Pazartesi diyeti sendromu

pazartesibaslarim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
10
10
26
Herkese iyi akşamlar diliyorum. Bildiğiniz üzere bugün diyetimin ilk günüydü. Size bugün tükettiğimi şeylerden bahsedeceğim. Biraz klasik bir başlangıç yaptım diyete. Şunu da belirtmek istiyorum bu arada ben aralıklı oruç şeklinde yapıyorum diyetimi. Daha önceki denemelerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki bedenim ve metabolizmam en iyi bu beslenme şekline yanıt veriyor. Hemen bugünki listemden bahsedeyim.
Öncelikle uyanır uyanmaz 1 bardak limonlu su içtim. Uyanır uyanmaz hemen kahvaltı yapamadığım ve geç uyandığım için ilk olarak saat 12.00 da 1 bardak filtre kahve içtim. (Deli dehşet kahve aşığıyım bu arada)
Kahvaltı 13.00 :
2 adet haşlanmış yumurta
1 dilim beyaz beynir
Bolca maydanoz ve domates
1 dilim kızarmış tam buğday ekmeği
1 kuru incir
Ara Öğün 15.30:
10 adet çiğ badem
1 bardak yeşil çay karışımı (Bu karışımı daha sonra ayrıntısıyla anlatacağım, tuvalete çıkma konusunda çok yardımcı oluyor)
Akşam Yemeği 18.00:
Mevsim salatası bolca yağı ve tuzu az bol limonlu
5 adet köfte
(Ben salatayla karıştırıp yiyorum çok lezzetli oluyor ve ekmeğe ihtiyaç duymuyorsunuz.)
2.Ara Öğün 20.00:
Filtre kahve ve yarım yeşil elma

Bu gün boyunca kendimi su içmek için çok zorladım ancak sadece 1,5 litre içebildim. Bu konuda daha çok çalışacağım..

Diyet ilk gün olduğu için beni zorlamadı yalnızca tatlı krizlerim tuttu her yemek sonrası ya da gün içinde atıştırmak için canım çikolata çekti ama kendimi güzel kıyafetlerin içinde fit bir vücutla hayal edip yastıkları dişledim 😂 umarım yarın da aynı istikrarla devam ederim... Görüşmek üzere kendinize iyi bakın ❤️

YEŞİL ÇAYLI ÖDEM İÇECEĞİ
Merhabalar herkese öncelikle güzel günler diliyorum 🌸 şu an ara öğünümü yapıyorum yarım çay bardağı kuru üzüm yarım çay bardağı sarı leblebi ve yeşil çaylı ödem içeceği... Evet ödem içeceğinden bahsedeceğim. Brn bu tarifi instagramdan bir diyetisyenden aldım ve ödem, tuvalet problemimde çok işe yaradığını düşünüyorum o yüzden sizlerle paylaşacağım. Tarif için gerekli malzemeler şu şekilde :
1 adet poşet yeşil çay (aromalı olanlardan da kullanabilirsiniz)
1 tatlı kaşığı sirke (ben elma sirkesi tercih ediyorum ama elimde kalmadığında üzüm sirkesi de kullanıyorum.)
1 tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı (çoğu insan diyet esnasında yağdan tamamen uzak durulması gerektiğini zannediyor ancak vücüdun belirli oranda yağ da alması gerekiyor. Bunun yanısıra hakiki zeytinyağı kabızlık problemlerine en etkili çözümlerden birisi)
1 tatlı kaşığı limon sıkıyorum içine
Tüm malzemeleri 250 ml lik sıcak suyla birleştirip çay rengini verene kadar bekletip tüketiyoruz. Opsiyonel olarak ben kış ayında olduğumuz ve bağışıklığı güçlendirmek adına toz zencefil de koyuyorum çayın içerisine tamamen isteğinize kalmış. Bazen ara öğün olarak bu içeceği kullansam da en etkili kullanımı akşam yemeğinden yarım saat sonra oluyor. Ancak yemek işini bitirmeni lazım yatmadan önce tükettiğiniz son şey olsun ve bolca su ☺️ umarım deneyince siz de güzel sonuçlar alırsınız 🌸

DİYETİN II. GÜNÜNDEN SAYGILAR BACILAR
Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar 🌸 Bildiğiniz üzere bugün diyetimin 2. Günü ve şu an tıka basa dolu hissediyorum ama ilerleyen saatlerde ne olur bilemeyeceğim. Bugünki listem şu şekildeydi;
Sabah kalkar kalkmaz 1 bardak limonlu su

Kahvaltı 13.00:
1 dilim beyaz peynir
Mor lahana ve maydonozlu söğüş salata (maydonoza bayılıyorum ve limonlu tüketmeyi her öğünde çok seviyorum)
1 adet tam buğday ekmeğini çırptığım 1 adet yumurtaya bulayıp çok az yağda pişirdim. (yumurtalı ekmek yani)
1 bardak çay

Ara Öğün 15.30:
Yarım çay bardağı kuru üzüm
Yarım çay bardağı sarı leblebi
1 bardak yeşil çay karışımı

Akşam Yemeği 18.00:
4 Kaşık kıymalı pazı yemeği
Bolca salata (en sevdiğim kış salatasını yaptım şu şekilde : beyaz lahana, mor lahana ve bolca maydonozu incecik kıyıp yarım kırmızı kapya biber doğradım. Az yağlı az tuzlu ve bol limonlu. Enfessss denemenizi tavsiye ederim 🙈)
1 dilim tam buğday ekmeği

Evet bugünki öğünleri bunlardı ve bunun haricinde gün içinde 1 bardak filtre kahve içtim ve 2 litre de su içtim. Sürekli tuvalete çıkmak sinir bozucu olsa da durmak yokkk 💪🏻💪🏻💪🏻🌸🌸🌸

DİYETİN II. GÜNÜNDEN SAYGILAR BACILAR
Merhaba arkadaşlar herkese iyi akşamlar 🌸 Bildiğiniz üzere bugün diyetimin 2. Günü ve şu an tıka basa dolu hissediyorum ama ilerleyen saatlerde ne olur bilemeyeceğim. Bugünki listem şu şekildeydi;
Sabah kalkar kalkmaz 1 bardak limonlu su

Kahvaltı 13.00:
1 dilim beyaz peynir
Mor lahana ve maydonozlu söğüş salata (maydonoza bayılıyorum ve limonlu tüketmeyi her öğünde çok seviyorum)
1 adet tam buğday ekmeğini çırptığım 1 adet yumurtaya bulayıp çok az yağda pişirdim. (yumurtalı ekmek yani)
1 bardak çay

Ara Öğün 15.30:
Yarım çay bardağı kuru üzüm
Yarım çay bardağı sarı leblebi
1 bardak yeşil çay karışımı

Akşam Yemeği 18.00:
4 Kaşık kıymalı pazı yemeği
Bolca salata (en sevdiğim kış salatasını yaptım şu şekilde : beyaz lahana, mor lahana ve bolca maydonozu incecik kıyıp yarım kırmızı kapya biber doğradım. Az yağlı az tuzlu ve bol limonlu. Enfessss denemenizi tavsiye ederim 🙈)
1 dilim tam buğday ekmeği

Evet bugünki öğünleri bunlardı ve bunun haricinde gün içinde 1 bardak filtre kahve içtim ve 2 litre de su içtim. Sürekli tuvalete çıkmak sinir bozucu olsa da durmak yokkk 💪🏻💪🏻💪🏻🌸🌸🌸
Merhaba kac kilo başladınız kilonuzdan bahsetmemişsiniz

X