pislik eşimle tırnak kavgası ve sevmediğim işi yapıyor olmam

O yüzden kadının ekonomik bağımsızlığı şart.Ama artık ülkemizde şöyle bir gerçek oldu kendi hâlinde çalışan kişinin bile maaşı 1 kira..o yüzden ekonomik bağımsızlık öğretmen maaşından başlıyor.Esas ironi şikayet eden çoğunluğun eşine pasif kalanların maaş kartı verenlerin öğretmen olması.Bizim de ortak hesap ama ben onun banka hs.a girebiliyorbyada maaşımdan aldığı tutardan fazla çocuklar için özveride bulunduğunu biliyorum

Site kurallarına uyduğu sürece konu açabilirler ama eşine pasif olan kadınlara üzülüyorum galiba bir yanımda içten içe kızıyor, pasifliklerine kızıyorum rest çekmemelerine kızıyorum çaresizmiş gibi görünmelerine kızıyorum.

Sitedeki kadınlar için yazmam gerekirse, başkalarının konularına yazdıkları yorumlar üzerinden çizdikleri profillere bakıyorum, sanki böyle dünyayı karşılarına alabileceklermiş gibi yazıyorlar akıl verirken ama söz konusu kendi evlilikleri eşleri eş aileleri olunca sus puslar, neden ?
Mesela ben neden eşimin yanında en azından sgk ödenmeden çalışayım ki? Veya neden eşim beni hem 5 kuruşsuz çalıştırsın hem de neden benim cebime istediğim gibi harcayacağım para koymasın bana pintilik yapsın?

Şu topikte bile gıdım gıdım para biriktirip psikoloğa gitmekten bahsetmiş, neden?

Sonra bu adamlar kadını çalıştırıyor çalıştırıyor her türlü duygu sömürüsünü de yapıyorlar, evde de her işi kadınlara yüklüyorlar, kadınlardan esirgedikleri her kuruşu gizlice biriktirip kaşınacak kadar tırnakları olunca “sini sivmiyirim irtik bişinilim“ diyorlar bir bakıyorsun evliyken sağa sola kayan gözlerini de alıp başka maceralara yelken açmışlar, kadınlar da burada vay benim emeklerim adama saçımı süpürge ettim beni başka kadın için terk etti diye konu açıyorlar.

Kadınlar kendilerine bunu neden yaptırıyor hiç anlamadım.
Evet haklısın yine Mune ama şöyle bir şey var bende aynı senin gibi düşünüyordum, evlenince değişti düşüncelerim. İşlerin karmaşık bir hale geleceğini anlayınca boşanma aşamasında, işin içine aileler de giriyor. En azından belli etmediğim sürece evliyken herkes beni mutlu sanıyor. Ailemin üzülmesinden korkuyorum babam ameliyatlı, benim peşimi bırakmayıp huzursuz etmesinden korkuyorum. Benim cesaretsizliğimin sebebi bunlardan ibaret. Birkaç çeşit korkular yani ve bunlar inanılmaz büyüdü bende, her gün korkularım büyüyor kafamda senaryolar kuruyorum. 2 sene yeni doldu evleneli o yüzden boşanma kararı almak kolay ama uygulamak çok zor

Site kurallarına uyduğu sürece konu açabilirler ama eşine pasif olan kadınlara üzülüyorum galiba bir yanımda içten içe kızıyor, pasifliklerine kızıyorum rest çekmemelerine kızıyorum çaresizmiş gibi görünmelerine kızıyorum.

Sitedeki kadınlar için yazmam gerekirse, başkalarının konularına yazdıkları yorumlar üzerinden çizdikleri profillere bakıyorum, sanki böyle dünyayı karşılarına alabileceklermiş gibi yazıyorlar akıl verirken ama söz konusu kendi evlilikleri eşleri eş aileleri olunca sus puslar, neden ?
Mesela ben neden eşimin yanında en azından sgk ödenmeden çalışayım ki? Veya neden eşim beni hem 5 kuruşsuz çalıştırsın hem de neden benim cebime istediğim gibi harcayacağım para koymasın bana pintilik yapsın?

Şu topikte bile gıdım gıdım para biriktirip psikoloğa gitmekten bahsetmiş, neden?

Sonra bu adamlar kadını çalıştırıyor çalıştırıyor her türlü duygu sömürüsünü de yapıyorlar, evde de her işi kadınlara yüklüyorlar, kadınlardan esirgedikleri her kuruşu gizlice biriktirip kaşınacak kadar tırnakları olunca “sini sivmiyirim irtik bişinilim“ diyorlar bir bakıyorsun evliyken sağa sola kayan gözlerini de alıp başka maceralara yelken açmışlar, kadınlar da burada vay benim emeklerim adama saçımı süpürge ettim beni başka kadın için terk etti diye konu açıyorlar.

Kadınlar kendilerine bunu neden yaptırıyor hiç anlamadım.
He bir de mesela dün akşam annemle konuşuyorduk babannemin rahatsızlandıgını söyledi. Babannemle babam ilgileniyor tek çocuk olduğu için. Babam hastaneye götürmüş uykusuz işe gitmiş sabah. Hasta adam. İnşallah yorulmaz baban stres yapmaz babaannene diyordu annem. Konuşma arasında söyledi. Ben şimdi nasıl gidip baba ben çok kötüyüm boşanıyorum diyeceğim? Stres yapmasından korkuyoruz ki kaçılmaz yapmaması.

He bir de mesela dün akşam annemle konuşuyorduk babannemin rahatsızlandıgını söyledi. Babannemle babam ilgileniyor tek çocuk olduğu için. Babam hastaneye götürmüş uykusuz işe gitmiş sabah. Hasta adam. İnşallah yorulmaz baban stres yapmaz babaannene diyordu annem. Konuşma arasında söyledi. Ben şimdi nasıl gidip baba ben çok kötüyüm boşanıyorum diyeceğim? Stres yapmasından korkuyoruz ki kaçılmaz yapmaması.
Üstelik ben bunları burada da anlatıyorum. Herkes bana gülüyor dalga geçiyor. Halbuki çok ciddi konular

Evet haklısın yine Mune ama şöyle bir şey var bende aynı senin gibi düşünüyordum, evlenince değişti düşüncelerim.
Siz 2 senelik ben 29 senelik evliyim, sizin aksinize evlenince bu tip düşüncelerim daha da gelişti ki evliliğimde pintilik vb hiçbir sorun yaşamadım, eltim görümcem yok, kayınvalideyle sorun yaşamak nasıl bir şey hiç yaşamadığım için bilmiyorum, bir şeyi kafama takınca da bu boşanma dahi olabilir uygularım aile maile karıştırmam hesap da vermem boşanınca haberleri olur.

Eşiniz peş bırakmayacak türden biri değil, siz evlenip ayrılmış kadın olmaktan çekiniyorsunuz terapiye gidebilirseniz bunun böyle olduğunu sizde görüp anlayacaksınız.

Bahane popoya benzer, o da herkeste vardır 👌

Üstelik ben bunları burada da anlatıyorum. Herkes bana gülüyor dalga geçiyor. Halbuki çok ciddi konular

Bizden tam olarak ne istiyorsun? Gel anlat ki zaten yaptigin bu. Eee ne diyelim istiyorsun? Bosanamam diyorsun tamam diyoruz, bosanirsam pisman olmaktan korkuyorum diyorsun tamam diyoruz, henuz bosanmaya hazir degilim diyorsun, ertesi gun bosandim diyorsun, sonra bosanmadim ki diyorsun, simdi babani uzmek istemiyorsun. Bizden ne istedigini soylersen ona gore yazalim. Bizimki de kafa bir oyle, bir boyle basimiz dondu artik.

Çok haklısın Mune ama eşim benimle zaten iş için evli. Bana öyle geliyor yani eleman olduğum için çalıştığım için. Çalışmasam 1 gün dahi hemen tepkileri değişir bana karşı. Aslında değişmesini isterim işime yarar. Ama dediğim gibi o kaosa cesaretim yok

Yani esin sgk yapmadigi gibi maaş da vermiyor. Maasini kocalik vazifesiyle mi oduyor, diyecegim, adam onu da yapmıyor. Sgk yok, maas yok, kocalik yok, ustune rezalet bi aldatilma serisi var.

Kole olduğunun farkinda misin Kiraz?

Babana kölelik yaptıgini soylersen bence bosanmana uzulup kahrolmak yerine, zeki bir kiz cocugu yetistirmisim diye sevinir.

Yani esin sgk yapmadigi gibi maaş da vermiyor. Maasini kocalik vazifesiyle mi oduyor, diyecegim, adam onu da yapmıyor. Sgk yok, maas yok, kocalik yok, ustune rezalet bi aldatilma serisi var.

Kole olduğunun farkinda misin Kiraz?

Babana kölelik yaptıgini soylersen bence bosanmana uzulup kahrolmak yerine, zeki bir kiz cocugu yetistirmisim diye sevinir.
Kesinlikle farkındayım. Benim gezmeme karışmıyor ve istediğimiz her şeyi yiyoruz bu konulardaa beni kısıtlamıyor diye her şeyi mükemmel yaptığını çok iyi bir eş olduğunu sanıyor. Daha doğrusu beni öyle inandırmaya çalışıyor aslında . Sorsan şimdi neyini eksik ettim ? Der. Benim dışarı çıkıp sosyalleşmeme izin verdiği karışmadığı için bunu bir fedakarlık bir lütuf olarak görüyor. Canımızın çektiği her şeyi alıp yememizi de böyle görüyor.

Kocam bu güzelliklerimi hakeden biri değil :) eski konularımı okursan anlarsın ve bana para vermiyor
İşe kolunuzdan tutup zorla mı götürüyor.
Oturun adam akıllı konuşun,benimle çalışmak istiyorsan maaşımı öder,sigortamı başlatırsın yoksa işe gelmiyorum diye.
Ha kızlarla yazışıyor diye(eski bir konunuz vardı sanırım öyle aklımda kalmış)işe gitmeye başladıysanız bilemem ama bu şekilde hayrına,karın tokluğuna falan çalışmayın.
Her gün işe gidiyorsunuz sosyal güvenceniz yok maaşı geçtim,emekli de olamayacaksınız bu şekilde.
Ödemiyorsa maaşi ,sigortayı gitmeyin sizde işe.
Kendinize maaşlı sigortalı iş bakın. Eşiniz de bir zahmet kendine bir eleman bulsun.
Tırnak konusunda haklı,gıda sektöründe uzun tırnak olmamalı ama bunu kaba şekilde söylemesi ofsayt.

Kesinlikle farkındayım. Benim gezmeme karışmıyor ve istediğimiz her şeyi yiyoruz bu konulardaa beni kısıtlamıyor diye her şeyi mükemmel yaptığını çok iyi bir eş olduğunu sanıyor. Daha doğrusu beni öyle inandırmaya çalışıyor aslında . Sorsan şimdi neyini eksik ettim ? Der. Benim dışarı çıkıp sosyalleşmeme izin verdiği karışmadığı için bunu bir fedakarlık bir lütuf olarak görüyor. Canımızın çektiği her şeyi alıp yememizi de böyle görüyor.
Aaa benim eşimde böyle
Tek bi farkla
Ben emeğimi sömürmesine izin vermiyorum

Evet haklısın yine Mune ama şöyle bir şey var bende aynı senin gibi düşünüyordum, evlenince değişti düşüncelerim. İşlerin karmaşık bir hale geleceğini anlayınca boşanma aşamasında, işin içine aileler de giriyor. En azından belli etmediğim sürece evliyken herkes beni mutlu sanıyor. Ailemin üzülmesinden korkuyorum babam ameliyatlı, benim peşimi bırakmayıp huzursuz etmesinden korkuyorum. Benim cesaretsizliğimin sebebi bunlardan ibaret. Birkaç çeşit korkular yani ve bunlar inanılmaz büyüdü bende, her gün korkularım büyüyor kafamda senaryolar kuruyorum. 2 sene yeni doldu evleneli o yüzden boşanma kararı almak kolay ama uygulamak çok zor
Sizi zorla sürükleye sürükleye götürmüyor ise işe gitmeyin. Evde oturun. En azından size sigorta yapması şart . Bu şartı sunun sigorta önemli. Yoksa oturun evde ya da başka işe girin. Dövecek falan olursa hemen darp raporu alırsınız boşanmada öne geçersiniz

X