Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

gelelim diğer konuya senin kromozomlarındaki translokasyon sorunu kanında olduğu gibi bütün hücrelerinde belli oranlarında var ve yapılan pgd sayesinde de yumurtalıklarında da olduğunu öğrenmiş olduk(benimde öyle oldu)...şimdi şöyle polar 1 incelemesi diyosunda yumurta embriyo haline gelmeden ve 3. güne gelmeden pgd yapılmaz benim bildiğim...ama sana daha spemle birleşmeden yaptılarsa bir ön inceleme bilmiyorum...
bende de 47 XXX var mesela ama embriyolarda 45 X0 çıkmıştı...senin durumuna benzer bişi bu...
işte sen o ay yumurta üretirken 46 kromozomuda veriyormuydun veremiyormuydun...yumurtalarda eksik kromozom fazla kromozom yada yapışıklık yada translakasyon olabiliyor...
benim 45 X0 nasıl oldu anlatayım...yumurtamda X in biri eksikmiş 2 yumurtada 45 kromozomlu X in biri eksik cinsiyet kromozomu benimkisi...
seninkide senin sorununa göre değişik sonuçları çıkabilir...ben embriyo aşamasında yapıldığını düşünüyorum pgd nin ama...polar 1 incelemesi dedin diğer incelemede ne var peki...

merhaba Anngelcım,

Biraz once genetikci ile gorustum.
Evet yumurtalarda da oluyormus bu translokasyon . ben saniyordum ki yumurtalar normal cikiyor ama dollenirken basliyor sikinti.
oyle degilmis , daha yumurta olusma asamasinda translokasyon basliyor. daha orada translokasyonsuz aramaya basliyorsun ki benim 3 yumurtamdan 3unde de cikti.
bana polar body bakildi cunku sebebi embryonun az olusu ve 5. gune bekletme lukslerinin olmamasiydi.
genetikci bana artik. 3. gun bakamyi cok tercih etmediklerini soyledi cunku 3. gun embryodan alinan 1 adet hucre geri kalan 7 adte hucrenin hepsini yansitmayabiliyormus, yani henuz embryonun3. gununde embryoda mozaiklik olabiliyormus ama 5. gununde bu risk yokmus. bu yuzden 3. gun bakamayacaklari icin yumurta hucresine baktilar. hem polar 1 hem polar2. polar 1 yumurtalar alındigı anda, polar 2 yumurta dollendıgı zaman. sonra da emın olmak ıcın 3. gun fısh yaptılar.
polar 1 de de yumurtanın kromozomlarını goruyorlar , 2de de dollendıkten sonrakı durumu. ama tabı embryo gorulmuyor .

Bugün boş kalmış burası. laveque nasılsın, umuyorum ki biraz daha iyisin :KK31: Ben şimdi girdim eve. Bu sefer biraz fazla bekledik hastanede. İğnelerimi aldım :KK53: Hemşire anlattı, bakalım ilkini bu akşam saplayacağım göbeğime :KK1: İlkini yapabilirsem diğerlerinden korkmam Allah'ın izniyle...

gelelim diğer konuya senin kromozomlarındaki translokasyon sorunu kanında olduğu gibi bütün hücrelerinde belli oranlarında var ve yapılan pgd sayesinde de yumurtalıklarında da olduğunu öğrenmiş olduk(benimde öyle oldu)...şimdi şöyle polar 1 incelemesi diyosunda yumurta embriyo haline gelmeden ve 3. güne gelmeden pgd yapılmaz benim bildiğim...ama sana daha spemle birleşmeden yaptılarsa bir ön inceleme bilmiyorum...
bende de 47 XXX var mesela ama embriyolarda 45 X0 çıkmıştı...senin durumuna benzer bişi bu...
işte sen o ay yumurta üretirken 46 kromozomuda veriyormuydun veremiyormuydun...yumurtalarda eksik kromozom fazla kromozom yada yapışıklık yada translakasyon olabiliyor...
benim 45 X0 nasıl oldu anlatayım...yumurtamda X in biri eksikmiş 2 yumurtada 45 kromozomlu X in biri eksik cinsiyet kromozomu benimkisi...
seninkide senin sorununa göre değişik sonuçları çıkabilir...ben embriyo aşamasında yapıldığını düşünüyorum pgd nin ama...polar 1 incelemesi dedin diğer incelemede ne var peki...

canım yanlış anlamadıysam vücudun farklı organlarında farklı kromozom sorunlarının olabileceğini yazmışsın.yanlışsam lütfen düzelt beni.
peki insanın bir genetik yapısı varsa bu onun her organında ve en kücük hücreside aynı değilmidir?

Bugün boş kalmış burası. laveque nasılsın, umuyorum ki biraz daha iyisin :KK31: Ben şimdi girdim eve. Bu sefer biraz fazla bekledik hastanede. İğnelerimi aldım :KK53: Hemşire anlattı, bakalım ilkini bu akşam saplayacağım göbeğime :KK1: İlkini yapabilirsem diğerlerinden korkmam Allah'ın izniyle...

hadi bakalım hayırlısı canım benim...saat kaçta yapacaksın?

kızlar duayı ilk kime okuyoruz? ismi ne arkadaşımızın? okumadan önce ismi ile niyet getirsek daha iyi olur
ben 5 yasin 300de tefrciye alıyorum şimdilik

Canım ilk ben başladım topikte. Bence bu ay ve yakın zamanda başlayacak tüm arkadaşlarımız için okuyalım. Ne diyorsunuz kızlar?

Canım ilk ben başladım topikte. Bence bu ay ve yakın zamanda başlayacak tüm arkadaşlarımız için okuyalım. Ne diyorsunuz kızlar?

Ne okunacak canım hangi sureler sen söyle ona göre okuyalım yasin suresi ve enbiya suresi okuyayım senin için ben
Yarın inşallah

Sağol canım. 4-6 arası dediler. 5 gibi yaparım. Nasıl yapacağım ya, başkası yapsa hiç stres yapmam ama kendim nasıl yapacağım bilmiyorum.

canım nereye nasıl yapman gerektiğini göstermişlerdir.iğneyi al eline uzan rahat bir yere.iğneyi batıracağınyere dik gelecek şekilde yerleştir gözlerini kapat ve sapla çok kolay olduğunu göreceksin.yapınca haber ver kolay gelsin öptüm...

Allah işini rast getire canım Rabbim yar ve yardımcın olsun
Hadi bakalım heyecanlı bi tedavi süreci olacak yine

canım nereye nasıl yapman gerektiğini göstermişlerdir.iğneyi al eline uzan rahat bir yere.iğneyi batıracağınyere dik gelecek şekilde yerleştir gözlerini kapat ve sapla çok kolay olduğunu göreceksin.yapınca haber ver kolay gelsin öptüm...

Evet gösterdiler. Ayakta yapmayı düşünüyordum, uzanarak mı yapayım? Amma stres yaptım :KK1:

Olur canım. Yasin suresi ve tefriciyye şeklinde konuşmuştuk. Hepimiz toplanabilsek de konuşsak nasıl yapacağımızı.

Tamam canım tefriciyede olur.paylaşırız aramızda.
Ben öbür aya deneyeceğim inşallah şimdiden başlayayım okumaya ancak yetiştirirm

Allah razı olsun canım. İnşaallah hayırlı olur. Sen yakın bir zamanda başlayacak mısın?

Ben bi daha doğal yoldan deneyeceğim canım öbür aya inşallah
Bu sefer olacak gibi sanki bebeğim beni bırakmaz inşallah.
İçime öyle doğuuyor sanki
Arkadaşlarımda rüyasında görmüş hep
Bu sefer tutturmuşum oğlişim olacak diyormuşum
Adınıda yİĞİT KOymuşum:KK16::KK16::KK16:
Ahh bi gelsee ahhh

Ben bi daha doğal yoldan deneyeceğim canım öbür aya inşallah
Bu sefer olacak gibi sanki bebeğim beni bırakmaz inşallah.
İçime öyle doğuuyor sanki
Arkadaşlarımda rüyasında görmüş hep
Bu sefer tutturmuşum oğlişim olacak diyormuşum
Adınıda yİĞİT KOymuşum:KK16::KK16::KK16:
Ahh bi gelsee ahhh

Hadi hayırlısı. Allah gönlüne göre versin. İnşaallah tedaviye gerek kalmadan olur mervecim. Sizdeki sorun tam olarak neydi? Daha önce yazdıysan kusuruma bakma hatırlayamadım :26:

Hadi hayırlısı. Allah gönlüne göre versin. İnşaallah tedaviye gerek kalmadan olur mervecim. Sizdeki sorun tam olarak neydi? Daha önce yazdıysan kusuruma bakma hatırlayamadım :26:

Amin canım inşallah Rabbim sneinde gönlüne göre versin
Bende ki sorun işte malum gen bozukluğu kromozom translokasyonu
eşimde bir şey yok bende var malesef:KK43::KK43:
Bende pgt deneyeceğim ama maddi durum işte
Sonbaharda yapacağım kısmet olursa altınlarımı bekliyorum
Oda yazın geçecek elime
Canım sen şimdi hangi hastaneye gittin medical parkamı?

Amin canım inşallah Rabbim sneinde gönlüne göre versin
Bende ki sorun işte malum gen bozukluğu kromozom translokasyonu
eşimde bir şey yok bende var malesef:KK43::KK43:
Bende pgt deneyeceğim ama maddi durum işte
Sonbaharda yapacağım kısmet olursa altınlarımı bekliyorum
Oda yazın geçecek elime
Canım sen şimdi hangi hastaneye gittin medical parkamı?

Allah yardımcın olsun. Rabbim gönlüne göre versin inşaallah. Memorial'a gidiyorum canım. Yaşın kaçtı?

Baya geç olmuş neyse ben çıkayım misafir gelecek
İnci tanesi canım benim yasin ile enbiya süreni okurum inşallah ismin neydi ismen söyleyeyim
Tefriciyeyide paylaşalım inşallah en kısa zamanda

Allah yardımcın olsun. Rabbim gönlüne göre versin inşaallah. Memorial'a gidiyorum canım. Yaşın kaçtı?

23 yaşındayım canım daha yaşım büyük değil ama,
çok istiyorum çoookk.evliliğim içinde inşallah
Şu kayınvalidemgilin ağzını kapatmak istiyorum bebek konusunda:KK50:

X