Paris benelüx turu yaşananlar,

hem ucuz tur olsun hem merkezi otel olsun hem arabayan binelim inelim yorulmayalım.

yok canım öyle bişey.

hem tura gidceksin hem çorap yapışmıycak ayağına.

o da kalmadı güzelim.

biz de pronto turla balayına italyaya gitmiştik.
evet gezerken yorulduk evet pahalı evet oteller şehir merkezine uzak. ama bunları göze alıp tura katıldık.
ne bekliyordunuz ki?
biri size silah mı dayadı hadi benelux turu yapalım diye?

Bu yüzden hiç bir yere tur şirketleri ile gitmiyorum işte. Planımı da kendime göre yapıp gidebileceğim tüm kültürel mekanlara, tarihi yapılara ve önemli lezzetleri tadabileceğim restoranlara gidebiliyorum.

Avrupaya gidiyorsan turla değil bireysel gidilmeli şehrin merkezinde bed and breakfast otelleri veya öğrenci hostellerinde çok uygun fiyata kalınmalı, o ekstra bu ekstra diye saçmalayan turlara inat alıp haritayı şehir gönlüne göre karış karış gezilmeli ki tadı çıksın. Çoook daha ucuza geliyor. Dil bilmiyoruz diye de korkmayın o haritalarda nerden nereye hangi otobüsle trenle gidilir yazıyır, en kötü ihtimalle bi de türkiyede kırtasiyelerde 1-2 liraya satılan minik günlük konuşma kalıplarının yazdığı yabancı dil sözlükleri var. Onu da aldık mı oooh tadını çıkarmak kalıyor

valla bence yazman çok ıyı olmuş, ilk kez gıdecekler için önemli bunlar.
merci beaucoup babe :KK53::KK53:

Ben günlük çorap konusunda takılı kaldım. o_OBen bugün spora giderken yanımda bir çift çorap daha götürdüm spordan sonra değiştirdim mesela. İlla derimle bir bütün olmasını mı beklemeliydim yoksa? :KK57:

Nutellayı bu kadar övmek Nutella'ya bin basacak Alaman çukulatalarını yememiş olmanızdan kaynaklı diye düşünüyorum.
:KK51:

Konu yinede ilk kez gidecekler için yararlı bir yere taşınabilir.

Ilk defa yurt dışı turuna katılmışsınız sanırım

Yürümek gezi turunun temelidir yürümeden nasıl gezeceksiniz

Bahşiş işin raconudur her turda toplanır.

Avrupa Euro bazında zaten hayat pahalıdır herşeyiyle

Turların içeriğinde ekstralar vs yazar ama çikolata vs fiyatlar tabiki yazmaz

Tura katılanlar bunu öngörüp belli bir parayla yola çıkar zaten

Hatta bazı turların broşüründe yanınıza almanız gereken ortalama para miktarını dahi yazar sorun yaşanmasın diye

Böyle muhteşem bir tur yapıpta paraya takmanız ilginç tatil heryerde para harcamayı gerektirir

Tadını çıkarın

Olsun bu da bir dert. Deneyimlerinden paylaşımlar yapmış, sıkıntılarını dile getirmiş.
Farklı pencerelerden dinlemekte güzel.

çorp konusuna girmiycem

TR deki nutellayla FR daki nutella arsinda ki fark ne ?
Turkiyemin peynirinin yerini hiç bi peynir tutamaz

tur rehberleri turistleri ucuz yerlere falan götürmezler, çalıştıkları acentaların anlaşmalı olduğu yerlere götürürler ki satın aldığınız her şeyden hem acenta hem rehber komisyon alır.

Konu uygun bölüme taşınmıştır.
Yurtdışı seyahat tecrübesi olanların turla gitmeyin tavsiyesi de kulağıma küpe olsun, gün gelir gidersem turları pas geçerim.
Kimi de turlardan çok memnun kalıyor, yengem dil bilmediği ve ilk yurtdışı seyahati olacak diye turla gitmişti, sonra kadına alışkanlık yaptı resmen:-) Tüm Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerini turla gezdi, çokta memnun kaldı, gitmediği müze, gezmediği yer kalmadı, o yürümeyi de çok sever, tüm şehri yürüyerek gezdir sesi çıkmaz, valla Uzak Doğu'ya gittiğinde masajına varana kadar yaptırmış, sevmediği timsah, sarılıp poz vermediği yılan yoktu:KK70:

çorap konusunu düşündüm ve galiba şöyle bir açıklama hayal ettim; normalde çorap yıkanıp tekrar giyilebilir ve fekat benelüks turunda o kadar çok yürünüyor ki; o sabah giydiğiniz çorap lime lime oluyor? Doğrumu anlamışım?

Tur rehberleri herzaman komisyonla calistiklari yerlere yonlendirirler. Kendiniz ayarlayabilirseniz yurtdisi tatiliniz yari fiyati a gelir ve daha cok yer gorup daha cok eglenirsiniz.
.... otel için.... ucak icin kullanabilirsiniz.
Uygun fiyatli bulmak icin ve merkezde iyi bir otel ayarlayabilmek icin biraz caba harcamak ve incelemek gerekir. Usenirim derseniz bir arkadasimin ugrastigi siteyi oneririm....
Butcenizi giriyorsunuz ve hangi sehre en ucuz ne zaman gidebilecegizi soyluyor

Son düzenleyen: Moderatör:
X