Panik Atak sorunu olanlar....

Birde panik atak hastası olan yada depresyon tanısı konmuş arkadaşlar
(benim hastalığım panikatağa bağlı depresyon)
Ben gndüz iyiyimmm ne oluyorsa gece oluyor..
Gündüz yiyorum içiyorum evimin işini yapıyorum geziyorum çocuğumla ilgileniyorum çok iyiyim ama akşam oluyor işte 10-11 civarı nefesim daralıyor bişi olucakmış gibi hepp
Doktorlar şöyle diyolar panikatak ilk olarak gece felan gelmişse gece nüksetmesi normal diyolar bilinç altıyla ilgili diyolar bana gece gelmişti saat gece 3 sularında geceleri çok endişeliyim tek kalamıyorum
Sizdede böylemi
genelde gece akşamm mı kötü oluyorsunuz.

bende gecen yildan beri panik atak yasiyorum fakat doktora gitmemistim ... 1 hafta önce teshis konuldu ne ilac tedavisi nede baska turlu terapiyi kabul etmedim daha 18 yasindaym kendi kendime yenmek istiyorum dedim... dogrumu yaptim bilmiyorum
gecen yildan beri var ama cok sık atak gecirmiyodum ara sira ve teshis konulmadigi icin baska hastaliktandir diye dusunuyodum ...
teshis konuldugundan beri panik bozukluk oldugunu bildigim icin daha sık atak gecirmeye basladim ... yardimlarinizi bekliyorum ilac vs istemiyorum onerilerinizi bekliorumm

benzer sorun bendede var özellikle toplu taşımaya binemez olmuştum terapiyede gittim ama inanın size sizden başkası yardım edemez ilaç sakinleştiriyor sersem gibi yapıyor süreklide ilaç içicek değiliz bunu sadece kafada bitirebilirz kötü hissetmeye başladığınız anda kendinizi sakinleştirin hiç birşey olmayacak diye başka şeyler düşünmeye çalışın ben sürekli fiziksel bir rahatsızlığım yok gayette iyiyim diyordum içimden şuanda yani 2 3 aydırda çok iyiyim otobüse minibüse kendi isteğimle binmeye başladım çünkü üzerine gitmezsem geçmeyecekti bende üzerine gittim size tavsiyem bunu sadece kendinizle halledebilirsiniz..hepinize sevgiler

panik bozuklugu yenebilmem için ilaç şartmı kızlar üç aydır yasadığım bir sorundu atlatırım sanıyordum ama olmadı otobüste yasadıgım ataktan sonra mecbur doktora gittim ilaç verdi sersem gibi olmak istemiyorummmm ne yapacagım şimdi benn:KK59:

canım öncelikle geçmiş olsun ilaç içmeye hiç korkma bende senin gibi 4 ay sabrettim geçer diye ama malesef geçmiyo ben bir deri bir kemik kaldım eşim zorla doktora götürdü ilk 10 gün sersem yapıyo ama hatta sıkıntıların artıyo ama 10 günden sonra kuş gibi oluyosun dr verdiği ilaçları kullan bak nasıl rahatlıyosun boşuna bukadar sıkıntı çekmişim dicen veee prespektüsünü sakın okuma abuk subuk büssürü şey yazıyo yan etkilerinde sadece terliyosun ve esniyorsun ALLAH acil şifalar versin cümlemize:KK16:

panik bozuklugu yenebilmem için ilaç şartmı kızlar üç aydır yasadığım bir sorundu atlatırım sanıyordum ama olmadı otobüste yasadıgım ataktan sonra mecbur doktora gittim ilaç verdi sersem gibi olmak istemiyorummmm ne yapacagım şimdi benn:KK59:

İlaçlar kesinlikle sersem gibi yapmaz, kulaktan dolma bilgiler bunlar canım. O senin dediğin sakinleştiriciler, onlar uyku getirir, rahatlatır. Antidepresan tedavi ilaçları sersemletmez. Kim uyduruyor bunları, yanlış bilgilerle insanların beyinlerini dolduruyor anlamıyorum.

canım öncelikle geçmiş olsun ilaç içmeye hiç korkma bende senin gibi 4 ay sabrettim geçer diye ama malesef geçmiyo ben bir deri bir kemik kaldım eşim zorla doktora götürdü ilk 10 gün sersem yapıyo ama hatta sıkıntıların artıyo ama 10 günden sonra kuş gibi oluyosun dr verdiği ilaçları kullan bak nasıl rahatlıyosun boşuna bukadar sıkıntı çekmişim dicen veee prespektüsünü sakın okuma abuk subuk büssürü şey yazıyo yan etkilerinde sadece terliyosun ve esniyorsun ALLAH acil şifalar versin cümlemize:KK16:

çok sağol canım inşallah bende rahatlarım son bir senede o kadar cok sey yasadımki onların etkisi sanırım toparlanmam lazım:85:

çok sağol canım inşallah bende rahatlarım son bir senede o kadar cok sey yasadımki onların etkisi sanırım toparlanmam lazım:85:

toparlancan tabiki canım kimin ne olacağı belli olmaz imtahan dünyası sonuçta sabır gerekiyo bol bol inşirah suresini oku vee kuranda geçen şifa ayetlerini oku inan ki çok rahatlarsın ilaçlarını aksatmadan iç inan bana çok rahatlıcan sonuçta buda bir hastalık allah şifa versin:KK3:

kızlarrr bende uzun döenmdir bu hastalığı taşıyorum 6 senedir ara ara oluoyrr.Artık ritim bozukluğumda varr nefesim kesiliyorr.Rabbim herkese şifa versin :KK43:

Merhabalar ben bu siteyi hep takip etmişimdir ama hiçbir zaman girip bişeyler yazmamışımdır. Ben bundan 3 hafta önce nefes alamama midede şişlik şikayeti ile doktora gittim doktorum bana depresyon hapı vermek istedi tabi bende kabul etmedim neden kabul edecektimki düzenli bir işim, ailem ve sevgilim vardı insan daha ne isteyebilirki hayattan değilmi böyle bir insan depresyona girermi hiç evet girebilirmiş. 5 gün sonra boğulma hissi,baş dönmesi, bayılma hissi ani terleme ile hemen acile gittim ikinci doktorda aynı şeyi söyledi depresyon hapı vereceğim hayır kullanmam dedim senin için iyi olacak dedi dene dedi ama troid bezi ve kan değerlerinide kontrol ettir dedi. bende depresyon hapını 3 gün kullandım dahiliye uzmanına gittim değerlerim normal çıktı doktor sağlıklı olduğumu söyledi ve hiçbir ilaç kullanmamaya başladım. nefes alamama problemim geçti taki düne kadar. Dün teyzemin akciğer kanseri olduğunu öğrendim nefesim daralmaya başladı yine, ciğerdeki leke 12ml olmuş tedavi edilemeyebilirmiş gece saat 2 oldu ben hala nefes almaya çalışıyorum ama olmuyor. Az önce patronum aradı ben yine nefesim kesildi bu siteye girdim nefes almaya çalışırken yazılarınızı okurken düzeldim sizlere çok teşekkür ederim bana yardım ettiğiniz için çünkü ben bu rahatsızlığı kabullenemiyordum ve şöyle bir karar aldım. Beni mutsuz eden herşeyden uzak olacağım,güçlü olacağım hayatımı güzel kılmak benim elimde...

bende benim depresyonla ne işim olabilirki dedim ve baktımki ben iiyi degilim neyse yaşadıklarımı anlatmayayım...........panik bozukluk...............şimdiki ilacım............isim vermek yasak..........ve??ba 150 7 aydır kullanıyorum..........iiyiyim çok şükür................size söylemek istedigim ilaçlar sersemletmez uyutmaz...............tam tersine daha dinç ve akıllı oluyorsunuz..............yalnız neden bu aralar beni herkes sırtımdan vuruyor...............canımı veririm dedigim insanlarla küstüm.............çok üzülüyorum................insanlar acayip olmuş............ama ben kendimi biliyorum kötü düşünmüyorum ama bunlar başıma geliyor neden ki.....................iyilikten başka bişey düşünmeyen bana...................

Bİr kaç hafta önce yatakta yatıyordum abimle televizyon seyrediyorduk.Bir anda bir heyecan,terleme,sanki ölüyormuşum gibi hissetttim.Hemen abime belli etmeden diğer odaya geçtim.Odanın içinde dört nala bir o tarafa bir bu tarafa voltalar attım.Sanki birazdan azrail canımı almaya gelicekmiş önümde beliricekmiş gibi düşünmeye başladım,resmen azraili bekledim etrafıma bakarak.Kaç dakika sürdü bilmiyorum.Önce üç harflerin musallat olduğunu sandım.Sonra araştırınca panik atak krizi geçirdiğimi anladım.Ama o günden sonra bir daha hiç kriz geçirmedim.Sadece arada bir nefes darlığı ölüm korkusu basıyor o kadar.
Herşey kafada başlıyor ve kriz geldiğinde "La havle vela guvvete illa billahil aliyyül azim" deyin.Allah hepimize şifa versin.

aynı bana olduğu gibi...

pizzacıya gitmiştik pizaları ben söyledim geldim yerime oturdum neyse pizalar geldi;keyifliydim aslında ama sonra bi an şuurum gidiyor gibi bi terleme heyecan kafamı tutamıyorum gibi oldum..ölücem sandım öyle bir hissiyat.. ve hemen götürdüler beni babam koluma girdi taşıdı beni doğru düzgün yiyemeden kalkıp gittik:KK14::KK14::KK14: önce anlamadım ne olduğunu sonra anladım ki panik atak..:KK14: o günden sonra gene o duyguları yaşıyormuşum gibi oldu bikaç kez. hem de gene sofra başında ama sonra kendimi engellemeye çalıştım derin nefesler aldm başka şeyler düşünmeye başladım..ama sanki düşüp bayılacakmışım gibi dizlerimin bağı çözülüyor gibi korku oluyor.özellikle kalabalıkta..

bu okul-kpss mevzularından çok cnm sıkıldı galiba ve o yüzden bu hale geldim

ilaç kullanımına başladım 4 gündür.. umarım atlatırım allah dermansız dert vermesin;herkese şifasını versin inş...

bende benim depresyonla ne işim olabilirki dedim ve baktımki ben iiyi degilim neyse yaşadıklarımı anlatmayayım...........panik bozukluk...............şimdiki ilacım............isim vermek yasak..........ve??ba 150 7 aydır kullanıyorum..........iiyiyim çok şükür................size söylemek istedigim ilaçlar sersemletmez uyutmaz...............tam tersine daha dinç ve akıllı oluyorsunuz..............yalnız neden bu aralar beni herkes sırtımdan vuruyor...............canımı veririm dedigim insanlarla küstüm.............çok üzülüyorum................insanlar acayip olmuş............ama ben kendimi biliyorum kötü düşünmüyorum ama bunlar başıma geliyor neden ki.....................iyilikten başka bişey düşünmeyen bana...................

Ve tüm bunların sonucunda da işte bu rahatsızlık geliyor hatta bazen daha da ileri giderek buna bağlı hipertansiyon da oluşabilir bana da doktorum söyledi kullandığın ilacı tahmin edebiliyorum bende kullanıyorum ilk başlarda evet ağır geliyor daha sonra tedavi aşaması.İnsanlar bizi anlayamazlar bu yüzden gereken değeri verirsen onlara ve hatta onlar nasıl davranıyorsa sen de öyle davran politikası ile süper sonuca ulaşabilirsin kendine bir meşgale bul canım salla hepsini gitsin sevgi ile kal :))Bol bol müzik dinle ruhunu besle:KK34:

Bu aralar tekrar nüksetti benim p.a da..
Ama eskisi kadar kötü gemiyor
Eskiden p.a nöbetlerim geldiğinde çığlık çığlığaydımm eşim i uyandırıyordumm süreklii beni hastaneye götürün ölücem diye fenalıklar geçiriyordumm..
Çok şükür artık kendi kendime o anları atlatıyorum
Uyku halindeyken olmaya başladı bende..
Mesela bi rüyanın etkisiylee..
Yada uykum kaçtığında..
Nefes nefese uyandığım anlar oluyor..

Yaşayan anlarr Rabbim derdi veriyor şifasını verir

23 yasındayım
gecrdıgım tup bebek tedavısı sonucunda ılaclar bunyeme cıddı anlamda zarar verdı
sımdı bu rahatszlıklan boguuyorum
atak gecrdımmı kotu oluyorum
ayda 1 olan ataklarım haftada 4 e cıktı
umarım atlatırım
ölum korkusu sarıor tum bedenımı
ne pıs bır hastalık allhım
rabbm herkese sıfa versınnnnn

23 yasındayım
gecrdıgım tup bebek tedavısı sonucunda ılaclar bunyeme cıddı anlamda zarar verdı
umarım atlatırım

merhaba esra aynındert bendede var ölüm korkun geldiği anda hemen birileriyle konuş iyi geliyo görürsün

23 yasındayım
umarım atlatırım

merhaba esra aynı dert bendede var bilirim o duyguyu kendini kötü hissettiğinde hemen duygularını birileriyle paylaş iyi geliyor

X