Pcos olup hayıt tohumu kullananlar

ukteeem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
210
36
22
Pcos var hayıt tohumu kullandım. Adet olacağım gün adet olmadım test yaptık negatıf normalde adetlerim asla şaşmaz hayıt tohumu adet geciktirir mi

Pcos var hayıt tohumu kullandım. Adet olacağım gün adet olmadım test yaptık negatıf normalde adetlerim asla şaşmaz hayıt tohumu adet geciktirir mi
Ben de kullanıyorum 2-3 gün sonra 1.
Ayima gireceğim. Ben pcosum ama tam tersi normalde adet görmezdim kendi başıma. Ilac içerek adet gördüm ve adetim biter bitmez başladım hayita. Başladıktan 20 gün sonra da adet gördüm kendiligimden. Şimdi de ikinci adetimi görecek miyim diye bekliyorum tabii hamilelik olmazsa (insallah olur 😁) bu arada kullanmadan önce hormonlariniza baktirdiniz mi ? Adetleriniz normalde düzenli mıdır? Hayit bazen duzen değiştirebiliyor

Ayima gireceğim. Ben pcosum ama tam tersi normalde adet görmezdim kendi başıma. Ilac içerek adet gördüm ve adetim biter bitmez başladım hayita. Başladıktan 20 gün sonra da adet gördüm kendiligimden. Şimdi de ikinci adetimi görecek miyim diye bekliyorum tabii hamilelik olmazsa (insallah olur 😁) bu arada kullanmadan önce hormonlariniza baktirdiniz mi ? Adetleriniz normalde düzenli mıdır? Hayit bazen duzen değiştirebiliyor
Adetlerim normalde düzenli günü gününe olurum dedim işte demeyeyim bu ay bende de pcos var ya acaba neden olmadım diye düşündüm 1 gündür gecikiyor

Yunurtlama günümde belli bakmıştım ovulasyonla 8 ocakta yumurtlama oldu adet olmam lazım ama olmadım şaşırdım bu yüzden

1 gün gecikme erken canım bir kaç gün gecikme normal diyorlar belki olursun bir bekle bakalım 🙏
Bende pkosum. Normalde çok geç olurum falan önceki adetimin üstüne 21 gün sonra adet oldum. Hayıt kullanıyorum bende ve geçen adetimde 7 olan lh değerim bu defa 18 e çıkmış hayıttan dolayı çıkmış olabileceğini düşündüm ama çok yüksel değil mi 18 lh değeri için

Bende pkosum. Normalde çok geç olurum falan önceki adetimin üstüne 21 gün sonra adet oldum. Hayıt kullanıyorum bende ve geçen adetimde 7 olan lh değerim bu defa 18 e çıkmış hayıttan dolayı çıkmış olabileceğini düşündüm ama çok yüksel değil mi 18 lh değeri için
5-25 mIU/mL arasında olanlar normal kabul ediliyor fakat tabii ki yumurtlama zamanı lh değeri genel olarak daha fazla yükseliyor bu yuzden dalgalanmalar olabiliyor degerlerde. Eğer lh seviyenizi etkilediğini düşünüyorsanız kullanmamakta fayda var diye düşünüyorum.

Benim tsh hormonumu çok yükseltmiş normalde 0.788 lerde olan hormon 2.15 olmuş neden böyle yaptı hiçbi fikrim yok içtiğime de çok pişman oldum

Evet bende içtiğime pişman oldum bu ay içmeyip tekrar baktıracağım hormonlarıma hayıttan dolayıysa kullanmayacağım
Merhaba hayıt benim fsh değerimi 34 ten 50 ye çıkardı. Tsh yı 1,9 dan 2,8 e. Bir de prolaktin 12 ydi onu da 16 ya çıkardı. Kısacası normal olan değerlerimize berbat etti. Ama ben macun olarak kullanmıştım 35 gün boyunca tohum olarak çayını içmedim hiç yine de söylemek istedim

Benimde kullandığım ilk ay gecikmişti. Sonrasında düzene soktu. 6 ay düzenli kullanılması gerekiyor

Bende hayıt tohumu kullanmayı düşünüyorum faydası oluyor mu pko da adet düzensizliği için iyi gelir mi

X