Gebeliğe Hazırlık Pcos ovülasyon

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

bluediamondd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2024
10
1
Pcos olup da ovülasyon döngüsünü takip edebilen var mı ? Adetim 10 gecikti ilk defa ovulasyon testi aldım hep c çizgisine yakın belirgin t çizgisi çıktı. Neden bu şekilde olur pcosdan kaynaklı mı? Bu konuda fikri olan yardımcı olabilir mi?

Pcos olup da ovülasyon döngüsünü takip edebilen var mı ? Adetim 10 gecikti ilk defa ovulasyon testi aldım hep c çizgisine yakın belirgin t çizgisi çıktı. Neden bu şekilde olur pcosdan kaynaklı mı? Bu konuda fikri olan yardımcı olabilir mi?
Evet pcostan kaynaklı. Lh değerimiz normalden daha yüksek olduğu için bu değeri ovulasyonda koyu görmen normal. Adet gecikten sonra ovulasyonla anlayamazsın ama. Gebelik testi yaptın mi? Hamilelik ihtimalin var mı?

Ben geçen ay adetin 3. Günü hormon testi verdim 9 çıktı lh değeri, adetimin gecikmesinin 1. Günü kan verdim 0.1 çıktı sonra adetin 5. Günü evde idrar testi yaptım negatifti. Daha da yapmadım düzensizleşmeye başladı adet düzenim diye artık haftaya olmazsam yapcam tekrardan. gebelik düşünüyoruz. Peki ovulasyon takibi yapamaz mı pcoslular M Misafirsekeri

Bende pcosluyum yumurta uyarıcı ilaçlar içiyorum 10.gün dedi doktor bende o ülaston yaptım böyle cıktı ozaman pcosta her zaman bu şekilde cıkar demek ki boşuna aldım bunları

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    73,1 KB · Görüntüleme: 20
Bende pcosluyum yumurta uyarıcı ilaçlar içiyorum 10.gün dedi doktor bende o ülaston yaptım böyle cıktı ozaman pcosta her zaman bu şekilde cıkar demek ki boşuna aldım bunları
Hayır , yumurtlamanız gözükmüyor. Devam edin yapmaya . Yumurtlamanız olduğunda T çizgisi C den daha baskın oluyor kendini bekli ediyor yani . Ben geçen ay denedim ve bende pcoyım. Diğerlerine göre biraz daha koyu çıkıyor bizim testlerimizde

anladımm yaa çok teşekkür ederim bende bunu merak ediyordum işte normal kadınlardan farklıyız ya benimde aklımdaki soru buydu acaba normal mii diye💕💕

O kadar para verdim denemedim demiyim 🤣
Şimdi yine almayı düşünüyorum bu ay için
468 tl fakat 50 adet avülasyon 10 adet gebelik testi yorumlarda da fazla koyuyorlar yazıyordu gerçekte 8 tanede fazladan koymuşlardı 58 ovülasyon 10 gebelik testi 468 tl
maşAllah bende de ovülasyonu 4 tane fazla koymuşlardı. 30+4 ovülasyon 3 gebelik . İnşAllah sizde hayrını görürsünüz

Sizde işe yaradı mı peki 💕
Ben yumurtlamayı piki çatlamayı hepsini yakaladım ama gebelik olmadı bide ramazan olduğu için genelde günaşırı ilişki öneriyorlar bizim gecenin sonuna kalıyordu bilmiyorum yada nasip olmadı 😀 bu ay ilaç ve ovülasyonla devam etmeyi düşünüyorum

Ben yumurtlamayı piki çatlamayı hepsini yakaladım ama gebelik olmadı bide ramazan olduğu için genelde günaşırı ilişki öneriyorlar bizim gecenin sonuna kalıyordu bilmiyorum yada nasip olmadı 😀 bu ay ilaç ve ovülasyonla devam etmeyi düşünüyorum
Doktor banada dedi devam edin ama kontrole gelme dedi bayramdan sonra artık birde bu ay dişim cok fenaydı onun için antibiyotik kullandım diger ay artık

X