Polikistik, gebelik ve zehirlenme

Zhrygz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2023
72
27
33
Merhaba arkadaşlar,

Burda yeniyim bir sorum olacak inşaAllah yardımcı olursunuz bilenler. 4 sene önce oğluma hamile kaldım ilk gebeliğimdi, polikistik overliyim bu arada ama bir kaç aya tuttu ve hamile kaldım. Hamileligimin ortasinda (tam nezaman başladı bilmiyorum) gebelik zehirlenmesi oldu ki kimse bise anlamadı. Benimde ilk gebeliğim olduğu için bilmiyordum bir şey anlamadım. Özel hastanede de takipte olduğum doktorum idrar kan istedi bende bir sağlık ocağında yaptırdım gebeliğimin 29-30 haftalarındaydı. İdrarda protein en yüksek sonucu vermiş sağlık ocağında ki abla ebemiz altını işaretlemiş doktorum illa bakar görür diye toplantıya girdiği için banada bir şey demedi. Doktoruma götürünce doktorum görüp bise yok diyip tuzu kes diyip beni eve yolladı. O olayın üzerinden ben 4 hafta daha o şekilde dolandım meğer zehirlenme var bilmiyoruz. Ta ki 34 haftanın bir gecesi görmemeye başlayınca kadar, acile giderken doktorumu aradım bana buraya gelme başka hastaneye git diye bir hastaneye yonlendirdi (bize bir şey olacağını anladı kendini kurtarmaya calıştı). Tansiyonum o sırada 18/11 deydi. O hastane beni yatırdı hemen tekrar idrar tahlilenden sonra zehirlenme olduğunu anlayıp çocuğu alacağız dedi. Neyseki onlar almadan bir kaç saat sonra suyum geldi normal doğum oldu (ki o yüksek tansiyonla çok zor bir şeydi). Sonra o doğum doktoru bana ölümden döndünüz dedi bu nasıl ihmal dedi sen kaç haftadır bu şekilde dolandın her an gidebilirdiniz ikinizde dedi (verilmiş sadakamiz varmış şükür). Doktor ihmali oldu yani. Ben zaten haftalarca kendime gelemedim. Evet bende şiştim davul gibi oldum ama inanın anlamadım yinede. Hikayem uzun kusura bakmayın asil sorum suan 32 yaşındayım oğlum suan 4 yaşında. Kadın doğuma tekrar gittim polikistik over olduğum için yumurtalıkların çok sıkıntılı eğer bir çocuk daha düşünüyorsan senin rahat davranmaya şansın yok dedi bana. Ama ben ilk gebeliğimden zehirlenmeden korktuğum için cesaret edemiyorum. Ki bana ilk gebelikten sonra ikincisinde de risk yüksek dediler, biz ölümden döndük evladımla çok zor süreçler yaşadım. Suan hem polikistik hemde yaş 32 olunca bana bir tane daha istiyorsan yap dedi açık açık 35i bulma bile dedi doktor. Ama tek korkum bu zehirlenme, ikinciyi yapanlarınız varmı? Nasıl çıkacağım ben bu psikolojiden? Uzun hikayemden özür diliyorum🥲

Kendine güzel güvenebilecegin 2 tane doktor bul biri özel biri devlet olsun için rahatlar

Kendine güzel güvenebilecegin 2 tane doktor bul biri özel biri devlet olsun için rahatlar
Hem istiyorum hemde korkuyorum gerçekten. Benim gibi olanlar tecrübelerini yazsa iyi olur. Ikincide tekrarladimi diye. Birde felaket kaşındım o zamanlarda. Vücudum komple döktü yanık izleri gibi insan içinde oturamazdım kaşınmaktan. Çok zor süreçler atlattım o yüzden ikinciyi hep erteledim.

Benim gibi olupta ikinci çocuğu yapanlar cevap yazar mi? Ikincide tekrarladımı acaba zehirlenme? Sizdede kaşıntı oldumu? Ne gibi önlemler alabilirim ikinciye.

X