Panik atakla yaşamak zorunda değilsiniz. İşte öneriler!

canım az önce dıger topikte de yazdım sana. evet ılkınde cıpralex kullanmıstım ve muthiş ıyı gelmişti. hic atak gecirme noktasına gelmedım. sonrasında ki lustral hiçbir işe yaramadı dersem yeridir. sanırım cipralex bana goreydi. ama işte keşke ılacla tam ıyıleşme saglansa ne de guzel olurdu. sonrasında o kadar ıyıyım ıyıleştım dememe ragmen 8-9 ay sonra tekrar atak geçirdim. ah canım keşke bu hastalık atlatılabılecek bsey olsa. keşke buna ınansam.keske bırıde ben tamamen atlattım dese. seneler geçse ve bı daha tekrar etmese. ama sanmıyorum. bununla yaşamayı ögrenmek ve sıkıntıları en aza ındırmek lazım bunu bıle basarsak buyuk basarı.

kesinlikle aynı fikirdeyim beni lustral çok kötü etkilemişti:KK43: cipralex ise çok iyi gelmişti

o zaman bence panik atak gecirip tamamen iyilesen var mı dıye bır konu acıldı mı hıc bu sıtede bır arastırayım.umutsuz olmayalım kızlar bakın benım esım sosyal fobı hastalıgı gecırdı ve Allaha sukur cok cok ıyı durumda eskısıne göre daha da fazla acıldı hatta normalden fazla sosyal :) biraz fazla acıldı.

eşiniz sosyal fobiyi nasıl atlatmıştı yazabilirseniz benim de kardeşim de aynı sorun var:KK43:

aynı fikirdeyim ben de terapi gördüm ve tamamen atlattım arkadaşlar, aynı şekilde kuzenim de terapiyle atlattı ama istemek çok önemli ve terapistin dediklerini aynen yapmak önemli bir de:KK66:

Ben bugün temizlikten başımı alamadım bayram temizliğine erken başladım haftaya memlekette olacağız nasip ederse Rabbim kendi evimi de temizleyip gideyim dedim ama çok yorgunum

iyi olmanıza sevindim ben daha ne bayram temizliği ne alışveriş çok isteksiz im yaaa bide dr banada lustral verdi ama içmedim pek memnun olan yok anlaşılan hiçkullanmadım ilk içtiğimde nasıl bir etki olur bilmiyorum çeyrek le baslamamı sıledi biraz gevşemek ve rhy olmak istiyorum bayram var oğlumun doğumgunu yaklaşıyor ne bilim aklım karışık

iyi olmanıza sevindim ben daha ne bayram temizliği ne alışveriş çok isteksiz im yaaa bide dr banada lustral verdi ama içmedim pek memnun olan yok anlaşılan hiçkullanmadım ilk içtiğimde nasıl bir etki olur bilmiyorum çeyrek le baslamamı sıledi biraz gevşemek ve rhy olmak istiyorum bayram var oğlumun doğumgunu yaklaşıyor ne bilim aklım karışık
Ben lustral içtim sakın içme bu doktorlar da hemen hapı dayıyor benim ilk gittiğim doktorum iyiydi üniversitede o bile hap vermeyi herkes için uygun bulmuyorum kendiniz de atlatabilirsiniz aslında demişti doktorum..aa neden heveslenmiyorsun aa sakın öyle olma ben memlekete gideceğim işte kardeşim üniversite kazandı gelmeyecek bayrama ders çalışacak hem de masraf olmasın diye yeni kazandı çok masraf oldu annem tek kaldı ben gidip şenlik olacağım ona onun da evini temizleyeceğim kaynanamın da eviyle ilgilenirim marketlerde şekerler çok güzel gözüküyor temizlik yavaş yavaş yaparsın çocuğuna ciciler alırsın kendine alırsın moral olur melek bence toparlanabilirsin senin elinde..

ç.
Ben lustral içtim sakın içme bu doktorlar da hemen hapı dayıyor benim ilk gittiğim doktorum iyiydi üniversitede o bile hap vermeyi herkes için uygun bulmuyorum kendiniz de atlatabilirsiniz aslında demişti doktorum..aa neden heveslenmiyorsun aa sakın öyle olma ben memlekete gideceğim işte kardeşim üniversite kazandı gelmeyecek bayrama ders çalışacak hem de masraf olmasın diye yeni kazandı çok masraf oldu annem tek kaldı ben gidip şenlik olacağım ona onun da evini temizleyeceğim kaynanamın da eviyle ilgilenirim marketlerde şekerler çok güzel gözüküyor temizlik yavaş yavaş yaparsın çocuğuna ciciler alırsın kendine alırsın moral olur melek bence toparlanabilirsin senin elinde..
çok ıyı yapıyorsun bu arada hayırlı oldu başarılar dilerim kardeşine git valla degışunlık olur bugun evdeyim kalkıp biraz temizlik yapacam sonra eşimi aradım dışarı çıkıcaz bebeğim de sıkıldı bayramlık bakacam onada yazık kaçgundur benim bu halimden çok etkilendi çocuklar herşeyi anlıyo ağlama anni kalk diyo inş herşey daha güzel olacak memlekete nereye gidiyorsun cnm

Tokatlıyım ben melek tokata gidiyoruz 2-3 gün kaynanamda kalacağım sonra anneme geçeceğiz tek kaldı kolu komşu ilgileniyor ama hayırlısı zaten babam vefat edeli 9 yıl oldu onun yokluğuna alıştık ne yazık ki ama tek kalınca zor ben şimdi ona şenlik olurum onu güldürürüm hatun ne yapıyorsun derim :KK70: iyice güler komiklikler yaparım sevinir... tabii bebeğine gidin cicişler alın çok güzel kıyafetler oluyor ya bakalım ben de bebek istiyoruz eşim de istiyor inş kısa zamanda olur .. yavaş yavaş yapıyorum ben de temizliği kışlıkları da çıkardım akşam bayağı yoruldum ama olsun döndüğümde çok işim çıkmasın ders çalışmaya başlayacağım..çık dışarı hava alın eşinde yanında olunca oh bundan güzel bir mutluluk olamaz ben de kendimi daha güçlü hissetmeye çalışıyorum atamaya kafamı çok takmamaya çalışıyorum sonuçta eşim de üzülüyor o zaman gün mutsuz geçiyor gerek yok olacak oluyor zaten biz emek verelim de... bebeğin dışarı çıkınca sevinir bayram çocuklar için güzel zaten ve anne baba varsa büyükler varsa yoksa büyüyünce ve de anne babalar uzaklara gidince tadı yok..

aynı fikirdeyim ben de terapi gördüm ve tamamen atlattım arkadaşlar, aynı şekilde kuzenim de terapiyle atlattı ama istemek çok önemli ve terapistin dediklerini aynen yapmak önemli bir de:KK66:
atlatan bırını gordum sonunda. cok guzel canım ya. bende terapi gordum goruyorum. ılaç kullanmıyorum. cogu şeyı bende atlattım. atak gecırmıyorum onca yasadıgım sıkıntıya ragmen.ama hep kafamda bır kuşku var. simdi ıyıyım ama yıllar sonra atak gecırmıycegım ne malum. bu hastalık gercekten tamamen bıtıyomu. bende anksiyete bozuklugu vardı. sen de ne var canım bırde ne kadardır atak gecırmıyosun?

Tokatlıyım ben melek tokata gidiyoruz 2-3 gün kaynanamda kalacağım sonra anneme geçeceğiz tek kaldı kolu komşu ilgileniyor ama hayırlısı zaten babam vefat edeli 9 yıl oldu onun yokluğuna alıştık ne yazık ki ama tek kalınca zor ben şimdi ona şenlik olurum onu güldürürüm hatun ne yapıyorsun derim :KK70: iyice güler komiklikler yaparım sevinir... tabii bebeğine gidin cicişler alın çok güzel kıyafetler oluyor ya bakalım ben de bebek istiyoruz eşim de istiyor inş kısa zamanda olur .. yavaş yavaş yapıyorum ben de temizliği kışlıkları da çıkardım akşam bayağı yoruldum ama olsun döndüğümde çok işim çıkmasın ders çalışmaya başlayacağım..çık dışarı hava alın eşinde yanında olunca oh bundan güzel bir mutluluk olamaz ben de kendimi daha güçlü hissetmeye çalışıyorum atamaya kafamı çok takmamaya çalışıyorum sonuçta eşim de üzülüyor o zaman gün mutsuz geçiyor gerek yok olacak oluyor zaten biz emek verelim de... bebeğin dışarı çıkınca sevinir bayram çocuklar için güzel zaten ve anne baba varsa büyükler varsa yoksa büyüyünce ve de anne babalar uzaklara gidince tadı yok..
ayy çok güzel olur annen sana sen ona destek omurdunuz birbirinize aile gibidi yok anneciğin çok sevinecek inş çok guzel bir bayram geçiririz canım bebek için hazır hissediyorsan kendini inş Rabbim hayırlı sağlıklı bir evlat verır çocuk çok güzel birşey ama sorumluluk artıyo yorucu oluyor ama onsuzda olmuyor ben hamileyken ve doğumdan sonra hiç atak yaşamadım Allah gucunu veriyor bu atama iline bukadar takılma yaa çevremde herkes yıllardır atanamıyor maledef evt emek veriyorsun karşılığını almak istiyorsun ams hakkında bu hayırlıymış kimsenin ne dediğinide umursama insanların lafı bitmez oyuzden en iyisi takmamak sen zaten bu işi çozmuşsun inş hakkında herşeyin hayırlısı olsun

Sen git gide daha iyi olacaksın melek çocuğunu gördüğünde de sana güç verecek biraz zaman geçsin olacak sen de atlatacaksın..

Arkadaslar merhaba iyi geceler hepinize. Benim nisanlimda panik atak cikti dr bu sekilde teshisi koydu. Yalniz kaldiginda toplu tasima araclarina bindiginde yada uzun sure kapali alanlarda kaldiginda ölücekmis gibi burdan cikamicakmis gibi geldigini soyluyor carpintim var diyor ama elimi kalbine goturuyorum hcbisey yok huzursuz surekli bi sorun cikicak ters giden biseyler olucak vs olumsuz dusuncelerle kendini yiyip bitiriyor atak geldiginde carpintisi oldugunu delircekmis gibi oldugunu soyluyor 2 yildir birlikteyiz ve kasimda evlenicez stresli telasli bi donemdeyiz buna bagliyoruz dr cipralex verdi ilkten kullanmicam kendim yenicem dedi ama olmuyor Ataklar geliyor surekli bugun bu ilaca basladi kalici bir hastalikmidir bu benim neler yapmam gerekir

ben tam 11 sene cektim bu hastaligi, rabbim tum hastalarin derdine derman olsun insallah gercekten cok zor.ozaman kalabalik bir yerde caliaiyodum is yerinin kapisinda bekliyodum iceri giremiyodum.sanki herkes bana bakiyo dusup yere resil olcam diye bircok fikir uretirdim kendime.sonra sonra tek basima ugrastim.kalbim carpinti yaptiginda posetlere soktum agzimi burnumu nefes alip verdim.biraz biraz duzeldim.kalp atislari duzelince kalk hadi beyninin sana oynadigi oyun bu deyip her seferinde kendimi motive ettim.cok zor oldu ama gecti basardim cok sukur

Nasıl yendiniz.

Mmaneviyatla diyelim canım.
Tam teslimiyet...
ilaç halen içiyorum yarıma düşürdüm mart gibi kesecek doktor.
Sürekli dua Allaha yalvardım çünki..hergün ölüyordum ..
ve dedimki bu böyle olmaz sürekli nabzımı dinliyordum yok hızlıa tıo yok yavaş atıo
dedimki sananeee o nabzı bir attıran var.sen karışma yaradanın işine yani telkin
şimdi çok rahatım...tavsiye ederim canım herşey beyinde bitiyor.

ben de melisa çayı ve kantaron otuyla kendimi rahatlatmıştım

X