Porselen makyaj için anlaştım. Fiyatı kafama takiyor ister istemez :) vaz mi gecsem fikir istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2000 balayına verip 1800 makyaj 🤦🏼‍♀️

Porselen makyaj çok yapay duruyor. Özellikle gelenlere hiç yakıştırmıyorum. Kaliteli malzemelerle yapılan normal makyaj daha güzel bence.

Özellikle tesettürlü olmayan arkadaşlara yazmak istiyorum. Sizin seçenekleriniz ve tesettürlü kadınların seçenekleri aynı değil.
Bir taraf her yere yaptırabilirken , diğer taraf türbandan ötürü her kuaföre gidemiyor.
Bunu da göz önüne alın lütfeen.

1800 mü? cidden bu kuaförler kafayı yemiş :oha:
ben istanbulda seda sözak’a yaptırdım türban+makyaj 500 lira verdim.
olmadığım biri gibi görünmek için 1800 lira vermem ben olsam. hafif makyaj geline her zaman daha çok yakışıyor. onun yerine o parayla birkaç ay sonra yeniden tatile çıkın daha iyi 😎
Seda sozak şu an 900₺ istiyor bilginiz olsun.

Arkadaşımın hesabımdan yazıyorum mesai süresince yorumlara bakacağım.
Düğünüm için bir kuaförle anlaştım. Porselen makyaj + türban tasarım 1.800 TL ye. Herkes porselen makyaj ve iyi bir kuaför olmazsa ilk iki saatte makyajimin akacagini çok çirkin olacağımı söyledi. Dahası kuzenlerim vs hep yaptırdı ve çok guzeldiler. Eşim sorun çıkarmadı kabul etti ama fiyat konusunda ben biraz tereddute düşüyorum. Maaşımin yarısından fazla resmen. Ama mesela kına için buyuk bir organizasyon yapmadık. Bahcemizde yapicaz. Onu dununce bişey olmaz diyorum ama gene de bilmiyorum. Balayı bütçemiz 2000 TL gelinligim 2.400 TL bunlarla karşılaştırınca gözümde büyüyor. Bide şu var dış çekim.farkli bir gün yapılacak onun için extra kuaför lazım ama onda porselen makyaj yaptirmayacagim. Düğünün de normal makyaj yapanlar çok kötü oldu mu ? Bir kez evleniyoruz bu fiyatı vermeye değer mi. Ha bide unutmadan 300 TL kapora verdik vazgecersem 300 TL de gidecek
Kuaforler 10 yas yaslandiriyorlae defalarca goz altima kapatici surmeyin dedim goz icine kalem veya eyeliner cekmeyin dedim dudaklarimin rengi koyu pembe gitmiyor dedim cunku yuzumu taniyorum.nitekim bu istemedikelrimin hepsini inadina yaparcasina yapti.babam bile nisanimda demiski anneme bu kiz birgunde yaslanmis herkes guldu bana sen daha iyi yapiyosun normalde diye. 750 tlde para verdim.dugunumde akillandim.ohh mis gibi incecik fondotenimi usyune hafif pudrami surdum.gozlerimin ust kismine eyeliner bir rimel bir seftali allik ruj tamam. Gelinken duru ve oldukca guzel oldum cok sukur.bi sacimi yaptrdim.

Düğünüm için bir kuaförle anlaştım. Porselen makyaj + türban tasarım 1.800 TL ye. Herkes porselen makyaj ve iyi bir kuaför olmazsa ilk iki saatte makyajimin akacagini çok çirkin olacağımı söyledi. Dahası kuzenlerim vs hep yaptırdı ve çok guzeldiler. Eşim sorun çıkarmadı kabul etti ama fiyat konusunda ben biraz tereddute düşüyorum. Maaşımin yarısından fazla resmen. Ama mesela kına için buyuk bir organizasyon yapmadık. Bahcemizde yapicaz. Onu dununce bişey olmaz diyorum ama gene de bilmiyorum. Balayı bütçemiz 2000 TL gelinligim 2.400 TL bunlarla karşılaştırınca gözümde büyüyor. Bide şu var dış çekim.farkli bir gün yapılacak onun için extra kuaför lazım ama onda porselen makyaj yaptirmayacagim. Düğünün de normal makyaj yapanlar çok kötü oldu mu ? Bir kez evleniyoruz bu fiyatı vermeye değer mi. Ha bide unutmadan 300 TL kapora verdik vazgecersem 300 TL de gidecek
Hangi şehirdesinz??

Fiyat çok ama çok yüksek.
Sanirim bilinen marka adlarından ya da fenomenlerden biriyle anlaştınız.
Hani en fazla 1000tl olsa neyse de 1800 çok geldi.

Geçenler de bir youtuber dan izledim kendi makyajını mac e yaptırmış fakat misal 500 tl yaptırdı ise karşılığında 500 tl lik makyaj ürünü vermişler istediğini almak şartı ile yani böyle birşey olsa senin durumun o para çok gelmezdi ama sırf 1 saatlik makyaj için saçma

Kuzenim geCen sene Bursa'da "Rukiye'nin gelinleri" diye bir yere yaptırdı. Bursa'da çok ünlü bir kuaför... Instagram dan bakarsaniz görürsünüz çok güzel yapıyor. 450 TL ödedi. Bence sizin fiyat çok fazla...

Başka yerlere de sordum. İzmir'de baktım ben illere göre fiyat farkı olabilir. Abartılı bir makyaj değil. Türban için bir model gösterdim . Makyajı da onlara bıraktım. 1200 1300 den aşağı yok zaten. İyi bilindik bir yer olsun istedim. Geçen bir kına vardı kızın gözlerinin altı kapkaraydi farı tamamen akmıştı öyle olsun istemiyorum. Vazgeçsem kaporayi da alabilir miyim emin değilim :)

Düğünümde yaptırmıştım,asla akma bulaşma vs olmadı. Fotoğraf çekimimde aynı gündü benim zaten işime yaradı,boğazda rüzgarlı bir havada oldu ona rağmen sorun yaşamadım.
Ama saçınız çok kolay bence,zira sadece türban takacak,saçinızla aman aman bir işi yok kuaförün bu sebeple pahalı buldum şahsen.

Daha uygun bi yer bulup balayı bütçeni artırabilirsin. Ben gelinlige ve makyaja verilen paraya acırım da balayı için ayrılan bütçeye acımam. Geçen yıl sanırım 600-700 arası yaptırmıştım gelin türbani ve yakinimin basi porselen makyaj. Fiyatlar mi çok arttı bilemiyorum.

Benim evde kendi yaptıgım makyaj bile dagılmıyor en az 12 saat durabilir bekletsem . Porselen adı altında bizi kazıklıyorlar
Bu arada kınamda da düğünümdede porselen makyaj diye birşey yaptılar ama baktım tüm malzemeler aynı ekstra birşey kullanmıyorlar .
Beşki sadece bir makyaj sabitleyici su sıkıyorlar o kadar .

Arkadaşımda benim durumu görünce inan kendi yaptı makyajknı .
Zeten kullandıkları ekstra birşey yok diye.

Sadece türbanı kuaför yaptı .
Bence o 300 tl nin üzerine ekleyerek normal bir makyaj yaptırabilirsiniz .

Kendi ürünleriniz varsada düğünde arada bir hafif pudra yaptınız mı tamamdır 😊

Bunarada ben en hafif makyajı istememe ragmen göz üstümü filan boyayla dolduruyorlardı
Baya sorun çıkardım .
Neredeyse yok gibi görünen bir far yaptırdım .
Zira düğünlerde ki özellikle türbana daha çok dogal ve saflıgın yakıştıgı kanaatindeyim .

Sakın kendinizi tamamen kuaförün eline bırakmayın
Mahvediyor

Bence bu kadar pahalı olmasının sebebi makyaj değil türban yaptiracak olman. Nasıl tesettür mağazalarında kalitesiz kıyafetler seçenek az olduğu için çok pahalıysa türbanlı gelin başını da herkes yapmadığı için pahalıdır.

Porselen makyaj gayet kotu duruyor yani hortlaga benziyor insan. Kaldi ki o marka, yara izi, yanik izi vb cok kotu duran izler, yaralari kapatmak icin extra kapatici medikal urunler uretiyor. Cildinzi cok cok bozuk degilse o markanin urunlerini kullanmaya hic gerek yok.

Gidin dumduz bir make-up artiste, MAC primer ve MAC fix ile yaptigi makyaj akmiyor zaten. Cildinzi cok cok kusurlu degilse de 20kg fondoten surmeye zaten hic gerek yok, hem rahatsiz edici, hem de kotu duruyor.

1800TL zaten cok buyuk bir miktar alti ustu boya icin. Bence siz baska yerlere de bakin. Hem fiyat fazla, hem ihtiyaciniz yok.

ya kusura bakmayın konuyla çok alakalı değil gibi ama ben tesettürlü kadınların makyaj yapmasını bir türlü anlamıyorum
cildiniz kusurlu değilse hele hiç gerek yok göze doğal bir rimel ve kalem yeterli ben açığım ama asla o parayı vermem zaten makyaj da yapmam o kadar yazın yüzüme nemlendiriciden başka bişey süremem bide düğünde o sıcakta düşünmesi bile korkunç doğallık her zaman iyidir bi cilt bakımı yaptırın çok daha güzel olur eminim

yani

fotoğraf çekimi bile yaptırmayacağın 3-4 saatlik düğün için 1800 ₺ mi ? iyi misin arkadaşım ya dünde vardı böyle bir konu bir arkadaş 1000 ₺ ye bulmuş pahalı dedik git o 1000 ₺ olana yaptır ve emin ol o kişilerde çok güzel yapıyor. 2 yıl önce 300 ₺ ye yaptırdım hemde gelip evimde yaptılar.

Bu fiyat çok yüksek maalesef. 400 600 lira arası bile bana çok gelmişti balayi bütçeniz çok düşük kaliteli zaman geçirmek için bence balayinizi uzatmaya çalışın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X