Oyun halısı arıyorum

Hangi oyun halısı?

• Ankete Katılan
    132
Ben düz olanları görmemişim ondan da aldık. Düzü büyüyünce (2 yaşında) kendi seçmişti. Şimdi odasında düz olanlardan serili.

Abi merhabalar , Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah. Ancak benimki kız bebek aşırı hareketli ve aldığımız halının suratına bile bakmadı ,peşinden atlılar kovalıyor gibi sıkıldı bunaldı :işsiz: eğer bebeniz hareketli ise bence hiç gerek yok ,boşuna para verdiğimizi düşünüyorum çok çok hareketli bebeler için bence .

Bizimki bondigo markaydı 11 yıl önce bu modelini kullanmıştık. Oyuncakları çıkarılabilir,bebek arabasında, ana kucağında vs de kullanıyorduk. Halı pamuklu kumaş olduğu için terletmiyor rahattı. İki çocuğum + başka iki çocuk daha kullandı.
Şimdi baktım çok daha güzel modelleri çıkmış.

Eklentiler

• BNTKRMNTKYNBSYNHLS__.jpg
    BNTKRMNTKYNBSYNHLS__.jpg
    22,8 KB · Görüntüleme: 62
Daha iyiydi belkide.. yaraticilik daha ileri seviyede oluyordu.. koyde cocuklar camurdan araba yapiyordu kendileri teker yapiyordu.. sacma sapan seylerden kizlar bebek yapardi mesela.. motorik olarak geri kaldiklarini dusunmuyorum zaten.. ama simdi cocuklar oyle degil.. apartman bebeleri yetistiriyoruz bi yerde.. kaliteli vakit gecirsin diye paraliyoruz kendimizi, bazen yetersiz buluyoruz kendimizi.. farkli devirde yasiyoruz.. iyi yanlari var tabii ama kotu yanlarida var. Daha bilincli ebeveyn oldugumuz kesin, ama cocuklarimiz gec olgunlasiyor bu yuzden.. diye dusunuyorum..

şimdiki çocuklar;
kaz tüyü montları olduğu için üşümüyor üşümeyi bilmiyor
anneleri termoslarda arkalarından su taşıdığı için susamayı da bilmiyorlar, hiç bir zaman ağzılarını çeşmeye dayayıp su içmiyorlar
hayatlarında hiç ekmeğe salça sürüp yemedikleri için ağız tatları gelişmeden, inkar edilse de fast foo veya hazır gıda ile doyuyorlar
10,11,12,13,14,15 ve 16 yaşında Kocaeli satranç şampiyonu olup oğlum fiziksel spor yap dediğimde ben spor yapıyorum diye satrancı önüme koyan çocuk tabii ki genç olgunlaşır. Adam 16 yaşında boyu 2.00 üzerine ama basketboll topunu hala kavun sanıyor...

Büyük oğlumu doğurduğumda, Fisher Price'ın piyanolu oyun halısını almıştım. O kadar severek oynardi ki, bol bol zaman geçirirdi üstünde.
Kücük oğlum pek ilgilenmedi, kısa zamanda kaldırdım ve kuzenimin ikizlerine verdim..

piyanolu olani almistim baya oyalıyor cocuklari.
benim kizim oturmaya baslayincada oynadi buyuyunce haliyi kaldirdik piyanosunu hala kullaniyor.

tamda benim sorumun bir bölümü o işte....

halı diye bahsediliyor ama halı değil mübarek oyun salonu.
Evet antin kuntinliler oyuncak grubunda. Diğerleri bebek yerdeyken biraz daha konfor sağlayan dümdüz halılar. Birbirlerine alternatif olarak düşünemedim ben.
O yüzden bebek küçükken ilk gruptakilerden, biraz daha büyüdüğünde ikinci gruptakilerden alınabilir, diyerek masrafı arttırıyorum😂

şimdiki çocuklar;
kaz tüyü montları olduğu için üşümüyor üşümeyi bilmiyor
anneleri termoslarda arkalarından su taşıdığı için susamayı da bilmiyorlar, hiç bir zaman ağzılarını çeşmeye dayayıp su içmiyorlar
hayatlarında hiç ekmeğe salça sürüp yemedikleri için ağız tatları gelişmeden, inkar edilse de fast foo veya hazır gıda ile doyuyorlar
10,11,12,13,14,15 ve 16 yaşında Kocaeli satranç şampiyonu olup oğlum fiziksel spor yap dediğimde ben spor yapıyorum diye satrancı önüme koyan çocuk tabii ki genç olgunlaşır. Adam 16 yaşında boyu 2.00 üzerine ama basketboll topunu hala kavun sanıyor...
Bu hareketleri elestirsemde aynilarini ya da benzerlerini bende yaptim yapiyorum ne yazikki…usumesin, ac kalmasin, arkadaslarindan geri kalmasin vs vs. hem daha bilincliyiz hemde daha bilincsiz gibi.. tuhaf bi ikilem.

Salca ekmek
Yerine nutella ekmek yiyolar simdikiler.. yokluk vardi eskiden, bir bez alamayan anne babalar vardi.. ama daha bagliydi aile bireyleri..simdi hazir bezler var.. makinalar turedi, cok sukur iyiki var..vakit cok bi yerde ama calisan anne babalarin cocuklari baskasinin elinde buyuyor.. eskiden yokluk vardi simdi kapitalizmin kolesi olduk..

Bu konuda sayfalar dolusu yazabilirim..bu dusunceler hic bitmiyor..sanirim ebeveynlik boyle birsey😐

Tavsiye ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Ürünlere ait bilgileri yukarıda zaten ben paylaştım
Hangi tür daha kullanışlı ? yani sadece düz halılar mı? yoksa üzerinde antin kuntin oyuncaklar olan mı? ya da almaya değer mi?
3 gün sonra kaldırıp kenara atılacak bir şey mi?
Biz nini baby olan Aslanlı desenliyi kullanıyoruz. Şu an 51 günlük miniğim ama şarkılar, oyuncaklar dikkatini çekiyor. tavsiye ederim.

Biz bunu kullanmıştık, modeli fisher price yağmur ormanıydı sanırım. Açıkçası ben çok memnun kaldım kurtarıcım olmuştu evde yalnız bir ihtiyacımı gidereceğim zaman. İkinci el aldım bir güzel yıkadım her parçasını tertemizdi de zaten. Ortasında dönence gibi kelebekler vardı onları çeviriyordum ilk başta onları sevip heyecanlanmıştı zamanla diğer parçaları da dikkatini çekti. Halının bir köşesinde hışırtılı yaprağı üstünde de bebek oyuncaklara dokundukça müzik ve hayvan sesleri çıkaran papağanı var. 8 ayına kadar aktif oynadık şimdi nasip olursa ikinciye saklıyorum

Eklentiler

• 703B0382-267B-48D1-A2FB-3E2ADD02A406.jpeg
    703B0382-267B-48D1-A2FB-3E2ADD02A406.jpeg
    34,8 KB · Görüntüleme: 60
Fisher price ın piyanolu jinnastik merkezini oğlum 2 aylıkken aldık şu an 2buçuk yaşında piyanonu çıkardık onunla oynamaya devam ediyor

Piyanolu üzerinde cingiraklar olandan var bizde ilk görseldeki gibi. 2. aydan beri kullanıyorum çok seviyor. Ben iş yaparken oyalanıyor.

Oyun halısı almadık müzikli yürüteç almıştık hiçte ilgisini çekmedi çocuklarımın
Yürüteçi 1 numara sevdi müziğini değil ama yürüyüş amaçlı
2 numara sevmedi binmedi
Bebek arabasınada 1 numara binmedi 2 numara sevdi
İyikide almamışım oyun halısı
Çok uslu bebek olursa her türlü oyalanıyo zaten halıya gerek kalmıyo o zaman 😁

X