pco ve soğan kürü hikayeleri

philia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
287
128
34
hanımlar 1,5 yıl önce tanıştım pco ile. dr. ileri derece değil yumurtlama tembelliği sende ki dedi. bu ay hsg çekildi tüplerimde açık. eşimin tahlilleri normal çıktı. şuan görünen tek sorunumuz pco. kasımda adet olduktan sonra aşılama yapılacakmış. klomen kullanıyorum 1 ay sonrasında ki 3 ay düzenli adet oluyorum sonra tekrar aynı. bu ay soğan kürüne başladım ve daha ilk içtiğim günün ertesi sabah etkisini gördüm. kahverengi lekeler geliyordu sürekli akıntı ile. bugün 8.günüm ve kahve rengi lekeler kesildi. tabi bu arada korunmuyorum. buradan birkaç kişinin yazdıklarını okudum soğan kürü yaptıkları ay hamile kalmışlar. benim sizlerden ricam soğan kürü ile hamile kalanlar ya da pco dan kurtulanlar lütfen hikayelerini burada anlatsınlar. ben ve benim gibiler için umut ışığı olsun. :KK31::KK31::KK31:

Ben de pko vardı hafif derecede doktor ilaç bile vermedi 6. ayımda hamile kaldım.Sen ne zamandır hamile kalamıyorsun ki aşılama yapıyor?Ben soğan suyu kullandım4 ay bence onun çok faydası oldu.adetlerim düzene girince bıraktım.Bıraktığım ay değilde bir sonraki ay hamile kaldım.yani en son haziranda içmiştim temmuz ayında içmedim ama hamile kaldım.Ben kesinlikle tavsiye ederim tadı kötü ama :KK43:

hayırlı olsun bebegınız :KK70:
pekı adet duzensızlıgınız nasıldı ne kadar gecıkıyordu mesela

Ben de pko vardı hafif derecede doktor ilaç bile vermedi 6. ayımda hamile kaldım.Sen ne zamandır hamile kalamıyorsun ki aşılama yapıyor?Ben soğan suyu kullandım4 ay bence onun çok faydası oldu.adetlerim düzene girince bıraktım.Bıraktığım ay değilde bir sonraki ay hamile kaldım.yani en son haziranda içmiştim temmuz ayında içmedim ama hamile kaldım.Ben kesinlikle tavsiye ederim tadı kötü ama :KK43:
1,5 yıldır deniyoruz. klomen falanda kullandım olmadı.

32-33 yani bir gün filan oynadı o da çok normal zaten.Pkodan önce de böyleydim benim normali bu yani

Bende pko luyum canım.yumurtalarım büyümeden kiste dönüşüyordu.korunmayı bıraktıktan sonra bir hafta içinde hamile kalmışım buna çok şaşırmıştım Allah nasip etti.inşallah gönlünüze göre olur.

hanımlar 1,5 yıl önce tanıştım pco ile. dr. ileri derece değil yumurtlama tembelliği sende ki dedi. bu ay hsg çekildi tüplerimde açık. eşimin tahlilleri normal çıktı. şuan görünen tek sorunumuz pco. kasımda adet olduktan sonra aşılama yapılacakmış. klomen kullanıyorum 1 ay sonrasında ki 3 ay düzenli adet oluyorum sonra tekrar aynı. bu ay soğan kürüne başladım ve daha ilk içtiğim günün ertesi sabah etkisini gördüm. kahverengi lekeler geliyordu sürekli akıntı ile. bugün 8.günüm ve kahve rengi lekeler kesildi. tabi bu arada korunmuyorum. buradan birkaç kişinin yazdıklarını okudum soğan kürü yaptıkları ay hamile kalmışlar. benim sizlerden ricam soğan kürü ile hamile kalanlar ya da pco dan kurtulanlar lütfen hikayelerini burada anlatsınlar. ben ve benim gibiler için umut ışığı olsun. :KK31::KK31::KK31:

evet sıze sormuştum sızın duzenınız ıyımıs zaten bana gore benmkı 2 3 ay gecıkıyor mecbur ılac kullanmk zorunda kalıyorm :KK43:
hımm sizinki daha kötüymüş.Bence soğan suyu işe yarayacaktır. adet bitiminden hemen sonra ya da iki gün sonra başlayın ama internette bir sürü şey yazıyor bu konuda ben saraçoğlunun danışmanlık hattını aradım öyle dediler.

Ileri derece pko iseniz bitkiler pek ise yaramaz hafif düzeyde pko iseniz ise yarar

Ileri derece pko iseniz bitkiler pek ise yaramaz hafif düzeyde pko iseniz ise yarar
dr. benim için ileri derece değil demişti ama son zamanlarda ilerlediğini düşünüyorum. çünkü tüylenme düzensizlik problemlerim arttı. Allahım yardımcımız olsun

dr. benim için ileri derece değil demişti ama son zamanlarda ilerlediğini düşünüyorum. çünkü tüylenme düzensizlik problemlerim arttı. Allahım yardımcımız olsun
amin yinede arttı dıuyebılmenız ıcın adetinizin 3. gününde yaptıracağınız hormon testlerinde lh/fsh oranının 1 in altında olması gerekiyor 2 nın ustunde cıkarsa mesela dıyleım fsh 6 cıktı lh 14 cıktı oran 2 nin üzerinde bu ileri derece pko oldugunuzun bı gostergesı ama tek başına yeterlı degıl tabıkı ulrason verileri de gerekiyor derecesini belirlemek için

benım sadece aet duzensızlıgım var kılo benzerı sıkıntılarım yok ılerı derecede degıl yanı benımkı ama bılmıyorum
kullanabılırsınız bence işe yarar ama bunyenızle ilgili bu bende yarar belkı ama sıze ıyı gelmez deneyın kötu oluyo yok işe yramıo dersenız bırakın sonucta soğan yanı kötu koksada faydalı bır besın ama herseyın fazlası zarar hıcbırımız gunde ıkı sogan yemıyoruz bılemıycem artık

amin yinede arttı dıuyebılmenız ıcın adetinizin 3. gününde yaptıracağınız hormon testlerinde lh/fsh oranının 1 in altında olması gerekiyor 2 nın ustunde cıkarsa mesela dıyleım fsh 6 cıktı lh 14 cıktı oran 2 nin üzerinde bu ileri derece pko oldugunuzun bı gostergesı ama tek başına yeterlı degıl tabıkı ulrason verileri de gerekiyor derecesini belirlemek için
hormon testlerim yapıldı ama dr. bana vermedi.hormon sonuçların gayet güzel dedi geçti. bir sonraki gidişimde hepsini isteyeceğim zaten.

hormon testlerim yapıldı ama dr. bana vermedi.hormon sonuçların gayet güzel dedi geçti. bir sonraki gidişimde hepsini isteyeceğim zaten.
yanı ben hepsını alıom valla az cok ne anlama geşldıklerını bılıom almassam catlarım :)

ben 13 yasımdan beri ilaçsız asla adet olamayan agır pkolulardanım.ilaç kullanmadıgımda hiç adet olmuyorum ne 6 ayda bir ne 5 ayda bir,hiç olmuyorum doktorlar gebe kalmamın hep zorlabilecegini söylüyolardı 13 yasımdan beri.15 yıl diane 35 içtim.sonra adet söktürürcüler.7 aylık evliyken hamile kaldım ve enbastan beri korunmadık ama hatam hep adet olmak için ilaç içmek oldu cünkü gec yumurtluyormusum.esimdede varikosel ve hız sorunu vardı.havuc incir bögürtlen kökü bal tarcın cörek otu hayıt otu bütün kürleri yaptım ama fayda etmedi günlük 4 klomenlede yumurtam olusmadı.ve seker ilacımı günde 2 ye cıkardım glukophageyi doktorum cıkar demişti,cok kilolu biride degilim ama yumurtlamam olmuyordu vede hipotroidimde var.ilk sogan kürünü yaptıgımda fayda etmedi.1 ay sonra tekrar yaptım adetimin 6. günü basladım 15 gün düzenli günde 2 kez içtim ac karnına.meryem suresi okudum 41 gün.ve ovulasyon testi kullandım.ve adet olmak için hap içmedim o ay.akısına bıraktım.adetimin 26. günü ovulasyon testinde pozitifi gördüm o gün ilşki oldu.ilşkiden 1 saat önce esime kahve içirttim ilişkiden sonrada 30 dk ayaklarımı duvara yasladım ve hiç ayaga kalkmadım Allaha sükür hamileyim.asılama yada laporoskopi olacaktım.adet olmak için ilaç kullanmayın akısına birakın bi 2-3 ay ve seker hapını mutlaka kullanın,ve sogan kürü yapın ovulasyon testiyle takip edin yumurtlamanızı.biz pkolular cok gec yumurtlayabiliyoruz.ben 26. gün yumurtladım.insallah tüm isteyenlerin olur:KK70::KK70::KK70:

X