"Öyle yaparsan korkunç görünürsün çocuklar seninle dalga geçer." 5 yasindaki cocuga bu soylenir mi? Ben mi anormal düşünüyorum??

birevimolsun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
90
-10
34
Benim çocuğum bebeklikten bu yana alt dudağını ekiyor 2 ayrı psik.goturduk zamanla geçer problem değil kiminde de parmak emme olayı var dedi.Şimdi bu cocugun babasi olacak şahıs biraz önce cocuga aynen bunlari dedi korkunc görünürsün cocuklar seninle dalga geçer dedi.ben ise şöyle deme taraftarıyım:"oglum alt dudagini neden emiyorsun bir sıkıntın mı var ? Bak böyle devam edersen alt dişlerin geriye gider güzelliğin bozulur.yapmamaya calis." Ama adam aynen yazdıklarımı dedi siz ne diyorsunuz adamın söylediklerine????

Yani herkes psikolog edasıyla çocuk yetiştirmiyor klasik bir söz söylemiş 10 kişiden 7’si bu tarz bir şey söyler çocuğuna zaten. Konu komşu sandım ben de.
Siz farklı yoldan söylersiniz çocuğunuza..
bu konuda eşinizi uyarırsınız.
Adam dövmüs gibi tepki vermeniz de garip babası olacak şahıs ne hakaret eder gibi 😅

Yani herkes psikolog edasıyla çocuk yetiştirmiyor klasik bir söz söylemiş 10 kişiden 7’si bu tarz bir şey söyler çocuğuna zaten. Konu komşu sandım ben de.
Adam dövmüs gibi tepki vermeniz de garip babası olacak şahıs ne hakaret eder gibi 😅
Ya zaman zaman da canavara dönecek öyle yaparsan diyor sinir oluyorum bu adama

Uyarsan da ya haklısın demez ki hep beni suclar

Eşini söyleme sekli doğru olmasada kötü bir niyetle söylediğini düşünmüyorum. Çocuğa karşı diğer davranışlarında sorun yoksa bence çok takılacak bir şey değil.

Benim çocuğum bebeklikten bu yana alt dudağını ekiyor 2 ayrı psik.goturduk zamanla geçer problem değil kiminde de parmak emme olayı var dedi.Şimdi bu cocugun babasi olacak şahıs biraz önce cocuga aynen bunlari dedi korkunc görünürsün cocuklar seninle dalga geçer dedi.ben ise şöyle deme taraftarıyım:"oglum alt dudagini neden emiyorsun bir sıkıntın mı var ? Bak böyle devam edersen alt dişlerin geriye gider güzelliğin bozulur.yapmamaya calis." Ama adam aynen yazdıklarımı dedi siz ne diyorsunuz adamın söylediklerine????
Yani söylemese iyiymiş de "babası olacak şahıs" tanımından yola çıkarak eşe olan bir kızgınlık var evdeki sinir stres de çocuğu tetikliyor olabilir, doktorun dediği gibi geçer yani, çocuk bu kalıp şeklinde olmuyor hepsi... Her zaman da ponçik anne olunmuyor 5 yaşındaki çocuk da o kadar soyut kavram içeren cümleleri anlayıp size derdini ifade edemez ya da empati yapmasını beklemeyin.. küçük çocuk yahu

Ya ikinizin dediği de olmamış ama neyse 🤭 böyle şeyler yapma dedikce yapılır. Genelde bu tavrı sergilediginde dikkatini dağıtmak unutturmak gerekir.

X