"Öyle yaparsan korkunç görünürsün çocuklar seninle dalga geçer." 5 yasindaki cocuga bu soylenir mi? Ben mi anormal düşünüyorum??

Benim çocuğum bebeklikten bu yana alt dudağını ekiyor 2 ayrı psik.goturduk zamanla geçer problem değil kiminde de parmak emme olayı var dedi.Şimdi bu cocugun babasi olacak şahıs biraz önce cocuga aynen bunlari dedi korkunc görünürsün cocuklar seninle dalga geçer dedi.ben ise şöyle deme taraftarıyım:"oglum alt dudagini neden emiyorsun bir sıkıntın mı var ? Bak böyle devam edersen alt dişlerin geriye gider güzelliğin bozulur.yapmamaya calis." Ama adam aynen yazdıklarımı dedi siz ne diyorsunuz adamın söylediklerine????
Aaa böyle adamla çocuk yetiştirilmez boşan bence.

Benim çocuğum bebeklikten bu yana alt dudağını ekiyor 2 ayrı psik.goturduk zamanla geçer problem değil kiminde de parmak emme olayı var dedi.Şimdi bu cocugun babasi olacak şahıs biraz önce cocuga aynen bunlari dedi korkunc görünürsün cocuklar seninle dalga geçer dedi.ben ise şöyle deme taraftarıyım:"oglum alt dudagini neden emiyorsun bir sıkıntın mı var ? Bak böyle devam edersen alt dişlerin geriye gider güzelliğin bozulur.yapmamaya calis." Ama adam aynen yazdıklarımı dedi siz ne diyorsunuz adamın söylediklerine????
Baba bildiği kadar söylemeye çalışmış büyütülecek bir şey yok. Eşinizle konuşursunuz bir daha söylemez.
Drama Queenliğe gerek yok

Bana da tırnak kemiriyorum diye annem de babam da şöyle berbat görünürsün böyle tiksinirler senden filan derlerdi, travma filan geçirmedim. Sizin sırf estetik bir sorun için psikolog psikolog gezdirmeniz çocuğu daha çok huzursuz ediyordur, hastayım anormalim düşüncesini yerleştiriyordur kafasında

E sizin dediğiniz de doğru değil ki. Güzellik algısından dolayı bunu demeniz.
En doğrusu oyalama taktiği. Onu yapmaya başladığında dikkatini başka tarafa yönlendirin. Kardeşimde parmak emme vardı hiç bir yere götürmediler bile tabi o zamanlar, kendi kendine bıraktı.

Ay geçen dinledim daha bir psikolojik danışmandan travma istismarı diye bir şey var diyordu. Çocuğa bunu dersen travma yaşar şunu dersen travma yaratır böyle bir şey yok yıldım artık diye isyan ediyordu adam. Hatasız çocuk büyütmek imkansız
Tamam baba güzel bir şey söylememiş ama bu kadar korkunç baba olacak adam falan denecek bir durum yok ortada.

Ben yeni nesil çocuklari gorunce kendimde bir gerizekalilik seziyorum. Bilmiyorum bugune kadarki basarilarimda heralde Allah tarafindan. Kucukken annem saatlerce gunlerce haftalarca hatta onemli olaylari lise hayatima kadae guzellikle dil doker anlatirdi inadina yapardım babam duyardi kavga kiyamet bagirlti cagrilti derken korkudan birdaha asla yaomazdim. Babam sayesinde liseyi bitirdim. Bazen boylede olabiliyor

Anneler babalar bir laf edemeyecekse kendi çocuğuna hiç kimse daha çocuk yapmasın bence. Bağırmamış , el kaldırmamış dövmemiş küfür etmemiş ? Ben bunun altında dehşete düşürecek bir şey göremedim. Çocuğu farklı anlamda motive edip farklı söyleyebilir evet ama erkekler düz mantık gelişi konuşan varlıklar bazen :) ama bu eşinizin kötü ebeveyn olduğu anlamına gelmez siz kadın olarak anne içgüdüsü ile daha kibar kırmadan konuşuyor olabilirsiniz fakat erkekler bazi şeyleri eline yüzüne bulaştırıyor. Eşinizi güzel dille olayı anlatırsanız sizi anlayacaktır ben sanmıyorum bir baba evladını bile isteye kırsın üzsün.

Dişlerin geriye gider diyeceğinize dişçiye götürün. O açıklasın anlatsın, böyle devam ederse nasıl tedavi edilmesi gerekeceğini söylesin. Belki ikinizin yapamadığını diş uzmanı yapar. Hem de dişlerini çene yapısını kontrol ettirmiş olursunuz.

Yok güzelliğin gider yok korkunç görünürsün. Herkes psikolog veya travma uzmanı değil kocanızda kötü niyet sezmedim. Adam bağırmamış vurmamış bildiği şekilde uyarmış.

Korkunç görünürsün ve diğer çocuklar seninle dalga geçer,bir çocuk için ağır sözler,ondan sonra çocuklar neden problemli,bu çocuklar neden psikoloğa gidiyorlar deniliyor,eşinizle problemlerinizi bilemem ama çocuklarla konuşurken ağzımızdan çıkan her söze dikkat etmeliyiz,ne önemi varki demesin kimse bazen tek bir söz bile psikolojik olarak öyle etkiler yaratıyorki,dalga geçilen korkunç çocuk olmak psikolojik olarak tabikide etkiler,tekrar etmez umarım.

Korkunç görünürsün ve diğer çocuklar seninle dalga geçer,bir çocuk için ağır sözler,ondan sonra çocuklar neden problemli,bu çocuklar neden psikoloğa gidiyorlar deniliyor,eşinizle problemlerinizi bilemem ama çocuklarla konuşurken ağzımızdan çıkan her söze dikkat etmeliyiz,ne önemi varki demesin kimse bazen tek bir söz bile psikolojik olarak öyle etkiler yaratıyorki,dalga geçilen korkunç çocuk olmak psikolojik olarak tabikide etkiler,tekrar etmez umarım.
O kadar yorum içinde normal tek yorum buydu

Doğruları söyleyen herkese basmış beğenmedim, ne olsa beğenirdiniz acaba?

Yeni nesil anneler olarak biraz buldumcuksunuz, eski insanlar çocukken neler yaşamış, travma olmuyor. Böyle böyle yetiştirerek çocuğu büyüdüğünde çok kolay incinir hale getireceksiniz.
Aslında konu buldumcuk olmakla ilgili değil,problemli insanların çocukluğuna inilir genellikle,travma erken yaşlarda yaşanırsa bütün geleceğe etki edebilir,erişkin yaşlarda tölere edebilirsiniz ama erken yaşlarda kişiliğinizin temelini oluşturur,etrafımızdaki psikopat,sorunlu,dediğimiz insanlar genellikle bilinçsiz aileler tarafından bu hale geliyor,bu konu için demiyorum tabiki ama tekrar eden kırıcı,rencide edici sözler tabiki olumsuz etkiler,mesela sürekli tekrar eden korkunçsun,seninle dalga geçerler sözleri bir çocuğu akranlarından uzaklaştırabilir,benimle dalga geçerler diye uzaklaşabilir,yada benden korkuyorlar deyip içine kapanabilir,bunlar çok sıklıkla yaşanan çocuk problemleri.

Aslında konu buldumcuk olmakla ilgili değil,problemli insanların çocukluğuna inilir genellikle,travma erken yaşlarda yaşanırsa bütün geleceğe etki edebilir,erişkin yaşlarda tölere edebilirsiniz ama erken yaşlarda kişiliğinizin temelini oluşturur,etrafımızdaki psikopat,sorunlu,dediğimiz insanlar genellikle bilinçsiz aileler tarafından bu hale geliyor,bu konu için demiyorum tabiki ama tekrar eden kırıcı,rencide edici sözler tabiki olumsuz etkiler,mesela sürekli tekrar eden korkunçsun,seninle dalga geçerler sözleri bir çocuğu akranlarından uzaklaştırabilir,benimle dalga geçerler diye uzaklaşabilir,yada benden korkuyorlar deyip içine kapanabilir,bunlar çok sıklıkla yaşanan çocuk problemleri.
Bu adam değişik zamanlarda bu tarz ifadeleri kullanıyor işte cocuga karşı.bundan dolayı sinirleniyorum

X