Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Bu zamanlarda bu rahatsızlıklar normal be canım.
İnşallah sağlıkla doğumunu yaparsın da, hiçbişey çekmemişe dönersin.
Süt izinleri de günde 3 saate çıkmış, duymadıysan müjdeyi ben vereyim:KK34:

Sağol canım, Allahın izniyle bi o günleri görelim de... doğum sonrası işten ayrılmayı düşünüyorum zaten. 2 sene bakayım kendim çocuğuma diyorum, hayırlısı bakalım...

:) ya yeni kesfettim dedim ya pronto dıe bii marka var o verdigi koku temizlik yapma iştahımı kabartıyor kalıcı bir kokuda bende oyle bir etki yaratti :KK1: tabiii bir tek bu değil can sıkıntımda kocamın sabrını da ölçmeyi cok severim :KK52: şaka bir yana arkdslar bblau ile biraz sohbet ettik ..sizede kendimi biraz anlatıım 35 yaslarındayım :) 6 aylık evliym istdayım 4.ayımızda denedik oldu ama 3 ocak ta kalp durması sebebiyle kurtaj oldum hıc ara vermeden denemeye devam ettik ocak ayından bu yana folikasit kullanıyorum hormonlu yiyeceklerden uzak durmaya calısıyorrum..sigarayı bıraktım en onemlisi ama gecenlerde bii tane kaçamak yaptım:KK37: neyse kurtajdan sonra tam anlayamadıgım bir regl surecı gecirdim simdide cok takip etmeden canımız istediğinde denemeler yapıyoruz 2-3 gundur ama yumurtladıgımı hıssettim hayırlısı bakalım ...bu aysonu mart bası regl gunum olmaması lazım:KK37: benden bu kadar işte

Hoş geldin kuzey. :KK71: İnşallah bu topik hayırlı gelir sana da. Birkaç arkadaşımız bu topiğe katıldıktan sonra hamiş haberlerini verdiler bize. Bu ay senin için de öyle olur inşallah. Rabbim en sağlıklısını, en hayırlısını nasip etsin.

:) ya yeni kesfettim dedim ya pronto dıe bii marka var o verdigi koku temizlik yapma iştahımı kabartıyor kalıcı bir kokuda bende oyle bir etki yaratti :KK1: tabiii bir tek bu değil can sıkıntımda kocamın sabrını da ölçmeyi cok severim :KK52: şaka bir yana arkdslar bblau ile biraz sohbet ettik ..sizede kendimi biraz anlatıım 35 yaslarındayım :) 6 aylık evliym istdayım 4.ayımızda denedik oldu ama 3 ocak ta kalp durması sebebiyle kurtaj oldum hıc ara vermeden denemeye devam ettik ocak ayından bu yana folikasit kullanıyorum hormonlu yiyeceklerden uzak durmaya calısıyorrum..sigarayı bıraktım en onemlisi ama gecenlerde bii tane kaçamak yaptım:KK37: neyse kurtajdan sonra tam anlayamadıgım bir regl surecı gecirdim simdide cok takip etmeden canımız istediğinde denemeler yapıyoruz 2-3 gundur ama yumurtladıgımı hıssettim hayırlısı bakalım ...bu aysonu mart bası regl gunum olmaması lazım:KK37: benden bu kadar işte

Allahın izniyle sen de gönlünün muradına kavuşursun inşallah canım...Bu topik uğurludur :KK76:
Tez zamanda hamile kalacağına inanıyorum inşallah :KK49::KK49:
Biraz rahat olmak, ölçüp biçmemek bu işin sırrı:KK28:

Sağol canım, Allahın izniyle bi o günleri görelim de... doğum sonrası işten ayrılmayı düşünüyorum zaten. 2 sene bakayım kendim çocuğuma diyorum, hayırlısı bakalım...

Olsun işten ayrılsan bile, o izinler senin yasal hakkın. Ya ücretini alırsın, ya da izinlerin bitince istifa edersin. Sakın kimseye söyleme doğumdan sonra ayrılıcam diye. Ücretli izinlerini kullan sonra ayrılırsın. Yasal hakkını neden kullanmıcan ki. Günde 3 saatten 1 senelik izin, yaklaşık 90 küsur gün yapıyor eğer toplu kullanılırsa. E zaten 4 ay da doğum izni var. Minimum 2 ayını doğum sonrası atsan 5 ay. Ki 13 haftasını doğum sonrasına atabiliyorsun.
Kanuni hakkından feragat etme canım.

kızlar selam şuan çok üzgünüm reglim 2 gün gecikti tam umutlandım moda girdim mucizem geldi dedim bi baktım az önce gele gele kırmızılar gelmiş böle gecikmelerim olmazdı hayırdır inşallah..hevesim kursağımda kaldı resmen ne acı ya ....

kızlar selam şuan çok üzgünüm reglim 2 gün gecikti tam umutlandım moda girdim mucizem geldi dedim bi baktım az önce gele gele kırmızılar gelmiş böle gecikmelerim olmazdı hayırdır inşallah..hevesim kursağımda kaldı resmen ne acı ya ....

Sağlık olsun canım. Hayırlısı...Geç yumurtlama olmuştur, ondan gecikmiştir...

cok tskler kısslar
inşallh hepimiz için gercekleşir dileklerimiz...
bende allah izin veriirde gebe kalmayı nasip ederse işten ayrılmayı dusunuyrm simdi ben 1 sene olmadı evleneli ya dogumdan once denk gelirse evililik tazmnt hakkımı kullanıım dıorum ya da doguriim izinlerimi kullanıp geri dondukten sonra ayrılıım ..sen dıosun kı simdi dogumdan sonra ayrılınca şu izni su bu izni ücretlerini alıyorsun nasıl oluyo oo kendi istegimle ayrılınca alabiliyr muyum ben bunları??

Son düzenleme:
Olsun işten ayrılsan bile, o izinler senin yasal hakkın. Ya ücretini alırsın, ya da izinlerin bitince istifa edersin. Sakın kimseye söyleme doğumdan sonra ayrılıcam diye. Ücretli izinlerini kullan sonra ayrılırsın. Yasal hakkını neden kullanmıcan ki. Günde 3 saatten 1 senelik izin, yaklaşık 90 küsur gün yapıyor eğer toplu kullanılırsa. E zaten 4 ay da doğum izni var. Minimum 2 ayını doğum sonrası atsan 5 ay. Ki 13 haftasını doğum sonrasına atabiliyorsun.
Kanuni hakkından feragat etme canım.

canım kesinleşen bir karar mı günde 3 saat süt izni bununla ilgili bir yazı görmedim de ben nette

cok tskler kısslar
inşallh hepimiz için gercekleşir dileklerimiz...
bende allah izin veriirde gebe kalmayı nasip ederse işten ayrılmayı dusunuyrm simdi ben 1 sene olmadı evleneli ya dogumdan once denk gelirse evililik tazmnt hakkımı kullanıım dıorum ya da doguriim izinlerimi kullanıp geri dondukten sonra ayrılıım ..sen dıosun kı simdi dogumdan sonra ayrılınca şu izni su bu izni ücretlerini alıyorsun nasıl oluyo oo kendi istegimle ayrılınca alabiliyr muyum ben bunları??

Şimdi şöyle, doğum izni doğumdan önce 8 hafta ve doğumdan sonra 8 hafta. Ama eğer sağlığın el verirse doğuma 3 hafta kalana kadar çalışmana izin veriyor SGK. Yani 13 hafta doğum sonrası kullanabilirsin. Bu da 3 ay 1 hafta ediyor.
Sonra 1 sene boyunca kullanabileceğin günde 3 saat süt izni var.(Daha ince 1,5 satti, yeni 3 saat oldu)
Eğer işin müsaitse ve evin yakınsa 1 yıl boyunca 3 saat erken çıkabilirsin, ya da gün içerisinde kullanabilirsin bu sit iznini.
Ama genellikle büyük şehirlerde ulaşım zorluğu filan olduğundan, süt izinlerini topluyorlardı 1,5x6=9 saat yani 1 iş günü ediyordu ve haftada bir gün çalışmıyordu kadınlar. Bu süt iznini ne şekil kullanacağın tabi ki şirketinle anlaşmana bağlı.
Eğer verirlerse toplu da kullanabilirsin ve 1 sene içinde bu günde bir saatler toplam 52 gün ediyor.(Yeni düzenlemeye göre, günde 3 saatten hesaplarsak haftada 2 gün veya senede 94 gün yapıyor.) Toplu kullandırılırsa 94 günün yani 3 ayın daha var. 3 ay 1 hafta da baştan vardı. toplam 6-6,5 ay izin oluyor ki, bu süre zarfında maaşın işliyor maaş almaya devam ediyorsun. E neden bunları tepip işi bırakasın. Hak ettiğin izin bu senin. Yasal. Ya işten ayrılırken 6 aylık maaşını toplu talep edersin, anlaşabilirsen verirler. Ya da bu izinlerini kullanıp gelip istifa edersin.
Şirketle anlaşmana kalmış

canım kesinleşen bir karar mı günde 3 saat süt izni bununla ilgili bir yazı görmedim de ben nette

Yeni doğum yapan devlet memuru bir arkadaşım söyledi kesinleştiğini ama ben de nette resmi gazetede yayınlandığına dair bir yazı göremedim. Ama bugün yarın kesinleşir henüz kesinleşmediyse bile.

Yeni doğum yapan devlet memuru bir arkadaşım söyledi kesinleştiğini ama ben de nette resmi gazetede yayınlandığına dair bir yazı göremedim. Ama bugün yarın kesinleşir henüz kesinleşmediyse bile.

cok saol bblau cumm ya :) gelin guvey de olduk ya orta da hiçbişey yokken:KK49:
sen biiyerlere kaybolma sakın en 1 sene tekrar konusacaz bunları :KK61:
ama simdi memurlara uygulanan özel sektörde de gecerli oluyor mu bii de o var...
yani ben simdi 8 hafta öncesi 8 hafta sonrası kullandım bitti 1-2 gunlugune tekrar donuyorum işe sıralıyorum bunları boyle kullanmak istiyorum kabul ederlerse kullanıp işten oyle ayrılmak istediğimi mi söyluyorum yoksa hiç bişey söylemeyip kullanıp geldikten sonra bye bye mı yapıyorum:KK37:çıldırma ne olursa anlamaya çalışmama :KK52: ya da verin benim paralarımı sut iznimi suyumu buyumu ben işten ayrılıyorum mu dıorum :KK37:

tmm tmm cnm bı daha okudum yazdıklarını özel sektorde bıraz çetrefelliii gibi bu işler yanii şirketimi yuzustu bırakıp gidio gibi dusunup dogum yapıp döndugumde ben ayrılmak istiyorum dediimde tam anlamıyla hakkımı alabilecegimi sanmıyorum ama o gun gelsin denerriz sansımızı..

benimde kayınvalidem var aslında bakabilir ama kendim her anında yanında olmak her seyine sahit olmak istiyorum bir daha o gunleri yasıyamıcamm ama eger maddi acıdan calısılması gerekiyorsa yapılcak bişey yok..

cok saol bblau cumm ya :) gelin guvey de olduk ya orta da hiçbişey yokken:KK49:
sen biiyerlere kaybolma sakın en 1 sene tekrar konusacaz bunları :KK61:
ama simdi memurlara uygulanan özel sektörde de gecerli oluyor mu bii de o var...
yani ben simdi 8 hafta öncesi 8 hafta sonrası kullandım bitti 1-2 gunlugune tekrar donuyorum işe sıralıyorum bunları boyle kullanmak istiyorum kabul ederlerse kullanıp işten oyle ayrılmak istediğimi mi söyluyorum yoksa hiç bişey söylemeyip kullanıp geldikten sonra bye bye mı yapıyorum:KK37:çıldırma ne olursa anlamaya çalışmama :KK52: ya da verin benim paralarımı sut iznimi suyumu buyumu ben işten ayrılıyorum mu dıorum :KK37:

Hehehehe doğurduk da süt iznini kullanması kaldı dimi :KK37::KK37:
Ya aslında anlattıklarım asıl özel sektör için.
Özel sektörde doğum iznine çıkmadan önce konuşursun müdürle ya da patronla,daha doğuma gitmeden anlaşırsın. İznin bitince 1-2 günlüğüne gelmene gerek yok. Doğum yaptığında zaten süt iznini de hak etmiş oluyosun.
Devlette zaten toplu kullandırmazlar.
Ben de özel sektördeyim. Bizim arkadaş var şirkette, doğum iznine ayrıldı doğuma 3 hafta kala, ayrılırken de baştan hepsini konuştu…İşte süt iznimi ben toptan kullanmak istiyorum uygun mu size dedi. Uygun buldular. Toplu kullandı.
Sana o izni kullandırmak zorunda sonuçta. Tabi toplu vermem diyebilir.Özelde bunlar patronla, müdürle konuşularak ayarlanabilir.
İşten ayrılacaksan da kullanmadığın o izinlerin para karşılığını vermeleri gerek diye düşünüyorum. Ama tabi kendin ayrılırsan prosedür farklı olabilir ondan emin değilim.
Benim demek istediğim en azından toplu kullanın, patronlarınız müsaade ediyorsa ayrılacaksanız da ondan sonra ayrılın.

arkadaslar,
daha önce yazıldı mı bilmiyorum, okuyamadım bütün sayfaları ama maşaallah burda bu konularda uzaman olmus insanlar var. yeni üye oldum ben de sayılır ama iyi gelcek gibi burası sanki bana, kendimi böyle bi ii hissettim, kafama takılan şeyi sorabilecegimi dusununce :)

ben su mor ovulasyon testlerinden yapıyorum. bugun adetimin 14.günü. dün silik de olsa 2. çizgi cıkmıstı. bugun daha koyulaşır diyordum ama dünkünden daha silik, belli belirsiz çıktı ikinci çizgi? ne demek şimdi bu? dün mü yumurtladım ben acaba :S ama silik cıkarsa olmaz diyordu, neden koyulaşmadan tamamen gitti o zaman ? anlamadım ben, ne yapmalıyım şimdi ???

arkadaslar,
daha önce yazıldı mı bilmiyorum, okuyamadım bütün sayfaları ama maşaallah burda bu konularda uzaman olmus insanlar var. yeni üye oldum ben de sayılır ama iyi gelcek gibi burası sanki bana, kendimi böyle bi ii hissettim, kafama takılan şeyi sorabilecegimi dusununce :)

ben su mor ovulasyon testlerinden yapıyorum. bugun adetimin 14.günü. dün silik de olsa 2. çizgi cıkmıstı. bugun daha koyulaşır diyordum ama dünkünden daha silik, belli belirsiz çıktı ikinci çizgi? ne demek şimdi bu? dün mü yumurtladım ben acaba :S ama silik cıkarsa olmaz diyordu, neden koyulaşmadan tamamen gitti o zaman ? anlamadım ben, ne yapmalıyım şimdi ???

arkadaslar yardım lütfeeennnn

ben su mor ovulasyon testlerinden yapıyorum. bugun adetimin 14.günü. dün silik de olsa 2. çizgi cıkmıstı. bugun daha koyulaşır diyordum ama dünkünden daha silik, belli belirsiz çıktı ikinci çizgi? ne demek şimdi bu? dün mü yumurtladım ben acaba :S

Testi yapmaya 13. gün mü başladın? Eğer öyleyse bir önceki gün LH pikinin gerçekleştiği, dolayısıyla yumurtlamandan önceki gün olabilir. Yani çizginin tam koyu olduğu gün 12. günün ve ovülasyon günün de 13. gün olmuş olabilir. Eğer öyleyse hala şansın var. Çünkü çizgiyi koyu renk gördüğün gün ve şansı arttırmak için 2 gün sonra ilişki tavsiye ediliyor..
Ben de testin talimatına göre 12. gün sabah yaptım ve koyu çıktı. Bazı arkadaşlar sabah yapmak yanıltıcı olabilir diyor diye akşam da yaptım, ama test çizgisi görünür olsa da, akşama baya silikleşmişti... Hem o akşam hem de 2 gün sonra denemelerde bulunduk. şimdi bekliyorum bakalım...:KK24:

Testi yapmaya 13. gün mü başladın? Eğer öyleyse bir önceki gün LH pikinin gerçekleştiği, dolayısıyla yumurtlamandan önceki gün olabilir. Yani çizginin tam koyu olduğu gün 12. günün ve ovülasyon günün de 13. gün olmuş olabilir. Eğer öyleyse hala şansın var. Çünkü çizgiyi koyu renk gördüğün gün ve şansı arttırmak için 2 gün sonra ilişki tavsiye ediliyor..
Ben de testin talimatına göre 12. gün sabah yaptım ve koyu çıktı. Bazı arkadaşlar sabah yapmak yanıltıcı olabilir diyor diye akşam da yaptım, ama test çizgisi görünür olsa da, akşama baya silikleşmişti... Hem o akşam hem de 2 gün sonra denemelerde bulunduk. şimdi bekliyorum bakalım...:KK24:

keys'cim sağol, ben aslında adetimin bittiği gün başladım hemen. ama bu ilk çizgiyi gördüğüm günden önceki gün de yapmıstım ama pek güvenilir bi durum değildi, fazla sıvı tüketimi falan gibi sebepler, onda hiç çizgi cıkmamıstı. ama belki de o zamandı pik yaptıgı gun :KK43: neyse bunda da vardır bi hayır diyelim. inşaallah, gelir bebişlerimiz :KK61:

keys'cim sağol, ben aslında adetimin bittiği gün başladım hemen. ama bu ilk çizgiyi gördüğüm günden önceki gün de yapmıstım ama pek güvenilir bi durum değildi, fazla sıvı tüketimi falan gibi sebepler, onda hiç çizgi cıkmamıstı. ama belki de o zamandı pik yaptıgı gun :KK43: neyse bunda da vardır bi hayır diyelim. inşaallah, gelir bebişlerimiz :KK61:

Önemli olan hangi gün başladığın değil aslında, adet siklusunun kaç gün olduğu. Eğer 28 günde bir değilse reglin 14. günde yumurtlamazsın zaten. Adetin kaç gün sürüyorsa ondan 14 çıkar, teorik olarak yumurtlama zamanı bu ama, bazen birkaç gün erken birkaç gün geç olabiliyor. Bana doktorum demişti tıpta,sağlıkta herşey kitaplarda yazıldığüı gibi olmaz bazen diye.Ben de testi ilk kullanmaya başladığım ay adet bitiminden sonra hemen başlamıştım....Ovulasyona kadar da denedim.Vücudunu tanımak için en iyi yöntem bu.
Yumurtlamaya kadar bazen koyu-silik, bazen açık-silik çıkabilir test. Genellikle silik de olsa bi çizgi olur.Çünkü LH her zaman belli seviyede salgılanıyor vücutta ve bu testler hassas testler olduğundan bunu silik olarak gösteriyor. Dikkate alman gereken T'nin C'den koyu olduğu çizgi.
Ama kesinlikle bu testlere güvenerek ilişki tarihi ayarlamayın. Bebek sahibi olmak isteyen kişi üşenmeyecek, gün aşırı ilişkide bulunacak. Kaçırmamanın yolu bu.
Herkesin vücudu bir değil, bazen hormonlar idrara geç karışabilir ve testlerle tespit edemeyebilirsiniz. Yada LH'ın pik yaptığı dilimi yakalayamayabilirsiniz.Bu sebeple gün aşırı çalışın, yumurtlamayı kaçırmazsınız. Gerisi Allaha kalmış, yazınızda varsa, hamile kalırsınız....

gunaydın bblau
nabersin??? bugun cuma ben cok mutlu hissediyorum kendimii :KK64:hafta sonu tatil bizee
birde günler eksiliyor ya

X