Panik Atak sorunu olanlar....

cnm aslında tamamen ilacı kestikten sonra hamile kalman daha mantıklı çünkü bianda kesince daha kötü olanlar var burda hamileleri takip ediyorum çok zorlanıyolar.ama şuada var bu hastalık en olmadık zamanda hortluyor bitmiyor hamilelik hormonları da çok etkiliyomuş panik atağı

cnm aslında tamamen ilacı kestikten sonra hamile kalman daha mantıklı çünkü bianda kesince daha kötü olanlar var burda hamileleri takip ediyorum çok zorlanıyolar.ama şuada var bu hastalık en olmadık zamanda hortluyor bitmiyor hamilelik hormonları da çok etkiliyomuş panik atağı
Evet canim biliyorum ama en azindan artik bi cocugum olsun istiyorum butun arkadaslarimin var cevremdekiler sorup duruyor uzerimdw psikolojik baski hissediyorum inan :110:
Dayanirim Allah in izniyle diye dusunuyorum ama bilmiyorum

bende 27 yaşındayım cnm 6 buçuk aylık evliyim 2 senedir antidepresan kullanıyorum atamam şehir dışına çıktı 1 buçuk sene eşimden uzak kalıcam bu engelim olmasa sanırım bende isterdim senin gibi :) hakkında hayırlısı olsun inş

bende 27 yaşındayım cnm 6 buçuk aylık evliyim 2 senedir antidepresan kullanıyorum atamam şehir dışına çıktı 1 buçuk sene eşimden uzak kalıcam bu engelim olmasa sanırım bende isterdim senin gibi :) hakkında hayırlısı olsun inş
Hayirli olsun canim ben de bitlisteyim nereye cikti tayinin
Amin canim insallah

malatyaya cnm nasipse eylülde gidicem

Merhaba,

Bundan yaklaşık 3 yıll evvel annemi kollarımda kaybettim.Kanserdi. Çok savaştık çok mücadele ettik olmadı,kurtaramadık.Hayatım , bakış açım onun gidişiyle değişti.Dönem dönem umursamaz dönem dönem çok ince düşünen biri oldum.Fakat acımı doya doya yaşayamadım.Beni güçlü kararlı bilirdi aileden herkez.Ben sapasağlam görünmeliydimki onlar benden güç alsın toparlasın Ama olan bana oldu.Farketmeden hemde.Acımı yaşayamadım.Herhangi bi üzüntü durumunda ve beni bayağı üzen bir şeyse bu
resmen kriz yaşıyom daralıyorum, nefesim kesiliyor, ölüm korkusu başlıyor, bazende titriyorum ve korkunç üşüyorum.Kendimi boğalacak gibi hissedip üzerimdekiler parçalamk istiyorumElbisenin tenime dokunuşuna bile katlanamayım kendimi cama atıyom.Hava nekadar soğuk olursa olsun 10-20 dk arası nefes alamya çalışıyorum.ASTIMMI acep bu dedim.Doktora gitmedim.Sevmem gitmeyi.Çok samimi birkaç doktor arkadaşım var onlara sordum.Acını yaşayamadın çok sarsıldın dediler.Tedavi öneriyorlar elbet ama nedense hala gitmiyorum.Bu konuda paylaşımları ve çözümleri olan arkadaşlar varmı... Yazın lütfen...
Ah canım inan ben aynı şeyleri yaşıyorum acillerde zamanım geçiyor çok kötü bir his sanki ölüyorum...pazartesi psikiyatris randevum var bakalım ne diyecek?ama böyle yaşanmaz artık dışarıya bile çıkmıyorum fenalık gelicek diye şu an bile kalbim pır pır...yatağa yatınca zor uykuya dalıyorum örtü bile fazla geliyo gırtlağım düğümleniyo sanki ama aşıcam bu durumu kararlıyım

Bu panik atak bende ergenlik zamanlarimdan beri var yaklasik 9-10 senedir hic doktora gitmedim bu zamana kadar hicde ilac icmedim ama diyorum en kotu hastalik psikolojik olanmis diger hastaliklarda iciyosun ilaci geciyo ne oldugunu biliyosun ama bu panik atakdaki kaygi insani bitiriyo zaten benim genelde okulum olmadigi zamanlar evde kendi kendimi dinledigim zamanlar olurdu bu aniden kalp carpintisi sanki kalbim yerinden cikicakmis gibi terlemeler titremeler bazen hungur hungur aglayinca geciyodu sonra ben uniye gittim falan o zamanlar hic 2-3 sene rahat atak gecirmedim ne zaman okul bitti o zaman tekrar basladi kafama bisey takinca sinirlenince canim sikilinca kalbim yerinden cikicak sanki halbuki biliyorum benim beynim bu ataklardan daha guclu durdurabilirim ama ne oluyosa ayni dusuncelerde kitlenip kaliyorum su aralar hamile olma ihtimalim var 10 gundur adet olmuyorum ve bu 10 gun icinde hergun ozellikle aksamlari basimi yastiga koydugumda kalp carpintilari geliyo icimde inanilmaz bir sikilti aslinda bilincliyim nasil gecicegini biliyorum o kafamdaki dusunceleri degistirdigim an ucup gidicek ama yapamiyorum ya cok kotu bi hastalik nasil bas edicem ben bununla kizlar boyle ozel meditasyon kayitlari falan yokmu dinleyip sakinlessek

Bu panik atak bende ergenlik zamanlarimdan beri var yaklasik 9-10 senedir hic doktora gitmedim bu zamana kadar hicde ilac icmedim ama diyorum en kotu hastalik psikolojik olanmis diger hastaliklarda iciyosun ilaci geciyo ne oldugunu biliyosun ama bu panik atakdaki kaygi insani bitiriyo zaten benim genelde okulum olmadigi zamanlar evde kendi kendimi dinledigim zamanlar olurdu bu aniden kalp carpintisi sanki kalbim yerinden cikicakmis gibi terlemeler titremeler bazen hungur hungur aglayinca geciyodu sonra ben uniye gittim falan o zamanlar hic 2-3 sene rahat atak gecirmedim ne zaman okul bitti o zaman tekrar basladi kafama bisey takinca sinirlenince canim sikilinca kalbim yerinden cikicak sanki halbuki biliyorum benim beynim bu ataklardan daha guclu durdurabilirim ama ne oluyosa ayni dusuncelerde kitlenip kaliyorum su aralar hamile olma ihtimalim var 10 gundur adet olmuyorum ve bu 10 gun icinde hergun ozellikle aksamlari basimi yastiga koydugumda kalp carpintilari geliyo icimde inanilmaz bir sikilti aslinda bilincliyim nasil gecicegini biliyorum o kafamdaki dusunceleri degistirdigim an ucup gidicek ama yapamiyorum ya cok kotu bi hastalik nasil bas edicem ben bununla kizlar boyle ozel meditasyon kayitlari falan yokmu dinleyip sakinlessek
Cnn ben emdr terapisi görüyorum baya ise yaradı sene istersen

Canim ben kac psikiyattira gittiysek kesinlikle olmaz diyorlar gebeligin ilk uc ayi agri kesici bile veremeyiz diyorlar
Esimde onlardan dolayi istemiyor
Diyorum bi sey olmaz diye ille birak ille birak :63:
O kadar uzgunumki bu konuda onu ikna edemiyorum
Kac psikiyatira gittimse biri de oyle demedi icilebilir diye biri deseydi ona dayanarak baski yapacaktim ama iste:KK61:
bende panik atak geçirdim hamileliğimde 6.ayda ilaca başladım dr bana dediği ilk üç ay ilac kullandirtmiyoruz sonrasında kullanan ilaçlar var ve doguma 15 gun kala kestirmisti ilacı.

Artık dışarında çıkamıyorum benim gibi olan war mı? :KK43:
Cnm bende çıkamadım uzun bi süre bana terapiler iyi geldi bide panik atak formulü diye bi kitap aldım sık sık okudum çok iyi geldi.kafanı bişeylerle oyalamaya çalış.biliyorum çok zor bi durum Allah yardımcın olsun

Cnm bende çıkamadım uzun bi süre bana terapiler iyi geldi bide panik atak formulü diye bi kitap aldım sık sık okudum çok iyi geldi.kafanı bişeylerle oyalamaya çalış.biliyorum çok zor bi durum Allah yardımcın olsun
24 saat hastalık düşünüyorum::/ şuan paxil 40 mg ye çıkarıldı ilaçlar etki etmicek diye düşünüyorum:KK43:(

Otururken bile sallanma hissi yaşıyorum.. dışarda yürürken dengem bozuluo başım dönuo gibi oluoo??? Bunları yaşayan war mı

24 saat hastalık düşünüyorum::/ şuan paxil 40 mg ye çıkarıldı ilaçlar etki etmicek diye düşünüyorum:KK43:(
Cnm ben efexor kullandım o dönem hatta hala dozu ayarlanıyor puan yarıya indi ve bende zorlandım ilaçtanda kaynaklanıyor olabilir

X