Premature Bebekler Premeture bebeği beyin kanaması geçirenler lütfen vardım

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

hediye287000

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
56
2
Bebeğim 28 haftalık doğdu bir ay sonra beyin kanamsı geçirdi. Tomografi çekildi ama emarda belli olucakmış ve ona gore ameliyat yada bekliycez diyceklermiş. Bu yollardan geçen arkadaşlar lütfen yazın, desteğe cok ihtiyacımız var.

çok ama çok geçmiş olsun benimkiler 30 haftalık doğdu oğlum beyin kan. geçirdi çok ağır bi kanama ve şantı var 3 kez beyin ameliyatı olduk benim bildiğim doğdukları ilk 48 saatte kanama geçiriyolar baş büyümesi old. eğer sizin bebeğinizde şant takılır ve baş büyümesi yavaş ilerleyebilir o yüzden 1 ay sonra fark edilmiştir...eğer büyüme varsa kesinlikle rezervuar taktır bekleme yapma sıvı birikimi varsa şayet beyninde ben bunlar olduysa eğer diye yazıyorum yardımcı olmak adına deneyim sahibi olarak inşallah bunları yaşamazsınız ama ameliyat dediklerine göre doktorlar dan kesin bilgi öğrenin kaçamak cevaplar vermesinler bizde böyle oldu kesin tam olarak internet sayesinde öğrendim çoğu şeyiii ALLAH yardımcınız olsun....tomografi sonucunda ne yazıyor peki mr da beyin hasraı belli olur..
Bebeğim 28 haftalık doğdu bir ay sonra beyin kanamsı geçirdi. Tomografi çekildi ama emarda belli olucakmış ve ona gore ameliyat yada bekliycez diyceklermiş. Bu yollardan geçen arkadaşlar lütfen yazın, desteğe cok ihtiyacımız var.

Cevabın için allah razı olsun. Tomografi hakkında net konuşmuyolar emar cekildikten sonra kesin cevap vercekler. Şuan hastanedeyiz emar cekilmesini bekliyoruz. Peki senin vocugunda kalıcı bir hasar bıraktımı şu an kaç yaşında yada kaç aylık. Cevaplarsan sevinrm

ne demek ALLAH sendende razı olsun benimkiler ikiz şuan 27 aylık oğlumun beyin kan. bağlı soldaydı sağ tarafında kasılması var ama hafifledi 22 aylık yürüdü ayağı kurtarıyor yürüdüğü için sağ elinde daha ağır ama diyorumya hafiledi kullanıyor elden ele veriyor algıda zihinsel konuşmada ALLAH a hamd olsun bi hasarı yok ki beyin kan. sonra çekilen mr da beyni yoktu kalmamıştı takdiri ilahi rabbim dualarımızı kabul etti..ne diyeyim ki çok ama çok üzülüyorum bu durumda başına bunlar gelenlere daha oğlum 20 aylıkken oldu 3. ameliyatını çeken bilir doktorlarla sert bi şekilde konuşun korkmayın başımdan ge4çtiği için diyorum kaçamak cevaplar vereceklerdir tomografide de az çok bellidir siz bana tomografi raporunu yazın buraya yoksa bile isteyin bize ço ağır konuştular şimdi bile şaşırıyolar oğlum için...bhu durumuna fizik ted. gidiyoruz eğer başka sormak istediğin bişey olursa özelden tel no yazarım konuşuruz insan karamsarlığa düşüyor arayış içine giriyor deneyimli birileriyle konuşmak hatırlatır ben böyleydim en azzından...

Geçirdi.şant takıldı.mr ve tomo sonrası dr lar bu bebekten bişey beklemeyin dediler.beynin üçte biri saglam duruyordu.çok sıkıntı çektik.hala da çekiyoruz.herşeyi yaşıtlarından çok sonra yaptı.hala yapamadıkları da var ama şükürler olsun ki yürüyor konuşuyor dediklerimizi anlıyor yapıyor.bazen sokakta teyzeler maaşallah cin gibi diye yanağından makas alıyor.takip eden doktorları prematürelerde beynin plastisitesi nedeniyle böyle mucize sonuç lar ortaya çıktıını söylüyorlar.şimdi dört yaşına girmek üzere.allah hepimizinkini bağışlasın

Merhaba arkadaşlar bende 29 haftalık doğum yaptım, ikiz gebelikti benimkide. bebeğimin biri 13.günde 3.derece beyin kanaması geçirdi şükürler olsun ki hemen fark edildi ve kilosu çok düşük olduğu için geçici olarak rezervuar takıldı, 2 kilo olduğunda şant takılması gerektiği söylendi o kiloya ulaştığında bebeğimizi hastaneden taburcu ettik ve vakit kaybetmeden şant takılması için doktor araştırmaya başladık ve karşımıza o mükemmel insan DOÇ.DR.ADNAN DAĞÇINAR çıktı. Şu an Marmara Üniv.Pendik Eğitim Araştırma Hastanesinde görevine devam ediyor. kontrollerimize devam ediyoruz hamdolsun bi problem yok, bunun yanında nüroloji takiplerimiz devam ediyor, ve son bir haftadır fizik tedaviye başladık. anlayacağınız zor bir sınav içerisindeyiz, Rabbim hepimizin yardımcısı olsun İnşh... gelişmeleri buraya yazarsanız çok sevinirim bende her adımda yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadarıyla.

çok geçmiş olsun sizede benimkilerde ikiz oğlumda var şant şuan kaç aylıksınız fiziksel genel durumu nasıl acaba bizde fizik ted. alıyoruz yazışalım....
Merhaba arkadaşlar bende 29 haftalık doğum yaptım, ikiz gebelikti benimkide. bebeğimin biri 13.günde 3.derece beyin kanaması geçirdi şükürler olsun ki hemen fark edildi ve kilosu çok düşük olduğu için geçici olarak rezervuar takıldı, 2 kilo olduğunda şant takılması gerektiği söylendi o kiloya ulaştığında bebeğimizi hastaneden taburcu ettik ve vakit kaybetmeden şant takılması için doktor araştırmaya başladık ve karşımıza o mükemmel insan DOÇ.DR.ADNAN DAĞÇINAR çıktı. Şu an Marmara Üniv.Pendik Eğitim Araştırma Hastanesinde görevine devam ediyor. kontrollerimize devam ediyoruz hamdolsun bi problem yok, bunun yanında nüroloji takiplerimiz devam ediyor, ve son bir haftadır fizik tedaviye başladık. anlayacağınız zor bir sınav içerisindeyiz, Rabbim hepimizin yardımcısı olsun İnşh... gelişmeleri buraya yazarsanız çok sevinirim bende her adımda yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadarıyla.

çok geçmiş olsun sizede benimkilerde ikiz oğlumda var şant şuan kaç aylıksınız fiziksel genel durumu nasıl acaba bizde fizik ted. alıyoruz yazışalım....

şu an 7,5 ama düzeltilmiş 5 aylık. tabii ki seve seve tecrübelerimizi paylaşalım. Fiziksel durumu bakıldığında bi problem yok ama kasılmalar var vücutta, fizyoterapistimiz gövde ve başta sorun var dedi. Bugün ki seansta daha iyi gördü, tabii ki zamanla daha da yok alacağız. Sizin oğlunuzun durumu nedir ?

27 aylığız siz erken başlamışınız çok güzel fizik ted.biz 15 aylık başladık bizim sağ tarafta var sadece kasılma el daha ağır yürüdüğümüz için ayağı kurtarıyor...genel olarak konuşmada algıda çok şükür yaşıtları gibi elinide kullanıyor baya azaldı kasılması darısı sizin başınıza
şu an 7,5 ama düzeltilmiş 5 aylık. tabii ki seve seve tecrübelerimizi paylaşalım. Fiziksel durumu bakıldığında bi problem yok ama kasılmalar var vücutta, fizyoterapistimiz gövde ve başta sorun var dedi. Bugün ki seansta daha iyi gördü, tabii ki zamanla daha da yok alacağız. Sizin oğlunuzun durumu nedir ?

27 aylığız siz erken başlamışınız çok güzel fizik ted.biz 15 aylık başladık bizim sağ tarafta var sadece kasılma el daha ağır yürüdüğümüz için ayağı kurtarıyor...genel olarak konuşmada algıda çok şükür yaşıtları gibi elinide kullanıyor baya azaldı kasılması darısı sizin başınıza

Amin, Allah razı olsun. Size de çok çok geçmiş olsun. Nerede oturuyorsunuz, hangi fizyoterapiste gidiyorsunuz siz?

konuyu ben açtım ama hastane maceralarımızın arasında buraya uğrayamadım. Oğlum hala küvezde ameliyatlık bı durumu yok cok sukur. ama dediğim gibi periventrikuler selebri var yani beyinde beyaz cevherde ölen hücreler. Genel durumu cok sukur ıyı kendı nefes alıyor daha kuvezde basladılar fızık tedavıye kollarını bacaklarını çalıştırıyolar. Bizede eve cıkınca yapcaksınız dedıler. beyın kanaması gecırdıgı ıcın baslamıslar fızık tedavıye. gelişim sürecimiz umarım güzel olur. bebeğimin yanındayken hiç bunları dusunmuyorum, varlıgı bana mutluluk verıyor ama umarım yaşamaktan oda mutlu olur ilerde. msjlarınız bana umut verdı allah hepinizden razı olsun, allah evlatlarımıza saglık sıhat versin inşllah. 30 yaşımdayım ve bu yaşta saglığın ne kadar değerli oldugunu yeni anladım :KK43:

inşallah canım herşey gönlünce olur oğlunda büyüdükçe doktorları şaşırtır umarım siz 30yaşında anlamışınız ne güzel ben 27 yaşında 2 tane erken doğan problemli bebekle öğrendim ...çok acı oldu ama hamdolsun bugünlere...yüksekten uçarken birden yere çakıldım...
konuyu ben açtım ama hastane maceralarımızın arasında buraya uğrayamadım. Oğlum hala küvezde ameliyatlık bı durumu yok cok sukur. ama dediğim gibi periventrikuler selebri var yani beyinde beyaz cevherde ölen hücreler. Genel durumu cok sukur ıyı kendı nefes alıyor daha kuvezde basladılar fızık tedavıye kollarını bacaklarını çalıştırıyolar. Bizede eve cıkınca yapcaksınız dedıler. beyın kanaması gecırdıgı ıcın baslamıslar fızık tedavıye. gelişim sürecimiz umarım güzel olur. bebeğimin yanındayken hiç bunları dusunmuyorum, varlıgı bana mutluluk verıyor ama umarım yaşamaktan oda mutlu olur ilerde. msjlarınız bana umut verdı allah hepinizden razı olsun, allah evlatlarımıza saglık sıhat versin inşllah. 30 yaşımdayım ve bu yaşta saglığın ne kadar değerli oldugunu yeni anladım :KK43:

canım ya ne zor gunler gecırmıssındır. Bebeklerin şimdi ne kadarlık oldu. düzelme oluyormu buyudukce, şu erken doğum ne kadar rısklıymış. bizim bı sure cocugumuz olmamıstı o zman hamıle kalınca dertler bıtıcek sanıyordum ama asıl yenı baslıyomus. bugunumuzede sukur dıyorum, inş en kotu gunlerımız bu gunler olur.

benimkiler 27 aylık şuan beyin mr ilk kanamadan sonra bize yok olmuş dendi ama basınctan zarar almamıştık pvl daha farklı ama anlaşılır mr da zaten fizik yaptıklarına göre kasılma varmı sor ....büyüdükçe toparladık şükür algımız açık konuşma yürüme var bizde....

pvl topiğinde okudum şimdi sağ tarafında yazmışınız solda problem olabilir...oğlumunda soldaydı kanama sağ tarf. problem var....
canım ya ne zor gunler gecırmıssındır. Bebeklerin şimdi ne kadarlık oldu. düzelme oluyormu buyudukce, şu erken doğum ne kadar rısklıymış. bizim bı sure cocugumuz olmamıstı o zman hamıle kalınca dertler bıtıcek sanıyordum ama asıl yenı baslıyomus. bugunumuzede sukur dıyorum, inş en kotu gunlerımız bu gunler olur.

Son düzenleme:
küvezde su an gırdıkce hareketlerıne bakıyorum harekli ama dediğini okumustum dikkat etmedim özellikle. yarın bakıyım sol tarafında hareket azlığı var mı

Benim bebegimdede beyin kanamasina bağlı hidrosefali gelisti rezervuar takildi.rezervuar takilan her bebege sant mutlaka takilirmi yoksa bebegin gelisimine mi bagli ne olur tecrübeli anneleeden cevap bekliyorum

X