Saç Uzatma Yöntemleri Pakizenin saç uzatma günlüğü :)

pakizee

14.07.2012
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2012
2.055
1.465
Bu post da benim saç uzatma günlüğüm olsun burdan kendimi takip ederim artık :skandal:

Saç uzatma maceram hain kocamın kendisi için aldığı krem şeklinde olan saç düzleştiriciyi kendi saçımda denemem ile kulak memesine kadar yanmasıyla başladı :KK43:

Bir sonraki gün hemen kuaföre koşup saçımı bir tarafı kısa bir tarafı uzun kestirdim yaklaşık 6-7 ay kadar bu şekilde kullandım. Krem düzleştiricinin etkisi geçtikçe saçım böyle uçları tiftik saçlarım mat saçma sapan bir hal aldı. yine gittim boyunu kısalttım ama kabarması yüzünden düzleştirici ile düzleştirdim ve gün geçtikçe saçlarım daha da kuruyor ve solgun gözüküyor hazırda biraz biraz saçlarım lastik toka ile toplanmaya başladıkça geldi bana saç uzatma hevesi o_O

Hemen internette nasıl uzatabilirim diye araştırmaya başladım . Sinameki kürleri soğan suları vs bunların hepsi gözüme zor geldi Eee birde 3 yaşında bir paşam 30 yaşında da ergenus kocam olunca daha pratik sür bekle tarzında kolay birşeyler araştırdım. Birde içeriği temiz olsun ki saçlarım artık daha fazla zarar görmesin .

yves rocher e gidip ordaki tatlış bayanlara sorunumu anlattım saç maskesi saç kremi ve şampuanı set olarak aldım ama malesef saçımda dökülme yapınca dönüşümlü olarak bebek şampuanı da dahil ettim saç bakımına :işsiz:
Bir kaç defa da zeytinyağı sürüp ev işlerimi halletim ardından elma sirkeli suyla duruladım filan yaptığı bakımdan memnundum ama daha hızlı uzamasını istiyordum :KK53:

Daha sonra yine araştırdım dax supergro kullananların çoğu memnun ama sanırım içeriği değişmiş eskiden hindistancevizi yağı varmış şimdiki üretimde hindistan cevizi yağı yokmuş . Ama yinede bir çok kişi memnun bende gratisten hindistancevizi yağı ve dax supergroyu aldım .

Bunlar yetermiydi bence yetmezdi :) Çünkü zaten uzamayan saçlarım hepten bana küsmüştü ve barışmamız lazımdı

Bende eczaneye gittim ordaki beyefendiye anlattım saçımda dökülme var uzamıyor uzasada uçlardan tüleriyor vs diye bana biotin 1000 mg tavsiye etti onuda aldım :sampiyon:

Sonra ne mi oldu henüz saçlarımın ipek gibi yumuşaklığından başka bir fark göremedim :KK61: Çünkü 1 hafta bile olmadı bakım yapmaya başlayalı :işsiz:

Vay arkadaş ne yazasım varmış :olamaz::KK59:

Sizde buraya kadar sabırla okuduysanız sizi de ayrıca kutlar ve öperim :KK68:

Umarım rapunzel kadar olmasa da Fahriye Evcenin saçları kadar güzel saçlarımız olur

şuraya ilk ve güncel hallerini de paylaşayım da diğer sayfalardan izleyip görmek zor oluyor
SAÇ.JPG 17.08.2017
IMG_0428.HEIC.jpg 17.10.2017

Son düzenleme:
Selam günlük ve yazdığımı okuyan güzel insan
dün akşamki bakımım bayağı bir karışık :KK70:
zeytin yağı 2 çorba kaşığı çörekotuyağı 1 çorba kaşığı çamterebentin 1 kapak ay çiçek yağı 2 damla dax süpergro 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı 1 çorba kaşığı hepsini benmari usulü ılıtıp saç diplerime sürdüm bu şekilde 3 saat saçıpda bone üzerinde de örtü ile beklettim sonra baktım ki saçlarım çok sert bir posta da sadece hindistancevizi yağı saç diplerime sonrasında da uçlarına uyguladım 30 dk bu şekilde beklettim duşumu aldıktan sonra saçlarım çok dolaşık olduğu için yves rocher maskesini saçımda bekletmeden krem sürer gibi yapıp duruladım :) saçlarımın ıslaklığı geçtikten sonra da nemli saçıma mercimek tanesi kadar hindistan cevizi yağı sürdüm kendi haline bıraktım :KK70:
dün sabah biotin hapımı da içtim aynı karışımdan kaşlarıma da sürdüm :KK70:

Bu fotoğrafı dün akşam çektim zamanla ne kadar uzayacak hep birlikte göreceğiz :)
SAÇ.JPG

dün akşam saç bakımı yapmadım çünkü pazartesi den itibaren 3 gün aralıksız bakım yaptığım için dinlensin biraz dedim :KK70:
kaş bakımımı göz kararı az az hindistancevizi yağı + zeytinyağı+ dax+çörekotuyağı içine de bir tane sarımsak rendeledim o şekilde minik cam kavanozun içine koydum sadece kaşım için kullanacağım :KK70:

Selam günlük ve yazdığımı okuyan güzel insan
dün akşamki bakımım bayağı bir karışık :KK70:
zeytin yağı 2 çorba kaşığı çörekotuyağı 1 çorba kaşığı çamterebentin 1 kapak ay çiçek yağı 2 damla dax süpergro 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı 1 çorba kaşığı hepsini benmari usulü ılıtıp saç diplerime sürdüm bu şekilde 3 saat saçıpda bone üzerinde de örtü ile beklettim sonra baktım ki saçlarım çok sert bir posta da sadece hindistancevizi yağı saç diplerime sonrasında da uçlarına uyguladım 30 dk bu şekilde beklettim duşumu aldıktan sonra saçlarım çok dolaşık olduğu için yves rocher maskesini saçımda bekletmeden krem sürer gibi yapıp duruladım :) saçlarımın ıslaklığı geçtikten sonra da nemli saçıma mercimek tanesi kadar hindistan cevizi yağı sürdüm kendi haline bıraktım :KK70:
dün sabah biotin hapımı da içtim aynı karışımdan kaşlarıma da sürdüm :KK70:

Bu fotoğrafı dün akşam çektim zamanla ne kadar uzayacak hep birlikte göreceğiz :)
Eki Görüntüle 2034473
Canim yeni başlandiginda insan cok sık bakim yapıyor ama art arda bakimlar iyi değil haftada 2 keze dusurmeni oneririm. Saclarin kisa diye uzulme en azindan saglikli uzucak :))

Canim yeni başlandiginda insan cok sık bakim yapıyor ama art arda bakimlar iyi değil haftada 2 keze dusurmeni oneririm. Saclarin kisa diye uzulme en azindan saglikli uzucak :))
İnşallah canım ya hemencecik uzar :KK70:
evet ilk hevesle çok sık yaptım ama artık dediğin gibi haftada 2 ye düşüreceğim sadece her duş öncesinde boy ve uçlara diplere değdirmeden çok az miktarda hindistancevizi yağı süreyim diyorum en azından yıpranmayı önlemiş olurum ne dersin

İnşallah canım ya hemencecik uzar :KK70:
evet ilk hevesle çok sık yaptım ama artık dediğin gibi haftada 2 ye düşüreceğim sadece her duş öncesinde boy ve uçlara diplere değdirmeden çok az miktarda hindistancevizi yağı süreyim diyorum en azından yıpranmayı önlemiş olurum ne dersin
Evet iyi olur canim ben de kestirdikten sonra oyle yapicam uclara sürücem banyo onceleri :)

Selam günlük :KK70:
geçtiğimiz hafta beklenmedik durumlar oldu ondan 1 kaç gün ara verdim zaten pazartesiye kadar saçlarımı dinlendirmekti niyetim :KK70:
kaş bakımı geçen hazırladığım yağdan sürdüm şimdilik hafiften etkisini gösterdi gibi
saç bakımı da duşa girmeden önce boy ve uçlara hindistan ceviz yağı sürüp beklettim :)

IMG_7950.JPG IMG_8207.JPG

Fotoğraflar arasında 5 günlük fark var ensemdeki benden takip ediyorım sanırım bi yarım cm lik uzama var gibi gözüküyor
Bakıma devam ama bugün bakım için fırsatım olmadı

Selam günlük
dün akşam sonunda bakımımı yapabildim çok şükür :KK70:
Dax süpergro ve hindistancevizi yağı sürdüm 3 saar bekletip yıkadım
kaşlarımda iyi sonuçlar almaya başladım :)

Selam günlük cumartesi ve pazar iki gün 4 er saatlik bakım dax süpergro ve hindistan cevizi yağı kullandım

Bi yazamadım canım hayırlı olsun günlüğün tekrardan . Ard Arda bakomnyapma bıkarsın sonra. Bu saç işi çok zor. Haftada 2 yi geçmemeye çalış . Saç diplerin tıkanmasın en önemlisi seni bezdirmesin:)

merhaba bi hevesle hemen uzasin derdiyle ard,arda bakim yapiyorsunuz yaptiginiz en buyuk yanlis bence bu en azindan bir gun arayla yapin ki sac dipleri yaptiginiz bakimdan verim alsin
imkaniniz varsa biraz daha fazla bekletin bakımlarınızı
saclariniz kisa cam terebentin illaki uclara gelir bir karis uzayana kadar bence cam terebentini birakin kurutur cunku saci eger saclariniz cokkk yagli bir sac değilse
bakimlarinizi sürekli değiştirmeyin ilk olarak karisik bakim yagi kullaniyorsaniz en az 1 ay dvm edin sonra baska bakima gecersiniz
kolay gelsin size insallah kisa zamanda uzayip sizide fazla ugrastirmaz

Bi yazamadım canım hayırlı olsun günlüğün tekrardan . Ard Arda bakomnyapma bıkarsın sonra. Bu saç işi çok zor. Haftada 2 yi geçmemeye çalış . Saç diplerin tıkanmasın en önemlisi seni bezdirmesin:)

Haklısın canım şuan bile o moddayım yaklaşık 15 gün oldu bir fark yok bundan sonra haftada 2 defayı geçmeyeceğim :KK200:

merhaba bi hevesle hemen uzasin derdiyle ard,arda bakim yapiyorsunuz yaptiginiz en buyuk yanlis bence bu en azindan bir gun arayla yapin ki sac dipleri yaptiginiz bakimdan verim alsin
imkaniniz varsa biraz daha fazla bekletin bakımlarınızı
saclariniz kisa cam terebentin illaki uclara gelir bir karis uzayana kadar bence cam terebentini birakin kurutur cunku saci eger saclariniz cokkk yagli bir sac değilse
bakimlarinizi sürekli değiştirmeyin ilk olarak karisik bakim yagi kullaniyorsaniz en az 1 ay dvm edin sonra baska bakima gecersiniz
kolay gelsin size insallah kisa zamanda uzayip sizide fazla ugrastirmaz

doğru söylüyorsun canım bundan sonra sık sık yapmamaya özen göstereceğim :KK200:

IMG_7836.JPG
11 ağustos 2016
IMG_8796.JPG
11 eylül 2017

Bayramdı tatildi derken uzunca bir süre yazamadım bence arada 2 cm lik bir fark var bana göre uzama konusunda bayaa iyi bakımları haftada 2 ye düşürdüm düzenli olarak diplere dax sürüyorum boy ve uçlara ise hindistan cevizi yağı sürüyorum bakalım önümüzdeki ay uzama nasıl olacak bu arada ensemdeki benden takip ediyorum uzama hızını

Ne şirin yazmışsın :KK66:
Benim de böyle bir konum var günlük niyetine kullandığım, pek kimse uğramaz oralara çorak çöller gibidir ama severim ehehh
Sanırım glatt'tan bahsediyorsun. Benim eşim de yapar saçına lakin ben cesaret edip süremedim yıllardır. Çok ama çok dikkatle uygulanması gerek diye biliyorum yazık olmuş saçlarına. Ama emin ol çaresi var.
Şampuanını bitkisel seç mutlaka. Ve içine bir iki tatlı kaşığı bal kat. Istersen uc dis de sarımsak rendele kocişin laf etmezse :) bir kapak çam terebentin ve eczaneden alacağın E ve B vitamini kapsülü de eklersen cok faydalı olacaktır. Hindistan cevizi yağı kullanmadım ama deneyeceğim kısa zamanda cunku kullananlar memnun.
Simdilik bukadar:)
Sevgiler

X