damla kan geldi bildiğiniz bir damla kan şimdi bu yerleşme kanaması desem gebelik testi pozitif çıkmaz dayanamadım sabahın 5 inde bi daha gebelik testi yaptım oda pozitif çıktı anlayamadım gitti bu kan ne kanı diye hamile olduğuma eminim iki testte pozitif ama idrar hcgnin gelebilmesi için yerleşmenin tamamlanması lazım diye biliyorum yani bu yerleşme kanması ise testin pozitif çıkması için bi iki gün daha geçmesi lazım öte yandan bu yaptığım test ucuz testklerden ama çok hassas bi test bi arkadaş kullanmıştı onda görmüstüm baska bi testte silik çıktığı halde bunda cizgi kopkoyu çıkmıştı yani başka bi test alsam hiç bi çizgi cıkmayalbilirde korktuğum tek şey bu kanamanın kötü bişey olması umarım sadece yerleşme kanamasıdır sizin fikriniz ne off çok soru sordum biliyorum ama merak ediyorum işte

canım endişelenme bendede kahverengi leke oldu adetten 3 gün önce oldu..beta hcg 73 ken dr progestan başladı..testtede gebelık cıktı..:nazar:ddikkat etmen gereken bol su içmen ayrıyeten dinlenmen hemen dr ye gitmen..bu kanamanın rengı önemlı..sakın ol stres yapma..sevgiler

canım endişelenme bendede kahverengi leke oldu adetten 3 gün önce oldu..beta hcg 73 ken dr progestan başladı..testtede gebelık cıktı..:nazar:ddikkat etmen gereken bol su içmen ayrıyeten dinlenmen hemen dr ye gitmen..bu kanamanın rengı önemlı..sakın ol stres yapma..sevgiler
kanama söyle oldu ilk bi damla kan şeklinde oldu kırmızı ve daha kan gelmedi bi damla damladı ve ertesi güne kadar kahverengiydi akıntı gibi daha doğrusu ben uğraştım acaba akıntı oluyomu diye habire siliyodum yani toplasan akıntıları o ilkdamlayan kırmızı kan kadar bişeydir bugün yok artık progestan ne için bu arada allahtan iki gündür hep yatıyorum acaip uykum var 1 aydır da su miktarını arttırmıştım zaten çok teşekkürler bu arada

günaydın arkadaşlar yoğun araştırmalarımı aktarayım dedim hem benden sonrakilerede kaynak olur:)şimdi bugün gene iki ayrı test aldım ve ikisindede pozitif çıktı iki gün öncede lekelenme gördüğüm gün pozitif çıkmıştı bugünkiler iyice belirgin tabi.lekelenme yerleşme kanaması değilse idrar yolu enfeksiyonu ve bunun gibi rahatsızlıklardan olabiliyomus ama yerleşme kanaması ise bu lekelenme ve mantığımı çalıştırdığım elimde tek secenek kalıyor İKİZ.niye diyeceksiniz ikizde hcg iki kat salgılanıyor ve normal testler 20 ila 50 dereceyi ölcüyor fortel mesela 10 dereceden sonra ölçüyo yani bu hcg yerleşmeden sonra değil döllenmeden sonra salgılanıyo ve yerleşmede seviye yükseliyo ve gebelik testleri pozitif çıkıyor ama ikizse yerleşme olmadan bu test pozitif çıkabilir cünkü hcg yüksek bakalım tezimi doğrulayabilecekmiyim cuma doktora gitmeye karar verdim adetimi 2 gün geçiyo ozaman ozamana kadar çenemi kapatabilirim umarım

canım yerleşme adetin 5.-6. günü gerçekleşir ama hcg salınımı daha geçtir
fakat genelde adete 2-3 gün kala genelde testler pozitif sonuç verir eğer hamileysen
bebişin iyice rahme gömüldüğünden bazı kılcal damarları çatlatabilir ve hafif lekelenme olur
bu herkezde olmayabilir. şu sonuçda hamilesin tebrik ederimhihoyyyt
yanlız ikiz mi tek mi onu ancak usg belirlerhihoyyyt
umarım dileklerin gerçekleşir:asigim:

X