Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

canım noldu sana yine.gündüz konuştuğumuzda gayet iyiydin.pozitif sonuçları,örnekleri konuştuk seninle.neden şimdi kendim için umutsuzum yazıp beni delirtiyorsun???????:KK57:

canım noldu sana yine.gündüz konuştuğumuzda gayet iyiydin.pozitif sonuçları,örnekleri konuştuk seninle.neden şimdi kendim için umutsuzum yazıp beni delirtiyorsun???????:KK57:

Hituci valla guldurdun beni sen :)))
Daha iyiyim arkadasim valla daha iyiyim ama icimde hala umut yesermedi. Sen cektin gittin bugun , beni yalniz biraktin , ondan olabilir mi acaba?:KK17:Ah canim ya saka , senin hakkini odeyemem ben. Ayaginda bir birini bir oburunu sallarken bile bana cevap yazdin. Ben sana ne diyeyim ?

Haklisin tatlim farkindayim ama iyi dusununce iyi olacagina da inancim kalmadi. Tek inancim hersey olacagina variyor sen iyi de dusunsen kotu de. Bakma sen bana bu aralar, benim embryolarda translokasyonsuz araken ucunde de translokasyon cikti ve hepsinde de teker teker baska kromozom sorunlari cikti translokasyona ek olarak. Cok iyi dusunmustum hep. Hatta pgtye giderken gulme bana ama ucunden ucu de saglam gelecek diyordum. Sonuc beni soke etti.hepsinde translokasyon cikmasi bir yana hadi dedim o zaten beklenen sonuctu bir de diger kromozom sorunlari hic bir anlam veremedim. O yuzden de azicikmolan umudum da bittimkul oldu.

Insan sonuc beklerken heyecanlaniyor ,kizma kocana...ama daha en basindan yapmasin boyle. Sperm sorunu cozuluyor kotu sonuc ciksa da . Teknigi var aleti bar... Erkekteki sorunlar daha basit.korkmasin o yuzden.

O içindeki cılız ses küçücük de olsa büyüyecek büyüyecek büyüyecek. Umudun yeniden yeşerecek... Sürekli dua ediyorum burada hepimiz doğum hazırlıklarımızı birbirimize anlatalım diye.

Yok kızmıyorum ama bu gergin halleri beni de strese sokuyor :)

O guzel niyetleriniz insallah gercek olur. Okuyalim tabi. Ben de varim.

Yumurta toplamada ayik olmani tavsiye eyptmem, agrili bir islemmis. Ne gerek var? Anestezi cok zevkli , inan bana .:KK33:

Tamam inanıyorum sana :KK52:

lavegunecim merhaba seni teselli etmicem biliyorum ki teselli fayda etmez,yaşadım.hiç umut ve inanç yok demişsin...benimde hiç bulanamayınca çok üzülüyor herkezin olurda benim olmaz sanıyordum 1 tane bari bilemi çıkmaz diyordum...zor atlatabildim....sonrasında daha çok araştırmaya araştırdıkça bu işin ne büyük bir mucize olduğuna ve Allahın izni olmadan olmıcağına okadar inandım ki...
dr a gittiğimde bekleyen hastaların orda değil de,daha uzakta beklerdim hamileleri görmemek için ağlardım gördükçe çok beğenirdim onları...şimdi bende hamileyim o bekleme salonunda bende oturuyorum ve herkezi daha iyi anlıyor ve bana bakarken kalplerinden geçeni tahmin edebiliyorum ve Allahım lütfen onlarada nasip et diyorum...
pgdnin olumsuz olduğunu öğrendiğim gün kötü şeyler yaşadım ilaçlarımı kırdım patlattım...ama bilmiyordum ki Allahım bi kapıyı kapatırken birini açacağını...pgd şokunu Allaha ve bebeğimin birgün olacağına daha çok inanarak atlattım...ve birde burdaki insanların hikayelerini ve mucizeleri okuyarak burası bana çok destek oldu...şimdi sıra sizde hepimiz birbirimize destek olarak dua ederek kavuşucaz yavrularımıza...sadece inan,inan ve inan...başka yolu yok...pgd de olsa dağal da olsa inanmadan olmaz...tıbben herşeyi yapıyoruz pgd nin üstüne bi teknoloji yok niye olmuyor!...o embriyolar Allah isterse sağlamda çıkabilir...herşey ama herşey onun izni ile,bu bir sınav önemli olan bu sınavı nasıl verdiğimiz...bence!
yazdıklarıma yorum istiyorum arkadaşlar...

Allah tamımına sğlıcakla erdirsin canım benim. Ben anneyim ona rağmen hamile görmeye dayanamıyorum. Ama bugün bende de bir teslimiyet var. Dr mle yazıştık saatlerdir. Ben bu ilaçlarla yumurtalar çoğalacak sanıyordum. Yalnızca kaç varsao ay onlar büyütülüyormuş. Ben de iğnelerle yeni yumurta oluşacak sanmıştım. Rezerv promlemim de var ya. Ama HER ŞEY OLACAĞINA VARACAK SONUNDA. Teslimiyet duygumu gözden geçirmem gerek sanırım. Niye böyle ayrıntılara takılıyorum diyorum diyorum...

O guzel niyetleriniz insallah gercek olur. Okuyalim tabi. Ben de varim.

Yumurta toplamada ayik olmani tavsiye eyptmem, agrili bir islemmis. Ne gerek var? Anestezi cok zevkli , inan bana .:KK33:

Canım hepimize okuyalım. Ben 10 yasin okurum... 500 de tefriciye ...

Anngelcim canim,

Yazdiklarin icin cok tesekkur ederim. Ben de icimdeki inancinyokolmasindan dolayi buyuk bir uzuntu duyuyorum. Kendimi cok boslukta hissettim. Ama sizlerle icimde olanlarin hepsini yalansiz riyasiz paylasiyorum. Allahima karsi olan bir inancsizlik degil benimkisi.iyi dusun iyi olsun felsefesine karsi bir inancsizligim olustu. Ve ben de bu pgd oncesi diyordumki cikar ya bir tane ama cikmayinca dedim bu is kolay degilmis. Durum benim dusundugumden , tahmin ettigimden de imkansizmis. Ve icimde bir his deneyip bulamayacagimi ve anne olamayacagimi soyluyor. Ufacik bir his de kiyidabkosede kalmis, olabilir belki diyor ama inan diger duygunun yaninda cok cuce , cok belli belirsiz ve silik. Biraz once esimle de uzun uzun konustuk. Ondiyor ben inanyorum diye. Sen inan dedim ama o ugacik " olacak" hissinin yanindaki duygum su... Ileride gecmise donup baktigimda imkanim varken yapmadim demeyeyim. Ne kadar guc verirse Allah deneyeyim pgtyi , goreyim gozlerimle, bu sayfa ancak bu sekilde kapanir. Bundan once hep ara ara kappattik, ustune bir perde cektik ama sadece perde cekmistik. Hep bir yanimiz bir de Istanbul denemeliyiz diyordu. Onu da deneylim sonra kapatacagiz diyorduk ama bunu dedigimizde durumumuzdan haberdar degildik. istanbul denedik olmsdi. Ama simdi kosullar farkli ve deneye deneye dogrusunu ve guzelini bulabilme ihtimalinin oldugu bir olay yasamaktayiz. Simdi de gorevizmizi yapalim, deneyelim ki geriye donup baktigimizda en azindan biz denedik diyelim istiyorum. Dedigim gibi sizler gibi guzel ornekler yuregime bu kara bulutlarin icinde ufak da olsa gunesin dogabilme ihtimalini fisildiyor.ben bu kadar inanirken , evet olacak derken , neden bir anda boyle dusunmeye basladim onu da bilemiyorum. Dedigim gibi saniyorum ben embryolarda 2-15 translokasyonu OLMAMASINI bekelerken hepsinin yaninda bonuslarla karsilastim.

Bu umutsuzluk da gececek elbet. Simdi cok yeni ve insan okuyup olumsuz sonuclar gordukce morali bozuluyor. Ben cok inanmistim. Ilkinde olacak diye.

Sen 1 tane denemistin degil mi pgd ile? Sonra da dogal hamile kalmistin... Yanlis mihatirliyorum?

Benim dogal kalmam cok zor zaten sagliksiz olacaksa ALlahim nasip etmesin dogal yoldan. Esimde de morfoloji problemi var cunku. O yuzden dogal yolu ben coktan kafamdan sildim.

Ama butun bu yazdiklarimin otesinde bir ben var benden ote benden ziyade , bunun bilincindeyim. O isterse hersey fasa fiso. Bunun da farkindayim. Ama bunca yil vermeyince sanki O da istemiyormus gibime gelmeye basladi :KK17:

Canım ben anlamadım nereden çıktı başka sorunlar... Bence de gücün yettiğince dene canım. Bir kere hamile kalmışsın değerin yükselmese de. İnşallah çıkacak ve tutunacak canım. Olacak inşallah...

hituci peki bir sey soracagim sana canim.
Hatta iki sey... Hatirliyor musun seninle soyle konusmustuk. Ben yumurta uretirken butun 46 kromozmumu veriyordum ve onlar dollenirken asil mesele dogru kromozmlarin gecmesiydi, di mi? Ben bugun biraz pgt raporunu inceledim, cok bir sey anlamadim ama anladigim kadariyla polar 1 incelemesinde yani yumurtalar daha dollenmeden alinan plar bosy incelemsinde 2-15 sorunu ve ayni zamanda trizomi9 vardi birinde. Benim kafam allak bullak oldu. Birak daha embryo haline gelmesini yumurta yumurtayken bile sorun var. Trizomi 9 uc tane 9 numarali kromozom olmasiymis. E bende 2 tane 9 vardi , varyani, ve karyotipte 9 ile ilgili bir sorun yoktu. Sonra birtanesinde daha yumurta asamasinda yanlis hatirlamiyorsam 2-15 e ek olarak monozomi 22 masallah bir digerinde de 19 ile ilgili bir sorun var. Nasil oluyor bunlar? Bir bilgin var mi?

Ikinci sorumu unuttum:26::26::26::26::KK14::KK14::KK14:

Allah tamımına sğlıcakla erdirsin canım benim. Ben anneyim ona rağmen hamile görmeye dayanamıyorum. Ama bugün bende de bir teslimiyet var. Dr mle yazıştık saatlerdir. Ben bu ilaçlarla yumurtalar çoğalacak sanıyordum. Yalnızca kaç varsao ay onlar büyütülüyormuş. Ben de iğnelerle yeni yumurta oluşacak sanmıştım. Rezerv promlemim de var ya. Ama HER ŞEY OLACAĞINA VARACAK SONUNDA. Teslimiyet duygumu gözden geçirmem gerek sanırım. Niye böyle ayrıntılara takılıyorum diyorum diyorum...

Bu mesajini okurken de guldum. Ne kadar ayni seyleri hissediyoruz ve ne kadar da acik secik anlatiyoruz birbirimize... Cok hozuma gitti. Evet teslimiyet ve tevekkel duygusu. Insan kosulsuz sartsiz bu duyguyu yasadigini saniyor ama detaylaratakildigini farkedince kendine sasiyorsun , hani ben tevekkeldim , e bu ne o zaman diyorsun? Bence dogal bu detaylar. Bu detaylara takilmak , gerci takilmak da demeyeyim , hafif bir endise durumu dogal. Sonucta Allah bize akil vermis, dusunme yetenegi vermis . Tabii ki dusunecegiz. Ama mesele bence dusunup kafayi yememek ve olari degistirmek icin guc kullanmaya calismamak. Bence teslimiyet bu. Yani sen elinden geleni yap , gerisini Allaha birak, o bilir bizim icin ne dogru ne yanlis. Simdi biraz once butun bu umutsuzluklari yazan insan nasilolur da bunlari yaziyor diye dusunuyor olabilirsin .. hAyirrrrr oyle dusunme cunku cok da ayni sekilde tevekkel olam duygusu benimksi de. Bagirip aglamiyorum, ALlah vermeyecekse ona alismaya calisiyorum. Bu da bir cesit tevekkel olam durumu degil mi? :KK34:
Canım hepimize okuyalım. Ben 10 yasin okurum... 500 de tefriciye ...

Canım ben anlamadım nereden çıktı başka sorunlar... Bence de gücün yettiğince dene canım. Bir kere hamile kalmışsın değerin yükselmese de. İnşallah çıkacak ve tutunacak canım. Olacak inşallah...

Ben de inanarak soyleyecegim insallah bunu. Bu sorunlar nereden cikti bir anlasam , mantikli bir aciklamasi olsa belki biraz icim ferahlayacak . Ama dedim ya beni huzrana ugratti sonuc. Ben daha duzgun yumurta bile uretemiyorum dedim, gerisi nasil gelecek?

Evet bir kere kaldim:KK9:

Ay guzelim ben bironceki mesajda ilk cevabimi senin alintinin icine yazmisim. Nasil da oradan alirim bilemedim.
Okumadan gecme emi?

laveque bilemiyorum canım sorunun cevabını.drunla sor benide bilgilendir.merak ettim gerçekten.
Oh oh ne güzel herkes burda.ama ben çok kalamicam.yarın okurum artık yazdıklarınızı inş.
Duayada katılırım.
Hepinizi öptüm anacım hayırlı geceler...

laveque bilemiyorum canım sorunun cevabını.drunla sor benide bilgilendir.merak ettim gerçekten.
Oh oh ne güzel herkes burda.ama ben çok kalamicam.yarın okurum artık yazdıklarınızı inş.
Duayada katılırım.
Hepinizi öptüm anacım hayırlı geceler...

Tamam canim yarin arayacagim buyuk ihtimalle .
Sana da bilgi veririm.
Ben de yavastan yatiyorum.
Iyingeceler kizlar.

Kızlar ben kalkıyorum. Duş alıp yatayım. Yarın nasıl geçecek bakalım... Dua işini konuşalım mutlaka. Hepinizi çok öpüyorum.

Ben de inanarak soyleyecegim insallah bunu. Bu sorunlar nereden cikti bir anlasam , mantikli bir aciklamasi olsa belki biraz icim ferahlayacak . Ama dedim ya beni huzrana ugratti sonuc. Ben daha duzgun yumurta bile uretemiyorum dedim, gerisi nasil gelecek?

Evet bir kere kaldim:KK9:

Ay guzelim ben bironceki mesajda ilk cevabimi senin alintinin icine yazmisim. Nasil da oradan alirim bilemedim.
Okumadan gecme emi?

Okudum canım. Aynen öyle galiba. Bu arada1 embriyodan bahsetmiştin sanırım saklansın mı filan yanlış mı hatırlıyrum...

Bir de canım senin embriyo olmadan anlaşıldı. Peki böyle teknik spermlere de uygulanır mı ki? Döllenmeden sağlıklı sperm seçilmesi yani?

Kızlar dua işini ne yapıyoruz?

Ne duası bende katılayım

Kızlar ben kalkıyorum. Duş alıp yatayım. Yarın nasıl geçecek bakalım... Dua işini konuşalım mutlaka. Hepinizi çok öpüyorum.

Canım Mattika, Gelincik, yeni arkadaş, Leave, Merve 02, İnci, Akasya, Bir de Taybur var yazmıyor epeydir tedavi aşamasına yakın olanlar atladığım var mı hepimiz adına okuyalım...

Ben 1 yasin okudu bile az önce:)) Hepimize:))

Anngelcim canim,

Yazdiklarin icin cok tesekkur ederim. Ben de icimdeki inancinyokolmasindan dolayi buyuk bir uzuntu duyuyorum. Kendimi cok boslukta hissettim. Ama sizlerle icimde olanlarin hepsini yalansiz riyasiz paylasiyorum. Allahima karsi olan bir inancsizlik degil benimkisi.iyi dusun iyi olsun felsefesine karsi bir inancsizligim olustu. Ve ben de bu pgd oncesi diyordumki cikar ya bir tane ama cikmayinca dedim bu is kolay degilmis. Durum benim dusundugumden , tahmin ettigimden de imkansizmis. Ve icimde bir his deneyip bulamayacagimi ve anne olamayacagimi soyluyor. Ufacik bir his de kiyidabkosede kalmis, olabilir belki diyor ama inan diger duygunun yaninda cok cuce , cok belli belirsiz ve silik. Biraz once esimle de uzun uzun konustuk. Ondiyor ben inanyorum diye. Sen inan dedim ama o ugacik " olacak" hissinin yanindaki duygum su... Ileride gecmise donup baktigimda imkanim varken yapmadim demeyeyim. Ne kadar guc verirse Allah deneyeyim pgtyi , goreyim gozlerimle, bu sayfa ancak bu sekilde kapanir. Bundan once hep ara ara kappattik, ustune bir perde cektik ama sadece perde cekmistik. Hep bir yanimiz bir de Istanbul denemeliyiz diyordu. Onu da deneylim sonra kapatacagiz diyorduk ama bunu dedigimizde durumumuzdan haberdar degildik. istanbul denedik olmsdi. Ama simdi kosullar farkli ve deneye deneye dogrusunu ve guzelini bulabilme ihtimalinin oldugu bir olay yasamaktayiz. Simdi de gorevizmizi yapalim, deneyelim ki geriye donup baktigimizda en azindan biz denedik diyelim istiyorum. Dedigim gibi sizler gibi guzel ornekler yuregime bu kara bulutlarin icinde ufak da olsa gunesin dogabilme ihtimalini fisildiyor.ben bu kadar inanirken , evet olacak derken , neden bir anda boyle dusunmeye basladim onu da bilemiyorum. Dedigim gibi saniyorum ben embryolarda 2-15 translokasyonu OLMAMASINI bekelerken hepsinin yaninda bonuslarla karsilastim.

Bu umutsuzluk da gececek elbet. Simdi cok yeni ve insan okuyup olumsuz sonuclar gordukce morali bozuluyor. Ben cok inanmistim. Ilkinde olacak diye.

Sen 1 tane denemistin degil mi pgd ile? Sonra da dogal hamile kalmistin... Yanlis mihatirliyorum?

Benim dogal kalmam cok zor zaten sagliksiz olacaksa ALlahim nasip etmesin dogal yoldan. Esimde de morfoloji problemi var cunku. O yuzden dogal yolu ben coktan kafamdan sildim.

Ama butun bu yazdiklarimin otesinde bir ben var benden ote benden ziyade , bunun bilincindeyim. O isterse hersey fasa fiso. Bunun da farkindayim. Ama bunca yil vermeyince sanki O da istemiyormus gibime gelmeye basladi :KK17:

şimdi böyle düşünüyorsun geçicek inan bana sadece zamana ihtiyacın var...içinde bir boşluk duygusu oluyor umutsuzluk vs.daha önce sorunlarımdan da bahsettim sana...benden 6 yumurta çıkmıştı 4 döllendi sadece 2 si pgd ye girdi ve malesef...yani toplam 6 yumurta ve diğer 4 düşüğüde düşünürsek 10 tane bozuk yumurta tıbben ,ama bence hayırsız yumurta...bende diyordum bugüne kadar çıkmadı bundan sonrada çıkarmı ki dediğim gaflete kapıldığım oldu ama toparladım yani ben kapıldım ama siz kapılmayın geçicek o yüzden uyarıyorum sizleri burda bu insanlarla birlikte aşıcaksınız bunların hepsini...evet ben pgd den yaklaşık 5 ay sonra Allahın izni ile doğal hamile kaldım...
iyi düşün iyi olur vs gibi bişi değil demek istediğim,bi felsefesi yok...rahat ol,sadece teslim ol...

Son düzenleme:
Canım Mattika, Gelincik, yeni arkadaş, Leave, Merve 02, İnci, Akasya, Bir de Taybur var yazmıyor epeydir tedavi aşamasına yakın olanlar atladığım var mı hepimiz adına okuyalım... Ben 1 yasin okudu bile az önce:)) Hepimize:))

Allah kabul etsin canım...

hituci peki bir sey soracagim sana canim.
Hatta iki sey... Hatirliyor musun seninle soyle konusmustuk. Ben yumurta uretirken butun 46 kromozmumu veriyordum ve onlar dollenirken asil mesele dogru kromozmlarin gecmesiydi, di mi? Ben bugun biraz pgt raporunu inceledim, cok bir sey anlamadim ama anladigim kadariyla polar 1 incelemesinde yani yumurtalar daha dollenmeden alinan plar bosy incelemsinde 2-15 sorunu ve ayni zamanda trizomi9 vardi birinde. Benim kafam allak bullak oldu. Birak daha embryo haline gelmesini yumurta yumurtayken bile sorun var. Trizomi 9 uc tane 9 numarali kromozom olmasiymis. E bende 2 tane 9 vardi , varyani, ve karyotipte 9 ile ilgili bir sorun yoktu. Sonra birtanesinde daha yumurta asamasinda yanlis hatirlamiyorsam 2-15 e ek olarak monozomi 22 masallah bir digerinde de 19 ile ilgili bir sorun var. Nasil oluyor bunlar? Bir bilgin var mi?

Ikinci sorumu unuttum:26::26::26::26::KK14::KK14::KK14:

gelelim diğer konuya senin kromozomlarındaki translokasyon sorunu kanında olduğu gibi bütün hücrelerinde belli oranlarında var ve yapılan pgd sayesinde de yumurtalıklarında da olduğunu öğrenmiş olduk(benimde öyle oldu)...şimdi şöyle polar 1 incelemesi diyosunda yumurta embriyo haline gelmeden ve 3. güne gelmeden pgd yapılmaz benim bildiğim...ama sana daha spemle birleşmeden yaptılarsa bir ön inceleme bilmiyorum...
bende de 47 XXX var mesela ama embriyolarda 45 X0 çıkmıştı...senin durumuna benzer bişi bu...
işte sen o ay yumurta üretirken 46 kromozomuda veriyormuydun veremiyormuydun...yumurtalarda eksik kromozom fazla kromozom yada yapışıklık yada translakasyon olabiliyor...
benim 45 X0 nasıl oldu anlatayım...yumurtamda X in biri eksikmiş 2 yumurtada 45 kromozomlu X in biri eksik cinsiyet kromozomu benimkisi...
seninkide senin sorununa göre değişik sonuçları çıkabilir...ben embriyo aşamasında yapıldığını düşünüyorum pgd nin ama...polar 1 incelemesi dedin diğer incelemede ne var peki...

kızlar duayı ilk kime okuyoruz? ismi ne arkadaşımızın? okumadan önce ismi ile niyet getirsek daha iyi olur
ben 5 yasin 300de tefrciye alıyorum şimdilik

X