Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

ben o şeker ilacını kullandığımdan beri bişi yiyemiyorum ben hep yesemde kilo alamıyodum şimdide veriyorum 47 yle evlendim 54e kadar çıkmıştım şimdi gene verdim alamıyorum 50 falanım iyi böle ben nası pkoluyum kilo problemim yok herkezin var off off allahım yardım et

hakseverciğim şeker hapını sana nasıl verdiler bende kullanmak istiyorum da çünkü bende kilo problemi var pcosda tabii şeker hapı vermek için tahlil yaptılar mı nasıl verdiler canım bana bilgi verirmisin

ben yeni katıldım ama bende glugoface kullanıyorum yani şeker hapı. Doktorlar tahlil falan yapmıyor pco lu isen direkt veriyor. Ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum

Kızlar bende pkoluyum ama drma ısrar etmeme raĞmen vermedı...zaten bu ay deĞıŞtıreceĞım Çok ılgısız bı dr du...paraya doymuŞ meslekten bıkmıŞ mısalı.bugÜn fotumları okudum ve gıttım eczaneden aldım nette de ÇetleŞtıĞım bı dr var opr.dr oda kullan dedı gÜnde 1 tane.glukofen 850 mg gÜnde 1 taneye dÜn baŞladım hayırlısı bende de kılo problemım var.Özellıkle klomen ve menogon ıĞne Çok kılo aldırdı...ve gıttım aldım pkolu bÜtÜn arkadaŞlarım kullanıyo bende baŞladım bakalım hayırlısı...

ben yeni katıldım ama bende glugoface kullanıyorum yani şeker hapı. Doktorlar tahlil falan yapmıyor pco lu isen direkt veriyor. Ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum

teşekkür ederim canım peki kiloya etkisi oluyormu şeker hapının bende kullanmayı düşünüyorumda

arkadaşlar msn ye gelen özel mesajları nasıl açabiliriz bilen birinin anlatmasını rica ediyorum

ayenaz canım ben sana msn adresimi özeline yazmıştım eklersen sana anlatabilirim

arkadaşım ben senin gönderdiğin msjıda açamadımki kaydedeyim.sen istersen benim msn yi direk kaydet ben seni kabul edeyim

şeker ilacını direk veriyolar fazil cim kistleri eritiyo hormon ilacının kilo aldırmasını engelliyo

Merhaba arkadaşlar..
Evliliğimin ilk aylarında öğrenmiştim pko lu oduğumu ozamanlar internette sadece hastalıkla ilgili tanımlar vs vs vardı ve o çaresizliğimi hatırlıyorum.. Tedaviler, sayısız tahlilller yumurta takibi, yumurta çatlaması ,hormonlar hatta genetik test bunların hepsini yaşayan bilir. toplam 5 gebelik yaşadım ... 3 düşük ... ve biri kız biri erkek 2 çocuğum var Rabbime şükür...

Benim tek avantajım sanırım zayıf olmamdı çünkü bu hastalıkta başta kilo problemi olduğunu söylüyordu dr um...Ne hissettiğinizi özelllikle gebe kalamayan arkadaşlarımı çok iyi anlıyorum ...Allah bütün bekleyenlere isteyenlere evlatlarını kucağına almayı nasip etsin..Ben de bir pko lu olarak en azından dualarımla yanınızdayım...

slm kızlar bende 6-7 ay klomen kullandım.3 ayda klomen+ovitrelle kullandım.bi sonuç alamayınca 2 kere aşılama denedik.(klomen menegon ve ovitrelle kullandım)sonuç yine negatif.ama tedaviye sonuç alamadık.benim yumurtalarım hiç bir ilaç kullanmadan 21-22 mm oldu.pkonun hiç bir belirtisi yok bende.adetlerim son derece düzenli,kilom yok,kıllanma yok,yumarta ilaçsızda oluşuyor ama sonuçta yok.bu ay 10 gün geçti adetim ilkkez.dünden beri siyaha yakın akıntım geliyorr.2 kere idrar testi yaptım negatifti yine.olduğum yerde hastane yok kan tahlilide yaptıramıyorum.kafayı yemek üzereyim...cumartesi günü il merkezine doktora gitcez bakalım ne olacak...

slm kızlar bende 6-7 ay klomen kullandım.3 ayda klomen+ovitrelle kullandım.bi sonuç alamayınca 2 kere aşılama denedik.(klomen menegon ve ovitrelle kullandım)sonuç yine negatif.ama tedaviye sonuç alamadık.benim yumurtalarım hiç bir ilaç kullanmadan 21-22 mm oldu.pkonun hiç bir belirtisi yok bende.adetlerim son derece düzenli,kilom yok,kıllanma yok,yumarta ilaçsızda oluşuyor ama sonuçta yok.bu ay 10 gün geçti adetim ilkkez.dünden beri siyaha yakın akıntım geliyorr.2 kere idrar testi yaptım negatifti yine.olduğum yerde hastane yok kan tahlilide yaptıramıyorum.kafayı yemek üzereyim...cumartesi günü il merkezine doktora gitcez bakalım ne olacak...

canım ne yaptın giitin mi dr a ne dedi gelişmeleri yaz.inşallah güzel haberlerini yazarsın...

canım iyi dleklerin için çok sağolasın ama ben buraya yazdığım gün sabaha karşı regli oldum.çok canım sıkıldı çok...cumartesi günü doktora gittik.aşılama tedavisine başladık dün ilk menogonu yaptırdım.inşallah Allah'ım bu sefer yüzümüze bakar....

inşallah suens cim inşallah rabbim istedini verir hayırlısı

arkadaşlar merhaba,

bende pcoluyum 4 aydır tedavi görüyorum klomen+ çatlatma iğnesi tedavisi ama bir sonuç yok sürekli gidip geliyorum klomen kullanmama rağmen geçen ay yumurtam büyümedi bu ayd sanırım büyümüycek 2 gün önce 11mm di adettn 12 gün geçmesine rağmen off nasıl bir yıl izleyeceğimi bilmiyorum :KK43:

suens canım hayırlısı olsun herşeyde bi hayır vardır.menogon kaçlık vurunuyosun?bende onu geçen ay kullanmıştım.3 yumurtam büyüdü 150 lik vuruldum yani 2 toz + 2 su olarak.bende drumu değiştirdim sana neden aşılama yapıldı dedi kızdı dr pko dışında bi sorun yok ve hormonların çok güzel dedi.bu ay kendimiz deniycez.regl olmak üzereyim 2.gün tekrar kan tahlili vercem.sonuca göre yeni tedaviye start vercz.inşallah bu defa olur hepimizin...sevincimizi paylaşırız burda.haksefercim ne oldu canım senin bu ay da olmadı mı?valla umutla sonucunu bekliyorum.olmadıysa nasıl tedavi olcan şimdi yani iğnelere geçicen mi?

damlam 123 hyırlısı olsun canım sabretcez başka çaremiz yok...

Selam
Bende de pko söz konusu. ilk ay sadece glukofen kullandım sonra klomen ama işe yaramadı. şimdi puregon tedavisi görüyorum. klomen kullandığımda 1 tane yumurtam büyümüştü sadece ama şimdi 5 tane büyüyor. ve puregon klomenden daha hızlı ve daha çok yumurta büyütüyor. yumurtaların geç büyümesi yumurta kalitesini düşürdüğünden hızlı büyümesi önemli. bakalım yumurtalar hızla büyüdüğü için doktorum her gün çağırıyor yeterli büyüklüğe ulaştığı anda çatlatma iğnesini vuracak. bu ay umudum yüksek çünkü kuzenim ve bir arkadaşım puregonla daha ilk ayda hamile kaldılar. umarım ben de ilk ayda sonuç alırım. tanrı isteyen herkese nasip eder inşallah.

merhaba arkadaslar bende sıteye uye oldum hep okuyordum ama busefer yazıp kendımı tanıtmak stedım bende pko lıyım 2 seneye yakın oldu evlıyım ve 1 senedır bebek ıstıyorus olmuyoır allah ısteyen herkese nasıp etsın benımde adet duzensılıgım vr doktrum tahlıllerımı ıstedı fakat esımın ve benım tahlıl sonuclarımda hıcbır problem yok sımdı rahım fılmı cekınıcegım adetlerımde yaklasık 7 8aydır duznli bunuda suna borcluyuı sogan kuru dıye bı kur uyguladım ve 68 kıloyum 160byndaym 2 3 kılo verdım inş en kısa zamanda rahım fılmı cektırıcem pahalı bısı ama bebegımz ıcın deger dıye dusunuyorum rahım fılmı cok acı verıomu bıyandan da korkuyorum inş hamiş olurus

X