Özel okul ücretleri 2023

minikellim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2022
260
331
34
merhabalar..
öncelikle hepimize geçmiş olsun kayıplarımıza allahtan rahmet, geride kalanlara sabır dilerim.
Günlerdir Yuregimiz ağzımızda iken bugun okuldan gelen msj ile dünyevi işlerimize geri döndüm malesef. Zam oranı beni çok sasırttı.
Gecen sene 26 bin tl ye anaokuluna yazdırdıgım kızım için bu sene 1. Sınıf kayıt ucreti 80 bin tl
Ben en dusuk memur maası alan kamu çalışanıyım maasım 11.300 tl suan yarı zamanlı çalışıyorum. Kızım özel bakım istiyor rahatsız pnsuman saatler vb oldugundan özel okulun saati, öğle arası, işe yakın olması, reviri, bizim girip çıkmamıza cok rahat olanak saglaması açısından tam bizlikti
İşten ayrılıp devlete vereyim desem ben surekli ilgilensem Devlet okullarının hem saati uymuyor hem pansuman yapabilecegim oda, giriş çıkıs sıkıntıaı vb sebeplerle hiç hiç uymuyor
Ama 80 binde boyumuzu o kadar asıyor ki dusunmekten uyuyamıyorum resmen okul taksiti, aracın gazı, fatura ve yeme içmeye ıcı ucuna yetecek. Ustune medikal masraflarımız car ne yapacagım hiç bilmiyorum. Benzeri durumda olan arkadaslar var mı

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz mı...
Maalesef özel okul fiyatları uçtu bu sene. Ben özel okulda çalışmama rağmen inanılmaz rakamlar ödüyorum. Okula çalışıyorum desem yalan olmaz.
Ve korkum şu, bu sene 100 bin bandında olan okul 5 sene sonra kaç lira olacak yani bunun sonu yok,Allah yardımcımız olsun

80 bin mi :KK57: Harvardın kreşi falan mı yoksam 80.000 imkansız buz gibi 4.000Euro yapıyor o paraya bazı ülkelerde 2.el araba geliyor:KK51:
Malesef.. sehrimin en uygun okullarından biri.
Gecen sene başka iki okul ile görüşmüştüm ama devamını getiremem diye vermemiştim iyi ki vermemişim. Bu sene biri 140 bin biri 110 bin yapmıs. 80 bün suan en ideali aralarında. Ama bana facia gibi geliyor. Bir yandan mecburum. Şaşkınlık içindeyim

Her şey almış başını gidiyor maalesef. Bu sene 80 seneye 180 olsa da bana artık normal geliyor.

Bu devirde çocuk okutmak çok zor Allah yardımcınız olsun

Olmaz mı...
Maalesef özel okul fiyatları uçtu bu sene. Ben özel okulda çalışmama rağmen inanılmaz rakamlar ödüyorum. Okula çalışıyorum desem yalan olmaz.
Ve korkum şu, bu sene 100 bin bandında olan okul 5 sene sonra kaç lira olacak yani bunun sonu yok,Allah yardımcımız olsun
Ne olacak böyle ? Göndermeye mecburum ikimci iş bakıyorum sabahtan beri evde ek iş diye diye

Her şey almış başını gidiyor maalesef. Bu sene 80 seneye 180 olsa da bana artık normal geliyor.

Bu devirde çocuk okutmak çok zor Allah yardımcınız olsun
O paraya birikir iş yeri açarım diyenkere kızardım hep olur mu cocuk sosyal olacak vs vs diye. Şimdi diyorum senelik 80 bin atsam zaten gerçekten iş sahibi yaparım kızımı allahım ne gunlere kaldık.

merhabalar..
öncelikle hepimize geçmiş olsun kayıplarımıza allahtan rahmet, geride kalanlara sabır dilerim.
Günlerdir Yuregimiz ağzımızda iken bugun okuldan gelen msj ile dünyevi işlerimize geri döndüm malesef. Zam oranı beni çok sasırttı.
Gecen sene 26 bin tl ye anaokuluna yazdırdıgım kızım için bu sene 1. Sınıf kayıt ucreti 80 bin tl
Ben en dusuk memur maası alan kamu çalışanıyım maasım 11.300 tl suan yarı zamanlı çalışıyorum. Kızım özel bakım istiyor rahatsız pnsuman saatler vb oldugundan özel okulun saati, öğle arası, işe yakın olması, reviri, bizim girip çıkmamıza cok rahat olanak saglaması açısından tam bizlikti
İşten ayrılıp devlete vereyim desem ben surekli ilgilensem Devlet okullarının hem saati uymuyor hem pansuman yapabilecegim oda, giriş çıkıs sıkıntıaı vb sebeplerle hiç hiç uymuyor
Ama 80 binde boyumuzu o kadar asıyor ki dusunmekten uyuyamıyorum resmen okul taksiti, aracın gazı, fatura ve yeme içmeye ıcı ucuna yetecek. Ustune medikal masraflarımız car ne yapacagım hiç bilmiyorum. Benzeri durumda olan arkadaslar var mı
80 bin ne ya iyice delirmiş bunlar. Cidden sapıttılar buna bir dur demeleri gerek. Valla ülkenin nüfusu böyle giderse azalır şahsen ben bu durumumla ve bu okuduğum fiyatlarla bir çocuğu okutamam şaka gibi ya. Zaten şuan ünv öğrencileri okul ve yurt paralarını peşin ödediği halde okula da gidemiyor. Afedersiniz b*k yoluna eğitimde gitti para da.

80 bin mi :KK57: Harvardın kreşi falan mı yoksam 80.000 imkansız buz gibi 4.000Euro yapıyor o paraya bazı ülkelerde 2.el araba geliyor:KK51:
Muhtemelen çocuğun olmadığı için imkansız geliyordur. 80000 az bile bir çok yere göre. Ankara odtü koleji anaokulu 192000. Abc okulları 150000 bandında. Ankara’da 80000 e ancak dershaneden bozma okula verebiliyorsun

80 bin ne ya iyice delirmiş bunlar. Cidden sapıttılar buna bir dur demeleri gerek. Valla ülkenin nüfusu böyle giderse azalır şahsen ben bu durumumla ve bu okuduğum fiyatlarla bir çocuğu okutamam şaka gibi ya. Zaten şuan ünv öğrencileri okul ve yurt paralarını peşin ödediği halde okula da gidemiyor. Afedersiniz b*k yoluna eğitimde gitti para da.
Çok çok sasırıyorum ben de ağzım açık dinliyorum. Ben de üni mezunuyum biz de zor koşullarda buyuduk ama o zaman eğitimin bir kalitesi vardı. Simdi yolladam saatler uymuyor giriş çıkış sıkıntılı yemek sıkıntılı. Oturdugum mahallenin portföy sıkıntılı.
Suan evde iki çalışanız eşim öğretmen atanamıyor mobilya ustalıgı yapıyor ben memurum ama yok karsılayamıyorum.

Muhtemelen çocuğun olmadığı için imkansız geliyordur. 80000 az bile bir çok yere göre. Ankara odtü koleji anaokulu 192000. Abc okulları 150000 bandında. Ankara’da 80000 e ancak dershaneden bozma okula verebiliyorsun
Ama işte bu okula kimler yolluyor? Biz iki kişi ortalama maaşla kiramızda yok düşünüp duruyoruz. Bunun ikinci cocugu var, sürekli bıyuyor habire kıyafet alması var, meyvesi sebzesi eti. Wallahi ben kendime en son gecen yaz düğün için kıyafet aldım. Ben hadi bşraz batıgım toparlamaya calısıyorum ama be olacak böyle. Aradaki fark gerçekten kapanıyor orta direk gidiyor

Çok çok sasırıyorum ben de ağzım açık dinliyorum. Ben de üni mezunuyum biz de zor koşullarda buyuduk ama o zaman eğitimin bir kalitesi vardı. Simdi yolladam saatler uymuyor giriş çıkış sıkıntılı yemek sıkıntılı. Oturdugum mahallenin portföy sıkıntılı.
Suan evde iki çalışanız eşim öğretmen atanamıyor mobilya ustalıgı yapıyor ben memurum ama yok karsılayamıyorum.
Ya zaten '' eskiden de o zamana göre pahalıydı '' diyen oldu mu ağzına kürekle vurasım geliyor. O zaman eğitim, alışveriş, seyahat, kurs, yurt, dışarıdan yemek kesinlikle şuan olduğu kadar şaşırıp kalacağımız derecede pahalı değildi. Öyle olsa zaten şuan ki gibi alıp yiyemezdim, gezemezdim. Ben okulu şehir dışında okuyamazdım kesinlikle. Eğitim hayatım en az maliyette tamamlandı benim. Ki kyk da değil rezidansta kaldığım halde aylık 550 600 tl ödüyordum 2 kişilik odaya. Ama asla dışarıda okuyamam ben. Kaldı ki anaokulu öğrencilerinden daha yüksek alıyorlar. Çocuk ya bunlar. Eğitim zaten yerlerde. Şimdi uzaktan okuyarak bir şey öğrenmeden mezun oluyorlar ondan sonra KPSS yi zorlaştırıyorlar. Sen önce kaliteli bir eğitim sistemi geliştir. Allah sabır versin çocuğu olanlara ne diyim. Ben anneme diyorum valla gelir ve refah düzeyim çok iyi olmadıktan sonra benden umudunu kes :) Ki oda zaten imkansıza yakın.

çok fazla artmış gerçekten keşke buna bir sınırlama getirilse çünkü bunun bir sınırı yok yani ve eğitim sürekli olması gereken bir şey. artış normal değil düzenleme şart.

eşiniz ogretmense çocuğunuza evde eğitim veremez mısınız?
bu evde eğitimin koşulları nelerdir
işinizden ayrılıp bunu yapabilirsiniz bence işinizin şu koşullarda maddi bir artısı yok gibi duruyor
gerçi yarı zamanlı calisiyormussunuz eşinizle dönüşümlu bu işi yurutemez misiniz
Malesef. Eşim tarh öğretmeni ama suan meslegini yapmıyor. Evde egitim için meb kendi öğretmen görevlendiriyor. Haftanın 1-2 günü eve geliyorlar sanırım. Ama kızımda fiziki veya zihinsel engel yok. Bagırsakları göbek cıkısında oldugu için dısarıda duruyor bir torbanıniçerisğnde. Bu da 3 saatte bir okula gidip pansuman vb işlem yapmamızı gerektiriyor ortalama 15 dk bir işlem. Bunun için eve kapatamıyorum çocugumu ama taporu yuzde 90 ustu oldugu için okul kabul etmek istemiyor su cogu mudurun yatacak yeri yok

Okul öncesi eğitim için devâsa özel okul ücretleri verirken lütfen iyi araştırmalar yapın.

Maalesef pek çoğunda "öğretmen" adı altında çalışanlar eğitim fakültesi mezunu olmuyor. 🙄
( Genelleme içermez.)

X