Gebeliğe Hazırlık Polikistik Over Olup Hamile Kalmak İsteyenler Paylaşım 🌸🤰🏼

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba henüz regli olmadım hiç belirti yok pazartesi erken gebelik testi yaptım negatif çıktı beyaz bir çizgiydi

9 Aydır deniyorum tsh yüksek ve pkos ikisi birleşince gebelik zorlaşıyor.
Peki doktorunuza danıstınız mı başlatmak için döngüyü böyle çok zaman kaybı geliyor bana benimde 2 mayıstı ama yumurtlamak geç oldu dıye cuma gununı bekliyorum o zaman yuöurtlamayı gördüğümden cumaya 14 gün olmıs olacak test yapacagım negatifse duphaston baslayacagım

Danıştım bu süreçte birden fazla doktora gittim hepsi yaşımın (26) çok genç olduğunu beslenmeme dikkat ederek ve kilo vererek spor yaparak takviyeler kullanarak semptomlarn azalacağını belirtti ısrar etsemde 1 yıl deneyip beklemem gerektiğini söylendi şuan inositol takviyesi alıyorum tsh yüksek onu düşürmeye çalışıyorum yarın endokrinoloji ye randevum var pkos ve tsh için sabırla bekliyorum elimden başka birşey gelmiyor çevremdeki herkes pozitiftir ama ben çok hassas ve bu pkosu stres yapan bir insanım stres yapmamak gerekiyormuş artık stresten olduğunu düşünmeye başlıyorum

Doktor pikos önermişti onu almadım ocean inositol kullanıyorum sizin kullandığınız bir takviye var mı

Danıştım bu süreçte birden fazla doktora gittim hepsi yaşımın (26) çok genç olduğunu beslenmeme dikkat ederek ve kilo vererek spor yaparak takviyeler kullanarak semptomlarn azalacağını belirtti ısrar etsemde 1 yıl deneyip beklemem gerektiğini söylendi şuan inositol takviyesi alıyorum tsh yüksek onu düşürmeye çalışıyorum yarın endokrinoloji ye randevum var pkos ve tsh için sabırla bekliyorum elimden başka birşey gelmiyor çevremdeki herkes pozitiftir ama ben çok hassas ve bu pkosu stres yapan bir insanım stres yapmamak gerekiyormuş artık stresten olduğunu düşünmeye başlıyorum
Beslenme çok önemli gerçekten. Ben kilo sorunum olmamasına rağmen hem beslenme hemde takviyeyle gerçekten güzel ilerlemeye başladım. En azından ilaçsız regl oldum. Stres yapma. Evet yaşımız genç. Bende 27 yaşındayım. Son gittiğim doktora kadar hepsi olumsuz konuştu. Ama son doktorum yaşın genç istersen ilaç ve çatlama iğnesine 1-2 ay daha devam edebiliriz ya da direkt aşılama veya tüp bebek yapabilirsin ama bence bekle yaşın genç semptomları azaltalım dedi. Bende bu konuşmadan sonra gerçekten kafamdan çıkardım. Şubatta gitmiştim bu doktora. Martta beslenmemi değiştirdim ve nisanda regl oldum. Evet biliyorum herkes aynı şeyi söylüyor ve bunu yapmak zor ama gerçekten stres bizim bu süreçte ki düşmanımız. Ben combinol kullanıyorum. İkinci kutuma başladım. Bana iyi geldi. Yanında diyetisyenimin önerdiği d vitaminine var. Birde omega kullanıyorum

Harikasınız umarım hepsi işe yarar ve gönlünüzden geçen sizi bulur burada benimle aynı şeyleri yaşayan insanların var olduğunu bilmek bana iyi geliyor D vitamini Çinko magnezyum omega Koenzim Q10 Alfa lipoik asitin Pkosa iyi geldiğini biliyorum

Harikasınız umarım hepsi işe yarar ve gönlünüzden geçen sizi bulur burada benimle aynı şeyleri yaşayan insanların var olduğunu bilmek bana iyi geliyor D vitamini Çinko magnezyum omega Koenzim Q10 Alfa lipoik asitin Pkosa iyi geldiğini biliyorum
ne kadar zor olsada stres yapma akışına bırak 🌸 kafanı rahatlat yürüyüşlere çık sevdiğin şeyleri yap. Evet iyi gelen takviyeler bunlar. D vitamininin çok önemli olduğunu vurguluyorlar ihmal etme. İnositolde aynı şekilde. Doktoruna da muhakkak sor ama 🌸

Soracağım teşekkür ederim endokrin glifor 1000 mg vermişti pkos için metformin içeren bakalım devam edecek miyim kullanmaya yarın belli olur

Yumurta rezervimiz fazla. Doktor bana şöyle demişti. Amh yüksek olan grup tedavi açısından en şanslı olan grup. Özellikle tüp bebekte çok sayıda yumurta elde edebiliriz. Aslında çok sayıda yumurtamız var. Ama sayısı çok olduğu için gelişip çatlayamıyor destek olmadan
Canım benim doktorum Amh testine gerek duymadı bı tek o testi yapmadım gerek var mıydı

birde yukarıda az önce okuduklarımdan hayıt çayını içen arkadaşlar, bende bu ay ilk defa içiyorum aşılama için gideceğim yarın kontrolüm var, doktoruma sormuştum deneyebilirsin dedi. İnşallah faydası olmuştur çünkü artık bunaldım :KK43: hayıt çayı etkilerini doktorla takip eden arkadaşlar lütfen cevaplasın, var mı olumlu olumsuz dönüşlerinizi bekliyorum kızlaar
Ben iki aydır içiyorum doktora gitmedim ama ilk defa geçen ay regl günü ağrı çekmedim normalde ağrıdan hastanelik olurum. Bence bir şekilde faydası var önümüzdeki ay gidip kan testi vercem umarım fsh ımı düşürmüştür

Ben iki aydır içiyorum doktora gitmedim ama ilk defa geçen ay regl günü ağrı çekmedim normalde ağrıdan hastanelik olurum. Bence bir şekilde faydası var önümüzdeki ay gidip kan testi vercem umarım fsh ımı düşürmüştür
bende hiç ağrı çekmedim anlamadım bile nasıl geçtiğini yumurta geliştirici ilaçlar kullanıyorum diye etkileşime geçip sorun yaratmaz inşallah

Canım benim doktorum Amh testine gerek duymadı bı tek o testi yapmadım gerek var mıydı
Genelde bakıyorlar. Hem 1 seneyi geçip hamile kalamadıysan hemde kontrol amaçlı diye biliyorum. Çünkü amh düşüksede ona göre bir tedavi planlıyorlar. Sizin doktorunuzun ne düşünüp yapmadığını bilemem tabi. Vardır bir bildiği 😊

bende hiç ağrı çekmedim anlamadım bile nasıl geçtiğini yumurta geliştirici ilaçlar kullanıyorum diye etkileşime geçip sorun yaratmaz inşallah
İnşallah canım bence onu doktoruna sormalısın . Geçen ay benim yumurtam erken çatladı hayıt çayından mı bilmiyorum

Genelde bakıyorlar. Hem 1 seneyi geçip hamile kalamadıysan hemde kontrol amaçlı diye biliyorum. Çünkü amh düşüksede ona göre bir tedavi planlıyorlar. Sizin doktorunuzun ne düşünüp yapmadığını bilemem tabi. Vardır bir bildiği 😊
Bilmiyorum canım aslında iyi bir doktor iki yıldır da çocuk istiyoruz. Bu ay da olmazsa gidip testi yapayım en azından aklımda soru işareti kalmaz 🙏

X