plak tedavisi

Ahuu14

Yarabbim büyüksün...
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
3.884
3.700
arkadaşlar merhaba ben 6 sene önce ortodonti tedavisi oldum dişlerime tel takıldı , iç tarafa tedavi sonrası tel takıldı, yaklaşık bir ay önce işlerim tekrar eğrileşmeye başladı geçen dr a gitim tekrar plak tedavisi yapmalı dedi fiyat olarak çok zorlamaız dediler neyse alt üst tekrar plak verdi 3 aylık bir tedavi olacak fiat olarak 15 dedi şok oldum utandım bişey diyemedim çok fazla bir dahaki gidişimde inidirm istycm sizce normal mi fiyatı

3 aylık plak tedavisi yeterli olacak mı? Yaş kaç?

Telleri çıkarıp arkaya tel takıldıktan sonra dişinizin kalıbını alıp şeffaf plakları kendisinin yaptırması ve sizinde pekiştirme tedavisine en az 4 yıl devam etmeniz gerekiyordu. Ortodonti tedavisinde pekiştirme tedavisi (arkaya takılan tel + şeffaf plak) yapılmazsa dişler zaten bozuluyor. Ben bir yıldır gece gündüz şeffaf plak kullanıyorum 1 yıl daha gece gündüz sürekli takacağım 3. ve 4. Sene sadece gece takmaya devam edeceğim alıştım da zaten artık geceleri sürekli takmaya devam etmeyi düşünüyorum. Dişlerim hiç bozulmadı sizin tedaviniz maalesef eksik kalmış.

Telleri çıkarıp arkaya tel takıldıktan sonra dişinizin kalıbını alıp şeffaf plakları kendisinin yaptırması ve sizinde pekiştirme tedavisine en az 4 yıl devam etmeniz gerekiyordu. Ortodonti tedavisinde pekiştirme tedavisi (arkaya takılan tel + şeffaf plak) yapılmazsa dişler zaten bozuluyor. Ben bir yıldır gece gündüz şeffaf plak kullanıyorum 1 yıl daha gece gündüz sürekli takacağım 3. ve 4. Sene sadece gece takmaya devam edeceğim alıştım da zaten artık geceleri sürekli takmaya devam etmeyi düşünüyorum. Dişlerim hiç bozulmadı sizin tedaviniz maalesef eksik kalmış.
benim öyle yapmadı 2. bir dr a gidince artık terar sil baştan değil de plak verdi

X