Para konusu

senvarsindiye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
487
491
İyi akşamlar herkese.
Gayet güzel giden bir ilişkim var. Sevildiğimi sevdiğimi, değer gördüğümü hissediyorum. Yalnız geçen gün bir şey yaşadım çok kafama takıldı sizlerden de fikir almak istiyorum. Şimdiye kadar para konusunda hiç sorun yaşamadım. Genelde o ödüyor. Tabi bende hesap çoksa yardım ediyorum. Geçen gün param kalmadı dedi ve benden 150 tl istedi. Maaşı henüz yatmamıştı. Verdim tabi bende. Daha sonra bu parayla abur cubur aldığını anladım. Çok şaşırdım bu duruma. Ne düşünmeliyim kestiremiyorum. Siz ne düşünürdünüz? Benden ilk defa bu şekilde para istedi. Yani benden para istemeye değer bir şey miydi ki bu diye düşünüyorum. Ben olsam bu sebeple para isteyemezdim çünkü. Abartıyor muyum?
Yanlış anlaşılmak istemem. 150 liranın lafını yapmıyorum. Sadece aciliyet olmayan bir şey için istemesi bana tuhaf hissettirdi.
Hanımlar öyle yorumlar yapıyorsunuz ki kendimi hiç olmadığım kadar kötü hissediyorum.
Hesaplar konusunda benimde ödeme yaptığım tabiki oluyor. Sadece bu kişiye yüklenmiyorum.
Ona aldığım hediyeler bu 150 tl nin 10 katı hatta fazlası. Bunu söylerken bile utanıyorum.
Sorun para değil. Sorun benden direkt istemesi

Son düzenleme:
İyi akşamlar herkese.
Gayet güzel giden bir ilişkim var. Sevildiğimi sevdiğimi, değer gördüğümü hissediyorum. Yalnız geçen gün bir şey yaşadım çok kafama takıldı sizlerden de fikir almak istiyorum. Şimdiye kadar para konusunda hiç sorun yaşamadım. Genelde o ödüyor. Tabi bende hesap çoksa yardım ediyorum. Geçen gün param kalmadı dedi ve benden 150 tl istedi. Maaşı henüz yatmamıştı. Verdim tabi bende. Daha sonra bu parayla abur cubur aldığını anladım. Çok şaşırdım bu duruma. Ne düşünmeliyim kestiremiyorum. Siz ne düşünürdünüz? Benden ilk defa bu şekilde para istedi. Yani benden para istemeye değer bir şey miydi ki bu diye düşünüyorum. Ben olsam bu sebeple para isteyemezdim çünkü. Abartıyor muyum?
belki 150 lirayla kart borcunu ödedi abur cuburu sonra aldı. belki sağlıklı bir öğüne para yetiştiremeyeceği için o ay abur cuburla idare edecekti. genelde adam ödüyormuş, lafını ettiğiniz para 150 lira, herhalde cafede bir kahve ancak ediyor

hoşlaşmadım

belki 150 lirayla kart borcunu ödedi abur cuburu sonra aldı. belki sağlıklı bir öğüne para yetiştiremeyeceği için o ay abur cuburla idare edecekti. genelde adam ödüyormuş, lafını ettiğiniz para 150 lira, herhalde cafede bir kahve ancak ediyor

hoşlaşmadım
Hayır önemli olan miktar değil. Ben o miktarı çok harcadım yine harcarım hiçbişey değil. Ama benden aciliyeti olmayan bir şey için para istemesi midemi bulandırdı

İyi akşamlar herkese.

Genellikle hesapları karşı taraf ödüyormuş, belki o an nakit yoktu, zaten kendi demiş maaş yatmadı diye 150 lira istedi. 150 lira çalışan iki bekar insan için büyük para mı? 150 liraya zaten ne alınıyor artık. Şaşırılacak şey senin tavrın. İnsan zor durumda ya da o an nakiti yoksa sevgilisinden hayatındaki kişiden para istemeyecekse kimden isteyecek?

Yaşlar kaç? Ne iş yapıyor?
Bence ilişkinin samimiyetine göre para isteyebilir elbette ama 5 yaşında çocuk bile 150 tl istemez. Komik olmuş. Yani 150 tl ile hangi ihtiyaç giderilebildi acaba:KK70:
Birinden borç isteyecek olsam değecek bir miktar olması lazım.
Ayrıca o 150 TL'yi de sizin borç olarak görmemeniz ve geri almamanız gerekiyor.
Bilmiyorum değişik bir konu olmuş bu.

Belki de sizi denedi. Hem keyfi için para istemesi ilişki içinde kötü karşılanmamalı. Ufak bir tutar.

İyi akşamlar herkese.
Yanlış anlaşılmak istemem. 150 liranın lafını yapmıyorum. Sadece aciliyet olmayan bir şey için istemesi bana tuhaf hissettirdi

150 lira isteyemezsiniz ama hesabı genelde adama kilitlerken sıkıntı yok, öyle mi?

Hayır önemli olan miktar değil. Ben o miktarı çok harcadım yine harcarım hiçbişey değil. Ama benden aciliyeti olmayan bir şey için para istemesi midemi bulandırdı
Midenizi mi bulandırdı? Neye mideniz bulandı tam olarak. Eğer öğrenci değilsek ve sevgilim benden 150 tl borç istese buna gülerim ben. Çünkü 150 tl diye bir borç olamaz. O kadar zor durumdaysa daha fazla gönderirim. Komik ya koca insana 150 tl vermek. Hem de '150' tl.

Mesela 1000-1500 tl isteseydi ne düşünürdünüz?

150 tl nedir yaa verdiysen bu konuyu buraraya taşıyacak kadar büyük bi mevla bile değil gerçekten parası yoktur yakin görmüştür seni istemiştir çocuk hesapları genelde ödüyor demişsin löp löp götürürken iyide abur cubur almış çok mu yani😅😅

Genellikle hesapları karşı taraf ödüyormuş, belki o an nakit yoktu, zaten kendi demiş maaş yatmadı diye 150 lira istedi. 150 lira çalışan iki bekar insan için büyük para mı? 150 liraya zaten ne alınıyor artık. Şaşırılacak şey senin tavrın. İnsan zor durumda ya da o an nakiti yoksa sevgilisinden hayatındaki kişiden para istemeyecekse kimden isteyecek?

Yaşlar kaç? Ne iş yapıyor?
Bence ilişkinin samimiyetine göre para isteyebilir elbette ama 5 yaşında çocuk bile 150 tl istemez. Komik olmuş. Yani 150 tl ile hangi ihtiyaç giderilebildi acaba:KK70:
Birinden borç isteyecek olsam değecek bir miktar olması lazım.
Ayrıca o 150 TL'yi de sizin borç olarak görmemeniz ve geri almamanız gerekiyor.
Bilmiyorum değişik bir konu olmuş bu.

Hm yani siz sadece hesap yüksek gelirse "yardım ediyorsunuz" ama adam sizden yalnızca kolu koparsa hastaneye gitmek için taksi parası isteyebilir. Güzelmiş, işe yarıyor mu?

İkiniz de öğrenci misiniz? Öğrencilikte çok olur böyle durumlar.

150 lira isteyemezsiniz ama hesabı genelde adama kilitlerken sıkıntı yok, öyle mi?

Ben senden parayı vermemek için o an bayılıp, 112yi aratmanı beklerdim.
Hanımlar, size anlamadığım bir konuyu danıştım. Normal mi diye soruyorum. 150 liranın az bir miktar olduğunun bende farkındayım. Şimdiye kadar o da bende harcama yaptık zaten. Sadece bu şekilde istemesi tuhafıma gitti. Bu yemek ısmarlamak gibi bişey değil ki. Madem isteyecek bu kadar az bir miktar da istenmez diye düşündüğümden.

Size bugüne kadar ısmarladıkları aciliyeti olan şeyler miydi? Atom serum falan mı ısmarladı?

X