Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

Canım ben test sonucumu bekliyorum. Bu hafta belli olacak demişlerdi. Bugün aradım ama henüz gelmemiş :KK50: Test sonucunu Cumhur Bey'e götüreceğim. Eğer mutasyon tespit edildiyse bu durumda görüşmelere başlayacağız. Tespit edilmediyse maalesef ikinci bir test yaptırmam gerekecek. Ama sanırım sen benden önce başlarsın. Senin tecrübelerini merakla bekliyor olacağım..

Hepimiz için herşeyin hayırlısı inş....

Canım inşallah belli olur. Biz aylarca sürünceme de beklemiştik. Beklemek zor iş...İnşallah güzel olur her şey...

Merhaba kızlar, nasılsınız? Az önce geldim eve. Sonuçları gördü sadece. İlk adetimde başlıyoruz nasip olursa. Cumartesi olmam lazım, o gün için randevu aldım. Olmazsam iptal edeceğim. Prolaktin seviyemi sormuştum ya size yüksek diye, ilaç verdi onun için. Haftada 1 yarım tablet al dedi. Spermiogramı da haftasonuna bıraktık, çok uzun ara dedi 1 hafta için. Bende haberler böyle. Girdik bir yola, inşaallah hayırlısıyla evladımıza kavuşuruz. Dua edin benim için.

Hadi hayırlısı hemen hemen beraber başlayacağız. Ben bir hafta geç başlarım senden. Dualarımız seninle...

İnci canım Allah kolaylık versin. Senden gelecek iyi haberleri bekliyoruz. Bu başlıkta bebiş haberleri almayı o kadar çoook istiyorum ki :) Bebek haberleri hepimiz için çok büyük bir moral olacak.... :emir_bebek:

İnşallah canım. İçimden geçenleri söyleyeyim mi? Ben de Mattika ve Leaveden sonra kendim için umutsuzlandım. Rezerv de az ve başka şehirdeyim. Sanki benim de az çıkacak yumurtam. Bilmiyorum artık. Hayırlısını diliyorum...

Ben geldim gitmis herkes ...

Hitucicim gul tatlim valla ... Leylalik var tabi . Gececek zamanla, az idare edin beni:KK17:

Iyi geceler, ben de yatiyorum.

Canım geçecek bu zorluklar da. Peki yeni tedavi iin indirim yapacaklar di mi?

Canım inşallah belli olur. Biz aylarca sürünceme de beklemiştik. Beklemek zor iş...İnşallah güzel olur her şey...

Hadi hayırlısı hemen hemen beraber başlayacağız. Ben bir hafta geç başlarım senden. Dualarımız seninle...

İnşallah canım. İçimden geçenleri söyleyeyim mi? Ben de Mattika ve Leaveden sonra kendim için umutsuzlandım. Rezerv de az ve başka şehirdeyim. Sanki benim de az çıkacak yumurtam. Bilmiyorum artık. Hayırlısını diliyorum...

canım yaparlar herhalde, sormadım daha .ama 2. tedavıde otomatık olarak ınıyor fıyat zaten .

Sağolasın canım. İnşaalalh herşey güzel olur hepimiz için.

Selam kızlar ;

Ben geldim. Bugün laboratuvarı aradım. Halen genetik test sonucum gelmemiş. Nerdeyse 1 ayı geçti. Epey moralim bozuldu:KK43: Üstelik mutasyonu tespit edip edemediklerini söylemedi. Sadece test tekrara girmiş dedi. Ne demek istedi anlamadım.:26:

Selam kızlar ;

Ben geldim. Bugün laboratuvarı aradım. Halen genetik test sonucum gelmemiş. Nerdeyse 1 ayı geçti. Epey moralim bozuldu:KK43: Üstelik mutasyonu tespit edip edemediklerini söylemedi. Sadece test tekrara girmiş dedi. Ne demek istedi anlamadım.:26:

Acaba bulunur diye yine mi taranacak :26: Canım sen bu testi nerede yaptırıyorsun? Mutasyonun bulunabilme ihtimali ne kadar biliyor musun?

İnciciğim açıkçası ben de bulunamadığı için tekrara girdiğini düşündüm. Açıklama yapmadı ama öyle gibi geldi. Ben testi Düzen Laboratuvarında yaptırıyorum. Eğer bulamazlarsa daha uzun sürecek başka bir test yaptırmam gerekecek. Onun için de hastane hastane dolaşırım artık :KK14: Devlet anlaşmalı biryer bulabileyim diye. Çünkü sadece testin ücreti 3.500 TL.. Offf anlayacağın canım çok sıkkın. Bir de mutasyonu bulamazsa Tüp Bebek de yaptıramam :2: İşte o zaman çok çok kötü... :KK14:

Evet canım. Eşim sağlıklı olduğu için bebeğin hasta olma riski %50 :KK43: İşte o riski göze alamıyorum. Çünkü : çocuğun engelli olduğunu öğrenirsem ve aldırırsam çok zor olacak bizim için. Eşim çok üzüleceğini vicdan azabı yaşayacağını söylüyor .O yüzden ben normal denemek istemiyorum diyor. Mutasyonun bulunup bulunamayacağını tam bilmiyorum. Çünkü benim hastalığın da bir sürü çeşidi varmış. COL1A1 ve COL1A2 dedikleri genler var. Onları tarıyorlar. Benim şu an COL1A1 taranıyor. Onda bulamazlarsa COL1A2 testi yapılacak. Onda da bulunamazsa artık hiç bilmiyorum.Tıp çaresiz, tıp suskun... Ama inşallah bulunur. Ne diyeyim uğraşıyoruz. Allah yardımcımız olsun..

Amin canım amin. Eşin de sen de haklısınız. Çok zor bir durum gerçekten. Allah yardımcınız olsun. İnşaallah bulunur...

X