Saç Rengi ve Saç Boyama Platin sarısından kumrala geçiş (Resimli)

sosyolog54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2011
425
17
Merhaba kızlar..yaklaşık 3 sene kullandığım platin sarısı saçlardan sadece bir günde aldığım kararla kumrala çevirdim :) saçlarım ilk zamanlar 3 sene siyaha boyalıydı ve 24 yasındayım saçlarımda cok fazla beyaz var bu yüzden kuaföründe önerisiyle röfle ye çevirmeye karar verdik .ve cok zamanımı aldım turuncu gezdiğim günleri bilirim sonunda sarıya çevirebilmiştik , uzun bir süre röfle kullandıktan sonra 1 senedir dip boyamı kendim palette yoğun renk açıcı 5-7 ton olanından kullandım. kendi saç rengim orta kahve diplerim biraz cıksa cok kötü gözüküyordu kaş rengimde koyu kalıyordu. şimdi siyaha dönmek istiyorum cokkk seviyorum siyah saçlarımı özledim :KK43: fakat beyazlarım da cok fazla acaba koyu kahve mi kullansam tenim beyaz göz rengim mavi. bu durumda siz ne önerirsiniz???

Eklentiler

• 10405526_1419766045001591_5651942950805412800_n.jpg
    10405526_1419766045001591_5651942950805412800_n.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 1.397
  • 11058612_1413250538986475_5676794550657396866_n.jpg
    11058612_1413250538986475_5676794550657396866_n.jpg
    212,2 KB · Görüntüleme: 935
  • 20688_1419480228363506_5670027791665529146_n.jpg
    20688_1419480228363506_5670027791665529146_n.jpg
    80,8 KB · Görüntüleme: 928
Son düzenleme:
Merhaba kızlar..yaklaşık 3 sene kullandığım platin sarısı saçlardan sadece bir günde aldığım kararla kumrala çevirdim :) saçlarım ilk zamanlar 3 sene siyaha boyalıydı ve 24 yasındayım saçlarımda cok fazla beyaz var bu yüzden kuaföründe önerisiyle röfle ye çevirmeye karar verdik .ve cok zamanımı aldım turuncu gezdiğim günleri bilirim sonunda sarıya çevirebilmiştik , uzun bir süre röfle kullandıktan sonra 1 senedir dip boyamı kendim palette yoğun renk açıcı 5-7 ton olanından kullandım. kendi saç rengim orta kahve diplerim biraz cıksa cok kötü gözüküyordu kaş rengimde koyu kalıyordu. şimdi siyaha dönmek istiyorum cokkk seviyorum siyah saçlarımı özledim :KK43: fakat beyazlarım da cok fazla acaba koyu kahve mi kullansam tenim beyaz göz rengim mavi. bu durumda siz ne önerirsiniz???
bence bu renkte kalman en mantıklısı hem sıyah dönmesi zor en azından bu renk daha kolay cevrılebılır :) ah ah ben sarı olmak ısterken sız kumral olmuşsunuz bız kadınlar ne çok şey ıstıyoruz :)))

bence böyle çok güzel olmuş cnm ama beyazlar için aralara ışıltı attırabilirsin güle güle kullan yeni rengini:KK15:

Böyle güzel bence beyaz saçın çok olduğundan siyah zaten kullanamayacaksın sürekli boyaman gerecek ama açık renkte pek sorun olmuyor beyazlar sırıtmıyor

siyah değil de koyu kahve ye geçiş yapabilirim aslında. koyu renk seviyorum. beyazlarım olmasa 1 sn düşünmem siyah kullanırdım :oops:

Kestane kahve, altın kahve bu tür parlak yansımalı renkler uygun olabilir. Cilt alt tonun pembe bu yüzden küllü renkler seni solgun gösterir...

böyle güzel olmuş bence.. yalnız cilt alt tonun pembeyse küllü renkler gider diye biliyorum ben..

Bu kumralın üzerine röfle kullan bence yine.Beyazların en az öyle belli olur.

1 ay beklemeyi düşünüyorum eğer beyazlarım coğalmamışsa koyu kahve yaparım . eğer çoğalmışsa 8.0 denemeyi düşünüyorum. şuan saçımdaki 7.0 kumral. 2.5 -3 senedir sarı kullandığım için saçlarımdaki beyazları görmüyordum yine de diplerim çok az cıksın kötü görünüyordu zemin koyu olunca.belki bunun üzerine sarı balyaj kullanabilirim.

platin hali cok güzelmis canım ben zaten ya tam platin seviyorum yada tam koyu,suanki sacın tam kumral olmus ama böyle kalmaz zaten zemin platin olduğu icin yakın zamanda kendiliğinden platine yakın bir renge döner sarıyı kapatmak istiyorsan daha koyu renkler denemelisin,balyaj hic yaptrma derim cünkü zaten zeminin platindi yani incelmistir sacların birde üstüne balyajı kaldırmayabilir:KK43:

böyle güzel olmuş bence.. yalnız cilt alt tonun pembeyse küllü renkler gider diye biliyorum ben..

Gitmez canım,
soğuk cilt+sıcak saç tonu
sıcak cilt +soğuk saç tonu

normali bu, bizimkiler tam tersini yapmaya çalışıyorlar tabii sonrada makyajsız sokağa çıkamıyorlar...

Örnek Nicole Kidman, pembe alt tonlu ve sıcak saç rengine sahip. O güzelim kadını küllü saç rengi ile hayal et, olmadı değil mi, olmaz...

Gitmez canım,
soğuk cilt+sıcak saç tonu
sıcak cilt +soğuk saç tonu

normali bu, bizimkiler tam tersini yapmaya çalışıyorlar tabii sonrada makyajsız sokağa çıkamıyorlar...

Örnek Nicole Kidman, pembe alt tonlu ve sıcak saç rengine sahip. O güzelim kadını küllü saç rengi ile hayal et, olmadı değil mi, olmaz...

ilginç ben de tam tersini okudum birçok yerde.. nicole kidman sıcak alt tonlu değil miydi ama doğal kızıl bir kere onlar sıcak alt tonlu oluyor diye biliyorum ben..

ilginç ben de tam tersini okudum birçok yerde.. nicole kidman sıcak alt tonlu değil miydi ama doğal kızıl bir kere onlar sıcak alt tonlu oluyor diye biliyorum ben..

Lady Evil zamanında forumda paylaşmış...

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...me-ve-alt-tona-uygun-makyaj-onerileri.509078/

Maalesef Türkiye'de bu alt ton olayı konusunda herkes yalan yanlış yazıyor. Ben beyaz tenli, pembe alttonlu bir hatunum yani cool alttonluyum, saçlarım ise dore yansımalı bir sarı yani warm sıcak tona sahip bir renk... Eğer saçlarım küllü sarı olsaydı o zaman yine cool olacaktı.

Ayrıca, beyaz, buğday,esmer ve kızıl renklerinde pembe ve bej alt tonları vardır. Her kızıl pembe alt tonlu olmaz.Birde içinde hem cool hem warm rengi bulunduran ama her iki rengin de baskın olmadığı bir alt ton vardır ki bunada Natural diyoruz.

Eklentiler

• undertones tr.jpg
    undertones tr.jpg
    53,2 KB · Görüntüleme: 677
Lady Evil zamanında forumda paylaşmış...

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...me-ve-alt-tona-uygun-makyaj-onerileri.509078/

Maalesef Türkiye'de bu alt ton olayı konusunda herkes yalan yanlış yazıyor. Ben beyaz tenli, pembe alttonlu bir hatunum yani cool alttonluyum, saçlarım ise dore yansımalı bir sarı yani warm sıcak tona sahip bir renk... Eğer saçlarım küllü sarı olsaydı o zaman yine cool olacaktı.

Ayrıca, beyaz, buğday,esmer ve kızıl renklerinde pembe ve bej alt tonları vardır. Her kızıl pembe alt tonlu olmaz.Birde içinde hem cool hem warm rengi bulunduran ama her iki rengin de baskın olmadığı bir alt ton vardır ki bunada Natural diyoruz.

bu söylediklerinin hepsine katılıyorum zaten ama sıcak alt tonlu cilde sahip bir bayanın saçlarında ve makyajında sıcak renkler kullanması, aynı şekilde soğuk alt tonlu cilde sahip olanların da yine soğuk renkler tercih etmesi daha doğru bulunuyor ünlü kuaförlerce, bir uyum sağlanması adına.. eminim ki lady evil de birçok araştırması sonucu böyle bir yazı yazmıştır ama senin de dediğin gibi birçok yazıda ve kaynakta bu yanlış geçiyor.. ben buraya ünlü kuaförlerden Adnan Serter'in bu konuyla alakalı videosunu ekliyorum.. amacım seni yanlış çıkarmak değil yanlış anlamanı istemem sadece doğru bildiğimi aktarmak istiyorum ki insanlar sonrasında istemedikleri bir sonuca ulaşmasınlar..
videonun linki:

http://www.uzmantv.com/acik-tenliler-hangi-sac-renklerini-kullanabilir

bu söylediklerinin hepsine katılıyorum zaten ama sıcak alt tonlu cilde sahip bir bayanın saçlarında ve makyajında sıcak renkler kullanması, aynı şekilde soğuk alt tonlu cilde sahip olanların da yine soğuk renkler tercih etmesi daha doğru bulunuyor ünlü kuaförlerce, bir uyum sağlanması adına.. eminim ki lady evil de birçok araştırması sonucu böyle bir yazı yazmıştır ama senin de dediğin gibi birçok yazıda ve kaynakta bu yanlış geçiyor.. ben buraya ünlü kuaförlerden Adnan Serter'in bu konuyla alakalı videosunu ekliyorum.. amacım seni yanlış çıkarmak değil yanlış anlamanı istemem sadece doğru bildiğimi aktarmak istiyorum ki insanlar sonrasında istemedikleri bir sonuca ulaşmasınlar..
videonun linki:

http://www.uzmantv.com/acik-tenliler-hangi-sac-renklerini-kullanabilir

Makyaj konusuna gelirsek işin içine göz renkleri de giriyor canım, o zaman 3 ayrı faktöre göre yorum yapmak gerek.Mantıksal olarak mor tonlar benim kullanmam gereken far renklerinden olmalı zira gözlerim yeşil, ama mor renk bana hiç yakışmaz mesela.

Dediğim gibi Türkiye'de maalesef insanlar kendilerini geliştirmeyi pek sevmediğinden ben ciddiye almıyorum doğrusu. Hatta çok bilinen bloggerlar arasında bile ısrarla altton olayını yanlış yazanlar var.

Ne diyebilirim ki onlar soğuk bir tene soğuk saç rengi yakıştırmayı doğru buluyor olsun, ondan sonra hatunlar sabahları ceset gibi kalksın ve 10 yıl yaşlı göstersin yapacak bir şey yok...

Makyaj konusuna gelirsek işin içine göz renkleri de giriyor canım, o zaman 3 ayrı faktöre göre yorum yapmak gerek.Mantıksal olarak mor tonlar benim kullanmam gereken far renklerinden olmalı zira gözlerim yeşil, ama mor renk bana hiç yakışmaz mesela.

Dediğim gibi Türkiye'de maalesef insanlar kendilerini geliştirmeyi pek sevmediğinden ben ciddiye almıyorum doğrusu. Hatta çok bilinen bloggerlar arasında bile ısrarla altton olayını yanlış yazanlar var.

Ne diyebilirim ki onlar soğuk bir tene soğuk saç rengi yakıştırmayı doğru buluyor olsun, ondan sonra hatunlar sabahları ceset gibi kalksın ve 10 yıl yaşlı göstersin yapacak bir şey yok...

o zaman sıcak alt tonlular pembe alt tonlu fondöten mi kullanmalı? bu konuda yazdığınız bi yer var mı okumak isterim.

kumrala geçeli 1 hafta oldu fakat saçlarımın rengi cok acıldı alttan sarılar gözükmeye başladı üstler kumral uçlara doğru yeşil gibi duruyor . bende palette 4.0 kahveye boyadım cok garip ama sanki siyaha boyamışım gibi . güneşte kahve yansımalar olduğu fark ediliyor. içime sindi beğendim yinede . yalnız saçlarım cok yıprandı..

o zaman sıcak alt tonlular pembe alt tonlu fondöten mi kullanmalı? bu konuda yazdığınız bi yer var mı okumak isterim.

Bu kişiye kalmış, cildinle tam uyumlu bir fondoten istiyorsan sıcak alt tonlu isen bej ağırlıklı fondoten kullanmalısın yani warm, eğer sıcak alt tonlu yani bej tonda isen ama benim rengim bana çok sarı geliyor, bazen hasta gibi görünüyorum azıcık renklensem fena olmaz diyorsan o halde pembe alttonlu yani cool renk tercih edebilirsin. Yinede boynunla renk uyumu sağlaması açısından farklı al tonlu bir ürün kullanmayı seçersen boynuna da uygulaman gerekir.

Bu konuda herhangi bir yerde yazmadım ama blogumda detaylı bir biçimde paylaşırım vakit bulduğumda.

X