Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

ARKADAŞLAR KADıR GECEMıZ MÜBAREK OLSUN.BENıMDE MENOGONLA YUMURTAM 6 GÜNDE 14,5 MM ULAŞTI VE 2 GÜN DAHA VURUNDUM ıĞNEMı DOKTOR ıYıCE BÜYÜTCEK DEDı.YARIN GECEDE PREGNLY OLCAK VE C.TESı YANı AREFE GÜNÜ AŞILAMAM OLACAK BUARADA 23 GÜNDE BÜYÜDÜ YUMURTAM VE AŞILAMAM AREFE GÜNÜNE YAPILACAK.SıZCE BUNDA DA VARDIR BıR HAYIR DE Mı?O MÜBAREK GÜNE DENK GELDı AZ ÖNCE ALLAHA YALVARDIM AŞILAMAM TUTSUN DıE.ALLAH HEPıMıZıN DUALARINI KABUL ETSıN..ALLAHIM BıRAN ÖNCE HEPıMıZE YAVRULARINI NASıP ETSıN...GELıŞMELERı YAZARIM YıNE...:ecrin_bebek: :emir_bebek:

fazil kardeşim inşallah bu aşılamadan önce genetik testlerini yaptırmışsındır.birde kan sulandırıcı iğne yada hap kullanıyormusun.inşallah doktorun iydir çünkü bu hastalıkta iyi ve bilen doktor çok önemli.hakkından hayırlısı olur inşallah.nezaman yaptırdın aşılamayı test ne zaman bende heycanla bekliycem sonucunu inşallah hep beraber seviniriz.

ys kardeşim senin aşılamanda hayırlısıyla tutar inşallah.yaşadığımız herşeyde bir hayır vardır inşallah sadece kendine dikkat et çok strese girme nasip neyse o olur.hakkından hayırlısı inşallah

Ayenaz kardeŞım Çok saĞol gÜzel dıleklerın ıÇın.allah yardımcımız olsun emeklerımızı boŞa Çıkarmasın.strese ıstemedende gırıyosun ne yazıkkı.Çok ıstedıĞım ıÇın stres yapmadan duramıyorum.senın sorun ne canım tedavı sÜrecın nedrı?gÖrÜŞmek Üzere

zlar erken girmişiniz ben uykucu anca yani tabi yemekleri yaptımda geldim ys88 inşallah tutar canım bayramda çalışma var he nası yapcanım biyere gitmionuz mu aman gitceksenizde yapın olsun biz yapıoz valla ama kayınvalidemin evi müsaitte ondan arada bi kapı var kapayınca 2daire gb oluyo ebebeyin banyosuda var ohhhhhhhhhhhhh hem kayınpederim sıcak suda çekmiş şohbenle zor oluyodu saolsun yani pek düşünceli torun istiyo heral:))))

Ayenaz kardeŞİm Çok saĞol gÜzel dİleklerİn İÇİn.allah yardımcımız olsun emeklerİmİzİ boŞa Çıkarmasın.strese İstemedende gİrİyosun ne yazıkkİ.Çok İstedİĞİm İÇİn stres yapmadan duramıyorum.senİn sorun ne canım tedavİ sÜrecİn nedrİ?gÖrÜŞmek Üzere

tüm kadınlarda olduğu gibi bendede sorun çok.bende bekarlıktan buyana adet düzensizliği vardı evlenince bu dahada arttı.hemen 3 yıldır tedavi görüyorum ama yanlış doktorlar yanlış ilaçlar derken hep zaman kaybı oldu.3 ay önce aşılamayla hamile kaldığım bebeğimide düşürdüm.yani tuddurmak sorun değil bide onu devam ettirmek var.eğer inşallah hamile kalırsam doğurana kadar sevinmiycem çünkü onun acısıda başka oluyor.allahtan çalışıyorumda bunları atlatmak daha kolay oldu.ben 1 yıl kadar normal kadı doğum uzmanına gittim klomen takip falan boşuna geçen bir yıl.daha sonra bir tüp bebek merkezinde ilk aşılamamı yanlış bir hastenede yaptırdım.orda yapılan iğneler yüzünden pcolar tüp bebekte dahi sorun çıkaracak kadar büyümüştü.neyseki şimdiki doktorumu uzun araştırmalar sonucu bulduk.yaklaşık 8 aydırda onda devam ediyoruz.herşey nasip işte biri vesile olacak diye gezip duruyoruz.:eek:

fazil kardeşim inşallah bu aşılamadan önce genetik testlerini yaptırmışsındır.birde kan sulandırıcı iğne yada hap kullanıyormusun.inşallah doktorun iydir çünkü bu hastalıkta iyi ve bilen doktor çok önemli.hakkından hayırlısı olur inşallah.nezaman yaptırdın aşılamayı test ne zaman bende heycanla bekliycem sonucunu inşallah hep beraber seviniriz.

genetik test derken canım hangi testler 12.09.2009 tarihinde aşılamam oldu canım cuma günü de kontrole çağırdı canım bende heycanla bekliyorum bakalım ne olacak inş. tutunur bebiş. kan sulandırıcı iğne yada hap kullanmıyorum dr. çok iyi ama bana öle bişi vermedi canım ya bak şimdi kafama takıldı ne yapmak gerek bilgin varsa benle paylaşırmısın sana ne tedavi uygulanıyor.

fazil kardeşim doktorun iyse ona güven daha doğrusu doktorlara güvenmek zorundayız.genetik test dediğim tekrarlayan düşüklerde kandan bakılan bir test.düşüklere sebep olan şeyi araştırıyorlar.ben birinci düşükte kürtaj oldum kürtaj yapan doktor 3 kez düşük olursa araştırmak gerekir dedi ama 2.düşükte özel hastanede tedavi gördüğüm için doktor düşükten hemen sonra testleri yaptırmamı istedi.zaten hormon tesdi gibi kolay yapılmıyor ya üniversite hast. yda anlaşması olan yerde oluyor ve biraz pahalı testler.belki sana daha ihtiyaç duyulmamıştır.benim test sonuçlarımda kanımın hızlı pıhtılaştığı onun bebeğin yemek borusunu tıkadığı için düşmesine sebep olduğu çıktı.şimdi tekrar başladığımda tedaviye 9 ay boyunca( inşallah hamile kalırsam)kansulandırıcı iğneler olucam.ben eczanede çalışıyorum ve hastalığımı sürekli araştırıyorum.öğrendiğimi ve bildiğimide herkesle paylaşmayı seviyorum.burda çevremdede çok pco hastası var hepsinde aynı sorun hamile kalıyorlar ama en fazla 3 ay gebelik sonra düşükle sonuçlanıyor.tabi pco hastası olup sorun yaşamadan doğum yapan arkadaşımda var.yani hiçbir zaman umudumuzu kaybetmiycez ve sürekli dua edicez.rabbim dualarımızı karşılıksız bırakmaz inşallah.

bu gün doktora gittim luteal kontrolune ve çok güzel kalınlaşma var dedi adet gününü bekleyelim dedi yarında adet günüm inş. olmam da hamişimdir kızlar.

yumurtlamam da gerçekleşmiş hemde 2 tane yumurtam vardı ikiside çatlamış. inş. ikiz hamile kalmışımdır.

arkadaşım adet gününü beklemeden kan testi yaptırabilirdin ama neyse zaten günün gelmiş birgündaha bekliycen çok zor olsada.yrın idrar testi yap önce biri silik çıksada var demektir.birşey çıkmazsa bence kan testi yani bhcg yaptır bunda kesin çıkıyor.hakkından hayırlısı olur inşallah.

arkadaşım adet gününü beklemeden kan testi yaptırabilirdin ama neyse zaten günün gelmiş birgündaha bekliycen çok zor olsada.yrın idrar testi yap önce biri silik çıksada var demektir.birşey çıkmazsa bence kan testi yani bhcg yaptır bunda kesin çıkıyor.hakkından hayırlısı olur inşallah.

ya canım test yapıcamda ben pkoluyum dortor bana kilo ver demişti bende 8 kilo verdim normalde 35 günde bir adet görürdüm kilo verince 3 keredir 20 günde bir adet görüyorum geçen sefer de 19 gün sonra gördüm bu gün de 19. gün yapsam çıkarmı bilmiyorum yoksa 30. günü mü beklemem lazım bu konuda bilgisizim

ben gene hasta oldum 5ınde olmuŞtum gene oldum 16gÜn sonra yanı of ya noluyo bana :KK43:((((([color="red"][/color]

merhaba arkadaşlar hepinizin geçmiş bayramını kutluyorum.inşallah hepimize hayırlara vesile olur.ve inşallah birdahaki ramazan bayramına hepimiz anne oluruz.

kızlar slm aşılamam yapıldı kaldı 8 gün öğrenmeme size sorum aşıla ile hamile kalanlarda aynı belirtiler oldu mu?aşılamadan 2 saat sonra kasıklarımda ağrı oldu ve 4 gündür oluyo hiç kesilmiyo içimde bişeyler oluyo ve göğüslerimin uçları yoktu uçları patladı ve acıyo sizce bunlar güzel belirtiler mi doktorum 3 yumurta ve sperm sayısıyla şansın çok yüksek dedi.idrarda ne zaman çıkar acaba çok merak ediyom...lütfen yardım

kardeşim belirtilerin bence hamile olduğunu gösteriyor.çünkü benimde aşılamadan sonra aynı belirtiler olmuştu vede hamile çıkmıştım.özellikle göğüs ucu ağrısı bende de çok olmuştu.inşallah hamileysen takiplerine dikkat et kendine dikkat et hakkından hayırlısı olur inşallahopuyorumnanaktan

canım çok sağol ne güzel moral verdin bana.inşallah gelmiştir bebeğim senin ilk aşılaman mıydı?bu benim ilk peki senin hamileliğin ne durumda umarım iyisindir.

Ys88 canım ben gene hasta oldum moral o yanı ınŞallah senınkı tutar ben daha Çatlatma ıĞnesındeyım bende aŞılamaya geÇmek ıstıyorum nee gerekıyosa hemen olsun olmuyosada rahat bıraksınlar benı ya bıktım artık ılaÇtan doktordan offff offfff

X