Pko ve Soğan Kürü İle Gelen Mucize

Derinsu67

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Mart 2019
3
12
34
# Önsöz

Bizim hikayemiz biraz uzun olabilir aslında ama okuyun eğer PKO varsa birşeyler bulacaksınız burada.Bizde pkolu bir evli çift olarak o dönemlerdeki sıkıntılardan google yardım çare ararken bu sitedeki bayanların derman aradıklarını görmüştüm.Bende bu arada erkek olarak size yazıyorum.Maksadım bir bayana değil çocuk bekleyen bir aileye nacizane deneyimlerimizi eşimle zorlu yolculuğumu sizlerle paylaşıp diğer ailelerinde umut olması için paylaşıyorum.Bu arada eşim pkolu olarak HAMİLE :))

İşte bir PKO'lu olarak bir mucizeye nasıl geldik hikayemiz burdan başlıyor.

# Bir Umut

Biz 1,5 yıllık evliyiz.Evliliğimizin ilk yıllarında normal yoldan çocuk sahibi olmaya çalıştık ve olmayınca aynı sizde olduğu gibi bir araştırma yapıp en iyi kadın doğuma gitmek için gece gündüz doktor aradık.Bu dönemler gerçekten garip oluyor insan.Konuştuğunuz insanlar dost veya arkadaşlarınızda bu dönemde ortaya çıkıyor.Çünkü çevrenizde başka arkadaşlarınızda hamile kalmak için uğraşıyorlarsa ilk zamanlar böyle sevgi yumağı oluyor ne bileyim herşeyi paylaşırken eğer karşı tarafta hamile kalıp sizi hergün hatta her saat aradığı dönemler yerine artık haftada 1 aramaya hatta ve hatta hiç aramıyorsa geçmiş olsun arkadaşınız kendi hamile mutluluğunu başka birileri ile paylaşmak varken sizin gibi sorunlu adamlar uğraşmak istemez.Çünkü kadın mutlu paylaşacak yer arıyorken sizde çocuk yok ne anlatsın adam size.Bizde öyle oldu bilmiyorum başına gelen oldu mu ama Kadın hamile kaldı arkadaşlık gitti..Zarar yok.Ama dostu düşmanı bu zamanda belli oluyor.

Neyse doktoru bulduk.Tabi sıfır bir doktor demek aynı zamanda sizinde herşey için sıfırdan başlamak demek.Yani testler ilaçlar doğal yoldan denemeler vs vs.Bunu unutmayın.Eğer bir doktora başlayacaksanız iyi seçin önce.Beğenmedim öbürüne gidiyim.Olmadı başka deneyim diye diye giderseniz öncelikle her doktorda bu yukarda saydıklarımı sürekli tekrarlıyor.

# Eşimden Önce Ben Muayne oldum.

Biz Türkiyede malesef genelde kadında kusur bulunur.Çocuk olmuyorsa kesin kadındandır anlayışı hala ağır basar.Ama ben böyle düşünmüyorum.Bu bir yarış.Denemelerle testlerle geçen bir yarış.1 ay denediniz olmadı mı?Sorun yok 2.klomen denersiniz.Oda mı olmadı?3. aşılama denersiniz..Yani taki herşeyi denediniz yine olmadıysa oturur ağlarsınız ama ondan önce yarışta hemen pes etmeyin.

Hemen ürolojiden bir randevu aldım sperm testi yaptırıp aynı zamanda testis kontrolü ile bize durumu anlattı.Doktor spermleri biraz canlandıralım dedi ve SPERRO verdi ama ben kullanamadım.Zamanım olmadı.Bu yüzden bayanlar kendinizi yıpratmayın eşinizede gönderin doktora mutlaka mutlaka eşinizde bir kontrol olsun.İlk önce sorunu bulacaz ki çözüm buluruz.

# PKO ile tanıştık

Eşim gitti vee kötü sonn PKO var sende dedi doktor.Hemen baktık internetten varya neler neler yazıyor.Kısırlık çocuk geç olması falan filan yani tam bir psikolojik savaş yapıyor sanaTabi o arada aynı bu yazıyı okuyup bir çare arar gibi bizde sizin gibi bu forumlarda konuları okuduk.AAA bak bu böyle olmuş.Yada bak bu kadın PKO ile hamile kalmış gibi kendimize gaz vermeye çalışıyordık.Doktor hemen 3 ay deneyin dedi doğal olarak.Biz denedik olmadı tabi. 3 ay sonra gittik klomen verdi.Yumurta istenilen büyüklükteydi 18 22 mm neydi ama işte ertesi gün ilişki dedi denedik gene olmadı.Doktora yeniden gittik.Kadın bize nasıl olmaz hiç sorun yok diyor.PKO var ama olması lazımdı diyor vs.Burada doğum kontrol testlerininde anasını ağlattık nerdeyse yani rahat yumurta takibi ve gebelik testlerle rahat 50 60 tane harcadık.Hep negatif.Hatta yumurta günü varya o bile hiç görmedim ben 2 çizgi hep ya gözle görülmeyecek kadar silinik yada hiç yoktu.

# Doktor değişti herşey sil baştan

Baktık olacak gibi değil.Ver klomeni bekle babam bekle.Sonra doktoru değiştirdik.Tabi doktor baktı PKO dedi.3 ay deneyin dedi.Bide kilo verecen dedi ama benim eşim kilo veremiyor.Çünkü bu hastalıkta kilo vermek zor değil ama disiplinli ve istikrarlı olmanız lazım.Yani biz 3 akşam yürüyorduk misal 4.akşam makarna veya mantı gömüyorduk düşünün yani.Doktor bunu dediğinde eşim 71 kiloyken hamile kalacağı güne kadar 73 - 74 Kilo aldı.İneceğine daha çıktık yani :) Kadın bize dediğinde 60'a kadar düşün dedi.Nerde biz çıktık :)
Eşim biraz doktordan korktuğundan ve kilo veremediğinden 3 ay sonra gitmedi.Yanlız o 3 ayda bir MUCİZE BİRŞEY DENEDİK VE ÇOCUK BENCE ONDAN OLDU.

# SOĞAN KÜRÜ
Ben bimiyorum ama bence bundan oldu diye düşünüyoruz.İbrahim Saraçoğlu soğan kürünü duyduk.Ne kaybederiz diye eşim denedi.Hatta eve soğan yetiştiremiyordum :)

# EŞİMİN DENEME ŞEKLİ #
Sabah ve Akşamları kaynayan suyun içine bıçakla 4 parçaya ayırıp soğanı atın.5 dakika dursun sonra altını kapatın.Ilığınca yudum yudum için
Her zaman aynı saatlerde 15 gün deneyin.Ama google yazın bunu.Çünkü adetten 7 gün sonra 2.adetten 10 gün önce bitmesi mi ne gerekiyordu onu tam hatırlamıyorum o yüzden ibrahim s. dediği gibi yapın.

Biz denedik o ay regl çok fazla olmuştu.Zannedersem kistleri temizlemişti.O Ayda hamile kalmadı öbür aya geçtik.Zaten soğan kürünü kullandığın ay değil sonraki ay çocuk denemeleri sonuç veriyormuş genelde.Bizimde öyle oldu çünkü

# Vee Hamilelik.

Geldik sonuca.Arkadaşlar biliyorum çok zor bir süreç.Sağdan soldan dengesiz insalar çocuk yok mu yada sizde mi olmuyor gibi sorular oluyordur.Üzülüyorsunuz çevrenizdeki sizden önce evlenen kişilerin hamile olduğunda duyduğunuzda.Ve çocuk konusu çıktığında canınızın sıkıldığını ama hiç panik veya korku yapmyaın.Öncelikle ben eşimi işe başlattım.Kafanız dağılması lazım.Ardından google play "TAKVİMİM" diye ben program indirdim çünkü düzenli ilişkileri kaydedip az çokta olsa yumurtalama gününü söylüyordu.Hatta söyle söyleyeyim size Soğan kürü bitti aralık ayına girdik.Adet oldu aralıkta ve adet biter bitmez 2 gün arayla ilişki oldu.Bazen 3 gün arayla bazen 1 hafta aralayla. ve 2,5 ay yakın geçti.Bizde PKODANDIR dedik ama meğerse eşim 3 aylık hamiyleymiş.İşte o an bütün çektikleriniz gözyaşlarıyla akıp gidiyor.Doktor zımba gibi maşallah dedi.Kalp atışını falan duyduk.

#Son sözüm.

Hiç takılmayın.Siz kısır falanda değilsiniz.Sadece bebeğiniz nazlı biraz zamanı var.Pko asıl mantık şu. Çok fazla kist olduğundan sağlıklı yumurtanız bu kislerin arasında.Vücut bunu çözemiyor.Hangi yumurtayı işleme alması gerekir karıştırıyor işte bu yüzden her ay tutan yumurtanız aslında kistli yumurtanız oluyor.O yüzden önce kistlerden kurtulun soğan kürü ile.Sonra en önemlisi ise ALLAH isteyin.Mutlaka yanınızda ve istediğiniz olacaktır.

Sorununuz varsa yazın bildiklerimi yazarım.

Vay canına🤗

Öncelikle Allah sağlıcakla yavrunuzu kucağınıza almayı nasip etsin. Eşinizin bu kadar yanında oluşunuz her detayıyla bizlere aktarıp bebek isteyen bizlere umut oluşunuz takdire şayan 👏

Ben pko değilim tek yumurtalığım var klomen deniyoruz bu ay 2 yumurtam oluştu büyümesini bekliyoruz 2 gün sonra tekrar kontrole gidip duruma göre çatlatma iğnesi olucam şansımın yüksek olduğunu söyledi doktorum..
Mayısta 2 yıl olacak dediğiniz gibi bizimkide nazlılardan 🙈 Allahım zamanını biliyor diyip sabırla duayla heyecanla bekliyoruz ☺️

Sem0510 Sem0510 Cok guzel bir haber... Insallah kucaginiza almaya nasip eder. Benim tavsiyem cok fazla strese girmeyin.Stres gercekten cok seyi degistiriyor.Sonuc ne olursa olsun pes etmeyin unutmayin cocugunuz olmuyor degil.Yavrunuz cok nazli cunku :)

Sizin adınıza çok sevindim rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsininşallah. Bende klomen kullandım çatlatma iğnesi vuruldum. Bugün 18inci günümdü test yaptık ve olumsuzla sonuçlandı. Eşim üzüldü biraz işte şimdi kendide bakilacak bende bakılmaya devam edecem işte bakalım rabbim nasip eder inşallah bizlerede 😔🤲

Sizin adınıza çok sevindim rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsininşallah. Bende klomen kullandım çatlatma iğnesi vuruldum. Bugün 18inci günümdü test yaptık ve olumsuzla sonuçlandı. Eşim üzüldü biraz işte şimdi kendide bakilacak bende bakılmaya devam edecem işte bakalım rabbim nasip eder inşallah bizlerede 😔🤲

Sağolun Teşekkür Ederim.Hayır hiç üzülmesin ya eşiniz bu beraber çıktığınız bir yolculuk eninde sonundada sizde çocuğunuza kavuşacaksınız

Bazen eşimle konuşuyoruz.
Ya diyorum normal denemelerde olmadı klomen kullandık olmadı ilaç vs olmadıda bu çocuk leylekler mi getirdi diye gülüyoruz aramızda.Yani düşünsenize herşey tamam yumurta büyük çatlatması iğneside olduk geri kalıyor tutunması ama bakıyorsunuz olmuyor.Öbür taraftan hamile olduğu aya baksanıza. İlaç yok klomen yok. denemelerde öyle 2 3 hatta 1 hafta arayla olmasına karşın genede olmuş.

Önce inanın hiçbir zaman inanmaktan vazgeçmeyin.Allah size kapılarını açacaktır. Birde soğan kürünü deneyin isterseniz.Ben çocuğumun buradan olduğunu düşünüyorum.Hatta imkanım olursa bu hafta zeka testi yapılacak cocuga bakalım kistleri soracam. Eğer kalmamış derse doktor SOĞAN KÜRÜNDENDİR. Yine diyorum sağlıklı yumurtanız ile kistleriniz aynı yerde olduğundan kafası karışıyor ve hangisini sıraya alacağını bilmiyor.O yüzden soğan kürü eğer mide yanması vs yoksa isterseniz şans verin.Zaten regl dönemin diğerlerine nazaran aşırı adet olduysanız soğan kistleri atıyordur.

Sağolun Teşekkür Ederim.Hayır hiç üzülmesin ya eşiniz bu beraber çıktığınız bir yolculuk eninde sonundada sizde çocuğunuza kavuşacaksınız

Bazen eşimle konuşuyoruz.
Ya diyorum normal denemelerde olmadı klomen kullandık olmadı ilaç vs olmadıda bu çocuk leylekler mi getirdi diye gülüyoruz aramızda.Yani düşünsenize herşey tamam yumurta büyük çatlatması iğneside olduk geri kalıyor tutunması ama bakıyorsunuz olmuyor.Öbür taraftan hamile olduğu aya baksanıza. İlaç yok klomen yok. denemelerde öyle 2 3 hatta 1 hafta arayla olmasına karşın genede olmuş.

Önce inanın hiçbir zaman inanmaktan vazgeçmeyin.Allah size kapılarını açacaktır. Birde soğan kürünü deneyin isterseniz.Ben çocuğumun buradan olduğunu düşünüyorum.Hatta imkanım olursa bu hafta zeka testi yapılacak cocuga bakalım kistleri soracam. Eğer kalmamış derse doktor SOĞAN KÜRÜNDENDİR. Yine diyorum sağlıklı yumurtanız ile kistleriniz aynı yerde olduğundan kafası karışıyor ve hangisini sıraya alacağını bilmiyor.O yüzden soğan kürü eğer mide yanması vs yoksa isterseniz şans verin.Zaten regl dönemin diğerlerine nazaran aşırı adet olduysanız soğan kistleri atıyordur.

Soğan suyu faydalarını bende duydum.. Denedim de. Denediğim ay kimyasal gebelik yaşadım :KK43: Rahim duvarını inceltiyormuş soğan suyu belki kullandığım için tutunmasına engel oldum diyorum ama kısmet böyleymiş.. Bende etkisi böyle oldu.

Sem0510 Sem0510 Cok guzel bir haber... Insallah kucaginiza almaya nasip eder. Benim tavsiyem cok fazla strese girmeyin.Stres gercekten cok seyi degistiriyor.Sonuc ne olursa olsun pes etmeyin unutmayin cocugunuz olmuyor degil.Yavrunuz cok nazli cunku :)

Allaha şükür umudum var pes etmiyoruz inşallah olucak birgün :)) sadece eşimde bende çok heyecanlıyız.

Hatta dün amir khan'ın Bi filmini izledik adı"her çocuk özeldir" hüngür hüngür ağladık ikimizde kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim

Merhaba bende 17 18 yasindan beri adet duzensizligi var ilk zamanlarda 3 4 ayda bir oluyordum daha sonra hic olmamaya basladim doktorun verdigi sokturuculerle regl oluyordum evlendim korunmadik iki yil cocuk olmadi daha sonra klomen tedavisine basladim iki ay yumurta buyumedi daha sonra sabah aksam tarcin corek otu karistirip yedim c life karisimini kullandim ucuncu klomen kullanisimda hamile kaldim pko lular bebek olmicak diye korkmayin bende cok korkmustum tup bebek tek care diye dusunuyordum ama moral bozmayin sakin olur mutlaka pko cozumu olmayan bir durum degil

X