Pilates yapanlar, paylaşalım mı?

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
evde kendi yapanlar ya da spor salonlarında pilates yapanlar, yaşadıklarımızı paylaşalım..ben spor salonuna yazıldım ve sadece bir kere yaptım...çok zorlandım ama öğretmen 2 aya kadar herşeyin yoluna gireceğini ve 2 haftaya kadar da değişiklikleri farketmeye başlayacağımı hatta 2 hafta sonra bu kadar sıkıntı çekmeyeceğimi söyledi...iki gün önce yaptım ama hala karın kaslarım ağrıyor..bugün de gideceğim, haftada üç gün yapacağım..sizlerin görüşlerini de almak istiyorum...ayrıca bu sporun vücudu şekillendirdiğini ve sıkılaştırdığını ancak tek başına kilo verdirmediğini de öğrendim...

ben evde yapıyorum 20 dk. lık windsor pilates.zor hareketler var ve çok hızlı ilerliyor ama hiç bir kas ağrım olmuyor hatta başka bir nedenle ağrım varsa geçiriyor. gerçi ben pek ham değilim ondan da olablr ama ilk zamanlarda da az oluyordu çünkü her hareketin kendine göre gevşetme ve germe bölümü var.

ben ve yapan diğer arkadaşlarım çok memnunuz gerçekten sıkı ve şekilli bir vücudunuz oluyor ve zindelik kazanıyorsunuz.

şimdi geldim pilatesten, ilk güne göre daha iyiydi ama birçok hareketi tam yapamadım ama yavaş yavaş alışacağım büyük ihtimalle..boynumu da fazla zorlamak istemiyorum

evde kendi yapanlar ya da spor salonlarında pilates yapanlar, yaşadıklarımızı paylaşalım..ben spor salonuna yazıldım ve sadece bir kere yaptım...çok zorlandım ama öğretmen 2 aya kadar herşeyin yoluna gireceğini ve 2 haftaya kadar da değişiklikleri farketmeye başlayacağımı hatta 2 hafta sonra bu kadar sıkıntı çekmeyeceğimi söyledi...iki gün önce yaptım ama hala karın kaslarım ağrıyor..bugün de gideceğim, haftada üç gün yapacağım..sizlerin görüşlerini de almak istiyorum...ayrıca bu sporun vücudu şekillendirdiğini ve sıkılaştırdığını ancak tek başına kilo verdirmediğini de öğrendim...

Canım ben de önümüzdeki hafta baslayacağım,kararsızım grupla mı iyi olur,tek mi diye.Nasıl hissettiğimi,nerelerimin acıdığını sana haftaya bildiririm:roflol: Bu arada sıkı dursun aynalarrr,incecik çamaşırsuyu ile incecik:1rolleyes:dilarem geliyoooor:dance:

Canım ben de önümüzdeki hafta baslayacağım,kararsızım grupla mı iyi olur,tek mi diye.Nasıl hissettiğimi,nerelerimin acıdığını sana haftaya bildiririm:roflol: Bu arada sıkı dursun aynalarrr,incecik çamaşırsuyu ile incecik:1rolleyes:dilarem geliyoooor:dance:

aslına bakarsan yapmak istedikten sonra tek başına da yapılır ama ben tek başına yapamam, birinin beni zorlaması gerekli....ben çok yakın bir arkadaşımla birlikte gidiyorum, bir arkadaşta şart aslında yanına...7kişi var bizim grupta, 5 kişi bizden önce başlamış....

çok güzel sıkılaşma sağlıyor,başladıktan bir hafta sonra arkadaşımla buluştum,seni incelmiş gördüm dedi,oysaki çok bi kilo da vermemiştim ama meğer sıkılaştırmış :)

bazı hareketleri yapmak zor geliyo ilk etapta ama alıştıkça zamanla oluyor.tabi bu benim üçüncü haftam hala acemiyim aslında ve hala bir kaç harekette zorlanıyorum

arkadaşlar bişey sorucam,regl döneminde de pilates yapılabilir mi ?

ben spor salonuna gidiyorum ve hasta olduğum günler gitmemeyi düşünmüyorum, bence yapılır ama istersen hocaya sorayım..ayrıca hoca haftada 3 gün 2 saat müşterileri çalıştırıyor ve sonuçta o da bayan, yapmaya engel değil gibi geldi bana...ama çok olduğu günlerde dinlenebiliriz...ağrı falan varsa

Son düzenleme:
aslına bakarsan yapmak istedikten sonra tek başına da yapılır ama ben tek başına yapamam, birinin beni zorlaması gerekli....ben çok yakın bir arkadaşımla birlikte gidiyorum, bir arkadaşta şart aslında yanına...7kişi var bizim grupta, 5 kişi bizden önce başlamış....

Grup kalabalık olmazsa iyi olur aslında grupla,haklısın motivasyon daha iyi olur ama arkadaşım yok:a015:
neyse gruptakilerle de arkadas oluruz ne var yani di mi:dance:

ben de evde yapıcam çünkü bulunduğum ilde kurs falan yok sanırım:)kemiklerim ağrıyo umarım platesle geçer:)

canım benim bir arkadaşım evde yapıyor ve çokta memnun, yeterki disiplin içinde ol...

hastayken pilates yapılır mı sorusunu hocama yönelttim, daha da iyi olur dedi..çünkü kan dolaşımı hızlanır ve kaslar gevşer, ağrın daha da az olur dedi

arkadaşlar bende evde yapmak istiyorum ama
hangi dvd iyi bilmiyorumki???varmı bilginiz?

canım, ebru şallının seti var, içinde türkçe kitap, cd ve top var, ayrıca şişirmek için aleti de var..ama son zamanlarda ebru şallının pilatesi bilimsel değil diyorlar, onun için tam emin değilim ama ben ondan alacağım, seversem bu işi...

X