Pratik ama lezziz Milfy tarifleri-Tatl ve tuzlu-Resimli

bilmiyorumkismilebilmiyorumkismilebilmiyorumkismile
ben bunları yiyemem kiiiiii
ayyyy repleyemiyorumda seni incimm
Tebriklerim buradan sanaaaalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

oy canimsin bir yorumun bin repe deger bitanem
canin saolsun
rep isteyen kimopuyorumnanaktan

ben de geçen arkadaşımda yiyip, kendim de denediğim kurabiyemsi bi milföy tarifi vardı. elmalı kurabiye tadı vardı. bende bazı değişikliklerle süsledim.biliyorsunuzdur belki.
2 elmayı az şeker ilavesiyle tavada kavurdum.içine ezilmiş ceviz,tarçın,az vanilya ekledim.karıştırrarak iç harç oldu.milföyler istenen büyüklükte eşit kareler kestim. tam ortasına köşelemesine elmalı harç koydum.mantı dürer gibi (yada incitanemtuanamın zeytinli milföyü gibi)çapraz iki köşeyi birleştirdim. diğer köşeler açık kaldı. fırına veridm. milföyler pişince çıkardım.üzerine sıcakken toz şeker az miktarda ektim (parlak gösterir) ardından pudra şekeri eledim üzerine. arkadaşlarımın hoşuna gitti.

cok hos tarifler ellerinizi saglik
Bende de kolay milföy tarifleri var ama resim yok.

en basiti;miföy dilimlerinin arasina krem cikolata sürüp ücgen sekilde katlayip firina veriyoruz.Pistikten sonra pudra sekeri serpip servis yapiyoruz.Bunu birde peynir+dereotu karisimi ile yapiyorum.Cok begeniliyor.Birde elmali strudel yapiliyor,denemedim ama tv. de ebru salli yapimisti kolay ve pratikti.

canim bak bu benim tarifti bunu ekleyim basta

65025329qr6.png

spa0466ei3.jpg

netten
strawberrypinwheel2smal.jpg

bunu yapiyorum suan :kahve:
cokacimcoook hihoyyyt

bazı kadınlar denız fenerıne benzıyor
dıger hemcınslerıne guzel seyler ogretıyor
buradakı bıkac arkadasta onlar gıbı guzel seyler yapıp ogretıyorlar ne guzell
incitane ve smpatık bunlardan ıkısı

slm herkese
tarifler çok güzel bende sizlere birşey soracağm gecenlerde ilk defa yalancı şöbiyet yaptım milföyle hamur sıcak şerbet ılıktı..soğuduktan sonra tadına baktım gerçekten şöbiyet tadı var ama hamur olmuş gibiydi..milföy çok haassa bi hamur acaba hem şerbet hem milföy soğuk olsa daha mı iyi olurdu..biraz gevrek olsun istiyorum

Milföy ile ne çok şey yapılabiliyormuş... çok ilginç... teşekkürler, aldım birkaçını, deneyeceğim...

gerçekten hepside çoookkk güzel...ellerine sağlık incitanem.....bişey merak ettim..milföy tuzlu hamur onunla tatlı yapınca tadı değişmezmi?

X