Jinekoloji Polikistik over sendromu

yasemin_123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2022
1
0
22
Daha önce Mayıs ayında kimyasal gebelik yaşamıştım bugünde polikistik over sendromu olduğumu öğrendim nasıl bi tedaviyle yol çiziliyor hiç bi bileğime yok sizce çocuk sahibi olabilirmiyim bu durumu yaşayıp bebek sahibi olan varmı ?

Daha önce Mayıs ayında kimyasal gebelik yaşamıştım bugünde polikistik over sendromu olduğumu öğrendim nasıl bi tedaviyle yol çiziliyor hiç bi bileğime yok sizce çocuk sahibi olabilirmiyim bu durumu yaşayıp bebek sahibi olan varmı ?
Polikistim var ve iki kere hamile kaldım bir sağlıklı çocuğum biri normal oldu biride gilofor diye bir ilaçla hamile kaldim sende simdiden folik asit kullan. polikist olup çok ugrasanda var tedavisiz hamile kalan da bence sen çok zorlanmazsin kimyasalda olsa bir hamilelik yasamissin

Bende vardı, ufak bir operasyon geçirdim.

Kilo ver ve sağlıklı beslen bu çok önemli;
Metformin ilacı da kullanabilirsin.
Evet çocuğum oldu ❤️

Doktorun anlatmadimi ne olduğunu insülin direncinede bakılıyor genelde..bende pko luyum bir buçuk senede hamile kaldim kimyasal gebelikmis kaybettim 9 ay sonra tekrar hamile kaldım kızım oldu kızım 3 aylıkken tekrar hamile kaldım oğlum oldu tedavisiz oldu ikiside şükür çok sağlıklilar ikiside okullu oldu bile..yani korkulacak bir hastalık değil paketli ve hazır gidalardan uzak olun kilo verin mümkünse spor yapın ve stres yapmayin

Çok var tabii ki polikistik over sendromu yaşayan. Çevremde de çok var.
Kilonuz varsa verin. Belki derecesi önemlidir ama hamile kalmakta genel olarak sıkıntı yok gibi.
Ama rahat olun.
Sıkıntı yapmayın doktorunuza sormadınız mı teşhisi alınca?
Sizden biraz abartmayı seven ve bunu çevresindekilere kullanan bir elektrik aldım.
Rahat olun daha yeni. Bekleyin,öğrenin,gerekenler neyse yapın sakin.

Çok var tabii ki polikistik over sendromu yaşayan. Çevremde de çok var.
Kilonuz varsa verin. Belki derecesi önemlidir ama hamile kalmakta genel olarak sıkıntı yok gibi.
Ama rahat olun.
Sıkıntı yapmayın doktorunuza sormadınız mı teşhisi alınca?
Sizden biraz abartmayı seven ve bunu çevresindekilere kullanan bir elektrik aldım.
Rahat olun daha yeni. Bekleyin,öğrenin,gerekenler neyse yapın sakin.
Bnde pcosluyum 1 kızım var 3 yaşında kızımdan sonra adet düzensizliği başladı sonradan pcoslu olduğumu öğrendim şuan eşim 2 çocuğu istiyor ama olmuyor 1 yıldır deniyoruz hastaneye gittim hiçbir tedavi vermedi bu sefer doğal yollarla tedavi olmaya çalışıyorum bakalım hayirlisi

Kilo ver ve sağlıklı beslen bu çok önemli;
Metformin ilacı da kullanabilirsin.
Evet çocuğum oldu ❤️
Post cok eski ama sormak istedim metformin kullanıyorum ama zayıflatmıyor siz zayıflayabildinizmi? 850 mg alıyorum bende de polikistik var adetler düzensiz 3ayda bir.. kac ay icinde oldu acaba çocuk lütfen banada bilgi verebilirsen sevinirim ❤️☘️🙏🏼

X