Gebeliğe Hazırlık Polikistik Over Olup Hamile Kalmak İsteyenler Paylaşım 🌸🤰🏼

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ve birşey sormak istiyorum yerleşme kanaması ne zamanlar da olur herkeste görülür mu ve göğüslerde hassasiyet herkeste olur mu
Bende geçen ay hayıt tohumu nu içmeye başladım ve kasık ağrısı çektim yumurtalıklarımı çalıştırdı diye yorumladım. Bence belirtiler için erken. Bunlar yumurtlama belirtileri gibi.Ama inşallah yanılıyorumdur ve hamilesindir😍

Ve birşey sormak istiyorum yerleşme kanaması ne zamanlar da olur herkeste görülür mu ve göğüslerde hassasiyet herkeste olur mu
Okuduğum sayısız kitap ve makalelere göre herkeste olmayabilir yerleşme kanaması. Normal bir dongü için regl başlangıcından bir hafta önce görülüyor

Duphaston u nasıl kullanıyorsunuz bende eskiden doktor yazmış kullanmamisim 3 Paket var adet olmak için kullanacağım beta HCG negatif olunca
Tabi ki doktorunuza sormadan kullanmayın. Ben dongumun gecikmesinden 2 gün sonra test yapıyorım (gebelik varsa kontrole gec kalmadan gitmek için) negatif ise 10. Günü bekliyoruz 10. Gün yine erken gebelik testi silik falan çıkarsa kan vermek durumundayım ama yok baya baya negatif ise sabah akşam Duphaston baslıyorum zaten bir pakette 20 adet var yani 10 gün kullanıyorum bittikten 3 gün sonra döndüm başlamıs oluyor

Reglim gecikeli 12 gün oldu erken gebelik testi bu şekilde çıktı beyaz bir çizgi var çok dikkatli bakınca görünüyor ne yapacağımı şaşırdım
Bende geçen ay hayıt tohumu nu içmeye başladım ve kasık ağrısı çektim yumurtalıklarımı çalıştırdı diye yorumladım. Bence belirtiler için erken. Bunlar yumurtlama belirtileri gibi.Ama inşallah yanılıyorumdur ve hamilesindir😍
İnşallah Allahım herkese nasip etsin adetime 9 gün var bekleyeceğim inşallah hamilelik çıkar ❤️

Tabi ki doktorunuza sormadan kullanmayın. Ben dongumun gecikmesinden 2 gün sonra test yapıyorım (gebelik varsa kontrole gec kalmadan gitmek için) negatif ise 10. Günü bekliyoruz 10. Gün yine erken gebelik testi silik falan çıkarsa kan vermek durumundayım ama yok baya baya negatif ise sabah akşam Duphaston baslıyorum zaten bir pakette 20 adet var yani 10 gün kullanıyorum bittikten 3 gün sonra döndüm başlamıs oluyor
Tamam canim teşekkürler

Kızlar geçen ay ilk kez klomen tedavisi gördüm negatif sonuçlandı . Bu ay boş geçti tedavi görmedim. cuma gününe dahiliyeden randevu aldım tiroid değerlerimi kontrol etsin tekrar diye . Adet olunca tekrar tedaviye başlayacağım .Doktor eşiminde testlerini istiyor eşim kabul etmiyor . Eşlerinizi nasıl ikna ettiniz doktora gelmeleri için.

Kızlar geçen ay ilk kez klomen tedavisi gördüm negatif sonuçlandı . Bu ay boş geçti tedavi görmedim. cuma gününe dahiliyeden randevu aldım tiroid değerlerimi kontrol etsin tekrar diye . Adet olunca tekrar tedaviye başlayacağım .Doktor eşiminde testlerini istiyor eşim kabul etmiyor . Eşlerinizi nasıl ikna ettiniz doktora gelmeleri için.
Valla benim ikna gibi bir durumum ol adı acıkcası çünkü bebek ıstıyoruz dedik sağlık sigorta başlangıcı doğum sigortasını eklektik ve her doktor kontrolımde yanımda geldi doktor benden hsg hormon vs istedi ondan da sperm testi istedi bunları nerelerde yaptıracagız diye kendisi sordu olması gereken de bu zaten bence çünkü çocugu tek basıma istemedim e tek basıma da yapmayacagım olunca da tek basıma bakmayacagıma göre hayat müşterek çok şkür bi problemde çıkmadı zaten

Canım ben 4 ay gittim doktora olmayınca artık dedim sen görünmeden çatlatma iğnesi vermiyor doktor.cidden de öyleydi. Sonra tedavinin devamı için mecbur geldi

Canım ben 4 ay gittim doktora olmayınca artık dedim sen görünmeden çatlatma iğnesi vermiyor doktor.cidden de öyleydi. Sonra tedavinin devamı için mecbur geldi
Benim doktorda 2 ay daha senin üstünden tedavi edelim olmazsa eşinin kesin gelmesi gerekiyor dedi. 2 ay daha eşime bakılmadan tedavi olacağım

Benim doktorda 2 ay daha senin üstünden tedavi edelim olmazsa eşinin kesin gelmesi gerekiyor dedi. 2 ay daha eşime bakılmadan tedavi olacağım
Aslında tedavinin başında görünmesi daha iyi çünkü bu süreçte sen yıpranıyorsun . Klomen ben de kullandım yan etkisini görünce femara ya başladım onda da çok kilo aldım umarım sen de işe yarar

Herkese merhaba 🌸 bende pko mağdurlarındanım 😂 benim regl hep düzensizdi ama yinede olurdum ilaç kullanmama gerek olmazdı. Üniversitede bi kaç doktora gittim. O zamanlar aktif sporcu olduğum ve sürekli seyahatlerde olduğum için hava değişiminden diyip hep yolladılar beni. Evlendiğimde de aynı şekilde devam etti. 2 sene önce aktif sporculuğu bıraktıktan sonra 3 ay olmayınca doktora gittim. O zaman doktorum bana pko tanısı koydu. Amh 17. Hamile kalman zor olur dedi. Duphaston kullanarak 4 ay regl oldum. Sonrasında başka bir doktora gidip femera ve çatlatma iğnesi ile 3 ay takip yaptık. 2 yumurtam büyüdü hep ama gebelik olmadı. Sonra hsg çekildim bir sorun çıkmadı. Daha sonra doktorumu değiştirdim. Bu doktorumun bana ilk dediği şey beslenme oldu. Bende hemen diyetisyen bir arkadaşımla glutensiz beslenmeye geçtim. Kilo sorunum yok bu arada. D vitamini kullanmaya başladım. O arada proxyfemin kullandım. Ama bir işe yaramadı. Daha sonra beslenme ve combinol ile 2 sene üstüne döngümün 35. Gününde ilaçsız regl oldum💃🏻 hatta regl olmadan 1 gün önce doktora gittiğimde kendiliğinden yumurtladığımıda söyle. Şimdi aynı şekilde devam ediyorum. Yumurtlama olduğumda vücudumun tepkilerinden anlamaya başladım. Gebeliği çok kafama takmıştım. Ama artık daha rahatım en azından ilaçsız regl olabiliyorum o bile bana yetiyor şuanda 😊 regl için ise beklenen tarihim 31 Mayıs. Benide eklerseniz sevinirim 😊

Merhaba benim Amh 17.615 acaba bu değerin yüksek çıkması ne demek bilmiyorum pkos var

Merhaba benim Amh 17.615 acaba bu değerin yüksek çıkması ne demek bilmiyorum pkos var
Yumurta rezervimiz fazla. Doktor bana şöyle demişti. Amh yüksek olan grup tedavi açısından en şanslı olan grup. Özellikle tüp bebekte çok sayıda yumurta elde edebiliriz. Aslında çok sayıda yumurtamız var. Ama sayısı çok olduğu için gelişip çatlayamıyor destek olmadan

selam canım ben de şimdi baştan sona sayfayı okudum, sana cevap yazmak istedim. Benim eşim de kabul etmedi önce çok çekindi falan sonra ben doktorumdan rica ettim eşim rahat değil diye doktorum biraz kaba ve babacan bir adam :KK70: ben dışarı çıktım o da eşimle konuşmuş oğlum bu kadın kendine her ay bir sürü hormon yükleyecek senden bir şey gelmezse o kadar ilacı boşu boşuna alacak yazık değil mi eğer sen test vermezsen ben hastamı tehlikeye atmayacağım boşu boşuna dedi eşimde kabul etti. Eğer eşin çekindiği için vs istemiyorsa doktorundan destek alabilirsin ya da eşine senin kullanacağın ilaçların yan etkilerini okutsan bile bence faydası olur, eşlerin çekinmesi normal tabi ama bırak çocuğu senin sağlığın için bile ilaçlara başlamadan önce eşin test vermeli

birde yukarıda az önce okuduklarımdan hayıt çayını içen arkadaşlar, bende bu ay ilk defa içiyorum aşılama için gideceğim yarın kontrolüm var, doktoruma sormuştum deneyebilirsin dedi. İnşallah faydası olmuştur çünkü artık bunaldım :KK43: hayıt çayı etkilerini doktorla takip eden arkadaşlar lütfen cevaplasın, var mı olumlu olumsuz dönüşlerinizi bekliyorum kızlaar

Çok teşekkür ederim cevabınız için Ovulasyon testleri ile yumurtlama ve çatlama gördüm henüz gebelik oluşmadı

Herkese merhaba 🌸 bende pko mağdurlarındanım 😂 benim regl hep düzensizdi ama yinede olurdum ilaç kullanmama gerek olmazdı. Üniversitede bi kaç doktora gittim. O zamanlar aktif sporcu olduğum ve sürekli seyahatlerde olduğum için hava değişiminden diyip hep yolladılar beni. Evlendiğimde de aynı şekilde devam etti. 2 sene önce aktif sporculuğu bıraktıktan sonra 3 ay olmayınca doktora gittim. O zaman doktorum bana pko tanısı koydu. Amh 17. Hamile kalman zor olur dedi. Duphaston kullanarak 4 ay regl oldum. Sonrasında başka bir doktora gidip femera ve çatlatma iğnesi ile 3 ay takip yaptık. 2 yumurtam büyüdü hep ama gebelik olmadı. Sonra hsg çekildim bir sorun çıkmadı. Daha sonra doktorumu değiştirdim. Bu doktorumun bana ilk dediği şey beslenme oldu. Bende hemen diyetisyen bir arkadaşımla glutensiz beslenmeye geçtim. Kilo sorunum yok bu arada. D vitamini kullanmaya başladım. O arada proxyfemin kullandım. Ama bir işe yaramadı. Daha sonra beslenme ve combinol ile 2 sene üstüne döngümün 35. Gününde ilaçsız regl oldum💃🏻 hatta regl olmadan 1 gün önce doktora gittiğimde kendiliğinden yumurtladığımıda söyle. Şimdi aynı şekilde devam ediyorum. Yumurtlama olduğumda vücudumun tepkilerinden anlamaya başladım. Gebeliği çok kafama takmıştım. Ama artık daha rahatım en azından ilaçsız regl olabiliyorum o bile bana yetiyor şuanda 😊 regl için ise beklenen tarihim 31 Mayıs. Benide eklerseniz sevinirim 😊
Ne güzel uzun uzın anlatmıssınız sat ta yazabilir misiniz

X