Plasenta previa

Çok sağolun arkadaşlar... İnsan aynı durumu yaşayıp atlatmış olanları görünce rahatlıyor...
Benim üçüncü çocuğum... Üçünde de oldu... Sizlerde olmayabilir.. Benim rahim yapımdan kaynaklanıyor. Bunda rahmin alınma riski eski sezaryen yerine yapışmış olma ihtimaliymiş... Tabii ihtimal... İnşallah gerek kalmaz... !6 gün hastanede yattım 9 günü yoğun bakımda... Şimdi kanamam yok çok şükür... Doktorlar ne kadar durdurabilirsek yaklaşımında... Akciğer geliştirici iğneyi yaptılar... O da içimi rahatlatıyor...
Tek korkum son zamanlarımı hastanede geçirmek zorunda kalmak...
Gerçi bebek iyi şu anda 2,5 kg yi geçmiş oması lazım... İnşallah en hayırlı zamanda olur..
Sizler gibi olabilirmiyim acaba.. Bebeklerinizi almışsınız maşallah elinize..

benimde ikinci sezeryanımdı.. tabi şimdi o ihtimal var ama açınca ne olacağı kesinleşir inşallah rahmin alınmaz ama alınsada öncesi sağlık olsun artık elden bişey gelmiyor malesef..

aman yok yardim mardim Hak getire...
Ben dun patladim artik bu cocuk benim cocugum tek dedim sakin ustunde hak idda edip oglum var deme dedim..
Gece 4. 30 da artik aglamasindan zirlamasindan bezmis bir vaziyette yataga attim kendimi emzirme atletim imo yandan acik kalmis sabah emzirmeye uyandimki darmaduman olmusum..
Adam bide oturmus bana yorgunluktan bahsediyor inan ozaman delleniyorum kafasini kirasim geliyor...

Benimde arada oluyor kusma onada sukur... Insallah Su uykular vs duzene girse yoksa ben siyiricam bu gidisle...

Yol cok yoruyomus pasayi. Altinda araba. Sanki otobus metrobus ugrasiyo. Yok anlamaz bunlar. Benim ilkinde daha beterdi. Bu sefer veriyorum kucagina, uyanik bulursam. Susturamiyorum da bahaneleri. Selin de cok agliyo agladi mi, susmuyo. Titreyerek agriyor. Kime anlatiyosam :) bildigin kolik iste.son bir haftadir artti. Uzuluyorun, kasiliyorum. Biraz yardimci ol di mi. Urtier icin doktora gitme. Stres yapma uzulme dedi, aldi beni bi kahkaha. Ben ilac yazayim dedi. :KK70: yaz tabi, bogazim odem yapti dedim bende. Bogulup olcem o olcak. Bogazin agrirsa gel hemen, ama stres yok diyo. 3 tane bene de cyrio uyguladi. digerlerine yaptiramadim, cok canim yandi. sonra aglancak halime guldum ciktim.
Bu arada antihistamik bebelerde uyku yapiyor sanirsam. Bogazimi garantiye alip birakcam. Cocuk doktorumun ic dedi ama icim rahat etmiyo hic ilac icince.

Insallah hastalanmazsin canim. Ben bu sefer fazla dikkat ediyorum. Zaten kucugum nanemolla. .... dan Nem kapiyo sanki.:KK43:

Yol cok yoruyomus pasayi. Altinda araba. Sanki otobus metrobus ugrasiyo. Yok anlamaz bunlar. Benim ilkinde daha beterdi. Bu sefer veriyorum kucagina, uyanik bulursam. Susturamiyorum da bahaneleri. Selin de cok agliyo agladi mi, susmuyo. Titreyerek agriyor. Kime anlatiyosam :) bildigin kolik iste.son bir haftadir artti. Uzuluyorun, kasiliyorum. Biraz yardimci ol di mi. Urtier icin doktora gitme. Stres yapma uzulme dedi, aldi beni bi kahkaha. Ben ilac yazayim dedi. :KK70: yaz tabi, bogazim odem yapti dedim bende. Bogulup olcem o olcak. Bogazin agrirsa gel hemen, ama stres yok diyo. 3 tane bene de cyrio uyguladi. digerlerine yaptiramadim, cok canim yandi. sonra aglancak halime guldum ciktim.
Bu arada antihistamik bebelerde uyku yapiyor sanirsam. Bogazimi garantiye alip birakcam. Cocuk doktorumun ic dedi ama icim rahat etmiyo hic ilac icince.

Insallah hastalanmazsin canim. Ben bu sefer fazla dikkat ediyorum. Zaten kucugum nanemolla. .... dan Nem kapiyo sanki.:KK43:

al birini vur ötekine bunların hepsi aynı...
işin garibi benim bu oğlan kolik değil buda huysuz bebekmiş hey allahım daha neler duyucaz:KK43: büyüğüm kolikti çok iyi biliyorum koliği bu başka ya uyuyor uyanıksa 10 dakka agul guguk sonra cırrrr saatlerce ağlıyor:KK43:
ilgiyse ilgi alakaysa oda var ama yok bu bebek susmuyorrrrrrr:KK52::KK52::KK37:

al birini vur ötekine bunların hepsi aynı...
işin garibi benim bu oğlan kolik değil buda huysuz bebekmiş hey allahım daha neler duyucaz:KK43: büyüğüm kolikti çok iyi biliyorum koliği bu başka ya uyuyor uyanıksa 10 dakka agul guguk sonra cırrrr saatlerce ağlıyor:KK43:
ilgiyse ilgi alakaysa oda var ama yok bu bebek susmuyorrrrrrr:KK52::KK52::KK37:

Ilgiden alakada mi oluyo ki bunlar boyle :) bi antihistamik ic :KK33: hem alerji olmazsin hem uyursunuz.

Son düzenleme:
iyi akşamlar. 35 haftalık hamileyim marjinal plesanta previa var bende. doktorum önce sezaryan dedi şimdi normal olabilir diyor. kafam karıştı böyle olupta normal doğum yapan var mı üstelik gittiğim doktor 100 km uzaklıkta yetişebilir miyim acaba?

senin hastanede doğum yapan bir arkadaşımız vardı burda canım.çoğu arkadaşımız yattı,dikkat etti.kasılma ve kanama için ilaçlar aldı.dr.iyi olduğuna göre sorun yok.demek plesanta şişiyormuş.benim kızım da içime sığamamıştı bir türlü.diğer hamileliklerime göre sığmıyor gibi rahatsız ediyordu beni.34. bitince doğdu zaten.

anneler hisseder canım.ben de çok kötü bir psikolojiyle gitmeme rağmen hissediyordum

evet canım 3 ay kontrolü.aşımız yoktu.
ben de ilk hamileliğimde işi bırakmıştım.oğlum doğmadan bir yıl evvel hiç hesapta yokken iş hayatında buldum kendimi.Allahtan işim yakın.oğlum çok rahat büyüdü.darısı miniğime.

Canım Mihrimah doğalı 3 ay mı oldu? Neler atlattın neler,zaman nasıl geçiyor yaa. Gerçi senin için halen zor geçiyor, bir de işe başlayacaksın. Bakıcı bulabildin mi canım, umarım iyi birine rastlarsın.

Pepuke çok teşekkürler bilgiler için. Benim medicana daki doktorum dilek hanım. Çok çok memnunum. Beni çok rahatlatıyor. Ameliyatta kanamanın fazla olabilmesi ihtimalini söyledi Ama öyle foşur foşur falan diye anlatmadı. yedekte 2 ünite kan bulundurup ameliyatını yaparız hiç sorun etme dedi. Ben kısmi pp yim plasentanın bir ucu rahime değiyor. Ama hastanenin yeterli olup olmadığını doktora soracağım. Kendisi başka hastanelere de gidiyor beni yönlendirebilir. İyi ki beni uyardın çok teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun diyelim, ne yazık ki hoşgeldin bu topiğe :) Benim de partial idi, 2-3 kere az kanamam oldu. Hamileliğimi 3. haftamda öğrendim, önce kanama bölgem olduğunu söyledi doktorum ve dinlen dedi, sonra üstüne previa çıktı dinelenmeye devam dedi. Ben 20 hafta boyunca karpuz gibi yattım, sadece yemek falan yaptım ve moralimi hep yüksek tuttum, iyileşeceğine inandım, plasenta yukarıya çıkmasa bile kızıma sağlıcakla kavuşacağıma inandım, burada hep birbirimize destek olduk veee 20. haftamda kızım plasentayı yukarıya çekmeyi başardı. Darısı başına, moralini yüksek tutup kendine iyi bak ve hep pozitif düşün, eminim ki sen de bizler gibi sağlıcakla kuzucuğuna kavuşacaksın. Plasentan yukarıya çıkmasa bile sakın üzülme, 38. haftada bile çıkabilir, çıkmasına bile gerek yok, burada pepuke, dağcı, kames arkadaşlarımızın durumları senden çooooooooooook daha kötü idi ve bak hepsi kuzusuna kavuştu, sen gönlünü ferah tut, kötü senaryolara aldırma.

Memorial ın çoğu doktoru öyle. Konusunda belki de enn iyisi ama yüzlerinde mimik yok. Robot gibiler, sevimsizler :) ateş karateke ye baktım ama bağdat caddesindeymiş. Umarım bunlara gerek kalmaz da kızım plasentasını yukarı çekiverir :)

Ben de memorialda doğum yaptım 12 gün önce ve hem doktorumdan hem hastaneden çok memnunum. Ben Remzi beye gidiyorum, hem seviyeli şekilde güleryüzlü hem hastayı korkutmadan bilgilendiriyor. İki tanıdığım Banu hanım ile doğum yaptı onlar benden daha memnun. Ne yazık ki Asud bazı şanssızlıklar yaşadı :KK43:

Çok sağolun arkadaşlar... İnsan aynı durumu yaşayıp atlatmış olanları görünce rahatlıyor...
Benim üçüncü çocuğum... Üçünde de oldu... Sizlerde olmayabilir.. Benim rahim yapımdan kaynaklanıyor. Bunda rahmin alınma riski eski sezaryen yerine yapışmış olma ihtimaliymiş... Tabii ihtimal... İnşallah gerek kalmaz... !6 gün hastanede yattım 9 günü yoğun bakımda... Şimdi kanamam yok çok şükür... Doktorlar ne kadar durdurabilirsek yaklaşımında... Akciğer geliştirici iğneyi yaptılar... O da içimi rahatlatıyor...
Tek korkum son zamanlarımı hastanede geçirmek zorunda kalmak...
Gerçi bebek iyi şu anda 2,5 kg yi geçmiş oması lazım... İnşallah en hayırlı zamanda olur..
Sizler gibi olabilirmiyim acaba.. Bebeklerinizi almışsınız maşallah elinize..

Geçmiş olsun, sen de inşallah yavruna kavuşacaksın, biz hepimiz atlattık ve yavrularımıza kavuştuk. Zor ameliyatlar geçiren arkadaşlarımız da şu an bebekleriyle uğraşıyor, darısı sizin başınıza. Artık tıp o kadar ilerledi ki 1,5 kg. doğan bebekler bile sorunsuz yaşatılıyor. İçini rahat tut, güzel düşün güzel şeyler olur :) Bu forumda previadan dolayı başına kötü şeyler gelen yok Allah'a şükür. Önemli olan dinlenmek, moralini yüksek tutmak, doktorum hep böyle söyledi ve moral gerçekten önemli. İnan bebeciğine sağlıcakla kavuşacaksın ve ileride diyeceksin ki keşke hamileliğimin tadını çıkartsaydım, previayı o kadar düşünmeseydim diyeceksin :) Bizim gibi bebeğini kucağına alıp, onun dertleriyle uğraşmaya çalışacak, ama ona baktıkça tüm dertlerinden de kurtulacaksın, tuhaf bir şey, özellikle benim gibi ilk hamileliğin ise hamileliğinin tadını çıkar derim, sonrasında çok yoğun ve yorucu bir dönem başlıyor, şimdiden enerji topla ve bol bol dinlen :)

Kizlar yeni topik ismi oldum.Previa terapi :p
biz bu topici birakamiycaz sanirsam. Bugunlerde bayaga gelen giden oldu. Biz geldigimizde doguran yoktu hep felaket senoryalariyla bogustuk. Ne guzel ki kurtulduk. Insallah yeni gelen arkadaslar da kolay kurtulup alirlar bebisleri kucaklarina.

Canım topiği açsana o zaman. Bak buraya yeni gelen arkadaşlar var ve biz bu topiği bebek geyikleriyle şişiriyoruz :KK52::KK52: Yeni topiğimize başlayalım artık, ki yeni arkadaşlar eski previa ile ilgili yazılara daha kolay ulaşsınlar :) Madem topic ismi buldun sen aç, linki buraya koy canım.

iyi akşamlar. 35 haftalık hamileyim marjinal plesanta previa var bende. doktorum önce sezaryan dedi şimdi normal olabilir diyor. kafam karıştı böyle olupta normal doğum yapan var mı üstelik gittiğim doktor 100 km uzaklıkta yetişebilir miyim acaba?

Hayir yapamazsin bu sekilde normal. Yani oyle biliyorum. Rahimin onu plasentayla kapali iken nasil olcakmis. Plasenta previa da 100 km coook uzak normalde ama sen 35 olmussun maasallah. Kanama olursa zor olur. ALlah korusun tabi ama onlem iyidir. Normal yapabilirsin dediyse pasenta cikmistir diye dusunuyorum. Keske doktoruna detayli sorsaydin. Gecmis olsun. Marjinal digerlerine gore daha kolay.

Ilgiden alakada mi oluyo ki bunlar boyle :) bi antihistamik ic :KK33: hem alerji olmazsin hem uyursunuz.

yok canım ya ne ilgi alakası altını değiştirip emzirip uyutuyordum tam 30 günlük olana kadar böyleydi .. gece uyumazdı ama ağlamazdıda hiç .. sonra nezle oldu ogün çok ağladı ertesi günde öyle ogün bugün huyu değişti bende anlayamadımki ... gece uyumuyordu bari ağlamıyorduda.. bu ağlamaları beni öldürüyorya..

Canım Mihrimah doğalı 3 ay mı oldu? Neler atlattın neler,zaman nasıl geçiyor yaa. Gerçi senin için halen zor geçiyor, bir de işe başlayacaksın. Bakıcı bulabildin mi canım, umarım iyi birine rastlarsın.

Öncelikle geçmiş olsun diyelim, ne yazık ki hoşgeldin bu topiğe :) Benim de partial idi, 2-3 kere az kanamam oldu. Hamileliğimi 3. haftamda öğrendim, önce kanama bölgem olduğunu söyledi doktorum ve dinlen dedi, sonra üstüne previa çıktı dinelenmeye devam dedi. Ben 20 hafta boyunca karpuz gibi yattım, sadece yemek falan yaptım ve moralimi hep yüksek tuttum, iyileşeceğine inandım, plasenta yukarıya çıkmasa bile kızıma sağlıcakla kavuşacağıma inandım, burada hep birbirimize destek olduk veee 20. haftamda kızım plasentayı yukarıya çekmeyi başardı. Darısı başına, moralini yüksek tutup kendine iyi bak ve hep pozitif düşün, eminim ki sen de bizler gibi sağlıcakla kuzucuğuna kavuşacaksın. Plasentan yukarıya çıkmasa bile sakın üzülme, 38. haftada bile çıkabilir, çıkmasına bile gerek yok, burada pepuke, dağcı, kames arkadaşlarımızın durumları senden çooooooooooook daha kötü idi ve bak hepsi kuzusuna kavuştu, sen gönlünü ferah tut, kötü senaryolara aldırma.

Ben de memorialda doğum yaptım 12 gün önce ve hem doktorumdan hem hastaneden çok memnunum. Ben Remzi beye gidiyorum, hem seviyeli şekilde güleryüzlü hem hastayı korkutmadan bilgilendiriyor. İki tanıdığım Banu hanım ile doğum yaptı onlar benden daha memnun. Ne yazık ki Asud bazı şanssızlıklar yaşadı :KK43:

Geçmiş olsun, sen de inşallah yavruna kavuşacaksın, biz hepimiz atlattık ve yavrularımıza kavuştuk. Zor ameliyatlar geçiren arkadaşlarımız da şu an bebekleriyle uğraşıyor, darısı sizin başınıza. Artık tıp o kadar ilerledi ki 1,5 kg. doğan bebekler bile sorunsuz yaşatılıyor. İçini rahat tut, güzel düşün güzel şeyler olur :) Bu forumda previadan dolayı başına kötü şeyler gelen yok Allah'a şükür. Önemli olan dinlenmek, moralini yüksek tutmak, doktorum hep böyle söyledi ve moral gerçekten önemli. İnan bebeciğine sağlıcakla kavuşacaksın ve ileride diyeceksin ki keşke hamileliğimin tadını çıkartsaydım, previayı o kadar düşünmeseydim diyeceksin :) Bizim gibi bebeğini kucağına alıp, onun dertleriyle uğraşmaya çalışacak, ama ona baktıkça tüm dertlerinden de kurtulacaksın, tuhaf bir şey, özellikle benim gibi ilk hamileliğin ise hamileliğinin tadını çıkar derim, sonrasında çok yoğun ve yorucu bir dönem başlıyor, şimdiden enerji topla ve bol bol dinlen :)

Canım topiği açsana o zaman. Bak buraya yeni gelen arkadaşlar var ve biz bu topiği bebek geyikleriyle şişiriyoruz :KK52::KK52: Yeni topiğimize başlayalım artık, ki yeni arkadaşlar eski previa ile ilgili yazılara daha kolay ulaşsınlar :) Madem topic ismi buldun sen aç, linki buraya koy canım.

Canim dogru soyluyosun. Burayi cok sisirdik. Ama tap topic ya kolay oluyo bulmasi :)
Previayi bitirenler diye acayim simdilik. Olmadi kizlardan biri baska isim.e acar, ordan devam ederiz.

benim drda sezeryan dedi az aşağıdaydı .. benim sonra yukarı çıktı plesentam ama önceki sezeryan doğum olduğu için benim yine sezeryan oldu..
belkide plesentanız yukarı çıkmış olabilir ondan demişte olabilir...

16. haftalarda çok baskı ve ağrım vardı.en çok baskı bu haftalrda oluyor zaten.sonra omaz inşaALLAH.benim doğuma kadar olmadı.

Dağcı inşallah benim de haftaya geçer. Dünden beri hiç kanama ve lekelenme yok ama kasılmalar çok fazla. Bu arada geçmiş sayfaları okuyorum. Gerçekten de sen ve pepruka neler yaşamışsınız. Allah herşeyin sabrını veriyor, yardımcı oluyor. İnşallah benim de yardımcım olur da sevimli plasentam yerine yerleşir ben de hamileliğimi normal bir hamilelik gibi geçiririm. Hamileliğimin ilk ayı ayağa kalkamayacak kadar çok düşüyordu tansiyonum. O düzeldi arkasından migren ataklarım başladı. 3-4 gün sürüyor ve burun kanaması , istifra vs etkileri oluyor. Şimdi bir de plasentacım yaramazlık yaptı. İnşallah düzelir de tadını çıkarabilirim :)[/QUOTE]

ben kendi adıma öğrendiğim tek şey bilgilenmek ve rahat olmak.ilk öğrendiğimde yani 16.haftadan sonra bir kaç ay çok kötü geçirdim psilokojik olarak.hgece sürekli kanama olacakmış gibi korkuyla uyanıyordum ve ölümü düşünüyordum.ilerledikçe baktım normal seyrinde gidiyor.eee çalışıyorum 2 çocuk daha var.Allah'a sığınıp normal hayatıma devam ettim.ev işi,yukarı uzanma yorulma yapmadım.iyi hissettiğimde yemek yaptım o da çok nadir.kahvaltı hazırlıyordum tabi sabah çocuklara.işe gidip gelirken yürümekte zorlanıyordum ama yavş yavaş yürüyordum.bacağıma kramp da girerdi o da zaten yavaş hareket etmemi sağlıyordu.sonralarda alıştım previaya.tabi onca dr. gezip korkularımı ağlamalarımı da unutmuş değilim.bebeğime uzun süre bir şey almak içimden gelemedi.ta ki 30 haftalara girdiğimde mahzun bir alışverişim olmuştu.
en güzel kısma geleyim.ateş hocamı netten öğrenmiştim aylar önce.ama herhangi bir hastanede çalışmıyor diye cesaret edemedim.32. haftada gittim.hala dua ediyorum ona.muhteşem bir dr. ve muhteşem bir insan.pepuke ve ben tüm korkularımızdan onun sayesinde kurtulduk.
Dağcı inşallah benim de haftaya geçer. Dünden beri hiç kanama ve lekelenme yok ama kasılmalar çok fazla. Bu arada geçmiş sayfaları okuyorum. Gerçekten de sen ve pepruka neler yaşamışsınız. Allah herşeyin sabrını veriyor, yardımcı oluyor. İnşallah benim de yardımcım olur da sevimli plasentam yerine yerleşir ben de hamileliğimi normal bir hamilelik gibi geçiririm. Hamileliğimin ilk ayı ayağa kalkamayacak kadar çok düşüyordu tansiyonum. O düzeldi arkasından migren ataklarım başladı. 3-4 gün sürüyor ve burun kanaması , istifra vs etkileri oluyor. Şimdi bir de plasentacım yaramazlık yaptı. İnşallah düzelir de tadını çıkarabilirim :)

Benim agrim ne yazik ki gecmedi. Yuruyemiyordum rahat rahat. Ama karnim buyuktu cok. Insallah senin gecer de rahat edersin. Migren ataklarin gecer ama. Benim gecmisti ki,cok agir geciririm normalde. Mide bulantisi da 4 ay surdu benim. Mahvoldum ama simdi hatirlamiyorum bile :) hersey geciyor, simdilik sirtini yerde tutmaya bak.[/QUOTE]

ben de öyle rahat yürüyemiyordum ama her gün dışarı çıkına normal gibi geliyordu.ama en kötüsü bulantı ve kusma dönemi.o beni çok fena hayattan koparmıştı.arabada gezecek halim bile kalmamıştı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar başka topiğe gitmeyin bence. Burada bebeklerinizden konuşup previa nın o kadar da kötü olmadığını gösteriyorsunuz bize. Çok moral oluyor gerçekten. Sizinle iletişimde olabilmek bizim için büyük nimet. Topiği şişirmek diye düşünmeyin bence. Burada sizin gibi tecrübelere çok ihtiyaç var. 2 gündür sayenizde moral buldum. Hatta o kadar inandım ki herşeyin güzel gideceğine; kızıma isim bile koydum. Allah sizden razı olsun diyorum. Bence gitmeyin.

Arkadaşlar başka topiğe gitmeyin bence. Burada bebeklerinizden konuşup previa nın o kadar da kötü olmadığını gösteriyorsunuz bize. Çok moral oluyor gerçekten. Sizinle iletişimde olabilmek bizim için büyük nimet. Topiği şişirmek diye düşünmeyin bence. Burada sizin gibi tecrübelere çok ihtiyaç var. 2 gündür sayenizde moral buldum. Hatta o kadar inandım ki herşeyin güzel gideceğine; kızıma isim bile koydum. Allah sizden razı olsun diyorum. Bence gitmeyin.

canım ben de sürekli bebek muhabbetleriyle burayı işgal ettiğimizi düşünüp üzüldüm.previayı atlatınca bitti gitti bizim için.
sen de rahat ol o kadar çok ki previalı hamile.hepsi de sağlıkla bebeğine kavuştu benim gördüğüm.ben çoook fazla korkmuşum ve çok kötü günler yaşttım kendime.burda en önemli nokta doğru doktor ve süreci sağlıklı bir şekilde atlatmana yardımcı olacak tedavi ve desteği.
kızına isim koy tabiki.ben previayı öğrenmeden önce 3 aylıkken koymuştum.

ah şuan bizim dertler okadar başkaki:) previada neymiş :) atlattık bitti gitti ya şuan bize göre zor değil ..
sende aklındakileri sil at kötü düşünceleri hiç birşey olamyacak allah'ın izniylr daha doğurup giden uğramayan arkadaşlarda var bukadar az değildik biz çok şükürki hepsi sağ salim sağlıcakla kucakladı bebeklerini...

canım ben de sürekli bebek muhabbetleriyle burayı işgal ettiğimizi düşünüp üzüldüm.previayı atlatınca bitti gitti bizim için.
sen de rahat ol o kadar çok ki previalı hamile.hepsi de sağlıkla bebeğine kavuştu benim gördüğüm.ben çoook fazla korkmuşum ve çok kötü günler yaşttım kendime.burda en önemli nokta doğru doktor ve süreci sağlıklı bir şekilde atlatmana yardımcı olacak tedavi ve desteği.
kızına isim koy tabiki.ben previayı öğrenmeden önce 3 aylıkken koymuştum.

Ben de sayenizde rahatladım işte. Yeşil kakaları uykusuzluğu cazgırlığı okumak o kadar iyi geliyor ki. Burayı bulmadan önce hep doktor sitelerini, bilimsel yazıları okuyordum. Hatta doktoruma söyledim bana okumamı yasakladı. Ölecek miyim moduna giriyordum neredeyse. Ama şimdi siz beni çok rahatlattınız. Meğer durumum o kadar da kötü değilmiş sadece dikkatli olmam gerekiyormuş. bence size en çok bu topikte ihtiyaç var. Yani eminim diğer arkadaşlar da benim gibi düşünüyordur.

kesin sende eşine vasiyetini yazmışsındır :) başka çocuğun varmıydı bilmiyorum ama bizim büyük çocuklar için sanırım bu previayı öğrenir öğrenmez ilk yaptığımız işti vasiyet yazmak :)) yapmayan varmıydı kızlar ? ben yoktu diye hatırlıyorum .. hepimiz öleceğimizi sanıyorduk buraya ilk geldiğimizde.. çok şükür hepimiz hala burdayız..

:) hahaha vasiyet de iyiymiş. Benim ilk gebeliğim. O yüzden o aklıma gelmedi. Ama bari bi bebeğimi görseydim dedim :) tamam siz isterseniz geçin diğer topiğe. Ben sizi orada rahatsız ederim :p

X