Pcos kendiliğinden kaybolur mu?

numerusCl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2024
68
28
Merhaba hanımlar.
Benim ergenliğimden beri adetim hep düzensizdi ve olduğumda karnıma çok fazla kramp giriyodu duramıyodum. Düzensizlik hat safhadaydı öyle ki üniversite sınavına hazırlandığım sene 6 ay regl olmadım stresten. O dönem doktora gittiğimde pcos olduğunu söyledi tahliller yaptı, bir hormonum da düşüktü sanırım doğurganlık hormonu olarak geçiyormuş. Şimdi 23 yaşındayım 1.5 sene önce regl düzensizliği için doktora gittiğimde ultrasona bakıp pcosum olmadığını söyledi. Pcos sonradan geçebilen bir şey mi? Bu süreçte regl söktürücü kullandım epeyce iyi olmadığını biliyorum ama çözüm oydu reglim hala düzensiz şu an.

Pcos geçici birşey değil maalesef ama düzenli beslenme sağlıklı beslenme egzersiz ve kilo almayarak daha iyi hale gelebiliyor .Ha birde en önemlisi stres yapmamak gerekiyor biz pcoslular için bu çok önemli .Ben de ilaçsız adet olamıyorum ama yapacak bir şey yok Allah’tan gelen bir şey Allah daha büyük dert sıkıntı vermesin.Sende canını sıkma sadece dediklerimi yapmaya çalış birde değerlerine baktır takviye edici şeyler kullan inşallah.Ben maalesef üstüne düşmedim hiç şuan 26 yaşıma gireceğim inşallah bundan sonraki süreçte yapabilirim ..

X