Panik Atak sorunu olanlar....

ya kızlar bende de mi aynı sorun var acaba ben sosyal fobiden de şüpheleniyorum ama.
banada bazen sebepsiz yere bir heyecan basıyor. aklıma brden ölüm düşüyor. canım acayip sıkılıyor. sanki boğulacakmışım gibi.biri bana brşey sorduğunda bi heyecan basıyor. midem bulanıyor dilim dudaklarım kuruyor. işte o an kendimi çok aciz hissediyorum:KK17:

herkese mrh kendimi çok kötü hissediyorum birtürlü kafamdan ölümü çıkartamıyorum ve korkuyorum bu durumda olmak beni çok üzüyor ne yapacağımı bilemiyorum ne olur banayardımcı olun

herkese mrh kendimi çok kötü hissediyorum birtürlü kafamdan ölümü çıkartamıyorum ve korkuyorum bu durumda olmak beni çok üzüyor ne yapacağımı bilemiyorum ne olur banayardımcı olun

cnm bazen bende de oluyo özellikle kapalı yerde kalınca ve akşamları.. ve sevdiklerimi kaybedince çoğaldı.. ama o düşünce aklıma geldimi kendimi motive etmeye çalışıyorum.. evet ölümde var ve ölücezde.. rabbim hayırlısını versin.. diyorum.. sora soruyorum allah için napıyorum pekii.. biraz dua ediyorum ve başka güzel şeyler düşünmeye zorluyorum kendimi... kendimi toprağın altında hayal ediyorum. nefesim daralıyo.. kalkıyorum derin nefes alıyorum balkona çıkıyorum... soradüşünüyorum.ölüm geldimi. anlamıyorsun bile gitmek istemesende gidiyorsun... ve gerisi allaha kalmış.. korksamda korkmasamda.. allah için ibadetimi yapmaya bol bol dua etmeye kötü düşünmemeye.. herşeyi boşvermeye çalışıyorum. hatırlıyorum.. ecel geldimi kapıya.. baş ağrısı bahane....

peki sana nasıl başladı yaşadıklarından dolayımı? yoksa aniden kapını çaldı bu korku benim gibi

cnm bazen bende de oluyo özellikle kapalı yerde kalınca ve akşamları.. ve sevdiklerimi kaybedince çoğaldı.. ama o düşünce aklıma geldimi kendimi motive etmeye çalışıyorum.. evet ölümde var ve ölücezde.. rabbim hayırlısını versin.. diyorum.. sora soruyorum allah için napıyorum pekii.. biraz dua ediyorum ve başka güzel şeyler düşünmeye zorluyorum kendimi... kendimi toprağın altında hayal ediyorum. nefesim daralıyo.. kalkıyorum derin nefes alıyorum balkona çıkıyorum... soradüşünüyorum.ölüm geldimi. anlamıyorsun bile gitmek istemesende gidiyorsun... ve gerisi allaha kalmış.. korksamda korkmasamda.. allah için ibadetimi yapmaya bol bol dua etmeye kötü düşünmemeye.. herşeyi boşvermeye çalışıyorum. hatırlıyorum.. ecel geldimi kapıya.. baş ağrısı bahane....
sizde ne kadar zamandan beri var bu korku ilaç kullanıyomusunuz? bende çok yeni oldu 2hafta oluyo olalı ilk fiziksel olarak rahatsızlık verdi bana şimdi takıntı ve korku duyuyorum hep düşünüyorum ilaçta almıyorum ama bol bol dua ediyorum bende namazlarımı kılıyorum kuran okuyorum iyi geliyo bana fakat bazı zamanda bunalıyorum bu düşüncelerden çünkü okadar farklı geliyo bana herşeyki tat alamıyorum hayattan çaresiz bekliyorum ..

sizde ne kadar zamandan beri var bu korku ilaç kullanıyomusunuz? bende çok yeni oldu 2hafta oluyo olalı ilk fiziksel olarak rahatsızlık verdi bana şimdi takıntı ve korku duyuyorum hep düşünüyorum ilaçta almıyorum ama bol bol dua ediyorum bende namazlarımı kılıyorum kuran okuyorum iyi geliyo bana fakat bazı zamanda bunalıyorum bu düşüncelerden çünkü okadar farklı geliyo bana herşeyki tat alamıyorum hayattan çaresiz bekliyorum ..

aslında yaşadıklarımın etkisiyle başladı zaman zaman çoğalıyo zaman zaman geçiyo.. başka şey düşün... değiştir aklındaki konuyu.. ben ilaç falan kullanmadım dr. gitmedim.. bunun panik atak belirtisi oldunu bile yeni öğrndm. bende aman be fani dünya olsa nolur olmasa nolur diyorum.. ama rabbim yaşamamızı nimetlerinden faydalanıp şükretmemizi istyr. böle konuuyorum çok biliyorum sanma.. inan o korkulardan bile sıkılıp yorulduğum için böle konuşuyorum.. ben konuşa konuşa unutmaya çalışyrm bu korkuyu.. ama bazı akşamlar. yatağa yatıp bu düşünceler aklıma gelince nefesim daralıyo boğularak fırlıyorum yataktan. o zmn eşimide kaldırıyorum :) biraz nefes alıp konuşunca rahatlıyorum... ilaca başlamak istemiyorum mecbur kalmadıkça...

ELEM NEŞRAH LEKE SADREK oku.tamamını bilmiyorsan saadece bu kısmını 70 defa oku bak nasıl rahatlayacaksın.yıllar önce ben de geçirmişim
geçirmişim çünkü o zaman adını bilmiyorduk.ilaçsız hallettim.darısı başınıza.

kızlar karşıdan karşıya geçerken ödüm patlıo üst geçitten geçerken aşağı bakamıyorm başım ddöönüyo nerde ysa beyin emarı çekecektim ağlayarak ve titreyerek çıktım kapalı yerde asla kalamam ben panik atakmıyım aynı zamanda çok heyecanlı bi kızım çarpıntı tutar ellerim titreer

sosyal fobi gibi bi durum sanki ....

Bende yaşadığım üzüntü ve sıkıntılarının birikimi olarak hastanede 2o dakika süren bir panik atak krizi geçirdim hastaneye nasıl götürdüklerini hatırlamıyorum uzun bir süre otobüslere ve topluluk içine giremedim 2,5 sene hap kullandım geçen sene akupunktur tedavisine gittim çok şükür onunla tedavi oldum

sel76 sana mesaj atamıyorum ama mesajını beğendim umarım cevabımı görürsün.. ilacım lu.. :KK70: anlamışsındır zaten.. ve iyi geldiğini söleyebilirm tedavi bitmek üzere.. lütfen bu sorunla basa cıkamıyorsanız mutlaka tedavi görün. yoksa dönüşü olmayan bir kısır döngünn içinde debelenip durursunuz.. karar verip bir yerden baslamak hasta oldugunuzu kabullenmek(ama buna sığınıp hiç bir çaba göstermemek asla yok) ve ne gerekiyorsa onu yappmanız gerekiyor. ister beyniniizi kendiniz yönetin, bunu yapamıyorsanız mutlaka doktor kontrolünde ilaç kullanın.. emin olun yarıyor.. 3ay önce bakkala gidemiyordum şimdi kendi isteğimle alışveriş merkezlerine gidiyorum.. ve başarmanın mutluluğu inanılmaz..

merhaba arkadaşlar iki günden beri içimde çok feci derecede sıkıntı var sanki içim yanıyomuş gibi hissediyorum ve kendimi kötü hissediyorum 3 günden beri ilaçta alıyorum ama geçmiyo sadece rahatlatıp uyutuyo ama sıkıntı özellikle düşününce geliyo boğazıma kadar yakıyo beni ne yapmalıyım bundan nasıl kurtulabilirim bilen varsa söylesin ne olur:44:

merhaba arkadaşlar iki günden beri içimde çok feci derecede sıkıntı var sanki içim yanıyomuş gibi hissediyorum ve kendimi kötü hissediyorum 3 günden beri ilaçta alıyorum ama geçmiyo sadece rahatlatıp uyutuyo ama sıkıntı özellikle düşününce geliyo boğazıma kadar yakıyo beni ne yapmalıyım bundan nasıl kurtulabilirim bilen varsa söylesin ne olur:44:

ilaç 3 günde etki göstermez ortalama 10 günden sonra farkedilir rahatlama....hatta başladığın ilk günlerde sıkıntında artış bile gözlenebilir o yüzden bazı uzmanlar ilaca başlarken 1 gün arayla içip sonra hergün alınmasını önerebiliyorlar....
sıkıntına gelince durup dururken mi oldu?tetikleyen bi durum mu gelişti?nasıl bi sıkıntı fiziksel belirtiler de veriyormu(çarpıntı-nefes prob.-terleme-....)
geçmiş olsun....yine yardımcı olmaya çalışırım:KK68:

ilaç 3 günde etki göstermez ortalama 10 günden sonra farkedilir rahatlama....hatta başladığın ilk günlerde sıkıntında artış bile gözlenebilir o yüzden bazı uzmanlar ilaca başlarken 1 gün arayla içip sonra hergün alınmasını önerebiliyorlar....
sıkıntına gelince durup dururken mi oldu?tetikleyen bi durum mu gelişti?nasıl bi sıkıntı fiziksel belirtiler de veriyormu(çarpıntı-nefes prob.-terleme-....)
geçmiş olsun....yine yardımcı olmaya çalışırım:KK68:
ilk çarpıntı ve nefes darlığıyla problemim başladı sonra doktora gittim ilaç yazdı ilk ilacı kullanmadım sonra bu olyı kafama çok taktım hep ölümü düşündüm ve sonra içime sıkıntı olmaya başladı patlayacak hissi veriyodu bana sonra ilaç aldım gece daha kötü oldum acile gittim sakinleştiriciden sonra rahatladım bugün biraz daha iyiyim ama kafama takılan şeyler var acaba tiroitimde sorun olabilirmi çünkü belirtiler onada uyuyo

ilk çarpıntı ve nefes darlığıyla problemim başladı sonra doktora gittim ilaç yazdı ilk ilacı kullanmadım sonra bu olyı kafama çok taktım hep ölümü düşündüm ve sonra içime sıkıntı olmaya başladı patlayacak hissi veriyodu bana sonra ilaç aldım gece daha kötü oldum acile gittim sakinleştiriciden sonra rahatladım bugün biraz daha iyiyim ama kafama takılan şeyler var acaba tiroitimde sorun olabilirmi çünkü belirtiler onada uyuyo

troid olduğunu sanmıyorum ama ölçtürebilirsin...senin ki belli ki anksiyete-panik atak-obsesyon....
zaten hepsi bir diğerini çağırıyor önce şaşkın bi şekilde hepsini buyur ederiz sonra farkına varıp azık azık öteleriz..ama bir adım ileri iki adım geri şekilde ama azalacak hepsi bitecek...inan..

ELEM NEŞRAH LEK SADREK 70 defa tekrarla,ama inanarak.

Kızlar tedavi olun.Büyütmeyin.Hatta çağırın sıkıntıyı israrla(ki gelmeyecekdir)
İş beyinde bitiyor ama ilaçlarda zaten beyine hitap ediyor

arkadaşlar,kanal D de doktorları izlediniz mi?
psikiyatr dedi ki atak geldiğinde kesekağıdını ağzını ve burnunu içine alaca şekilde yerleştirin ,nefes alı verin.ataklar beyne fazla oksijen gidince oluyormuş,buradaki amaç verdiğniz karbondioksiti tekrar aldığınızda normale dönecekmişsiniz.
otobüste falan olursa da 2 elinizi ağız ve burnunuzu kapatacak şekilde yerleştirin nefes alıp verin.

Bi bakıyorsunuz ki çok iyi oluyorummm
Bi bakıosun Kötüyüm bi sürdir ataklarım yoktu geçmişti.. (ilacıma hala devam ediyorum)
Ama kafama bişi takim üzülim heyecanlanim stres yapim ataklarım nüksediyor hani ben burdayımmm unutmadım seni der gibi hortluyor..
Zengin hastalığı ya bu derdin tasan gamın kederin olmucak..
Çok rahat olucaksın hiç bişi düşünmiceksin..
Yan gelip yatıcaksın
Ne iş ne ses ne gürültü ne kalabalık ne stres hiç bişi olmıcak
off of

X